چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
۱۲:۴۱ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۰۶۵۱
لیگ برتر و جام حذفی

مشاور سازمان لیگ: اگر لیگ برگزار نشود، قطعا قهرمان را مشخص می‌کنیم/ جباری: لیگ را نباید فقط برای یک تیم برگزار کنند

برگزاری لیگ نوزدهم,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
مشاور سازمان لیگ در برگزاری مسابقات می‌گوید اگر فصل جاری به هر دلیلی برگزار نشود، باید تیم قهرمان به AFC معرفی شود و تکلیف تیم‌های صعود کننده و سقوط‌ کننده در لیگ‌های مختلف مشخص شود.

به گزارش ایسنا، از زمان اعلام تاریخ برگزاری ادامه مسابقات لیگ، اکثر تیم‌ها اقدام به گرفتن تست کرونا از بازیکنان خود کردند و در نهایت برخی از مثبت اعلام شدن برخی نفرات تیم خود خبر دادند. با این اتفاق، برخی از تیم‌ها از شروع تمرینات خود تا رفع بیماری خودداری کردند و فعلا وارد فاز تمرینات نشده‌اند.

در پی این اتفاقات، سازمان لیگ فوتبال ایران نیز با درخواست برخی از تیم‌ها برای به تعویق افتادن مسابقات روبرو شده که می‌تواند برگزاری و اتمام به موقع لیگ را تحت الشعاع قرار دهد و چه بسا منجر به لغو کامل رقابت‌ها شود.

غلامرضا بهروان، مشاور سازمان لیگ در گفت‌وگو با ایسنا، در برگزاری مسابقات فوتبال، درباره تمرین نکردن برخی از تیم‌ها به علت وجود یک یا دو عضو مبتلا به کرونا و درخواست برای لغو رقابت‌ها گفت: وقتی تیمی تمرین نمی‌کند، به خودش ربط دارد. از نظر علمی هم با قرنطینه کردن مبتلایان می توان تمرین را برگزار کرد.

او در پاسخ به اینکه برخی از تیم‌ها طبق پروتکل نباید تمرینات خود را تا زمان کاهش مبتلایان به کمتر از شش نفر برگزار کنند گفت: در هر حال تیم‌ها برای شرکت در مسابقات باید آمادگی خود را به دست بیاورند و برای حفظ سلامتی هم که شده، باید تمرین کنند. اگر پروتکل را رعایت کنند فکر نمی کنم مشکلی برای کسی ایجاد شود.

* هر تیمی در مسابقات حاضر نشود، غایب محسوب می‌شود

وی در پاسخ به این سوال که چه برخوردی با تیم‌های غایب در مسابقات خواهد شد، تاکید کرد: مسئولان سازمان لیگ روی این قضیه فکر می‌کنند. به زودی اطلاعیه‌ای درباره این موضوع صادر خواهد شد. هر کسی که در دیداری شرکت نکند، غایب محسوب می‌شود.

مشاور سازمان لیگ در برگزاری مسابقات در واکنش به اینکه امکان دارد لیگ دیرتر شروع شود، اظهار کرد: برخی در این اوضاع و احوال کمتر به فکر منافع ملی هستند. اگر لیگ برگزار نشود، همه دچار مشکل می‌شوند. تنها چیزی که از برخی تیم‌ها می‌توان فهمید این است که به سلامتی بازیکن فکر نمی‌کنند و برنامه دیگری را دنبال می‌کنند.

بهروان افزود: رییس جمهوری دستور بازگشایی همه مشاغل را داده ولی برخی دنبال گرفتن تضمین هستند؟ چه تضمینی باید بدهیم؟ حتی مشاغل پر ریسک هم بازگشایی شده است اما برخی تیم‌ها همچنان دنبال لغو فوتبال هستند؟

* تیم‌ها تضمین می‌دهند که در پاییز و زمستان کرونا نداریم؟

مشاور سازمان لیگ در برگزاری مسابقات همچنین درباره درخواست برخی از تیم‌ها برای لغو مسابقات تصریح کرد: اگر فصل جاری فوتبال تمام نشود، فصل آینده هم برگزار نمی‌شود. آیا این تیم‌ها می‌توانند تضمین بدهند که کرونا در پاییز و زمستان برنمی‌گردد. باید با کرونا مبارزه کنیم. باید به زندگی خودمان ادامه بدهیم و فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی را به حالت قبلی برگردانیم.

* لیگ برگزار نشود، قهرمان را معرفی می‌کنیم

بهروان در پاسخ به این سوال که اگر لیگ به دلایلی برگزار نشود، چه تصمیمی برای فصل جاری گرفته می‌شود اذعان کرد: قاعدتا قهرمان را به AFC معرفی می‌کنیم. باید تیم‌های صعود کننده و سقوط کننده از هر لیگ را هم معرفی کنیم. ما روی این قضایا هم کار کردیم و آماده هر اتفاقی هستیم.

جباری: لیگ را نباید فقط برای یک تیم برگزار کنند

 پیشکسوت استقلال با تاکید بر اینکه امکانات کافی برای ادامه لیگ برتر وجود ندارد گفت: اگر می‌خواهند لیگ را برای یک تیم برگزار کنند، این کار درستی نیست.

برگزاری لیگ نوزدهم,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

«علی جباری» پیشکسوت باشگاه استقلال روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در مورد شروع دوباره لیگ اظهار داشت: لیگ برتر نباید برگزار شود زیرا امکانات کافی برای این کار نداریم. اگر یکی از بازیکنان با این بیماری مواجه شود چه کسی پاسخگو است. به خدا هیچکسی پاسخگو نیست. اگر یکی از بازیکنان که جزو سرمایه‌های ما هستند کرونا بگیرد تا چند ماه نمی‌تواند بازی کند. این بیماری سرماخوردگی ساده نیست که یک هفته‌ای خوب شود.

وی ادامه داد: همه باشگاه‌ها معترض هستند زیرا در تمرینات با مشکل مواجه شدند. آن‌ها نمی‌توانند به صورت کامل امکانات بهداشتی را فراهم کنند. حالا یک فصل لیگ برگزار نشود. سلامت بازیکنان و خانواده آن‌ها از فوتبال مهم‌تر است. اگر می‌خواهند لیگ را برای یک تیم برگزار کنند که این کار درست نیست.

جباری در مورد نیمه‌کاره ماندن لیگ و مشخص نشدن قهرمان بیان داشت: هر تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید در میدان آن‌ را بدست آورد.  نباید تیمی که صدر جدول است را قهرمان اعلام کنند، زیرا شاید نتواند دیدارهای باقی‌مانده‌اش را ببرد.  در حال حاضر هم استقلال و هم سپاهان شانس قهرمانی دارند.  

پیشکسوت استقلال در خصوص راهکار خود برای لیگ‌های یک و ۲ خاطرنشان کرد: تیمی را به دسته پایین‌تر نفرستند و ۲ تیم بالای جدول را به لیگ برتر بیاورند. چه می‌شود که لیگ سال آینده با ۲ تیم اضافه برگزار شود.  

جباری در پایان درباره مدیریت جدید استقلال،  تصریح کرد: مدیرعامل باشگاه حرکات مثبتی از شروع مدیریتش داشت که امیدوارم این کارها ادامه پیدا کند. ما باید به او اجازه دهیم تا کارش را انجام دهد و کمک کنیم تا استقلال به سر و سامان برسد. نباید با چوب لای چرخ گذاشتن جلوی اقدامات مثبت مدیریت را بگیریم. من کارهایی که «احمد سعادتمند» در شروع مدیریت انجام داد را در مدیران قبلی ندیدم. او به فکر هواداران و تیم است و اگر هم اشکالی در کار او دیدیم باید به او تذکر بدهیم نه اینکه بخواهیم با تخریب مدیر باشگاه مشکل روی مشکل درست کنیم.  

عربشاهی: مگر می‌خواهند اعلام خودمختاری کنند که به وزارت ورزش نامه زده‌اند؟!/ پرسپولیس درمانده جام نیست

هافبک پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر قرار باشد لیگ را ادامه ندهند, اشکالی ندارد، ولی باید تیم قهرمان را مشخص کنند.

برگزاری لیگ نوزدهم,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

ضیا عربشاهی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره ازسرگیری تمرینات و مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، گفت: با تصمیماتی که از سوی وزارت ورزش، وزارت بهداشت و فدراسیون فوتبال گرفته شده، قرار است مسابقات با رعایت پروتکل‌هایی که سازمان لیگ اعلام کرده آغاز شود، اما متأسفانه کسانی که از ابتدا زمزمه قطع بازی‌ها را داشتند، الان هم به دنبال این هستند که مسابقات ادامه پیدا نکند.

وی ادامه داد: سردمدار این جریان باشگاه تراکتور است که اصلاً برایش مهم نیست چقدر امسال هزینه کرده و حالا می‌خواهد فقط لیگ تعطیل شود. به نظر من مشکلی ندارد که مسابقات بدون تماشاگر باشد و همه پروتکل‌ها نیز رعایت شوند. یکسری افراد فکر می‌کنند پرسپولیس فقط به دنبال جام گرفتن است. مگر پرسپولیس درمانده جام است؟ پرسپولیس در نسل‌های مختلف جام گرفته است. در همین سه سال گذشته این تیم هفت جام کسب کرده است. در زمان بازی ما در شش سال ۹ جام گرفتیم و دیگر جام گرفتن برای ما عادی شده بود. پرسپولیس امسال هم با ۱۰ امتیاز اختلاف در صدر است و شایسته قهرمانی.

این پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه برخی باشگاه‌ها از هزینه‌های رعایت پروتکل‌های بهداشتی گلایه دارند، تصریح کرد: باشگاه تراکتور بیشترین هزینه را در بین تیم‌ها کرده است و دیگر نباید درباره هزینه‌های دیگر و پرواز چارتر و این مسائل صحبت کند.

عربشاهی با بیان اینکه «اگر قرار باشد لیگ را ادامه ندهند, اشکالی ندارد، ولی باید تیم قهرمان را مشخص کنند.»، اضافه کرد: من فکر می‌کنم در صورت ادامه پیدا نکردن لیگ دو تیم آخر لیگ با تیم‌های سوم و چهارم لیگ یک پلی‌آف برگزار کنند و تیم‌های اول و دوم لیگ دسته یک نیز به لیگ برتر بیایند تا فصل بعد ۱۸ تیمی برگزار شود، اما باید تیم قهرمان فصل و تیم‌های صعودکننده به لیگ قهرمانان آسیا نیز معرفی شوند.

وی درباره نامه چهار باشگاه لیگ برتری به وزیر ورزش برای تعطیلی مسابقات, تصریح کرد: این کار غلطی است. مگر می‌خواهند اعلام خودمختاری کنند که نامه می‌زنند؟ این کار اشتباهی است و اگر تیمی مثل تراکتور نمی‌خواهد در مسابقات شرکت کند, باید یک تیم از تبریز جایگزینش شود تا تنبیه شود. اگر همه چیز اینقدر بی در و پیکر باشد که فاتحه فوتبال ما خوانده شده است. اینکه تهدید می‌کنند انصراف می‌دهیم، یعنی چه؟ تا دیروز کرونایی وجود نداشت، اما الان همه کرونایی شدند؟! به نظر من این کار‌ها فقط فرافکنی است که باعث می‌شود فوتبال ما بی‌ارزش شود. الان بوندس‌لیگا در حال انجام است و مشکلی ندارد یا در ایتالیا مگر شرایط از ایران بدتر نبود، پس چرا به دنبال شروع مسابقات هستند؟

 • 16
 • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱۸ تير
  هفته ۳۴ لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - نیوکسل
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • پنجشنبه ۱۹ تير
  هفته ۲۹ سری آ ایتالیا
  آاس رم - پارما
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۳۵ لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - اسپانیول
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  ریوآوه - پورتیموننز
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • جمعه ۲۰ تير
  هفته ۲۴ لیگ برتر ایران
  ماشین‌سازی‌ - پرسپولیس
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • هفته ۲۴ لیگ برتر ایران
  شاهین شهرداری‌بوشهر - ذوب آهن
  ساعت: ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش