یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
۰۹:۰۵ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۷۷۷
لیگ برتر و جام حذفی

شرط برای ماندن مجیدی در استقلال؛ برد برابر سپاهان در جام حذفی!

وضعیت قرارداد مجیدی با استقلال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

پیروزی در نبرد اول با امیر قلعه‌نویی پایه‌های مربیگری دوباره فرهاد برای فصل بعد را شکل داد و برد دوباره مقابل گزینه همیشگی سرمربیگری استقلال در بازی حذفی بیستم مرداد ماه، تا حد زیادی حضور فرهاد را در نیمکت فصل بعد قطعی خواهد کرد.

چیرگی بر امیر قلعه‌نویی ولو اگر با قهرمانی در جام حذفی همراه نباشد اعتبارآفرین است بخصوص اینکه نام امیر در ماه‌های اخیر بارها اطراف باشگاه استقلال شنیده شد و حتی شایعه هم کردند که سعادتمند به قلعه‌نویی تمایل دارد که البته مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان اینکه گزینه‌اش در شرایط فعلی فقط فرهاد مجیدی است به این حواشی رسانه‌ای پایان داد. اخیراً به مجیدی گفته شده که اگر در بازی حذفی هم قلعه‌نویی را ببرد برای فصل بعد هم سرمربی استقلال خواهد بود (پیغام از مقام‌هایی بالاتر از مدیریت و هیأت مدیره استقلال آمده) که این پیغام انگیزه‌های سرمربی استقلال را برای عبور دوباره از سپاهان بیشتر خواهد کرد.

 به واسطه صحبت‌های اخیر می‌شود اینطور تعبیر کرد که فرهاد تا تثبیت و قطعیت بخشیدن به جایگاهش در استقلال فاصله آنچنان دور و غریبی ندارد و او می‌تواند بعد از پیروزی دوباره مقابل سپاهان به ادامه مربیگری در استقلال امیدوار باشد اما به شرط آنکه طوری تدبیر کند که برنده بازی بعدی که از جهاتی مهم‌تر هم هست، باشد و فاتحانه میدان بازی با سپاهان را ترک کند. استقلال طبق برنامه‌ای که در اختیارش قرار گرفته شده بعد از بازی پنجشنبه‌شب مقابل شهرخودرو که در مشهد برگزار می‌شود، رخ در رخ سپاهان قرار می‌گیرد. حسن برگزاری این بازی برای آبی‌ها میزبانی دوباره است. هرچند که شرایط کنونی ایجاب می‌کند که هیچ تماشاگری وارد ورزشگاه‌ها نشود اما قطعاً تیمی که در ورزشگاه خانگی‌اش باشد به لحاظ روانی شرایط ایده‌آل‌تری دارد در نتیجه اقبال فرهاد بازهم بیشتر خواهد شد.

مجیدی برای ادامه حضور در استقلال قطعاً باید در این میدان پیروز شود که اگر چنین شود باشگاه هم به سرعت در مسیر انتخاب نفرات فصل بعد قدم خواهد برداشت که تغییر به این وضعیت آینده ایده‌آل‌تری را هم برای این باشگاه به ارمغان خواهد آورد چراکه ورود بی‌معطلی به بازار نقل و انتقالات می‌تواند شاه‌کلید باز کردن درهای بسته قهرمانی در لیگ بیستم باشد. آنچه استقلال را در سال‌های اخیر آزار داده تأخیر و تأنی بیش از حد پیش از شروع رقابت‌ها بوده و اگر نگوییم بی‌ثباتی مدیریتی یکی از عمده مشکلات بود، انتخاب دیرهنگام بازیکنان و ورود به بازار نقل و انتقالات بدون شک یکی از مصائب بزرگ محسوب می‌شد که اگر بنا به ادامه کار با مجیدی باشد این معضل در فصل آتی از میان خواهد رفت و استقلال با تدابیر بهتری گام به فصل بعد خواهد گذاشت.

البته اگر بعد از پیروزی استقلال مقابل سپاهان راه فرهاد به سمت قهرمانی در جام حذفی کشیده شود و او بتواند با این تیم جام قهرمانی بگیرد، دستش برای بیان خواسته‌های خود باز خواهد شد. با توجه به خصوصیاتی که از فرهاد می‌شناسیم او در این مواقع از موضع خود کوتاه نخواهد آمد و بدون شک تیمی را خواهد بست که باب میل هواداران استقلال هم باشد.

بی‌شبهه مجیدی اگر سرمربی فصل بعد باشد مدیران استقلال را مجاب به حفظ اضلاع خط حمله متشکل از دیاباته، قایدی و مطهری خواهد کرد و خواستار جذب نفراتی خواهد شد که باعث ترمیم نقاط دفاعی استقلال که در حقیقت پاشنه آشیل این تیم در فصل جاری محسوب می‌شدند، شوند. مجیدی قطعاً راهکارهایی از این دست را برای بقا و تضمین دوباره موفقیت خود در فصل بیستم مؤثر می‌داند و یقیناً به سمت ساختن تیمی خواهد رفت که مختصات قهرمانی را داشته باشد و بتواند بعد از سال‌ها به ناکامی‌های استقلال در لیگ پایان دهد.

به هر حال بعد از بازی با سپاهان در جام حذفی همه چیز روشن خواهد شد و پرده از سرمربی فصل بعد استقلال برداشته خواهد شد هرچند که بعد از اولین برد فرهاد مقابل امیر قلعه‌نویی تا حد زیادی فضا به سمت ادامه همکاری مجیدی با استقلال پیش رفته است.

مسعود اقبالی: فقط مجیدی در استقلال مربیگری نمی‌کند!

وضعیت قرارداد مجیدی با استقلال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

مسعود اقبالی پیشکسوت استقلال که اعتقاد دارد بحث روحی و روانی در این تیم خیلی مهم‌تر از مسائل فنی است و مجیدی و دستیارانش باید حواسشان به این مسأله باشد. خصوصاً در بازی استقلال و سپاهان (جام حذفی) که بازی مرگ و زندگی است.

استقلال دو بازی پشت سرهم برنده شد و در حال حاضر در مکان دوم جدول قرار دارد، نظرتان در خصوص بازی‌های اخیر استقلال چیست؟

 استقلال بعد از جریان کرونا و تعطیلات تحمیلی فصل رفته رفته بهتر شد و علی‌رغم مشکلاتی که داشت توانست به پیروزی برسد و در حال حاضر هم شرایط بهتری در جدول دارد که نویدبخش روزهای خوبی برای این تیم است. استقلال سه بازی دیگر در پیش دارد که در این بازی‌ها باید آرامش خود را حفظ کرده و به دور از خشونت به کار خود ادامه دهد.

در بازی با سپاهان بازیکنان دو تیم درگیر حواشی و به قول شما خشونت شدند!

 به هر حال مشکلات حاکم بر اجتماع فعلی ما باعث چنین خشونت‌هایی می‌شود اما استقلال در این بازی با اینکه ۱۰ نفره شد، توانست بازی را کنترل کند. این نشان‌دهنده تفکر تیم بود. به نظرم بازیکنان در فوتبال ما حتی بدون مربی هم می‌توانند کار خود را در لیگ پیش ببرند.

اگر در ادامه مجیدی نتیجه بگیرد و استقلال سهمیه آسیایی را کسب کند، این مربی در استقلال ماندنی خواهد شد.

 این فقط مجیدی نیست که در استقلال مربیگری می‌کند. در کادرفنی افراد باتجربه‌ای مثل نامجومطلق هم هستند که به فرهاد کمک می‌کنند و نتایج استقلال حاصل تفکر تیمی کادرفنی است. این مربیان نشان دادند که تاکنون بد نبودند هرچند که باید بگویم مربیان ۲۰ تا ۳۰ درصد در نتیجه تأثیر دارند و حتی بازیکنان در لیگ می‌توانند بدون مربی هم نتیجه بگیرند.

استقلال با همین مربیان هم می‌تواند در آسیا نتیجه بگیرد؟

 استقلال برای نتیجه گرفتن در بازی‌های آسیایی باید چند بازیکن جدید بگیرد. واقعیت این است که تیم‌های ما فقط در ایران نتیجه می‌گیرند و سقف نتیجه گرفتن‌های‌شان درون‌مرزی است اما بیرون مرزها چندان حرفی برای گفتن ندارند اما تیم‌هایی مثل کره و ژاپن و عربستان و حتی قطر طی سال‌های اخیر خیلی کار کردند و حاصلش را هم ما در نتایج آنها می‌بینیم اما فوتبال ما ورشکسته است و حتی فدراسیون ما بدهی دارد. تیم‌ها در این فوتبال ورشکسته فقط می‌توانند مقطعی نتیجه بگیرند. بازیکنان در چنین جوی باید به فوتبال خود ادامه دهند که خیلی سخت است.

استقلال می‌تواند در جام حذفی قهرمان شود؟

 استقلال باید دوباره به مصاف سپاهان برود. این بازی جدال دو تیم بزرگ و خوب است. در چنین شرایطی تیمی برنده است که بتواند تمرکز لازم را داشته باشد. یعنی جدای از مسائل تاکتیکی، تیم‌ها باید تمرکز داشته باشند. نکته‌ای که خیلی مهم است اینکه بازیکنان باید در بازی‌های بزرگ اینچنینی از تنش دوری کنند. استقلال باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و به دور از هرگونه تنشی یک بار دیگر سپاهان را شکست دهد تا به سکوی قهرمانی در جام حذفی نزدیک شود.

irannewspaper.ir
 • 12
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آلفرد مارشال,زندگی نامه آلفرد مارشال,تصاویر آلفرد مارشال زندگینامه آلفرد مارشال، اقتصاددان برجسته قرن نوزدهم (+ تصاویر)

زادروز: ۲۶ ژوئیه ۱۸۴۲

زادگاه: لندن، انگلستان

تاریخ مرگ: ۱۳ ژوئیه ۱۹۲۴

حیطه: اقتصاد

آثار: کتاب اصول علم اقتصاد

ادامه
شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستان بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

ادامه
میلتون فریدمن,تصاویر میلتون فریدمن,کتابهای میلتون فریدمن زندگینامه میلتون فریدمن، اقتصاددان و آماردان آمریکایی (+ تصاویر)

متولد: ۳۱ ژوئیهٔ ۱۹۱۲

زادگاه: بروکلین، نیویورک

مرگ: ۱۶ نوامبر ۲۰۰۶

ملیت: آمریکایی

رشته فعالیت: اقتصاد

ادامه
شهاب حسینی,زندگی نامه شهاب حسینی,عکس هایی از شهاب حسینی زندگینامه شهاب حسینی و تصاویری از او و خانواده اش

نام خانوادگی: حسینی تنکابنی

تاریخ تولد: ۱۳۵۲/۱۱/۱۴

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

ملیت: ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر، مجری، صداپیشه، کارگردان

ادامه
داریوش هخامنشی,بیوگرافی داریوش هخامنشی,همسر داریوش هخامنشی زندگی نامه داریوش هخامنشی (داریوش بزرگ)

سلطنت: ۵۲۲–۴۸۶ قبل از میلاد 

زادروز: ۵۴۹ قبل از میلاد

فوت: ۴۸۶ قبل از میلاد

دین و مذهب: مزدیسنا

خاندان: هخامنشیان

ادامه
آدام اسمیت,عکس های آدام اسمیت,زندگینامه آدام اسمیت زندگی نامه آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد (+ تصاویر)

زاده: ۵ ژوئن ۱۷۲۳

محل تولد: کیرک کالدی، شهرستان فیف، اسکاتلند

ملیت: اسکاتلندی

مکتب: لیبرالیسم کلاسیک

مهمترین علایق: فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق، علم اقتصاد

ادامه
انوشیروان ساسانی,زندگینامه انوشیروان ساسانی,دانش انوشیروان ساسانی بیوگرافی انوشیروان ساسانی از پادشاهان مشهور ساسانی (+ تصاویر)

زادروز:۵۰۱ میلادی

محل تولد: تیسفون، ایران شهر

فوت: ۵۷۹ میلادی

دودمان: خاندان ساسان

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۵ مهر
  هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  برایتون - منچستریونایتد
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته دوم بوندسلیگا
  آگزبورگ - دورتموند
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  وست برومویچ - چلسی
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پاختاکور - استقلال
  ساعت: ۲۱:۱۵
 • هفته دوم سری آ ایتالیا
  اینتر - فیورنتینا
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • یکشنبه ۶ مهر
  هفته دوم بوندسلیگا
  هافن هایم - بایرن مونیخ
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس - السد
  ساعت: ۱۷:۱۰
 • هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - لسترسیتی
  ساعت: ۱۹:۰۰
 • هفته دوم سری آ ایتالیا
  آاس رم - یوونتوس
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • هفته سوم لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - ویارئال
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۷ مهر
  هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  فولام - استون ویلا
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • هفته سوم لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - آرسنال
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۹ مهر
  هفته اول سری آ ایتالیا
  بنونتو - اینتر
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • جمعه ۱۱ مهر
  هفته ۶ لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - آنژه
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش