یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
۱۲:۳۰ - ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۲۲۵۹
لیگ برتر و جام حذفی

رسول‌پناه: تا خرداد ۳۰ میلیارد تومان از کارگزار می‌گیریم

افشا و بررسی زوایای قرارداد شگفت انگیز پرسپولیس با شرکت آتیه‌داده‌پرداز (+سند)

کارگزار رسمی پرسپولیس در لیگ برتر,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

درشرایطی‌ که خبرنگارانی که در اطراف باشگاه پرسپولیس بودند، مهرداد هاشمی (منتقد ادامه همکاری با آتیه) را هنگام ورود به باشگاه ندیدند و این بحث را در بین خود مطرح کردند که او استعفا داده و در جلسه امضای الحاقیه قرارداد با کارگزار باشگاه شرکت نداشته است.

با این‌حال هاشمی که یکی از منتقدان و مخالفان امضای این قرارداد بود، در این جلسه حضور پیدا کرده است و باید دید که آیا قرارداد فی‌مابین را امضا کرده یا خیر. هاشمی در مرتبه اول و در زمانی که قرارداد باشگاه پرسپولیس با شرکت آتیه‌داده‌پرداز درحال امضا بود، اشکالات فراوانی را به‌نحوه قرارداد وارد کرده و شرکت دیگری (ریحان فیلم) را برای اسپانسرینگ پرسپولیس پیشنهاد داده بود. نکته جالب اینکه طبق اخباری که «فرهیختگان» کسب کرده، هاشمی با ناراحتی در باشگاه حاضر شد و هنگام امضای قرارداد و عکس یادگاری خبری از او نبود و در اتاق ماند.

کارگزار پرسپولیس: مشکلات مالی حل می‌شوند

امیر جلیلوند، نماینده کارگزار در جمع خبرنگاران گفت: «ما درقالب یک قرارداد اصلی به‌عنوان کارگزار رسمی پرسپولیس از تاریخ ۸ آبان ۹۸ بودیم، درقالب یک الحاقیه که به قرارداد اضافه شده، مسائل مشخص‌تر شده است. به‌هرحال مسیر روشن‌تر است و همان راهی که درقالب قرارداد مشخص شده، درقالب الحاقیه هم استمرار پیدا خواهد کرد تا خیال هواداران پرسپولیس راحت باشد. ان‌شاءالله با فضای آرامی که در باشگاه پرسپولیس ایجاد می‌شود، مسیر موفقیت پرسپولیس تداوم پیدا می‌کند. سوءتفاهم‌هایی بود که برطرف و تعهدات مشخص‌تر شد و این همکاری الان بسیار روشن است و در بندهایی که در الحاقیه پیش‌بینی شده، این فضای همکاری توسعه پیدا می‌کند و مسیرهای اقتصادی پرسپولیس مشخص و اختیارات اعلام‌شده کمک می‌کند به اینکه قرارداد جاری و منافع پرسپولیس تامین شود. تمام سعی باشگاه و کارگزاری‌ در حل مشکلات است چون ما یک تیم مشترک هستیم و این پروژه‌ای است که بدون همکاری باشگاه امکان‌پذیر نیست و تمام ارکان باشگاه در راستای موفقیت آن قدم برمی‌دارد و تلاش این است که مشکلات مالی کاهش یابد.»

رونمایی از قرارداد شگفت انگیز پرسپولیس با یک کارگزار/ همه چیز را انحصارا واگذار کردند

افشا و بررسی زوایای قرارداد شگفت انگیز پرسپولیس و یک شرکت کارگزاری، ابهامات و سوالات بسیاری را ایجاد می کند که مدیران وقت باشگاه و وزارت ورزش بایستی بدان پاسخ دهند.

کارگزار رسمی پرسپولیس در لیگ برتر,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

به گزارش فارس، در تاریخ ششم آبان ۹۸ محمدحسن انصاری فرد مدیرعامل وقت پرسپولیس با شرکت آتیه داده پرداز قرارداد رسمی امضا کرد. بنا به این قرارداد، این شرکت به عنوان کارگزار رسمی سرخپوشان به مدت ۵ سال شناخته و به همگان معرفی شد. و از همان روز، حاشیه های جدید وارد اردوگاه سرخ شد. 

قراردادی که از ابتدا در هیات مدیره، محل اختلاف بود اما تزریق پول به باشگاه و راه افتادن برخی امورات، باعث شد تا صدای کسی از درون باشگاه درنیاید. هر چند بعدها مشخص شد، همان ترزیق اولیه پول هم قرض الحسنه بوده و باشگاه باید آن مبلغ را برگرداند!

محمدحسن انصاری فرد با همکاری رضا یلوه معاون اقتصادی خود، این شرکت گمنام را در هیات مدیره معرفی می کنند و در نهایت، قرارداد هم منعقد می شود. در ادامه، مدیرعاملی که خودش پای این کارگزار را به پرسپولیس باز کرده بود، علاوه بر اینکه اختلافتش با اعضای هیات مدیره عیان شد، با این شرکت هم دچار مشکل شد و تصمیم به کناره گیری گرفت. 

نکته قابل تامل در این اتفاقات این بود که کم کم زمزمه هایی مبنی بر ترکمنچای گونه بودن قرارداد پرسپولیس با آتیه داده پرداز به گوش رسید. با توجه به صحبت های برخی اعضای هیات مدیره و اخباری که به بیرون درز می کرد، مشخص شد قراردادی که عقد آن را افتخاری برای باشگاه می دانستند، دستاوردی برای این تیم با هواداران میلیونی نداشته است. 

قرارداد پرطمطراقی که هر چه در متن آن بررسی می کنیم، بیشتر عواید برای کارگزار است و سود خاصی برای پرسپولیس دیده نمی شود. یک طرفه بودن تعهدات این باشگاه مردمی و عدم تعهد مشخص و قطعی از سوی کارگزار، نکته ای است که ذهن مخاطب را با ابهاماتی اساسی مواجه می کند. 

قرارداد پرسپولیس و کارگزاری که مدعی هستند هم اکنون فسخ شده، از ابعاد و زوایای مختلفی قابل بررسی است که در این گزارش قصد داریم به "موضوع قرارداد و همکاری" اشاره داشته باشیم که خود گویای بسیاری از ناگفته هاست. این مبحث در ماده سه وجود دارد که می توانید متن آن را در زیر بخوانید:

ماده سه. موضوع قرارداد و همکاری:

۱.۳- واگذاری انحصاری امتیاز هر نوع استفاده و بهره‌برداری از عنوان حامی تیم‌های پرسپولیس و امثال آن، از باشگاه صرفا به شرکت در کلیه فعالیت‌های درآمدزا و در چارچوب این قرارداد و باشگاه حق انعقاد قرارداد با اشخاص ثالث (به جز موارد ماده سیزده و تبصره ۲ ماده ۳) در خصوص موضوع این قرارداد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از خود سلب می‌نماید.

۳.۲- مشارکت انحصاری بین طرف‌های قرارداد در ایجاد و بهره‌برداری تجاری از کلیه فعالیت‌های درآمدزای مربوط به باشگاه در چارچوب همین قرارداد از جمله:

بسترهای دیجیتالی، اینترنتی، مخابراتی و دیگر بسترهای فناوری اطلاعات و ارتباطات.

ایجاد ارتباط و ارائه خدمات به هواداران باشگاه، تیم‌های باشگاه و خدمات ویژه رویدادهای باشگاه شامل سامانه‌های مختلف هواداری، کارت  و حساب هواداری، خدمات ارزش افزوده مخابراتی، وب سایت و پورتال هواداران و دیگر بسترهای ارائه خدمات و محصولات هواداری.

پخش زنده و غیر زنده مسابقات، تمرینات، برنامه‌ها و رویدادها و همچنین کلیه محتواها و محصولات چند رسانه ای مرتبط با تیم‌ها و مسابقات و رویدادهای مربوط به باشگاه، بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها در کلیه رسانه‌های مجازی (فقط مواردی که در اختیار باشگاه باشند.)

فرصت تبلیغات دیجیتالی، پیراهن و البسه ورزشی، تلویزیونی، رادیویی، مکتوب و چاپی و دیگر رسانه‌های عمومی مربوط به باشگاه و همچنین دیگر رسانه‌هایی که با همکاری باشگاه و یا استفاده از محبوبیت باشگاه ایجاد می‌شوند (در صورتی که در اختیار باشگاه باشند.)

فرصت‌های تبلیغات محیطی کلیه مسابقات رسمی و دوستانه باشگاه. (فقط مواردی که در اختیار باشگاه باشند.)

کلیه خدمات مربوط به باشگاه (موضوع قرارداد) با نام‌های محتوای مرتب و یا با استفاده از حقوق در اختیار باشگاه، تولید، توزیع و ترویج می‌شوند.

بهره‌برداری از فرصت‌های تبلیغاتی برندها، نمایندگی‌ها، رویدادها و تورنمنت‌های در اختیار باشگاه.

۳.۳- اعطاء حق انحصاری نام تجاری باشگاه به شرکت برای ارائه محصولات الکترونیکی و محتواهای متعلق به باشگاه، در قالب خدمات ارزش افزوده و ارائه کلیه خدمات مربوط به هواداران باشگاه از طریق شبکه‌های انتقال.

۳.۴- اعطاء حق انحصاری استفاده از نام تجاری باشگاه به شرکت برای ارائه محصولات الکترونیکی، محتواها، کالاها و خدمات متعلق به باشگاه‌ و همچنین برای فروش محصولات و خدمات اپراتورهای شبکه انتقال.

۳.۵- اعطاء حق انحصاری به شرکت برای ارائه خدمات پرداخت همراه بر بستر پیامک، کد دستوری، GPRS، اپلیکیشن و دیگر روش‌های پرداخت در بسترهای شبکه بانکی و یا اپراتورهای شبکه انتقال به منظور فروش محصولات الکترونیکی، فروش بلیط الکترونیکی و غیر الکترونیکی و دیگر اقلام مربوط به باشگاه و محتواها یا جمع‌آوری کمک‌های نقدی هواداران از طریق سامانه و اپلیکیشن.

۳.۶- کلیه فعالیت‌های درآمدزا غیر مندرج در موارد فوق که در چارچوب قوانین کشور و اساسنامه باشگاه قابل تعریف باشد. در صورت شناسایی فعالیت‌های درآمدزای غیر مندرج در موارد فوق، طرفین قرارداد در قالب متمم قرارداد جهت همکاری اقدام می‌کنند.

تبصره ۱: در این قرارداد منظور از تیم‌های پرسپولیس، تیم‌های رشته مختلف ورزشی بانوان و آقایان است که زیر نظر باشگاه تشکیل و اداره می‌شوند، در تمام گروه‌ها و رده‌های سنی اعم از تیم‌های پایه، جوانان، امید و بزرگسالان خواهد بود.

تبصره ۲: موارد ذیل از موضوع قرارداد خارج می‌باشد:

حق پخش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (مگر این که صدا و سیمای ج.ا.ا حق پخش تلویزیونی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با باکس و فرصت‌های تبلیغاتی باشگاه تهاتر نماید. در این صورت باکس و فرصت‌های تبلیغاتی حاصل از تهاتر جهت اهداف این قرارداد در اختیار شرکت قرار می‌گیرد.)

مؤسسه علمی، آموزشی، پژوهشی و پزشکی پرسپولیس (در این مورد با توافق با شرکت می‌توان فعالیت‌های درآمدزای مشترک تعریف کرد.)

مرکز علمی، کاربردی پرسپولیس.

فعالیت‌های بورسی باشگاه پرسپولیس و صندوق نیکوکاری پرسپولیس.

درآمدزایی از محل فروش و یا اجاره اماکن در اختیار باشگاه از قبیل استخر و زمین تمرین.

درآمد سهم باشگاه برای حضور در مسابقات از محل فیفا، کنفدراسیون فوتبال آسیا، جوایز لیگ و جام حذفی ایران.

درآمد حاصل از نقل و انتقال بازیکنان، آکادمی پرسپولیس، صدور مجوز و تاسیس مدارس فوتبال.

کمک‌های بلاعوض در صورتی که هیچ گونه اطلاع‌رسانی یا بهره‌برداری تجاری و تبلیغاتی از آن صورت نگیرد.

تبصره ۳: کلیه فعالیت‌های شرکت در راستای انجام موضوع قرارداد می‌بایستی در چارچوب ضوابط و قوانین جمهوری اسلامی ایران و با حفظ شئونات فرهنگی، ورزشی، اداری و اسلامی باشگاه باشد.

در همان بند یک ماده سه قرارداد، تکلیف مشخص است. پرسپولیس عملا برای هیچ فعالیت اقتصادی، اختیاری از خود ندارد و هر آنچه قرار است روی دهد، باید با نظر کارگزار مالی باشد و لاغیر. در تبصره یک این ماده، می توان پی به ابعاد این قرارداد برد؛ استفاده کامل از همه تیم هایی که حتی باشگاه هنوز برخی از آنها را ندارد! در واقع، تمام آنچه پرسپولیس نامیده می شود، در این ماده به این کارگزار واگذار شده است.

کارگزار رسمی پرسپولیس در لیگ برتر,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

رسول‌پناه: اختلافی در پرسپولیس وجود ندارد، می‌خواهند ابهت هیئت‌مدیره را از بین ببرند/ تا خرداد ۳۰ میلیارد تومان از کارگزار می‌گیریم

به گزارش تسنیم، مهدی رسول‌پناه درباره شرایط باشگاه پرسپولیس و زمزمه‌های اختلاف در این باشگاه اظهار داشت: در اواخر سال ۹۸ که مدیرعامل باشگاه استعفا کرد و وارد فاز جدیدی از تغییرات شدیم، هیئت‌مدیره باشگاه وظیفه سرپرستی باشگاه را با انبوه بدهی‌ها و مشکلات متعدد بر عهده من گذاشتند. به شرکت‌های مختلفی بدهی داشتیم که در مدت کمی تا پایان سال ۹۸ آن را تسویه کردیم و به آرامش رسیدیم.

وی ادامه داد: ما از طلبکاران مهلت خواستیم و ۹ تا ۱۰ پرونده فیفا را مدیریت کردیم. به ساختار خوبی در هیئت‌مدیره رسیدیم. باشگاه تاکنون ساختار مدرنی نداشت که به ساختار مدرنی رسیدیم. مهم‌ترین موضوع برای ما، کارگزار بود و تعهداتی وجود داشت که منافع پرسپولیس را تامین و تضمین نمی‌کرد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در این باره که گفته می‌شود قرار است تا خرداد مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به حساب باشگاه واریز شود، گفت: بله. هیچ قراردادی از سال ۸۶ در پرسپولیس به سرانجام نرسید و از این قرارداد دفاع می‌کنم. اگر کارگزار به تعهداتش پایبند نباشد، تعهداتی گرفتیم و شروطی ایجاد کردیم که به نفع پرسپولیس است. ما ابتدا ۱۵ روز به کارگزار مهلت دادیم، اما پس از آن اگر او یک روز هم تاخیر کند، مطابق برنامه زمان‌بندی برخورد می‌کنیم.

رسول‌پناه درخصوص کف این قرارداد تصریح کرد: ما کف ۱۱۰ میلیارد تومانی برای باشگاه درست کردیم که عدد بالایی است. اگر همکاری دوطرفه برقرار باشد، مطمئنیم ۱۱۰ میلیارد تومان تا ۲۵ اردیبهشت دریافت می‌کنیم و مشکلات حل می‌شود. من کارشناس رسمی دادگستری هستم و بهترین مشاوران حقوقی را هم آوردیم. در الحاقیه‌ای که با کارگزار بستم، شرطم را اعلام کردم. چقدر هواداران باید اذیت شوند؟

وی با بیان اینکه قرارداد باشگاه پرسپولیس با کارگزار محکم است، خاطرنشان کرد: من حاضرم به‌صورت علنی از قرارداد دفاع کنم. ما بخشی از بدهی‌های خود را پرداخت می‌کنیم و به هواداران قول می‌دهم تا پایان قرارداد با کارگزار، همه بدهی‌ها را پرداخت می‌کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درخصوص اینکه ممکن است در صورت واگذاری باشگاه به بخش خصوصی، قرارداد سه ساله پرسپولیس با کارگزار دوام نیابد، بیان کرد: خصوصی‌سازی یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد و مراحلی دارد. باشگاه با همین شروط واگذار می‌شود، وگرنه اگر خصوصی‌سازی دو سال طول بکشد، باشگاه نباید روی هوا بماند. کارگزار باید سرمایه‌گذاری کند و منافعی دارد که آن را هم در نظر داریم. این یک قرارداد برد-برد است.

رسول‌پناه که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، درباره آغاز لیگ برتر فوتبال گفت: سلامتی همه از جمله بازیکنان مهم است اما کرونا بهانه‌ای است برای کسانی که می‌خواهند از این قضیه خارج شوند. پرسپولیس ۱۰ امتیاز از سایر تیم‌ها جلوتر است و خیلی هزینه کرده است. باشگاه بزرگی چون پرسپولیس مشکلات و هزینه‌های بزرگی هم دارد و با همت بازیکنان و هواداران به اینجا رسیدیم.

«به نظرم مسابقات لیگ برگزار خواهد شد»، سرپرست باشگاه پرسپولیس ضمن بیان این جمله تصریح کرد: حریرچی می‌گفت احتمال دارد که اوایل خرداد، تمرینات تیم‌ها آغاز شود و مسابقات لیگ هم از سر گرفته شود. قهرمانی مقتدرانه پرسپولیس در زمین مهم است. اگر هم مسابقات برگزار نشود، شرایط قهرمانی برای ماست و پرسپولیس همه فاکتورهای قهرمانی را دارد.

رسول‌پناه درخصوص اختلاف میان مدیران باشگاه اظهار داشت: هیچ اختلافی در هیئت‌مدیره نیست، اما تضارب آرا وجود دارد. احترام به خرد جمعی در باشگاه حاکم است و من، هاشمی و رغبتی در تلاش هستیم تا مشکلات را حل کنیم. اینکه می‌گویند در پرسپولیس اختلاف وجود دارد، شیطنت است که می‌خواهند ابهت هیئت‌مدیره را از بین ببرند و هیچ مشکلی وجود ندارد. ما شبانه‌روز زحمت می‌کشیم و نمی‌دانم این اخبار از کجا منتشر می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: به هواداران پرسپولیس می‌گویم که ارتقای باشگاه شروع می‌شود و مشکلاتش حل خواهد شد. متاسفانه شیطنت‌هایی می‌شود تا پرسپولیس را متلاطم نشان دهند که به آنها اعتماد نکنید.

 • 12
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
رضا بهرام,زندگینامه رضا بهرام,رضا هلاورجانی بیوگرافی رضا بهرام از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

نام هنری: رضا بهرام

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۷۰

محل تولد: یزد

شغل: خواننده

سبک: پاپ

ادامه
شهریار مقانلو,عکس های شهریار مقانلو,شهریار مقانلو بازیکن فوتبال بیوگرافی شهریار مقانلو، اقای گل لیگ ازادگان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ماه ۱۳۷۳

محل تولد: زنجان

ملیت: ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۷ سانتی متر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۱۵ تير
  هفته ۳۴ لالیگا اسپانیا
  بیلبائو - رئال‌مادرید
  ساعت: ۱۶:۳۰
 • فرمول ۱ اتریش - مسابقه اصلی
  ساعت: ۱۷:۴۰
 • هفته ۲۳ لیگ برتر ایران
  سایپا - سپاهان
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • دوشنبه ۱۶ تير
  هفته ۳۴ لالیگا اسپانیا
  ویارئال - بارسلونا
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • چهارشنبه ۱۸ تير
  هفته ۳۱ سری آ ایتالیا
  آث میلان - یوونتوس
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • پنجشنبه ۱۹ تير
  هفته ۳۵ لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - اسپانیول
  ساعت: ۰۰:۳۰
ویژه سرپوش