پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
۰۹:۴۷ - ۰۹ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۵۷۸
لیگ برتر و جام حذفی

حال و هوای این روزهای پرسپولیس؛ سرپرست در قرنطینه، هیأت مدیره شاکی پول بلوکه شده، بازیکنان بلاتکلیف!

پرسپولیس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

به گزارش روزنامه فرهیختگان، تیم فوتبال پرسپولیس اگر در مسیر قهرمانی قرار نداشت و رتبه ای پایین تر از اولی لیگ برتر را در اختیار داشت قطعاً امروز به مرکز اعتراضات تبدیل شده بود و اتفاقاتی که امروز بازیکنان و هواداران سرخ خیلی راحت از کنار آن عبور می کنند را به این سادگی هضم نمی کردند. درست در اسفند ماه سال گذشته بود که باشگاه استقلال به علی فتح الله زاده سپرده شد اما او چند روزی را بیشتر میهمان میز و صندلی اتاق مدیریت نبود و به دلیل ابتلا به ویروس کرونا (corona) از سمت خود استعفا داد تا سعادتمند جای او را در این باشگاه بگیرد، اما این ویروس به آن اندازه که برای استقلالی ها کارساز بود، برای پرسپولیسی ها خوش یمن نبوده چراکه سرپرست موقت باشگاه به این ویروس مبتلا و چند روزی است که خانه نشین شده و در روزهای حساسی که پرسپولیس نیازمند مدیریتی شش دانگ و با تدبیر است، اداره این باشگاه به معاونان سپرده شده که در عمل قدرت هیچ تصمیم گیری و کار اجرایی را ندارند.

نکته جالب اینکه رسول پناه به جای استفاده از دو عضو دیگر هیأت مدیره برای پیگیری امورات باشگاه یکی از معاونان خود را مسئول پیگیری ها کرده و گفته می شود این مسئله خشم هاشمی و رغتبی را در پی داشته است.

بیرانوند می رود ، بیرانوند نمی رود!

موضوع حضور بیرانوند در آنتورپ یکی از مواردی است که قطعا باید توسط هیأت مدیره و شخص مدیریت باشگاه مورد بررسی قرار می گرفت تا هم کادرفنی و هم شخص بیرانوند خیال شان از بابت آینده راحت باشد و با تمرکز بازی های پیش رو را مدیریت کنند اما این اتفاق رخ نداده و همچنان هر روز خبر از رفتن و نرفتن بیرانوند به بلژیک می خوانیم و می شنویم. یکی از افراد باشگاه در این خصوص به« فرهیختگان» گفت:« اگر کرونا نبود بیرانوند تا الان به آنتورپ پیوسته بود اما با توجه به اختلالات پروازی و قوانین بازدارنده کشورها این اتفاق به تعویق افتاده است. هرچند مکاتبات دو باشگاه هم فعلا به این موضوع نپرداخته که تکلیف این بازیکن چیست و تا چه زمانی می تواند پرسپولیس را همراهی کند!» این درحالی است که برای یحیی این موضوع به یک معضل بزرگ تبدیل شده و از روی عصبانیت حتی این روزها حاضر نیست درخصوص بیرانوند و زمان حضورش در تیم صحبت کند. داود فنایی اخیرا مدعی شد که بیرانوند قطعاً تا پایان فصل ماندنی است ولی دیروز شایعه شد که او بعد از بازی با پیکان به بلژیک می رود و دیگر برنمی گردد.

ناراحتی بی قراردادها؛ چرا زنگ نزدند

یکی دیگر از مواردی که در آینده ای نزدیک به پرسپولیس لطمه می زند موضوع تمدید قرارداد با بازیکنانی است که در پایان فصل قراردادشان تمام می شود و هنوز هیچ پیشنهادی از باشگاه برای تمدید دریافت نکرده اند و رفته رفته از این موضوع ناراحت شده اند. در بین این بازیکنان عده ای که کمی قدیمی تر هستند این عدم تماس باشگاه را به منزله بی احترامی به خودشان قلمداد کرده اند و در گفت وگو با دوستان نزدیک خود در تیم گفته اند که به دلیل این حرکت باشگاه، قطعاً در زمان تمدید شروط سنگینی برای مدیران می گذارند.

پول کارگزار در اداره مالیات !

حتماً در روزهای اخیر مطلع شده اید که بخش قابل توجه از آخرین قسط پرداختی کارگزار برند به باشگاه توسط اداره مالیات بلوکه شده است. کسر ۲ میلیارد و هشتصد میلیونی از پولی که باشگاه روی آن حساب کرده بود، سر و صدای زیادی به پا کرده. قرمزها البته می گویند قانونا نباید این پول بلوکه شود. کارگزار برند هم تأکید کرده بخش حسابرسی اداره تامین اجتماعی این دستور را به آنها اعلام کرده و خواستار کسر مالیات، بیمه و دیگر کسورات شده است ولی با انجام برخی نامه نگاری ها این پول آزاد می شود. با این حال این ماجرا می تواند در این آشفته بازار مدیریتی در پرسپولیس شامل مرور زمان شود!

وزیر درحال نظاره

با همه این مواردی که خواندید و هزاران مورد دیگر که در این مقال نمی گنجد، وزیر ورزش به ساکت ترین روزهای عمر وزارتش فرو رفته و هیچ اقدامی برای خروج تیمی مثل پرسپولیس که چند سالی است در آسیا هم روی آن حساب باز کرده اند انجام نمی دهد. او با تمام مخالفت هایی که هواداران و پیشکسوتان باشگاه برای حضور یک دندانپزشک در رأس هیأت مدیره و باشگاه داشتند، این فرد را به روی کار آورد و با حمایت هایی که از او داشته سروصدای خیلی ها را درآورده است. جالب اینکه سلطانی فر حتی حاضر نیست ۲دو عضو دیگر هیأت مدیره را معرفی کند تا آنها بتوانند در هیأت مدیره برای خروج پرسپولیس از این روزهای بحرانی قدم بردارند و نتیجه این شده که امروز در غیاب رسول پناه، باشگاه به نوعی روی هواست.

پرسپولیس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

پشت پرده کارگزار و پرسپولیس و هشتگ مدیا

به گزارش روزنامه خراسان، قرارداد باشگاه پرسپولیس با کارگزاری که رفت ‌و برگشت، هر روز وارد فاز تازه‌ای می‌شود و سوژه‌ای جدید دست رسانه‌ها می‌دهد. از ابتدای امضای قرارداد کارگزاری آتیه‌داده‌پرداز با پرسپولیس نقد و اعتراض‌های زیادی متوجه این قرارداد بوده و هست و از آن به عنوان قرارداد ترکمانچای‌گونه یاد کرده‌اند اما موضوع هر روز ابعاد تازه‌تری پیدا می‌کند. صفحه اینستاگرام باشگاه بزرگ پرسپولیس با حدود ۴ میلیون دنبال‌کننده از جمله مواردی است که در قرارداد باشگاه با آتیه داده‌پرداز به کارگزار واگذار شده‌ که البته طبق مفاد قرارداد بوده، اما موردی که باعث انتقاد شده واگذاری تبلیغات اینستاگرام پرسپولیس به هشتگ‌مدیاست که گویا مدیر آن از دوستان یکی از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس و البته نزدیکان فرزند یکی از مدیران ارشد ورزش است! هشتگ مدیا قرار است انحصار تبلیغات صفحه اینستاگرام پرسپولیس را در اختیار بگیرد و برای این کار برنامه‌های خاصی هم دارد. از جمله ترغیب و تشویق هواداران پرسپولیس برای عضویت در صفحه اینستاگرام و کانال آن‌ها با عنوان کمپین یک میلیون حامی پرسپولیس قهرمان. برای جذب دنبال‌کننده هم ترفندهایی شبیه به نحوه جذب عضو برای شرکت‌های هرمی در نظر گرفته شده و شرط حضور هواداران و دنبال‌کننده‌ها در قرعه‌کشی معرفی افراد جدید برای حضور در صفحه اینستاگرام باشگاه و هشتگ مدیاست.

اما ورود هشتگ مدیا به معادلات کارگزار و پرسپولیس هم مثل قرارداد آن‌ها بی‌حرف و حدیث نبوده است. همان‌طور که عده‌ای مقابل قرارداد کارگزار و پرسپولیس موضع گرفتند و با دلیل و برهان آن را قراردادی غیرمنطقی و نامناسب برای سرخ‌ها قلمداد کردند، پس از ورود هشتگ مدیا به این ماجرا حالا سراغ آن رفته و شیوه فعالیت و جذب دنبال‌کننده آن را نوعی تخلف می‌دانند. از نظر منتقدان تشکیل کمپین و نحوه جذب اسپانسر ایراد دارد.

براساس شنیده‌ها هشتگ‌ مدیا درآمد میلیاردی‌ داشته که در این خصوص گفته می‌شود این درآمد شائبه‌هایی به دنبال داشته و حساسیت‌هایی را به‌وجود آورده است. شاید تا این‌جای کار مشکلی نباشد اما سهم پرسپولیس از این تجارت پرسود و کم‌خرج چیست و چقدر از این درآمدها به این باشگاه می‌رسد؟ حداقل اتفاقات چند روز اخیر که در‌مورد واریزی ۵ میلیاردی کارگزار به حساب باشگاه و بلوکه شدن  ۲ و نیم میلیارد آن توسط تامین اجتماعی و بیمه نشان داد که ظاهرا سر پرسپولیس بی‌کلاه مانده و خواهد ماند یا رقم بسیار ناچیزی از این مبالغ عایدش خواهد شد. البته روز گذشته علی رغبتی، عضو هیئت‌مدیره باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با ایسنا درباره کسر مبلغی به عنوان مالیات و بیمه از درآمدهای پرسپولیس، گفت: «بر هر قرارداد مالی که بین دو‌طرف منعقد می‌شود، قوانینی حاکم است که از این قوانین مالیات و تعیین تکلیف بیمه است. این بند در قرارداد مالی ما هم وجود دارد. از آنجایی که در ۳ قسط از کارگزار خودمان دریافتی داشتیم و وضعیت بیمه تامین اجتماعی این پرداختی‌ها مشخص نبود، یک بخشی از درآمد ما را بلوکه کرده‌اند تا این موضوع تعیین تکلیف شود.» با همه این مسائل را گذر زمان بیشتر مشخص می‌کند اما سابقه و تجربه نشان داده پرسپولیس و استقلال معمولا بدهکار می‌شوند و خبری از درآمد پایدار و ثابت نبوده و نیست. ‌

 • 12
 • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
رضا بهرام,زندگینامه رضا بهرام,رضا هلاورجانی بیوگرافی رضا بهرام از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

نام هنری: رضا بهرام

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۷۰

محل تولد: یزد

شغل: خواننده

سبک: پاپ

ادامه
شهریار مقانلو,عکس های شهریار مقانلو,شهریار مقانلو بازیکن فوتبال بیوگرافی شهریار مقانلو، اقای گل لیگ ازادگان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ماه ۱۳۷۳

محل تولد: زنجان

ملیت: ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۷ سانتی متر

ادامه
رضا صادقی,همسر رضا صادقی,آهنگ های رضا صادقی بیوگرافی رضا صادقی محبوب ترین خواننده مشکی پوش (+ تصاویر خانوادگی)

نام مستعار: پادشاه مشکی

تولد: ۲۵ مرداد ماه ۱۳۵۸

ملیت: ایرانی

سبک( ها): موسیقی پاپ ایرانی

ساز( ها): گیتار، پیانو، کیبورد

ادامه
صادق محرمی,صادق محرمی و خانواده اش,بیوگرافی صادق محرمی بیوگرافی صادق محرمی (+جدیدترین تصاویر)

زادروز: ۱۱ اسفند ۱۳۷۴

زادگاه: هشتپر، ایران

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۴ متر

پست: دفاع راست

ادامه
فرزاد فرزین,تصاویر فرزاد فرزین,مصاحبه با فرزاد فرزین بیوگرافی فرزاد فرزین خواننده و بازیگر محبوب (+ جدیدترین تصاویر)

تاریخ تولد: ۳ تیر ۱۳۶۰ 

ملیت: ایرانی

سبک ها: پاپ، راک، الکترونیک، جاز

حرفه ها: خواننده، آهنگساز، تنظیم کننده، ترانه سرا، بازیگر

سازها: گیتار، پیانو، کیبورد

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنجشنبه ۱۲ تير
  هفته ۳۲ لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • جمعه ۱۳ تير
  هفته ۳۳ لالیگا اسپانیا
  رئال‌مادرید - ختافه
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • شنبه ۱۴ تير
  هفته ۳۴ لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - مایورکا
  ساعت: ۰۰:۳۰
ویژه سرپوش