دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
۱۵:۲۶ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۰۶۶۲
لیگ برتر و جام حذفی

افشاگری زنوزی از پشت پرده برگزاری ادامه لیگ نوزدهم/ انتقاد نامجومطلق از وضعیت موجود

انتقاد از برگزاری لیگ برتر,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
مالک باشگاه تراکتور گفت: پایبند به نامه‌ مشترک چهار باشگاه هستیم و مخالف برگزاری لیگ هستیم.

به گزارش فارس، محمدرضا زنوزی مطلق اظهار داشت: ساختار لیگ ما از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با ساختار لیگ‌های آلمان، انگلیس، فرانسه و اسپانیا یکسان نیست. کسانی که درگیر فوتبال هستند را نباید با یک بیماری که معلوم نیست آخر و عاقبتش چه چیزی می‌شود، درگیر کنیم.

وی در خصوص نامه‌ی مشترک چهار باشگاه به وزیر ورزش و جوانان، اظهار داشت: چهار باشگاه خصوصی لیگ برتر که این نامه را امضا کرده‌اند، دستشان به دهنشان می‌رسد؛ ولی حرفمان به‌خاطر تمامی هموطنان و جوانانی است که در این کشور فوتبال بازی می‌کنند و درگیر فوتبال هستند و به همین دلیل، با برگزاری مسابقات مخالفت می‌کنیم.

زنوزی با تأکید بر اینکه چهار باشگاه تراکتور، ماشین‌سازی، شهر خودرو و نساجی می‌توانند هزینه تیم‌هایشان را پرداخت کنند، مطرح کرد: تیم یک شهر دور افتاده در دسته یک از نظر امکانات، هتل و هواپیما نمی‌توانند از نظر سخت افزاری، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند؛ آنان هم هموطن ما هستند.

وی در واکنش به برخی اظهارنظرها در خصوص اینکه جام جهانی در پیش است، گفت: رقابت‌های المپیک فعلاً تعلیق شده و برگزاری جام جهانی هم هنوز مشخص نشده است. چنین استدلال‌هایی خوب نیست، مثلاً فوتبال را با کارخانجاتی که دو ماه و نیم است فعالیتشان متوقف شده و یا ایرلاین‌هایی که چهار ماه است تعطیل شده‌اند، مقایسه می‌کنند.

زنوزی با بیان اینکه صنعت فوتبال هنوز در ایران بازدهی ندارد، گفت: شرکت‌هایی در حاشیه فوتبال ایران ایجاد شده‌اند که سود و درآمد بیشتری نسبت به باشگاه‌ها دارند.

مالک تراکتور با تأکید بر اینکه درآمد باشگاه های اروپایی را باشگاه‌های ایرانی ندارند، اظهار داشت: من پیشنهاد می‌کنم که طی بررسی‌های لازم، مشخص کنند که کدام باشگاه‌ها می‌توانند مسائل سخت‌افزاری و مورد نیاز برای عملیاتی کردن پروتکل‌ها را اجرا کنند؛ چرا که برخی از باشگاه‌های شهرستانی اصلاً نمی‌توانند پروتکل‌های بهداشتی را به‌طور کامل اجرا کنند.

زنوزی در خصوص برخی فشارها برای برگزاری بازی‌ها، گفت: یکسری شرکت‌ها که از حاشیه‌‌ی فوتبال امرار معاش می‌کنند، با لابی‌ها و رسانه‌هایشان برای برگزاری مسابقات فشار می‌آورند. معتقدم فوتبال نیاز مبرم مردم نیست و بیشتر به عنوان یک تفریح مطرح است.

وی با تأکید بر اینکه فوتبال ما هنوز به صنعت تبدیل نشده است، بیان کرد: ما فقط اسم لیگ‌برترمان را از انگلیس برداشته‌‌ایم، نه سیستم آن را؛ چه کسی هزینه و درآمدهای فدراسیون فوتبال را حسابرسی کرده و آن را کنترل می‌کند؟ فراموش نکنیم که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نماینده باشگاه‌ها هستند نه ما نماینده آنان! هر موقع منافع آقایان لطمه می‌خورد، پشت فیفا قایم می‌شوند و هر موقع هم که نیاز باشد، از اهداف ملی صحبت می‌کنند. مثلاً گاهاً در مقابل برخی قوانین کشوری می‌گویند که "ما نهاد غیردولتی هستیم و اگر این کار را انجام دهیم، از سوی فیفا تعلیق می‌شویم".

زنوزی در رابطه با نامه چهار باشگاه خصوصی به وزیر ورزش، گفت: هر چهار باشگاه روی تمامی موارد این بیانیه پافشاری می‌کنند و پای آن چیزی که نوشته‌ایم، هستیم و تأکید می‌کنم که مشکلی از بابت مسائل مالی و اجرای پروتکل‌ها هم نداریم، اما فراموش نکنیم که تعدادی از باشگاه‌های شهرستانی لیگ یک نمی‌توانند این پروتکل را اجرا کنند.

نامجومطلق:وقتی بازی‌ دوستانه را لغو می‌کنند چطور می‌خواهند بازی رسمی برگزار کنند؟

مربی تیم فوتبال استقلال گفت وقتی نمی‌شود بازی‌های دوستانه را برگزار کرد چطور می‌خواهند بازی‌های رسمی را انجام دهند.

انتقاد از برگزاری لیگ برتر,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

مجید نامجومطلق در گفت‌و‌گو با فارس در خصوص آخرین شرایط تیم فوتبال استقلال بعد از برگزاری ۹ جلسه تمرین صحبت‌های زیر را انجام داد:

* طبق برنامه‌ای که دادند مشغول تمرین هستیم

وی در پاسخ به این سوال که در در این شرایط بازیکنان چگونه تمرین می کند اظهار داشت: خود ما مربیان بعضی روزها با ماسک در تمرین حاضر می‌شویم و در کنار بازیکنان حضور داریم. به هر حال چاره ای نداریم و طبق برنامه‌ای که دادند مشغول آماده‌سازی تیم هستیم.

* وقتی بازی‌های دوستانه را لغو می‌کنند چطور می‌خواهند بازی رسمی برگزار کنند؟

مربی استقلال با اشاره به این موضوع که فرهاد مجیدی به دلیل آمادگی برخی بازیکنان بعد از تعطیلات آن‌ها را تشویق کرده است یادآور شد: قرار بود ما بازیهای دوستانه برگزار کنیم ولی به خاطر شرایطی که این روزها به وجود آمده مجبور شدیم بازی های دوستانه را لغو کنیم.البته به ما دستور دادند که این مسابقات باید کنسل شود.سوالی که اینجا به وجود می‌آید این است که وقتی نمی‌شود بازی‌های دوستانه را برگزار کرد چطور می‌خواهند بازی‌های رسمی را انجام دهند؟

* همه رعایت کردن‌های بازیکنان فقط برای ۲ ساعت است

وی در خصوص اینکه سعید رمضانی سرپرست آبی پوشان عنوان کرده بود بازیکنان با ترس و لرز تمرین می‌کنند، تصریح کرد: به هر حال شرایط سخت است و باید این مسائل را پذیرفت. همین حالا بازیکنان ما با ماسک و دست‌کش تمرین می کنند و قبل از تمرین اصول بهداشتی به صورت کامل رعایت می شود.هر روز از بازیکنان تب سنجی صورت می‌گیرد و حتی کفش های آنها ضدعفونی می شود ولی همه این مواردی که اشاره کردم فقط برای ۲ ساعت است. شما تصور کنید وقتی بازی ها شروع شود باید سوار هواپیما شویم، به هتل محل اقامت برویم و خیلی شرایط سخت دیگر را تجربه کنیم.

* بازی استقلال با فولاد در مرکز کرونا برگزار می‌شود!

نامجومطلق در پاسخ به این سوال که آیا مشخص شده دیدار استقلال با فولاد در کدام شهر برگزار می شود خاطرنشان کرد: این بازی قرار است در مرکز کرونا برگزار شود! همین حالا موج دوم کرونا در تهران راه افتاده و واقعاً خطرناک است اما چاره‌ای نداریم. متاسفانه طی روزهای گذشته بعضی ها عنوان کردند که چون در کشور آلمان، فوتبال برگزار شده، ما هم باید همین کار را انجام دهیم،اما باید قبول کنیم که امکانات ما با کشور آلمان اصلاً قابل قیاس نیست.

* قیاس امکانات فوتبال آلمان و ایران اشتباه است

وی خاطرنشان کرد: در آلمان تیمها اتوبوس هایی در اختیار دارند که تمامی امکانات در اختیار بازیکنان است اما آیا واقعاً ما این امکانات را داریم؟ در کشور آلمان شهرها به هم نزدیک هستند و تردد با اتوبوس هم امکان پذیر خواهد بود اما ما در اینجا نمی توانیم برای برگزاری بازی ها با اتوبوس سفر کنیم. اینکه یک عده ایران را با آلمان قیاس کنند کاملا اشتباه می کنند. به نظرم مسئولان فدراسیون فوتبال باید یک فکر اساسی کنند چون بازیکنان ما خانواده دارند و با آنها رفت و آمد می‌کنند، اگر خدای ناکرده کسی کرونا بگیرد سلامت خانواده آنها به خطر خواهد افتاد.

* اعتراض به برگزاری ربطی به قهرمانی تیمی ندارد

مربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه هر تیمی اعتراض می کند متهم به این موضوع می شود که مخالف قهرمانی پرسپولیس است گفت: واقعاً این مباحث اصلاً به یکدیگر ربطی ندارند، من نمی‌دانم که برداشتی از صحبت ها می شود ولی هر روز یک تعدادی از بازیکنان در لیگ برتر کرونا می گیرند و در جریان بازی ها قطعاً این موضوع برای سلامتی بازیکنان دیگر خطرناک است.

*در هواپیما چطور می‌شود فاصله اجتماعی ایجاد کرد؟

وی در خصوص صحبت‌های مالک باشگاه شهر خودرو که هزینه برگزاری بازی ها در شهرهای وضعیت سفید را فدراسیون یا سازمان لیگ باید پرداخت کند خاطرنشان کرد: من به این مسائل ورود نمی کنم چون صحبت در این زمینه در حیطه اختیارات من نیست ولی همانطور که اشاره کردم کار در لیگ برتر با شرایطی که به وجود آمده سخت است و در هواپیما نمی‌شود فاصله‌گذاری اجتماعی ایجاد کرد. من فقط امیدوار هستم بازیکنی دچار مشکل نشود و ما هم باید مراقبت کنیم که سلامتی بازیکنان به خطر نیفتد.

*دیاباته و میلیچ بازیکنان با معرفتی هستند

نامجو مطلق در خصوص بازگشت شیخ دیاباته به تهران برای حضور در تمرینات استقلال گفت: در این چند ماه که در استقلال کار می کنم هم دیاباته و هم میلیچ واقعا رفتار حرفه‌ای داشتند و انصافاً اگر بخواهم در مورد آنها حرف بزنم باید بگویم آنها معرفت به خرج داده‌اند.از این که دیاباته به تمرینات استقلال برگشت خوشحال هستیم و ان شاالله او به تیم کمک خواهد کرد.

 • 18
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مرتضی شریفی,زندگینامه مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفی بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست (+ مصاحبه و جدیدترین تصاویر)

محل تولد: ارومیه

تاریخ تولد: ۱۳۷۸/۳/۶

قد: ۱متر و ۹۳ سانتیمتر

ورزش: والیبال

شروع فعالیت در والیبال: ۱۳۸۸

ادامه
علی علیپور,تصاویر اینستاگرام علی علیپور,علی علیپور فوتبالیست بیوگرافی علی علیپور و موفقیت های آن در عرصه فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۰ آبان ماه ۱۳۷۴

محل تولد: قائم شهر

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتی متر

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۲۳ تير
  لیگ برتر پرتغال
  ماریتیمو - ریوآوه
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۲۴ تير
  هفته ۳۶ لالیگا اسپانیا
  گرانادا - رئال‌مادرید
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  سانتا کلارا - آوس
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  چلسی - نوریچ
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • چهارشنبه ۲۵ تير
  هفته ۳۳ سری آ ایتالیا
  آتالانتا - برشا
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - بورنموث
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • هفته ۳۶ لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • پنجشنبه ۲۶ تير
  هفته ۳۳ سری آ ایتالیا
  ساسولو - یوونتوس
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - ماشین‌سازی‌
  ساعت: ۲۰:۴۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - فولاد
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • جمعه ۲۷ تير
  هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  تراکتور - سپاهان
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • هفته ۲۵ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - استقلال
  ساعت: ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش