سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
۱۲:۱۴ - ۲۹ مهر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۷۰۶۹۶۸
لیگ برتر و جام حذفی

اتفاقات بازی با ماشین سازی توطئه بود/ دلیل جدایی من فنی نبود

عبدالله ویسی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
سرمربی سابق تیم فوتبال شاهین بوشهر با بیان اینکه هیچکس حریف بعضی از سهم‌خواهان پیرامون این تیم نشد، گفت: فضا را علیه من مسموم کردند و اتفاقاتی هم که در بازی با ماشین سازی رخ داد توطئه بود.

عبدالله ویسی در گفتگو با مهر، به دلایل کنار گذاشتنش از سرمربیگری تیم فوتبال شاهین بوشهر بعد از گذشت ۶ هفته پرداخت و تاکید کرد که عده ای سهم خواه، فضای کاری برای او در بوشهر را مسموم کردند و هیچکس هم حریفشان نشده است. وی همچنین تاکید کرد که چون لابی ندارد و آدم سیاسی نیست، کمتر از مربیانی که در ۲۰ سال کار تیمشان را از رده نهم پایین تر نیاوده اند، در کانون توجه است.

مشروح گفتگوی ویسی در ادامه می آید:

آقای ویسی بعد از جدایی از تیم شاهین مشغول چه کاری هستید؟

- عبدالله ویسی: فعلا که در حال استراحت و ریکاوری هستم. احتمالا سر تمرین تیم ملی هم حاضر می شوم و صحبتی با مارک ویلموتس خواهم داشت تا ببینم می تواند زمینه حضورم در تمرین تیم های بلژیکی را فراهم کند یا خیر.

دلیل اصلی کناره گذاشتن شما از هدایت تیم شاهین چه بود؟

- وقتی تیم به لیگ برتر صعود کرد، همه خوشحال بودند. در لیگ برتر نتایج طوری پیش رفت که فضا برای ادامه همکاری مناسب نبود و با توافق دو طرفه جدا شدم. این اتفاق برای تمام تیم های دنیا و مربیان رخ می دهد. برانکو ایوانکوویچ سه سال با پرسپولیس قهرمان شد اما بعد از سه هفته در عربستان اخراج شد. من هم مربی حرفه ای هستم و این شرایط را قبول کرده ام.

قبل از شروع فصل بود که مشکلاتی در تیم شاهین ایجاد شد و شما در اعتراض به آن مشکلات، استعفا کردید. اختلافات شما در آن زمان به چه مواردی مربوط بود؟

- دوست داشتم هر اتفاقی در تیم های دیگر لیگ برتری می افتد، در تیم شاهین هم رخ بدهد. نمی خواستم صعود شاهین به لیگ برتر آسانسوری باشد و دوباره به لیگ دسته اول برگردد. دوست داشتم تیم در لیگ بماند، زیرساختهای خوب داشته باشد، زمین تمرین برای تیم های پایه داشته باشد و مواردی از این دست. اختلافاتمان سر این مسائل بود. یکسری دخالت های بی جا هم وجود داشت. یک عده آدم شناخته شده می خواستند تیم را خراب کنند که من اجازه ندادم. برای تیم شاهین در ادامه لیگ آرزوی موفقیت دارم.

آیا هنوز هم این افراد اطراف تیم شاهین هستند؟

- نمی دانم. تا موقعی که بنده بودم می خواستند یکسری کارهایی بکنند که اجازه ندادم. الان هم ارتباطم با تیم شاهین محدود به تماس با بعضی از اعضای تیم است و گاهی با هم مشورت می کنیم.

عبدالله ویسی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

می شود با جزئیات بگویید که درخواست این افراد چه بود؟

- چند نفر از افراد سیاسی شهر می خواستند در کارم دخالت کنند، یا فردی را به من تحمیل کنند و بگویند که ما هستیم. می خواستند خودنمایی کنند. در حالی که همه می دانند شورای شهر حامی تیم است. یکی دو نفر در شورای شهر به خاطر منافع شخصی خود هر کاری که می خواستند، می کردند ولی من آدمی نبودم که زیر بار دخالت آنها بروم و تیرشان به سنگ می خورد.

آیا باشگاه از شما حمایت لازم را در مقابل این افراد داشت؟

- شاید با این نتایج شاهین هر باشگاه دیگری هم بود، سرمربی اش را اخراج می کرد. ولی باید دید چه چیزی به من داده اند و چه چیزی می خواستند. ما یک تیم نوپا بودیم. شرایط شاهین مثل خانه ای بود که یا آب و برقش قطع بود، یا بخشی از دیوارش خراب می شد و باید آنرا تحمل می کردیم و خانه را می ساختیم. شاهین تیم خوبی بود. به مسئولان تیم می گفتم الان هوا گرم و مرطوب است و بدن بازیکنان تحلیل رفته است؛ بدون شک در پاییز و زمستان شرایط بازیکنان بهتر می شود. ضمن اینکه مکمل هایی که تیم های دیگر استفاده می کنند را در اختیار نداشتیم.

آیا با اتفاقاتی که در باشگاه شاهین رخ داد به کارنامه مربیگری خودتان نمره قبولی می دهید؟

- در ایران مربی ای داریم که ۲۰ سال کار کرده اما تیمش را از رده نهم و دهم پایین تر نیاورده است. به این مربی می گوند «کاربلد». من کار مربیگری ام را از فولاد شروع کردم و اصل کار هم دست خودم بود که با آن تیم قهرمان ایران شدیم. صبای قم با آن همه بازیکن از لیگ دسته اول سهمیه آسیا گرفت. دو سال استقلال خوزستان را با آن وضعیت در لیگ برتر نگه داشتم و سال سوم قهرمان شدیم. هیچکس اینها را نمی بیند و حالا که از شاهین بیرون آمده ام، همه فقط این بخش از ماجرا را می بینند. به من مثل مربی ای که ۲۰ سال است هیچ تیمی را در لیگ ایران از رده نهم پایین تر نیاورده نمی گویند مربی کاربلد چون لابی ندارم و آدم سیاسی نیستم ولی کارم همیشه در چشم است.

مثل اینکه دل پُری دارید.

- بله واقعا. چرا رزومه من در مربیگری مشخص است. دلالی نکرده ام، به داور یا بازیکن حریف بی احترامی نداشته ام، سیاسی هم نیستم ولی بازهم این بلا سرم می آید.

قبول دارید که با انتخاب شاهین در لیگ دسته یک ریسک بزرگی کردید؟

- بله ولی کار من همین است. کار در تیم هایی با این وضعیت در پیشانی من نوشته شده است. من مربی ای نیستم که ۲۰ بازیکن درجه یک بگیرم و کار کنم. چالش، ساختن، طراحی و پله پله جلو آمدن را دوست دارم. ضمن اینکه مردم بوشهر هم واقعا به من لطف داشتند و نمی توانستم این تیم را رها کنم.

عبدالله ویسی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

از رفتن به شاهین پشیمان نیستید؟

- پشیمان نه ولی اگر به ابتدای فصل بر می گشتیم شاید از این تیم جدا می شدم و می رفتم. اما بازهم که فکر می کنم و مردم بوشهر جلوی چشمم می آیند، نمی توانم به راحتی این حرف را بزنم. متاسفانه یکی دو نفر فضا را مسموم کردند و هیچکس هم حریفشان نشد. آنها سهم خواه بودند و زور کسی به آنها نرسید.

این افراد در جدایی شما و تصمیم باشگاه نقش داشتند؟

- بله صد درصد. همه چیز از همین افراد آب خورد. دلیل جدایی من فنی نبود. ما بیرون از بوشهر بهتر بازی می کردیم. در بازی با ماشین سازی هم تا دقایق پایانی مساوی بودیم ولی در عرض ۵ دقیقه اتفاقات بدی افتاد و توطئه بود که آن نتیجه رقم خورد.

منظورتان چیست؟

- نمی خواهم بیشتر از این به گذشته برگردم. شاهین در لیگ بازی دارد و نمی خواهم به حاشیه برود. برای این تیم آرزوی موفقیت می کنم.

ممکن است دوباره هدایت تیمی از لیگ دسته اول را بر عهده بگیرید؟

- خیر لیگ یک نمی روم و بیرون می مانم. استقلال خوزستان هم به من پیشنهاد داده بود که اگر می خواستم پیشنهادشان را قبول می کردم. البته اگر خیلی بیرون ماندم و نزدیک به انتهای فصل بود، شاید به لیگ دسته یک بروم!

شما در زمان سرمربیگری کارلوس کی روش هم درخواست داشتید به تمرین منچستریونایتد بروید که نشد. آیا فکر می کنید مارک ویلموتس بتواند زمینه حضور شما را در بلژیک فراهم کند؟

- ویلموتس با تیم ملی بلژیک و باشگاه های این کشور ارتباط دارد. با کمیته آموزش هم صحبت هایی داشته ام که هزینه های سفر را خودم بدهم و آنها فقط شرایط حضورم را در تمرین تیم های اروپایی فراهم کند.

 • 19
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مرتضی شریفی,زندگینامه مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفی بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست (+ مصاحبه و جدیدترین تصاویر)

محل تولد: ارومیه

تاریخ تولد: ۱۳۷۸/۳/۶

قد: ۱متر و ۹۳ سانتیمتر

ورزش: والیبال

شروع فعالیت در والیبال: ۱۳۸۸

ادامه
علی علیپور,تصاویر اینستاگرام علی علیپور,علی علیپور فوتبالیست بیوگرافی علی علیپور و موفقیت های آن در عرصه فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۰ آبان ماه ۱۳۷۴

محل تولد: قائم شهر

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتی متر

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۲۴ تير
  هفته ۳۶ لالیگا اسپانیا
  گرانادا - رئال‌مادرید
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  سانتا کلارا - آوس
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  چلسی - نوریچ
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • چهارشنبه ۲۵ تير
  هفته ۳۳ سری آ ایتالیا
  آتالانتا - برشا
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - بورنموث
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • پنجشنبه ۲۶ تير
  هفته ۳۳ سری آ ایتالیا
  ساسولو - یوونتوس
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - ماشین‌سازی‌
  ساعت: ۲۰:۴۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - فولاد
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۷ تير
  هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  تراکتور - سپاهان
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - استقلال
  ساعت: ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش