پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
۱۷:۱۹ - ۲۳ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۵۲۲۹
لیگ برتر و جام حذفی

تا حل شدن مشکلم با پرسپولیس، به ایران برنمی‌گردم

برانکو: بشار در عراق بهترین بود، نه در پرسپولیس

برانکو ایوانکوویچ,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
برانکو ایوانکوویچ مانند آنچه چند ماه پیش و در جریان جام ملت‌های آسیا عنوان کرده بود، برای تیم ملی ایران شانس بیشتری نسبت به عراق برای کسب پیروزی قائل است.

به گزارش ورزش سه، امروز در شرایطی تیم ملی ایران برابر عراق در اردن صف آرایی می‌کند که نتیجه نگرفتن در این مسابقه حساس می‌تواند کار ویلموتس و شاگردانش را در ادامه سخت کند.

به همین بهانه گفت‌وگویی با برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس و تیم ملی داشتیم که او هم در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ با چنین مشکلی مواجه شده بود، ولی توانست با پیروزی ۲ بر صفر مقابل اردن در خاک این کشور با خاطرات خوش از آن شرایط نامساعد گذر کند.

برانکو در شروع صحبت هایش از اردن به عنوان کشوری یاد کرد که خاطرات خوشی در ذهن او به جا گذاشته و سپس منتظر ماند تا سوالات ما مطرح شود و به آن‌ها پاسخ بدهد.

می‌دانم چطور به بحرین باختیم، ولی ایران بهترین است

سوال اول ما از برانکو در مورد شرایط کنونی تیم ملی فوتبال ایران بوده که دو بازی خود را در مقدماتی جام جهانی با پیروزی پشت سر گذاشته و در دیدار برابر بحرین با شکست کارش را خاتمه داده است. سرمربی سابق پرسپولیس در پاسخ به این سوال بیان کرد: من می‌دانم چطور به بحرین باختیم، ولی مهم‌ترین نکته این است که ایران تیم ملی بسیار خوبی دارد. ایران بازیکنان بسیار خوبی دارد و به نظرم ایران حتما و به یقین بهترین تیم آسیا است.

بشار و کاتانتس بار‌ها به من گفته اند که ایران قوی‌تر است

او سپس حرف هایش را ادامه داد و گفت: نکته دوم این است که ایران در اردن مقابل عراق بازی می‌کند و به طور یقین این چیز خوبی برای تیم ملی است. من با بشار و کاتانتس بار‌ها صحبت کرده ام و هر دو تایید کرده اند که ایران تیم بهتری نسبت به عراق است. این برای ایران خیلی خوب است. با این حال این فوتبال است و شما نمی‌دانید چه اتفاقی در زمین رقم می‌خورد.

کاتانتس برای ایران سورپرایز خواهد داشت

سوال بعدی ما از برانکو در رابطه با کاتانتس بود که از سال‌های گذشته دوست او به شمار می‌رود. از سرمربی کروات سابق تیم ملی در رابطه با این مربی پرسیدیم که او در پاسخ به این سوال بیان کرد: اول از همه اینکه او مربی بسیار خوبی است با تجربه‌ای عالی.

او مربی تیم ملی اسلوونی بوده و نمایش‌هایی عالی با تیم ملی کشورش داشته است. او می‌داند که چطور در بازی‌های مقدماتی (جام جهانی و جام ملت‌های اروپا، آسیا و …) بازی کند. او همچنین می‌داند که چطور تیمش را در بازی‌های بزرگ مربیگری کند. او قطعا برای کسب یک نتیجه بسیار خوب تلاش می‌کند و کسب این نتیجه خوب برای او ممکن است. او می‌خواهد بهترین کارش را انجام دهد و برای تیم ملی ایران سورپرایز خواهد داشت.

کاتانتس سعی در پیاده کردن سبک اروپایی دارد

به طور خاص از برانکو که کاتانتس را به خوبی می‌شناسد از فلسفه کاری مربی تیم ملی عراق پرسیدیم. او در پاسخ به این سوال توضیح داد: مربیگری او بر کار تیمی و نظم و انضباط تاکید دارد. او سعی می‌کند سبک بازی اروپایی را برای تیمش پیاده کند.

بشار در عراق بهترین بود، ولی در پرسپولیس نه

برانکو سپس در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی عراق بازیکنانی در اختیار دارد که بتوانند ایده‌های او را در زمین پیاده کنند، افزود: ببینید البته که می‌توانند. این فوتبال است و در فوتبال هر چیزی ممکن است. اول از همه اینکه، قطعا کیفیت بازیکنان عراقی مشابه بازیکنان ایرانی نیست. همانطور که شما می‌دانید در عراق بشار بهترین بازیکن این تیم است، ولی در پرسپولیس نمی‌توانست همانطور خوب بازی کند. این چیزی است که شما می‌توانید در مقایسه به آن برسید. قطعا ایران بهتر از تیم عراق است، ولی این پیروزی در بازی روز آینده را تضمین نمی‌کند.

عراق می‌تواند برای ایران دردسرساز شود

سوال بعدی ما از برانکو این بود که آیا تیم ملی عراق می‌تواند برای ما در بازی روز آینده دردسرساز شود یا خیر که او تاکید کرد و گفت: البته. هم عراق و هم تیم‌های دیگر می‌توانند برای ایران دردسر درست کنند.

به کی‎‌روش و ویلموتس کاری ندارم، من برای بردن بازی می‌کنم

از برانکو در این مورد پرسیدیم که در بازی‌های حساسی مانند بازی روز آینده، اگر او به جای سرمربی تیم ملی بود، از چه روشی استفاده می‌کرد؛ اینکه به تساوی رضایت می‌داد یا برای بردن به زمین می‌رفت. سرمربی سابق تیم ملی در پاسخ به این سوال عنوان کرد: ببینید من نمی‌توانم در این مورد با مربیان دیگر بحث داشته باشم، ولی فلسفه من همیشه این بوده که بهترین سعی و تلاشم را داشته باشم و همیشه برای پیروزی بازی کنم؛ همیشه برای سه امتیاز بازی می‌کنم. من نمی‌دانم این فلسفه در مورد کی روش چگونه است یا در مورد ویلموتس؛ اما فلسفه من همیشه تلاش کردن برای برنده شدن است. چرا؟ چون من به بازیکنان ایرانی اعتماد دارم.

چون فکر می‌کنم ایران بهترین تیم آسیا است و قطعا با این چیز‌ها من تلاش می‌کنم که سه امتیاز را بگیرم. این فلسفه من است؛ فلسفه شخصی من. من به کی روش، ویلموتس یا مربیان دیگر کاری ندارم و در مورد آن‌ها صحبت نمی‌کنم.

بدون ریسک کردن، نتیجه خوب به دست نمی‌آید

تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ که سرمربیگری تیم ملی برعهده برانکو ایوانکوویچ بود، برای صعود به مشکل برخورده بود، ولی در نهایت همه چیز به خوبی تمام شد و تیم ملی توانست یکی از ساده‌ترین صعود‌های خود را تجربه کند. از برانکو در این مورد پرسیدیم که اگر ما در بازی روز آینده برای سه امتیاز بازی کنیم و نتیجه نگیریم، چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. او در واکنش به این سوال بازهم برفلسفه خود تاکید کرد و افزود: ببینید این فلسفه من است.

من همیشه ریسک کرده ام و تلاش کرده ام که ریسک کنم و معتقدم بدون ریسک کردن، نتیجه خوب به دست نمی‌آید. من در مورد ایده ویلموتس چیزی نمی‌دانم و در مورد آن هم بحثی ندارم و فقط در رابطه با فلسفه و دیدگاه خودم صحبت می‌کنم. وقتی من کارم را به صورت رسمی با تیم ملی به عنوان سرمربی آغاز کردم، کره جنوبی در جام جهانی چهارم شده بود؛ ژاپن در جام جهانی بسیار خوب کار کرده بود؛ اردن تیم خوبی بود؛ قطر و عربستان هم همینطور. الان، ولی شرایط متفاوت است. با این حال همیشه فلسفه من تلاش برای برنده شدن بوده است.

بحرین سطح مشابهی با ایران نداشت، ولی برنده شد

برانکو در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند ایران در بازی روز آینده شانس بیشتری برای کسب پیروزی دارد، گفت: بله. چون تیم ملی ایران بهتر از عراق است، ولی شما هرگز نمی‌دانید چه اتفاقی در فوتبال می‌افتد. تیم ملی ایران به بحرین بازی را باخت. بحرین قطعا سطح مشابه ندارد. این فوتبال است و برای همین است که مهم ترین، قشنگ‌ترین و جذاب‌ترین ورزش دنیا شده است. شما می‌توانید ببرید و این ربطی به این ندارد که شما سطح بالاتری دارید یا ندارید.

تا حل شدن مشکلم به پرسپولیس، ایران برنمی‌گردم

آخرین سوال ما از برانکو در مورد شرایط خودش بود. اینکه در آینده چه سرنوشتی انتظار او را می‌کشد. او اینگونه به این سوال پاسخ داد: هیچ. من منتظر هستم. پیشنهاداتی از امارات و کشور‌های دیگر دارم، ولی هنوز قبول نکرده ام. همیشه از من می‌پرسند، چه خبر از ایران؟ آیا دوست داری به ایران برگردی؟ من به آن‌ها می‌گویم به ایران برنمی گردم تا زمانی که مشکلم با پرسپولیس حل نشود.

 • 12
 • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنجشنبه ۱۶ مرداد
  هفته ۲۸ لیگ برتر ایران
  شهر خودرو - استقلال
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • لیگ اروپا
  سویا - آاس رم
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • جمعه ۱۷ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  یوونتوس - لیون
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش