سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹
۱۲:۳۷ - ۳۰ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۱۹۱۷
لیگ برتر و جام حذفی

پوكر پرسپوليس در راه است؛

واکنش فتح الله زاده به پوكر قهرمانی پرسپوليس/ جشن قهرمانی پرسپولیس به چه شکل برگزار می‌شود؟

اخبار باشگاه پرسپولیس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

۶۸  دقيقه زمان لازم بود تا پرسپوليس بتواند دروازه فولاد خوزستان را باز كند. دروازه‌اي كه بارها توسط مهاجمان پرسپوليس تهديد شد، اما احسان مراديان دروازه‌بان جوان فولاد، مانع گلزني سرخ‌هاي تهراني شد. پرسپوليس با پيروزي برابر فولاد خوزستان نه تنها خيال خودش از قهرماني در ليگ نوزدهم را راحت كرد، بلكه به ركورد ۱۰۰۰ امتياز در ليگ برتر رسيد. پنج هفته ديگر از اين ليگ عجيب و غريب باقي مانده و شاگردان گل‌محمدي براي كسب چهارمين قهرماني متوالي خودشان تنها به يك امتياز ديگر احتياج دارند. اتفاقي كه چندان دور از دسترس نيست و شايد در همين بازي بعدي تك‌امتياز باقيمانده را هم كسب كنند و به اولين تيمي تبديل شوند كه توانسته در ليگ برتر چهار سال متوالي به مقام قهرماني برسد.

بازگشت پرسپوليس

پرسپوليس، ۹ سال بود كه طعم قهرماني در ليگ برتر را نچشيده بود. آنها بعد از آن قهرماني دراماتيك سال ۸۶، روزگار خوبي را سپري نكردند و بيشتر از اينكه درگير فوتبال باشند، درگير مشكلات مديريتي بودند. سرخوردگي، واژه مناسبي براي هواداران پرسپوليس در آن سال‌ها بود. سرخ‌هاي تهران در آن سال‌ها مربيان و مديران زيادي را تجربه كردند و در آخر هم جز يك هيچ بزرگ، چيزي به دست نياوردند. در اوج نااميدي هواداران، محمدحسين نژادفلاح، اولين گام را براي بازگشت آرامش به باشگاه پرسپوليس برداشت. او كه سال‌ها به عنوان عضو هيات‌مديره در اين تيم حضور داشت در بهمن ماه ۱۳۹۳ با حكم محمود گودرزي، وزير وقت ورزش، سرپرست پرسپوليس شد و اولين تصميمي هم كه گرفت انتخاب برانكو، به عنوان مربي پرسپوليس بود.

پرسپوليس مدرن متولد مي‌شود

برانكو در انتهاي فصل چهاردهم، هدايت پرسپوليس را پذيرفت و از همان ابتداي كار تلاش كرد تا پرسپوليسي مدرن بسازد. هر چند پرسپوليس برانكو، ليگ پانزدهم را چندان موفق آغاز نكرد، اما رفته‌رفته شرايط براي پرسپوليس و برانكو بهتر شد. پرسپوليس ليگ پانزدهم را به دليل تفاضل گل از دست داد و نايب قهرمان شد، اما همه فوتبال‌دوستان ايراني مي‌دانستند كه اين پرسپوليس حرف‌هاي زيادي در سال‌هاي آينده خواهد داشت. همين اتفاق رخ داد و پرسپوليس به همراه برانكو، سه سال متوالي قهرمان ليگ برتر ايران شد.

پرسپوليس اسير مديران نالايق

برانكو در سكوت تلاش مي‌كرد تا پرسپوليس را به موفقيت برساند، اما يك مشكل بزرگ پيش پاي او بود. مديران پرسپوليس همان چالش اصلي برانكو بودند. آنها با عملكرد ضعيف خودشان اين مربي موفق را دلسرد كردند و باعث جدايي او شدند. پرداخت نكردن دستمزد برانكو و دستيارانش باعث شد تا او قراردادش را فسخ كند و پرسپوليس هم درگير يك پرونده مالي پيچيده شود. برانكو از ايران رفت، اما كاري بزرگ در پرسپوليس انجام داد كه مشابه آن در فوتبال ايران اتفاق نيفتاده بود. برانكو بعد از اينكه از ايران رفت خطاب به هواداران پرسپوليس گفت: «تيمي ساخته‌ام كه هر مربي ديگري هم هدايت آن را به عهده بگيرد، مي‌تواند قهرمان ايران شود.» اين اتفاقي بود كه رخ داد و پرسپوليس بدون برانكو هم قهرمان ليگ برتر ايران شد.

كالدرون جانشين برانكو شد

قهرمان ليگ برتر، ليگ نوزدهم را با گابريل كالدرون آغاز كرد. اين مربي آرژانتيني كه همچون برانكو، سابقه رسيدن به فينال ليگ قهرمانان آسيا را داشت، با انرژي زيادي وارد ايران شد و تمرينات پرسپوليس را آغاز كرد. او به خوبي مي‌دانست كار سختي در پرسپوليس دارد و هدايت قهرمان سه دوره متوالي ليگ ايران را به عهده گرفته است. آغاز ليگ برتر با پيروزي پرسپوليس همراه بود، اما قرعه سخت پرسپوليس كار را براي اين تيم سخت كرد. شاگردان كالدرون در اولين روزهاي ليگ نوزدهم، نتايج خوبي كسب نكرده و برابر مدعيان اصلي ليگ شكست خوردند و تنها ۳ امتياز كامل بازي برابر استقلال را توانستند به دست آورند. شرايط براي سرخ‌ها چندان مناسب نبود و دو دستگي بين هواداران اين تيم شكل گرفته بود. كالدرون اما نااميد نشد و به كارش در پرسپوليس ادامه داد. قهرمان فصل تا اواسط نيم‌فصل در ميانه جدول جاي گرفته بود، اما آرام‌آرام توانست خودش را پيدا كند و قهرمان نيم فصل شود. قهرماني نيم‌فصل اما با جدايي كالدرون و بدعهدي مديران پرسپوليس تلخ شد. كالدرون به آرژانتين بازگشت و محمدحسن انصاري‌فرد هم يحيي گل‌محمدي را جانشين او كرد. نيمكت پرسپوليس كه چهار سال بدون تغيير مانده بود در يك فصل ۲ مربي به خودش ديد و ثابت كرد فوتبال ايران، خالي از مديران شايسته است.

عملكرد موفق گل‌محمدي

هرچند نيمكت پرسپوليس دستخوش تغيير شده بود اما ثباتي كه برانكو در تيم به وجود آورده بود باعث شد تا پرسپوليس از اين تغييرات لطمه نخورد. همين ثبات باعث شد پرسپوليس در نيم‌فصل دوم تمام بازي‌هاي خودش را با پيروزي به پايان برساند و تنها برابر استقلال به تساوي رسيد. اين عملكرد باعث شد تا پرسپوليس خيلي زودتر از آنچه دوستداران اين تيم فكر مي‌كردند به چهارمين قهرماني پياپي خودش در فوتبال ايران دست پيدا كند. پرسپوليس حالا پرافتخارترين تيم ايران است و بي‌شك برانكو، نقش مهمي در اين موفقيت دارد.

جنگ براي سهميه ليگ قهرمانان

هر چند قهرمان ليگ برتر مشخص شده، اما اين موضوع حساسيت ليگ نوزدهم را از بين نبرده است. نبرد براي كسب سهميه ليگ قهرمانان ادامه دارد و ۶ تيم بالاي جدول اميدوار به كسب سهميه هستند. در اين بين شانس تراكتور، سپاهان، شهرخودرو و استقلال بيشتر است. پنج هفته از ليگ نوزدهم باقي مانده و شايد ديدار استقلال و سپاهان، در هفته بيست‌وهفتم، مهم‌ترين بازي هفته‌هاي پاياني باشد. نبردي كه شايد تكليف يكي از تيم‌هاي راه يافته به ليگ قهرمانان آسيا را مشخص مي‌كند.

كدام تيم سقوط مي‌كند؟

درست همان اندازه كه تيم‌ها در بالاي جدول براي رسيدن به ليگ قهرمانان تلاش مي‌كنند، ۶ تيم هم در انتهاي جدول ليگ نوزدهم قرار دارند كه براي بقا مي‌جنگند. تيم‌هايي كه برخي از آنها سال‌هاست در ليگ برتر حضور دارند و برخي از آنها قهرماني در ليگ را هم تجربه كرده‌اند. شاهين بوشهر كه با ۱۷ امتياز در انتهاي جدول رده‌بندي قرار گرفته هنوز اميدوار است در هفته‌هاي باقيمانده ماندنش در ليگ برتر را قطعي كند. گل‌گهر، پيكان، سايپا، پارس جنوبي و ذوب‌آهن هم ديگر تيم‌هايي هستند كه نامزد سقوط به ليگ يك هستند و بايد منتظر ماند و ديد كدام تيم‌ها مي‌توانند حضورشان در ليگ بيستم را قطعي كنند.

واکنش فتح الله زاده به پوکر قهرمانی پرسپولیس/ چهار قهرمانی پیاپی مهم نیست

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال درباره اینکه پرسپولیس در آستانه چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر یا به اصطلاح «پوکر» قرار دارد، تصریح کرد: چهار قهرمانی پیاپی مهم نیست. مهم این است که ما چهار دربی پشت سر هم را برده‌ایم.

اخبار باشگاه پرسپولیس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

علی فتح‌الله‌زاده در خصوص شرایط این روز‌های تیم فوتبال استقلال، اظهار داشت: استقلال می‌تواند قهرمان جام حذفی شود. البته نه اینکه بخواهم با این حرف به کادرفنی و بازیکنان فشار بیاورم، بلکه این توانایی را در تیم می‌بینیم و می‌دانم که اگر بخواهند می‌توانند قهرمان جام حذفی شوند.

اخبار ورزشی- وی افزود: خوشحالم که پنج نفر از بازیکنان من در حال حاضر در لیگ برتر سرمربی هستند. پاشازاده، بختیاری‌زاده، مجیدی، فکری و نکونام همگی از بازیکنان من بوده‌اند. از طرفی، من در زمان حضورم در استقلال با ساکت الهامی و امیر قله‌نویی هم کار کرده‌ام و خوشحالم می‌بینم آنها در لیگ مربیگری می‌کنند.

مدیرعامل پیشین باشگاه  استقلال  درباره اینکه  پرسپولیس  در آستانه چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر یا به اصطلاح «پوکر» قرار دارد، تصریح کرد: چهار قهرمانی پیاپی مهم نیست. مهم این است که ما چهار دربی پشت سر هم را برده‌ایم و چهار بار راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شده‌ایم که این اتفاق هر ۵۰ سال یکبار ممکن است رخ بدهد. لیگ در طول یک فصل ۳۰ بازی دارد، ولی ما چهار بار متوالی پرسپولیس را شکست دادیم.  

فتح‌الله‌زاده درباره شیوع ویروس کرونا بین استقلالی‌ها، خاطرنشان کرد: فعلا کرونا بیخیال استقلالی‌ها نمی‌شود. من، خلیل‌زاده، سعادتمند و تعداد زیادی از بازیکنان همگی به این ویروس مبتلا شدیم و به نظر می‌رسد کرونا فعلا دست از سر ما برنمی‌دارد. به نظرم این فصل در تعدادی از بازی‌ها حق استقلال خورده شد.

پیروانی: امیدوارم جشن قهرمانی با حضور هواداران برگزار شود

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: جشن قهرمانی با حضور هوادران لذت‌بخش است و امیدوارم اتفاقی بیافتد که تماشاگران نیز در این جشن حضور داشته باشند.

اخبار باشگاه پرسپولیس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

«افشین پیروانی» روز دوشنبه در گفت و گویی در خصوص دیدار تیم فوتبال پرسپولیس با فولاد خوزستان، بیان داشت: فولاد تیم خوبی بود اما ما پرسپولیس هستیم و با لطف خدا، تلاش کادرفنی و بازیکنان شرایط خوبی داریم. ۳ امتیاز را گرفتیم و به قهرمانی چهارم نزدیک شدیم. باید در بازی‌های بعدی نیز خوب کار کنیم و امتیاز بگیریم تا قهرمانی را مسجل کنیم. 

وی ادامه داد: برد لذت بخش است. وقتی همراه با پرسپولیس که میلیون‌ها هوادار عاشق دارد به امتیاز گرفتن، برد و قهرمانی می‌رسیم واقعا لذت بخش است و انشاالله با اتحاد و همدلی در آینده نیز چند هزار امتیاز دیگر هم کسب کنیم.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس درباره روند این تیم در نیم فصل دوم، گفت: همه دیدارها سخت است. از قدیم گفتند از نیم فصل دوم دروازه‌ها و زمین کوچکتر شده و کار برای نتیجه گرفتن سخت‌تر می‌شود. تیم‌ها برای نرفتن به دسته پایین‌تر و سهمیه گرفتن انگیزه بیشتری دارند و همه این موضوعات باعث می‌شود که کار سخت‌تر شود. همه حریفان قابل احترام هستند اما هدف ما برد در بازی‌های پیش‌رو و دفاع از نام بزرگ پرسپولیس است.

کاپیتان اسبق پرسپولیس تصریح کرد: جا دارد پیشاپیش چهارمین قهرمانی را به هوادران بزرگ پرسپولیس تبریک بگویم. پرسپولیس بزرگ است و با وجود این هواداران نام این باشگاه بزرگتر نیز شده است. انشاالله سالیان سال برای هواداران پرسپولیس قهرمانی‌های متعدد بیاوریم زیرا لیاقت آن‌ها بیشتر از این‌ها است.

وی در پاسخ به این پرسش که جشن قهرمانی پرسپولیس به چه شکل برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: من از طرف تمام اعضای باشگاه می‌گویم که قهرمانی در کنار هواداران لذت‌بخش است. جشن قهرمانی که در آن استادیوم پر باشد و در آن سرود قهرمانی خوانده شود لذت مضاعف دارد. امیدورارم تا روز جشن قهرمانی یک اتفاقی بیافتد تا تعدادی تماشاگر بتوانند در استادیوم حضور داشته باشند. یک سال سخت را پشت سر گذاشتیم و به دنبال این هستیم که این فصل به بهترین نحو به پایان برسد. با وجود کارشکنی‌ها، توهین و تهمت‌هایی که صورت گرفت، باشگاه پرسپولیس به دنبال ادامه یافتن لیگ بود و با اتحاد همدیگر به این امر دست پیدا کردیم تا به قهرمانی دیگری برسیم. در نهایت مهم جامی است که هر لحظه به ما نزدیک‌تر می‌شود.    

 • 17
 • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آلفرد مارشال,زندگی نامه آلفرد مارشال,تصاویر آلفرد مارشال زندگینامه آلفرد مارشال، اقتصاددان برجسته قرن نوزدهم (+ تصاویر)

زادروز: ۲۶ ژوئیه ۱۸۴۲

زادگاه: لندن، انگلستان

تاریخ مرگ: ۱۳ ژوئیه ۱۹۲۴

حیطه: اقتصاد

آثار: کتاب اصول علم اقتصاد

ادامه
شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستان بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

ادامه
میلتون فریدمن,تصاویر میلتون فریدمن,کتابهای میلتون فریدمن زندگینامه میلتون فریدمن، اقتصاددان و آماردان آمریکایی (+ تصاویر)

متولد: ۳۱ ژوئیهٔ ۱۹۱۲

زادگاه: بروکلین، نیویورک

مرگ: ۱۶ نوامبر ۲۰۰۶

ملیت: آمریکایی

رشته فعالیت: اقتصاد

ادامه
شهاب حسینی,زندگی نامه شهاب حسینی,عکس هایی از شهاب حسینی زندگینامه شهاب حسینی و تصاویری از او و خانواده اش

نام خانوادگی: حسینی تنکابنی

تاریخ تولد: ۱۳۵۲/۱۱/۱۴

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

ملیت: ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر، مجری، صداپیشه، کارگردان

ادامه
داریوش هخامنشی,بیوگرافی داریوش هخامنشی,همسر داریوش هخامنشی زندگی نامه داریوش هخامنشی (داریوش بزرگ)

سلطنت: ۵۲۲–۴۸۶ قبل از میلاد 

زادروز: ۵۴۹ قبل از میلاد

فوت: ۴۸۶ قبل از میلاد

دین و مذهب: مزدیسنا

خاندان: هخامنشیان

ادامه
آدام اسمیت,عکس های آدام اسمیت,زندگینامه آدام اسمیت زندگی نامه آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد (+ تصاویر)

زاده: ۵ ژوئن ۱۷۲۳

محل تولد: کیرک کالدی، شهرستان فیف، اسکاتلند

ملیت: اسکاتلندی

مکتب: لیبرالیسم کلاسیک

مهمترین علایق: فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق، علم اقتصاد

ادامه
انوشیروان ساسانی,زندگینامه انوشیروان ساسانی,دانش انوشیروان ساسانی بیوگرافی انوشیروان ساسانی از پادشاهان مشهور ساسانی (+ تصاویر)

زادروز:۵۰۱ میلادی

محل تولد: تیسفون، ایران شهر

فوت: ۵۷۹ میلادی

دودمان: خاندان ساسان

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۷ مهر
  هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  فولام - استون ویلا
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - آرسنال
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۹ مهر
  هفته اول سری آ ایتالیا
  بنونتو - اینتر
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس - پاختاکور
  ساعت: ۲۱:۱۵
 • جمعه ۱۱ مهر
  هفته ۶ لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - آنژه
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش