شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
۰۹:۰۵ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۷۷۷
لیگ برتر و جام حذفی

شرط برای ماندن مجیدی در استقلال؛ برد برابر سپاهان در جام حذفی!

وضعیت قرارداد مجیدی با استقلال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

پیروزی در نبرد اول با امیر قلعه‌نویی پایه‌های مربیگری دوباره فرهاد برای فصل بعد را شکل داد و برد دوباره مقابل گزینه همیشگی سرمربیگری استقلال در بازی حذفی بیستم مرداد ماه، تا حد زیادی حضور فرهاد را در نیمکت فصل بعد قطعی خواهد کرد.

چیرگی بر امیر قلعه‌نویی ولو اگر با قهرمانی در جام حذفی همراه نباشد اعتبارآفرین است بخصوص اینکه نام امیر در ماه‌های اخیر بارها اطراف باشگاه استقلال شنیده شد و حتی شایعه هم کردند که سعادتمند به قلعه‌نویی تمایل دارد که البته مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان اینکه گزینه‌اش در شرایط فعلی فقط فرهاد مجیدی است به این حواشی رسانه‌ای پایان داد. اخیراً به مجیدی گفته شده که اگر در بازی حذفی هم قلعه‌نویی را ببرد برای فصل بعد هم سرمربی استقلال خواهد بود (پیغام از مقام‌هایی بالاتر از مدیریت و هیأت مدیره استقلال آمده) که این پیغام انگیزه‌های سرمربی استقلال را برای عبور دوباره از سپاهان بیشتر خواهد کرد.

 به واسطه صحبت‌های اخیر می‌شود اینطور تعبیر کرد که فرهاد تا تثبیت و قطعیت بخشیدن به جایگاهش در استقلال فاصله آنچنان دور و غریبی ندارد و او می‌تواند بعد از پیروزی دوباره مقابل سپاهان به ادامه مربیگری در استقلال امیدوار باشد اما به شرط آنکه طوری تدبیر کند که برنده بازی بعدی که از جهاتی مهم‌تر هم هست، باشد و فاتحانه میدان بازی با سپاهان را ترک کند. استقلال طبق برنامه‌ای که در اختیارش قرار گرفته شده بعد از بازی پنجشنبه‌شب مقابل شهرخودرو که در مشهد برگزار می‌شود، رخ در رخ سپاهان قرار می‌گیرد. حسن برگزاری این بازی برای آبی‌ها میزبانی دوباره است. هرچند که شرایط کنونی ایجاب می‌کند که هیچ تماشاگری وارد ورزشگاه‌ها نشود اما قطعاً تیمی که در ورزشگاه خانگی‌اش باشد به لحاظ روانی شرایط ایده‌آل‌تری دارد در نتیجه اقبال فرهاد بازهم بیشتر خواهد شد.

مجیدی برای ادامه حضور در استقلال قطعاً باید در این میدان پیروز شود که اگر چنین شود باشگاه هم به سرعت در مسیر انتخاب نفرات فصل بعد قدم خواهد برداشت که تغییر به این وضعیت آینده ایده‌آل‌تری را هم برای این باشگاه به ارمغان خواهد آورد چراکه ورود بی‌معطلی به بازار نقل و انتقالات می‌تواند شاه‌کلید باز کردن درهای بسته قهرمانی در لیگ بیستم باشد. آنچه استقلال را در سال‌های اخیر آزار داده تأخیر و تأنی بیش از حد پیش از شروع رقابت‌ها بوده و اگر نگوییم بی‌ثباتی مدیریتی یکی از عمده مشکلات بود، انتخاب دیرهنگام بازیکنان و ورود به بازار نقل و انتقالات بدون شک یکی از مصائب بزرگ محسوب می‌شد که اگر بنا به ادامه کار با مجیدی باشد این معضل در فصل آتی از میان خواهد رفت و استقلال با تدابیر بهتری گام به فصل بعد خواهد گذاشت.

البته اگر بعد از پیروزی استقلال مقابل سپاهان راه فرهاد به سمت قهرمانی در جام حذفی کشیده شود و او بتواند با این تیم جام قهرمانی بگیرد، دستش برای بیان خواسته‌های خود باز خواهد شد. با توجه به خصوصیاتی که از فرهاد می‌شناسیم او در این مواقع از موضع خود کوتاه نخواهد آمد و بدون شک تیمی را خواهد بست که باب میل هواداران استقلال هم باشد.

بی‌شبهه مجیدی اگر سرمربی فصل بعد باشد مدیران استقلال را مجاب به حفظ اضلاع خط حمله متشکل از دیاباته، قایدی و مطهری خواهد کرد و خواستار جذب نفراتی خواهد شد که باعث ترمیم نقاط دفاعی استقلال که در حقیقت پاشنه آشیل این تیم در فصل جاری محسوب می‌شدند، شوند. مجیدی قطعاً راهکارهایی از این دست را برای بقا و تضمین دوباره موفقیت خود در فصل بیستم مؤثر می‌داند و یقیناً به سمت ساختن تیمی خواهد رفت که مختصات قهرمانی را داشته باشد و بتواند بعد از سال‌ها به ناکامی‌های استقلال در لیگ پایان دهد.

به هر حال بعد از بازی با سپاهان در جام حذفی همه چیز روشن خواهد شد و پرده از سرمربی فصل بعد استقلال برداشته خواهد شد هرچند که بعد از اولین برد فرهاد مقابل امیر قلعه‌نویی تا حد زیادی فضا به سمت ادامه همکاری مجیدی با استقلال پیش رفته است.

مسعود اقبالی: فقط مجیدی در استقلال مربیگری نمی‌کند!

وضعیت قرارداد مجیدی با استقلال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

مسعود اقبالی پیشکسوت استقلال که اعتقاد دارد بحث روحی و روانی در این تیم خیلی مهم‌تر از مسائل فنی است و مجیدی و دستیارانش باید حواسشان به این مسأله باشد. خصوصاً در بازی استقلال و سپاهان (جام حذفی) که بازی مرگ و زندگی است.

استقلال دو بازی پشت سرهم برنده شد و در حال حاضر در مکان دوم جدول قرار دارد، نظرتان در خصوص بازی‌های اخیر استقلال چیست؟

 استقلال بعد از جریان کرونا و تعطیلات تحمیلی فصل رفته رفته بهتر شد و علی‌رغم مشکلاتی که داشت توانست به پیروزی برسد و در حال حاضر هم شرایط بهتری در جدول دارد که نویدبخش روزهای خوبی برای این تیم است. استقلال سه بازی دیگر در پیش دارد که در این بازی‌ها باید آرامش خود را حفظ کرده و به دور از خشونت به کار خود ادامه دهد.

در بازی با سپاهان بازیکنان دو تیم درگیر حواشی و به قول شما خشونت شدند!

 به هر حال مشکلات حاکم بر اجتماع فعلی ما باعث چنین خشونت‌هایی می‌شود اما استقلال در این بازی با اینکه ۱۰ نفره شد، توانست بازی را کنترل کند. این نشان‌دهنده تفکر تیم بود. به نظرم بازیکنان در فوتبال ما حتی بدون مربی هم می‌توانند کار خود را در لیگ پیش ببرند.

اگر در ادامه مجیدی نتیجه بگیرد و استقلال سهمیه آسیایی را کسب کند، این مربی در استقلال ماندنی خواهد شد.

 این فقط مجیدی نیست که در استقلال مربیگری می‌کند. در کادرفنی افراد باتجربه‌ای مثل نامجومطلق هم هستند که به فرهاد کمک می‌کنند و نتایج استقلال حاصل تفکر تیمی کادرفنی است. این مربیان نشان دادند که تاکنون بد نبودند هرچند که باید بگویم مربیان ۲۰ تا ۳۰ درصد در نتیجه تأثیر دارند و حتی بازیکنان در لیگ می‌توانند بدون مربی هم نتیجه بگیرند.

استقلال با همین مربیان هم می‌تواند در آسیا نتیجه بگیرد؟

 استقلال برای نتیجه گرفتن در بازی‌های آسیایی باید چند بازیکن جدید بگیرد. واقعیت این است که تیم‌های ما فقط در ایران نتیجه می‌گیرند و سقف نتیجه گرفتن‌های‌شان درون‌مرزی است اما بیرون مرزها چندان حرفی برای گفتن ندارند اما تیم‌هایی مثل کره و ژاپن و عربستان و حتی قطر طی سال‌های اخیر خیلی کار کردند و حاصلش را هم ما در نتایج آنها می‌بینیم اما فوتبال ما ورشکسته است و حتی فدراسیون ما بدهی دارد. تیم‌ها در این فوتبال ورشکسته فقط می‌توانند مقطعی نتیجه بگیرند. بازیکنان در چنین جوی باید به فوتبال خود ادامه دهند که خیلی سخت است.

استقلال می‌تواند در جام حذفی قهرمان شود؟

 استقلال باید دوباره به مصاف سپاهان برود. این بازی جدال دو تیم بزرگ و خوب است. در چنین شرایطی تیمی برنده است که بتواند تمرکز لازم را داشته باشد. یعنی جدای از مسائل تاکتیکی، تیم‌ها باید تمرکز داشته باشند. نکته‌ای که خیلی مهم است اینکه بازیکنان باید در بازی‌های بزرگ اینچنینی از تنش دوری کنند. استقلال باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و به دور از هرگونه تنشی یک بار دیگر سپاهان را شکست دهد تا به سکوی قهرمانی در جام حذفی نزدیک شود.

irannewspaper.ir
 • 12
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی عبدی,زندگینامه مهدی عبدی,بیوگرافی مهدی عبدی بیوگرافی مهدی عبدی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

زادگاه: ۹ آذر ماه ۱۳۷۷

زادروز: قائم شهر، ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتیمتر 

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۴ بهمن
  هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - تراکتور
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  استقلال - سایپا
  ساعت: ۱۶:۴۵
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  آاس رم - لا اسپزیا
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  آث میلان - آتالانتا
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته ۲۰ لالیگا اسپانیا
  آلاوس - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۵ بهمن
  لیگ بسکتبال NBA
  یوتا جاز - گلدن استیت
  ساعت: ۰۱:۳۰
 • هفته ۱۹ سری آ ایتالیا
  یوونتوس - بولونیا
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۸ بوندسلیگا
  شالکه - بایرن مونیخ
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  منچستریونایتد - لیورپول
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • دوشنبه ۶ بهمن
  هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - پرسپولیس
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۲ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - سپاهان
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • ﺳﻪشنبه ۷ بهمن
  جام حذفی ایتالیا
  اینتر - آث میلان
  ساعت: ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش