یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
۱۴:۳۱ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۰۷۴۸
لیگ برتر و جام حذفی

واکنش معاون وزیر ورزش به قرارداد شائبه دار یحیی گل محمدی/ امیدواری پرسپولیس برای پرونده جنجالی استوکس

مهدی علی نژاد,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش با بیان اینکه برای انتخاب جانشین کامران منزوی در هیات مدیره استقلال مذاکراتی صورت گرفته است، از قرارداد شائبه‌دار سرمربی پرسپولیس اظهار بی اطلاعی کرد.

به گزارش مهر، مهدی علی نژاد در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون تنیس که امروز یکشنبه برگزار شد، گفت: مدت ها بود که شرایط برگزاری انتخابات تنیس را داشتیم ولی به خاطر کرونا نمی توانستیم این کار را انجام بدهیم. مجمع با آرامش و خوب برگزار شد. نامزدها هم دیدگاه هایشان را مطرح کردند و اعضای مجمع با یک رای تقریبا قاطع رئیس خود را انتخاب کردند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در واکنش به ایجاد تغییر در چند هیات قبل از رای گیری ریاست آن فدراسیون تصریح کرد: تغییر در هیات ها طبیعی است. درباره اتفاقات  اتومبیلرانی و جابجایی چند هیات بی خبر هستم. اینکه ناظمی بخواهد کاندیدای ریاست فدراسیون اتومبیلرانی هم بشود را خبر ندارم. این یک قضاوت زودهنگام است.

علی نژاد در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس و بحث قرارداد پرسپولیس با کارگزارش افزود: مسیر خصوصی سازی جدی طی می شود. زیرساخت های مورد نیاز خصوصی سازی در حال تامین است و امیدواریم در وقت مقرر این اتفاق رخ بدهد. اگر هم دو باشگاه قراردادی بسته اند با هماهنگی صورت گرفته است. این مشکلی را ایجاد نمی کند چون باشگاه با تعهدات و قراردادهایش خصوصی می شود و این قراردادها حتی می تواند به بهتر واگذار شدن باشگاه ها هم کمک کند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر زمان برگزاری انتخابات فدراسیون ووشو و سایر فدراسیون ها یادآور شد: اواخر خرداد و اوایل تیر ماه انتخابات برگزار می شود. ثبت نام شطرنج آغاز شده است. کارهای فدراسیون همگانی و دانشگاهی هم انجام شده و امیدواریم تا تیرماه انتخابات برگزار شود. قدم به قدم پیش می رویم. سعی می کنیم تا پایان سال ۹۹ انتخابات برگزار نشده باقی نماند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر درخواست چند باشگاه برای تعطیلی لیگ و جوسازی مالک مشترک دو باشگاه گفت: وزارت ورزش، وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گرفته اند مجوزهایی را برای بازگشایی بدهند. در مورد فوتبال از اول خرداد مجوز تمرین و از ۲۲ خرداد مجوز برگزاری لیگ. اینکه فدراسیون ها چه تصمیم فنی بگیرند و نحوه برگزاری آن در اختیار وزارت ورزش نیست. ما تصمیم حاکمیتی خود را اعلام کردیم. تصمیم گیری برای ادامه کار بر عهده خود فدراسیون ها است. قطعا فدراسیون فوتبال هم تدابیر لازم را هم دارد.

علی نژاد در خصوص حضور همزمان عزیزی رئیس فدراسیون تنیس در وزارت ورزش تاکید کرد: ریاست فدراسیون شغل محسوب می شود و به زودی از مدیر کل دفتر امور مجلس وزارت ورزش کناره گیری می کند.

وی در پاسخ به سئوال دیگر مبنی بر استعفای کامران منزوی از هیات مدیره استقلال و انتخاب جانشین وی اظهار کرد: مذاکراتی با بعضی از افرادی که مدنظر بوده اند انجام شده و تقریبا  درمراحل نهایی است. باید تایید صلاحیت صورت بگیرد. مجمع باید تغییرات را تصویب کند. در مسیر هستیم و به زودی هم هیات مدیره استقلال و هم پرسپولیس ترمیم می شوند. 

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره خروجی نداشتن بعضی از فدراسیون ها تاکید کرد: در سال ۹۹ نظام ارزیابی عملکرد فدراسیون ها را تغییر دادیم و به ورزش قهرمانی توجه بیشتری شده است. این ارزیابی ملاک پرداخت بودجه خواهد بود. بودجه را بر اساس عملکرد سال قبل خواهیم داد. اینطور نیست که بگوییم هر سال ۱۰ یا ۲۰ درصد بودجه بیشتر می شود. فدراسیونی که موفقیت نداشته باشد، حمایت کمتری از وزارت خواهد داشت. بودجه می تواند برای بهتر کار کردن فدراسیون ها ایجاد انگیزه کند.

علی نژاد درباره احتمال انتخاب مربی خارجی برای تیم ملی والیبال تاکید کرد: وزارت ورزش به صورت کلی از مربیان داخلی حمایت می کند. در بسیاری از رشته ها پتانسیل خوبی داریم و مربیانی هستند که می توانند مسئولیت بگیرند. اگر فدراسیونی به صورت خاص مربی خارجی بخواهد، آن فدراسیون باید در شورای مربیان خارجی از طرحش دفاع کند. برای استخدام مربی خارجی وزارت ورزش و کمیته المپیک هم تا حدودی کمک می کنند. 

وی در خصوص ادعای مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص قرارداد شائبه دار یحیی گل محمدی با این باشگاه، تاکید کرد : اطلاعی ندارم. از خود مدیرعامل پرسپولیس سئوال کنید.

علی نژاد درباره پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال که با انتقاد فیفا همراه بوده است، گفت:  این نامه نگاری ها طبیعی است و در سازمان های بین المللی شبیه به این اتفاق می افتد. مطمئنم فدراسیون فوتبال مسیری را در پیش می گیرد که مشکلی پیش نیاید و بر اساس نقشه راه پیش بروند. نگرانی خاصی وجود ندارد. امیدوارم اساسنامه بر اساس قواعد ملی و بین المللی به تصویب برسد. 

معاون وزیر ورزش در خصوص قرارداد مارک ویلموتس یادآور شد: این قرارداد توسط فدراسیون فوتبال بسته شده است. ویلموتس شکایتی کرده و دوستان فدراسیون هم پیگیر دفاع هستند. الان نمی توانیم اظهارنظر کنیم. بدیهی است مسئولیت این کار با فدراسیون است. امیدواریم شرایطی ایجاد شود که فدراسیون فوتبال آسیبی نبیند. 

علی نژاد در پایان در خصوص انتخاب یک فرد با تابعیت دو گانه به عنوان رئیس فدراسیون گفت: حضور یک فرد به عنوان رئیس فدراسیون با تابعیت دو گانه یعنی داشتن پاسپورت دوم ممنوع است. در مورد «گرین کارت» بستگی به شرایط دارد. نهادهای نظارتی ارزیابی و نظرشان را اعلام می کنند. فرد دارای تابعیت دو گانه نمی تواند رئیس و عضو هیات رئیسه فدراسیون باشد ولی برای تعریف تابعیت دو گانه، وزارت اطلاعات و نهادی ذیربط تصمیم می گیرند. 

توضیح سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره «قرارداد شائبه‌دار» گل‌محمدی
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس از باب ماهیت و کلیت توافق صورت گرفته با باشگاه شهر خودرو، خود را متهد می‌داند.

مهدی رسول پناه در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در ارتباط با قرارداد با یحیی گل محمدی و دستیاران وی و تفاهمنامه با باشگاه شهرخودرو اظهار داشت: به نظر می‌رسد، از مسئله‌ای که مطرح شد، برداشت دقیقی نشده است. قبل از هر چیز باید بر حسن نیت باشگاه شهر خودرو در نحوه و شرایط انتقال آقای یحیی گل‌محمدی و دستیاران ایشان به پرسپولیس تاکید کنم و از مدیریت باشگاه شهر خوردو هم کمال تشکر را داریم.

وی ادامه داد: آنچه مورد اشاره ما بود، این است که در اساسنامه شرکت پرسپولیس نحوه تنظیم اسناد تعهدآور برای باشگاه، تعریف و مشخص شده است. توافق با باشگاه شهر خودرو جهت این انتقال، جزو چنین اسنادی است و طبق اساسنامه تعیین شده که اسناد تعهدآور چگونه صادر می‌شود و به امضای چه کسانی می‌رسد. باشگاه پرسپولیس از باب ماهیت و کلیت توافق صورت گرفته با باشگاه شهرخودرو، خود را متعهد می‌داند ولی صورتجلسه تنظیم شده از نظر شکلی و امضاهای مندرج، ایراد وارد شده است.

 رسول پناه خاطرنشان کرد: با توجه به این که صورتجلسه تنظیمی، از نظر شکلی و ذیحسابی باشگاه، دچار ایراد بود، در این ارتباط از سازمان بازرسی کل کشور، استعلام گرفته‌ایم.
 

امیدواری پرسپولیس برای پرونده جنجالی استوکس

باشگاه پرسپولیس امیدوار است با توجه به نامه‌نگاری‌های صورت گرفته با مهاجم ایرلندی‌اش، بتواند علیه او در فیفا حکم بگیرد.

به گزارش ورزش سه، بعد از بازی با الشارجه امارات در هفته دوم لیگ قهرمانان، آنتونی استوکس به بهانه ملاقات با خانواده‌اش استارت بی انضباطی در این تیم را زد. او علیرغم وعده‌ای که داده بود بعد از دو روز مرخصی به اردوی تیمش اضافه نشد تا تمرینات این تیم پیش از دیدار برابر سپاهان و بعد از آن شهرخودرو را از دست بدهد. موضوعی که در نهایت ابتدا با سپردن او به کمیته انضباطی باشگاه از سوی یحیی گل محمدی همراه شد و در ادامه نیز بخش بین الملل این باشگاه مراحل نامه نگاری با این بازیکن و مدیربرنامه‌اش را در دستور کار قرار داد.

استوکس که در نقل و انتقالات زمستانی با قراردادی ۲۵۰هزار دلاری و پیش پرداخت ۱۵۰هزار دلاری رضایت به عقد قرارداد با پرسپولیس داده بود، در ابتدا اما مدعی شد به دلیل شیوع کرونا و نبود پرواز به تهران قادر به حضور در ایران نیست. او در ادامه راهی کشورش شد و در دور جدید تمرینات سرخپوشان نیز حضور نیافت تا روز گذشته خواجه وند از فسخ قرارداد او بعد از شکایت به فیفا خبر دهد.

اکنون هواداران پرسپولیس امیدوارند با توجه به هزینه نزدیک به ۲ میلیاردی و اندی برای این مهاجم ایرلندی، باشگاه موفق شود با وعده مدیران پیشین در خصوص قرار داشتن بندهایی محکم در قرارداد با استوکس، او را محکوم کرده و غرامت نیز دریافت کند. اتفاقی که بعد از پرونده‌های متوالی علیه این باشگاه در صورتی که منتهی به پیروزی این باشگاه شود، یک اتفاق مثبت تلقی خواهد شد. البته اگر استوکس و وکیل این بازیکن با سود بردن از راهکارهایی که شیوع کرونا در راس آن خواهد بود موفق به بستن این پرونده نشوند!

 • 9
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
رضا بهرام,زندگینامه رضا بهرام,رضا هلاورجانی بیوگرافی رضا بهرام از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

نام هنری: رضا بهرام

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۷۰

محل تولد: یزد

شغل: خواننده

سبک: پاپ

ادامه
شهریار مقانلو,عکس های شهریار مقانلو,شهریار مقانلو بازیکن فوتبال بیوگرافی شهریار مقانلو، اقای گل لیگ ازادگان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ماه ۱۳۷۳

محل تولد: زنجان

ملیت: ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۷ سانتی متر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱۴ تير
  هفته ۳۳ لیگ برتر انگلیس
  نوریچ - برایتون
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته ۳۳ لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - بورنموث
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • هفته ۲۳ لیگ برتر ایران
  تراکتور - صنعت نفت آبادان
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • هفته ۲۳ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - شاهین شهرداری‌بوشهر
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • فینال جام حذفی آلمان
  بایرلورکوزن - بایرن مونیخ
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۱۵ تير
  هفته ۳۰ سری آ ایتالیا
  لاتزیو - میلان
  ساعت: ۰۰:۱۵
 • هفته ۲۳ لیگ برتر ایران
  پارس جنوبی جم - استقلال
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۲۳ لیگ برتر ایران
  سایپا - سپاهان
  ساعت: ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش