سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
۰۹:۳۷ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۱۸۵۲
لیگ برتر و جام حذفی

باید مدیران خائن استقلال را وسط استادیوم آزادی دار زد!/ انتقاد شدید از عملکرد وزیر ورزش!

اخبار باشگاه استقلال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
چه‌کسی باید این مدیران خائن را بازخواست کند؟ به نظر منِ پیشکسوت باید این مدیران خائن را در وسط استادیوم آزادی یک طناب دور گردن‌شان انداخته و اعدام‌شان کنند! آنها چه خیانت‌هایی که به استقلال و هوادارانش نکردند و همین سوءمدیریت‌ها باعث شده تا امروز دوباره مشکلات عدیده زیادی برای استقلال به‌وجود بیاید.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بعد از نامه تهدیدآمیز فیفا درخصوص سرمربی آلمانی و بازیکن سابق اهل مقدونیه این تیم امروز ابعاد تازه‌ای از ناکارآمدی و بی‌کفایتی مدیران سابق استقلال روشن شده و به قول پیشکسوت این تیم تا آبی‌ها می‌خواهند نفس راحتی بکشند و آب‌خوش از گلویشان پایین برود به یک‌باره دردسر جدید و مصیبت تازه‌ای از راه می‌رسد. محمد نوری از آن دسته از پیشکسوتان استقلال است که صریح و بدون درنظر گرفتن خیلی از مسائل حرف می‌زند و در گفت‌وگو با «فرهیختگان» به‌شدت به مدیران سابق استقلال تاخته و اعتقاد دارد باید این دسته از مدیران خائن را اعدام کرد چون معتقد است که این همه مصیبت و دردسر امروز این تیم به‌خاطر بی‌کفایتی و خیانت آنهاست.

به اعتقاد او این دسته از مدیران یک روزی روی کار بودند و این قراردادها بسته شده و امروز استقلال میلیاردها تومان متضرر شده است. متن این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

از نامه‌های هشدارآمیز فیفا درخصوص قرارداد شفر و پویان شروع کنیم. اگر تا چند روز دیگر حدود ۱۰ میلیارد تومان در باشگاه استقلال تامین بودجه نشود و این مبلغ به این دو مربی و بازیکن پرداخت نشود جرایم سنگینی مثل کسر امتیاز و بسته شدن پنجره‌ها یا حتی سقوط به دسته پایین‌تر انتظار استقلال را می‌کشد.

مدیران قبلی چه خیانت‌هایی که به استقلال نکردند و نمی‌دانم چرا سوال و بازخواست هم از آنها نشده است. درحال حاضر که سعادتمند مدیرعامل است و توانسته بخشی از بدهی‌ها را پرداخت کند و با دردسر و مصیبت و قرض مطالبات دیاباته و میلیچ را پرداخت کرده و حالا چند روز نگذشته دوباره دردسر جدید شروع شده و باید حدود ۶ میلیارد تومان به بازیکنی پرداخت شود که روی هم رفته در مجموع دو بازی هم برای استقلال انجام نداد. پویان در استقلال ۱۸۰ دقیقه هم بازی نکرد و آن‌طور که می‌گفتند از یک بارفیکس نیم متری به زمین افتاده و مچ پایش پیچیده و این سوال برای من پیش می‌آید که چطور یک بازیکن حرفه‌ای از بارفیکس می‌افتد و به یک‌باره نیم‌فصل را از دست می‌دهد؟ به اعتقاد من همه اینها خیانت‌هایی بود که از طریق دلالان به استقلال تحمیل شده و آنها بازیکنانی مثل پویان، نیومایر، الحاجی گرو و این دست بازیکنان را به این تیم قالب کردند و مدیران هم فقط تماشا کردند.

یعنی مدیران قبلی استقلال را مقصر می‌دانید؟

صددرصد همین‌طور است. سوءمدیریت مدیران قبلی مثل فتحی و خطیر کار را به اینجا کشاند. الان چرا باید در حدود ۶، ۷ میلیارد تومان فقط به شفر پرداخت شود آن هم در این وضعیت بی‌پولی باشگاه درحالی که این پول متعلق به بازیکنان این تیم و بخشی از قراردادهای آنهاست. سوءمدیریت و بی‌تدبیری آنجایی بود که فقط چند بازی دیگر تا پایان فصل باقی مانده بود. رفتن یا ماندن شفر هیچ فرقی در سرنوشت استقلال نمی‌کرد و با شفر یا حتی بدون این مربی این تیم در همان جایگاه باقی می‌ماند و با تغییر این سرمربی اتفاق دیگری نمی‌افتاد و می‌توانستند با صبوری تا پایان فصل کار را پیش برده و با عزت و احترام با او قطع همکاری کنند تا دیگر کار به شکایت و شکایت‌کشی و پرداخت این مبلغ در این دوران بی‌پولی نکشد، اما متاسفانه عدم مدیریت و لج و لجبازی مدیران قبلی به‌خصوص فردی مثل خطیر و داستان‌هایی که درست کرد باعث شد تا شفر شکایت کند. در هر صورت می‌شد به‌صورت حرفه‌ای و محترمانه با این مربی آلمانی برخورد کنند و آن بی‌احترامی که او و پسرش را به ورزشگاه راه ندادند باعث شد تا امروز کار به اینجا بکشد.

فکر می‌کنید چرا این اتفاق رخ داد؟

نمی‌دانم چرا مدیران استقلال با پیشکسوتان و خاک‌خورده‌های این باشگاه مشورت نمی‌کنند. همان زمان هم اگر یکی‌ مثل فتحی با پیشکسوتان و بزرگان این تیم مشورت می‌کرد و نظرشان را جویا می‌شد هیچ‌گاه اتفاقات امروز نمی‌افتاد و این باعث شده است تا امثال بازیکنان بی‌کیفیت خارجی یا یک مربی مثل شفر هم شکایت کرده و به پول‌شان برسند و هم این وسط استقلال کلی متضرر شود. آنها امروز به عشق و کیف خود می‌رسند اما هواداران و باشگاه در مخمصه قرار گرفته‌اند که این همه پول باید به شفر و پویان‌ها پرداخت شود. حتی آن زمان می‌توانستند با رقمی کمتر از این حرف‌ها مطالبات پادوانی را هم پرداخت کرده و پول دوا و درمان وی را بدهند، اما این اتفاق نیفتاد و کار به جایی رسید که این بازیکن هم از استقلال شکایت کرد و اگر شکایت او در دادگاه عالی ورزش تایید شود استقلال رقم میلیاردی سرسام‌آوری جریمه می‌شود.

جوابگو و مقصر این همه سهل‌انگاری و خیانت‌هایی که شده چه ارگان یا چه کسی است؟ آیا وزارت ورزش و جوانان پاسخگو است که یکی مثل فتحی را از استقلال بر می‌دارد اما از آن سو او را در جای دیگری منصوب می‌کند که به مراتب درآمد و پول بیشتری دارد و کلی پول در آنجا خوابیده است؟ چه‌کسی باید این مدیران خائن را بازخواست کند؟ به نظر منِ پیشکسوت باید این مدیران خائن را در وسط استادیوم آزادی یک طناب دور گردن‌شان انداخته و اعدام‌شان کنند! آنها چه خیانت‌هایی که به استقلال و هوادارانش نکردند و همین سوءمدیریت‌ها باعث شده تا امروز دوباره مشکلات عدیده زیادی برای استقلال به‌وجود بیاید.

شاید هم این بدهکاری‌ها خدای ناکرده دردسرساز شود و تا این تیم می‌خواهد نفس راحتی بکشد دوباره این مصیبت‌ها و دردسر‌ها برایش آغاز می‌شود، اما جوابگو چه کسی است و چه کسی باید پاسخ هواداران را بدهد. آیا نباید وزارت ورزش و جوانان مدیران قبلی که آمدند و کلی خیانت کردند را بازخواست کند؟ تا هوادار و باشگاه می‌خواهد یک مقدار آرامش پیدا کند؛ چنین مسائلی پیش می‌آید.

یک استوری هم در اینستاگرام منتشر کردید مبنی‌بر اینکه وزارت ورزش باید به‌عنوان همه کاره استقلال ورود کرده و مشکلات جدید پیش‌آمده درخصوص شفر و پویان را حل کند.

همین‌طور است. الان هم به‌نظر من وزارت ورزش و جوانان که در همه مسائل استقلال دخالت و این مدیران را انتخاب می‌کند به این مساله ورود کرده و پول شفر و پویان را بدهد. چطور در انتخاب نفرات و چیدمان آدم‌ها دخالت می‌کند و این را از وظایف ذاتی خود می‌داند. چطور هر کسی را که می‌خواهند به استقلال تحمیل می‌کنند و هر کسی را که دل‌شان می‌خواهد بر سر کار می‌گذارند، اما در چنین بحران‌هایی که دستپخت همان مدیرانی است که وزارت خودش روی کار آورده خودشان را کنار می‌کشند؟ امروز هواداران نگران سرنوشت و وضعیت استقلال هستند پس الان هم وزارت ورزش و جوانان مطالبات بازیکنان خارجی که پول‌شان را نگرفته و شکایت کردند را هم پرداخت کند. این حداقل کاری است که می‌تواند جبران گندکاری‌ها از بابت انتصاب مدیران خائن باشد. در هر حال مردم و هواداران از این مسائل به‌راحتی نمی‌گذرند و یک روز یقه وزارت ورزش و آن کسانی که به استقلال خیانت کردند را می‌گیرند و آنها باید تاوان پس بدهند بابت همه خیانت‌ها و ناکارآمدی‌هایی که در این باشگاه داشتند و امروز این مصیبت‌ها به‌خاطر همین رفتار و عملکرد غلط آنهاست.

و جالب اینکه حالا همه آنها توپ را در زمین یکدیگر می‌اندازند و به‌طور مثال توفیقی می‌گوید خطیر مقصر است و خطیر هم تقصیرات را از گردن خودش باز کرده و بقیه را مقصر می‌داند و این مشکلات را به هم پاسکاری می‌کنند.

مگر کسی به جز اینها در راس بودند و این قراردادها را بستند؟ از کسی هم که مشورت نمی‌گرفتند و کار خودشان را سرخود انجام می‌دادند. از یک‌سو شاید منفعت مالی از این قراردادها می‌بردند و از سوی دیگر با هیچ‌یک از بزرگان و پیشکسوتان هم مشورت نکرده و نظرشان را نمی‌پرسیدند. خودشان لابی‌هایشان را کرده و معتقدم که همه آنها به نوعی به استقلال خیانت کردند و همگی مقصر هستند و نباید ناکارآمدی و مصیبت‌هایی که امروز به بار آمده است را به یکدیگر پاسکاری کنند. آنها از برند استقلال و صندلی مدیریت و پست و مقامی که داشتند سوءاستفاده کرده و خود را مطرح کرده و از قبال آن خیلی کارهای دیگر هم کردند حالا هم خودشان را کنار کشیده‌اند و می‌گویند بقیه مقصر هستند و این در حالی است که امروز مدیرعامل جدید و هوادار باید تاوان اقدامات و ناکارآمدی آنها را بدهند. درهر صورت مشکلات زیاد است و یک نفر باید جوابگو باشد حالا رئیس مجمع است یا وزارت ورزش نمی‌دانم اما متاسفانه هیچ‌کس هیچ موقع جوابگو نیست و هواداران همیشه از این قضایا ناراضی هستند و این اتفاقات برای استقلال مشکل‌ساز شده است.

اگر صحبتی باقی مانده که نگفته‌اید؛ می‌شنویم.

الان سوال این است که چطور پول‌هایی را که باید در گذشته می‌دادند، پرداخت نکرده‌اند و این پول‌ها کجا خرج شده است؟ سوءمدیریت‌ها و بی‌کفایتی‌ها باید مورد سوال و بازخواست قرار بگیرد. بالاخره یک دادگاهی یا جایی و مکانی باشد که این سوالات پرسیده شود تا کمی مرهم درد دل هواداران باشد که به‌طور مثال آقای ایکسی که خیانت کرده و کلی خورده و برده است حداقل به هواداران پاسخگو باشد. الان بسیاری از پیشکسوتان استقلال حتی از لحاظ مالی مشکلات زیادی دارند و درآمد آنچنانی ندارند اما به یک‌باره یک نفر مثل پویان سر و کله‌اش پیدا می‌شود که امروز باید ۶ میلیارد به او پول بدهند یا مدیرانی که به اندازه کافی می‌برند و می‌خورند اما هیچ کس هم جوابگو نیست و حرص و جوش نتایجی هم که به دست می‌آید فقط برای پیشکسوتان و هواداران است چون عاشق استقلال هستند و این تیم را دوست دارند و با برد و باخت‌های این تیم زندگی می‌کنند و از چنین مسائلی دل‌شان به درد می‌آید. اما بقیه می‌آیند و استفاده‌شان را از نام استقلال کرده و خیانت‌شان را می‌کنند و می‌روند. بالاخره باید یک جایی باشد این خائنان بازخواست شوند که حداقل دل پیشکسوتان و هواداران خنک شود که یک نفر بوده که چنین کاری را بابت این مدیران بی‌کفایت کرده است.

* نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق، روزنامه‌نگار

جباری: مدیری که ماهی ۲۵ میلیون گرفت و به مجموعه انقلاب رفت، بدهی‌ها را بدهد/ نمی‌دانم از جان استقلال چه می‌خواهند

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت مدیری که ماهی ۲۵ میلیون تومان در این باشگاه دریافت کرد و به مجموعه ورزشی انقلاب رفت، باید بدهی شفر و بویان را پرداخت کند.

اخبار باشگاه استقلال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

علی جباری در گفت‌وگو با تسنیم، درباره افشای قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال اظهار داشت: از این اتفاقات همیشه در این فدراسیون رخ می‌دهد و اطرافیان وزارت ورزش هم در آن دخالت داشته‌اند. به این یک مورد خیلی توجه شده و اگر بررسی شود، همه می‌بینند در این‌گونه قراردادها چه کسانی دست داشتند یا سفارش کرده‌اند. این موارد مانند روز روشن است. همه دخالت‌ها توسط وزیر ورزش و اطرافیانش انجام می‌شود و زمانی درباره این قراردادها اقدام می‌شود که خیلی‌ها موضوع را فهمیده‌اند.

وقتی جایی گیر می‌کنند، تقصیرات را گردن کمیته فنی می‌اندازند

وی درباره نقش کمیته فنی فدراسیون فوتبال در انتخاب ویلموتس و اظهارات برخی اعضای این کمیته مبنی بر اینکه ویلموتس بدون نظر آنها سرمربی تیم ملی شد، تصریح کرد: معمولاً این کمیته تشریفاتی بوده و شکی نیست که هر کسی هر کاری بخواهد، می‌کند. خودشان می‌بُرند، می‌دوزند، پُرو می‌کنند و وقتی جایی گیر کنند، تقصیرات را گردن کمیته فنی و سایر افراد می‌اندازند! محمود یاوری واقعیت را گفت. از بالا سفارش می‌شود که چه کسی باشد یا نباشد. باید ببینیم چرا وزیر و اطرافیانش در مسائل مختلف دخالت می‌کنند و اجازه نمی‌دهند روال قانونی طی شود.

حتماً نباید سفارت ایران در هلند مربی معرفی کند

پیشکسوت فوتبال ایران راجع به اینکه ویلموتس توسط سفارت ایران در هلند به فدراسیون فوتبال معرفی شد، به تسنیم گفت: می‌توانیم سابقه مربیان و رده‌بندی آنها را در سایت فیفا ببینیم. زمانی که ۲۵ سال پیش می‌خواستیم یک سرمربی برای استقلال انتخاب کنیم، در اینترنت گشتیم و سوکوموروخوف و سابقه‌اش را پیدا کردیم. حتماً نباید سفارت این کار را انجام دهد. الان که تکنولوژی خیلی پیشرفت کرده است. اکنون کوچک‌ترین کارهای مربیان را می‌توانید در اینترنت پیدا کنید. همه چیز در اینترنت مشخص و پیداست.

نمی‌خواهند دست از سر فوتبال ما بردارند و اجازه دهند فوتبال نفس راحتی بکشد

جباری در مورد احتمال خسارت پنج میلیون یورویی فوتبال ایران در پرونده شکایت ویلموتس خاطرنشان کرد: این مشکلات از مدت‌ها قبل گریبانگیر فوتبال ماست. متأسفانه عده‌ای نمی‌خواهند دست از سر فوتبال ایران بردارند و اجازه دهند فوتبال نفس راحتی بکشد. کسانی که دست به این اقدامات می‌زنند، حتماً پیامدهای کارهای خود را بررسی می‌کنند و می‌دانند باید چه راهی بروند. متأسفانه پول بیت‌المال را به راحتی دست این‌گونه افراد می‌دهند و نمی‌دانم بگویم خدا چه بر سر آنها بیاورد.

کسی را که شفر را برکنار کرده، به مجموعه انقلاب می‌برند

وی درباره محکومیت ۱۶ میلیون یورویی باشگاه استقلال با شکایت وینفرد شفر و بویان نایدنوف بیان کرد: وزیر ورزش و جوانان، رئیس مجمع باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس است و این اتفاقات به ارتباطات و دخالت‌های او برمی‌گردد. به سادگی شفر را برکنار می‌کنند و کسی را که این کار را کرده، به مجموعه ورزشی انقلاب می‌برند (اشاره به امیرحسین فتحی). این نشان می‌دهد دست‌هایی در کار است. کسی را که در استقلال این همه مصیبت درست کرده است، در جایی می‌گذارند که رفت و آمد بی‌حساب و کتاب داشته باشد؟

وضعیت پای بویان «ناجور» بود و می‌گفتند از بارفیکس افتاده است!

رئیس پیشین کمیته فنی باشگاه استقلال در ادامه افزود: بگویید چرا شفر را برداشتید و حالا که این همه خسارت برای استقلال ایجاد کردید، حداقل آن را پرداخت کنید. وزیر که از این فرد حمایت کرده است، حالا بگوید بیا و پول بویان و شفر را پرداخت کن. ما به حضور بویان اعتراض کردیم و می‌دانستیم وضعیت یک پای او ناجور است. گفتند او از بارفیکس افتاده که من هم گفتم خودم حدود ۱۰ بار پایم پیچ خورده است، اما یک هفته بعد بازی کردم. این چه پیچیدگی است که نمی‌تواند بازی کند؟ بویان دو زمان ۲۰ دقیقه‌ای به میدان رفت که او را بیرون آوردند.

نمی‌دانم از جان استقلال چه می‌خواهند

جباری در ادامه انتقاداتش از جذب هافبک مقدونیه‌ای آبی‌ها اظهار داشت: چگونه این بازیکن را به استقلال آوردید یا شفر را برکنار کردید که حالا باید خسارت بدهید؟ چرا آن بساط را برای استراماچونی درست کردید که حالا باید خسارتش را بپردازید؟ وزیر و اطرافیانش بی‌جا دخالت می‌کنند و حالا باشگاه باید این‌قدر خسارت بدهد. به کسی که این بلاها را سر باشگاه آورده است، بگویید بدهی‌ها را پرداخت کند. این اطرافیان باعث می‌شوند استقلال ضربه بخورد و نمی‌دانم از جان باشگاه چه می‌خواهند.

وزیر ورزش به مدیری که ماهی ۲۵ میلیون تومان پول گرفت، بگوید بدهی‌ها را پرداخت کن

وی با تمجید از مدیرعامل باشگاه استقلال به تسنیم گفت: سعادتمند پسرخاله من نیست، اما تاکنون کارهای مثبتی کرده و مشکلی که برای او ایجاد شده، حاصل عملکرد مدیر قبلی است. این مدیر مورد حمایت شما (وزیر ورزش) است و او را به مجموعه انقلاب بردید. به او بگویید حالا که نقداً ماهی ۲۵ میلیون تومان گرفتی، این پول‌ها را پس بده و بدهی‌ها را پرداخت کن. اینها مشکلاتی است که قبلی‌ها فراهم کردند و حالا باید یقه این افراد را بگیرند. باید بگویند به چه حقی این کار را کردی که بدهی زمان تو باید گردن مسئولان جدید بیفتد و آنها خون دل بخورند تا این رقم را پرداخت کنند.

سعادتمند عملکرد خوبی داشته، اما از کجا باید این بدهی‌های سرسام‌آور را پرداخت کند؟

پیشکسوت باشگاه استقلال درباره اینکه ایجنت بویان، پول خود را به صورت کامل دریافت کرده است، تصریح کرد: باید ببینیم ایجنت چگونه پول گرفته و چه کسانی در این اتفاقات دست دارند. سعادتمند عملکرد خوبی داشته و باید از او حمایت کرد، اما وقتی بدهی‌های سرسام‌آور مقابل اوست، از کجا باید آن را پرداخت کند؟ استقلال مشکلات زیادی دارد، اما باید به سعادتمند کمک کنیم و چوب لای چرخ او نگذاریم.

 • 18
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱۵ مرداد
  لیگ اروپا
  شاختار - وولفسبورگ
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • لیگ اروپا
  اینتر - ختافه
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۱۶ مرداد
  لیگ اروپا
  سویا - آاس رم
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • جمعه ۱۷ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  یوونتوس - لیون
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش