چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
۰۹:۴۷ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۷۸۲
لیگ برتر و جام حذفی

شجاع:برای جشن قهرمانی سورپرایز دارم

شجاع خلیل زاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

شجاع خلیل زاده فوتبالیست فوق العاده ای است. چه در زمین و چه بیرون از آن. اگر پست های طنازانه اش بعد از پوکر قهرمانی را تماشا کنید به این پی خواهید برد که او در حوزه شوخی و طنز هم پیشرفت محسوسی داشته است. گپ خودمانی ما با شجاع که قرار نبود شکل بگیرد به بهترین شکل ممکن پیش رفت. هر چند کلی سؤال از او داشتیم که فراموش مان شد چرا که او عجله داشت به زمین تمرین برسد.

از بازی با نساجی بگو.

بازی خوب بود. نساجی تیم خوبی است و کادر فنی خوبی هم دارد. آقای مرفاوی که مربی ام بوده و من فوتبالم را مدیونش هستم. آقای فکری هم مربی ام بوده و مربی خوبی است. حنیف هم که بچه محل مان است. نساجی هم تیم شهرمان است. بازی سختی بود اما می توانستیم برنده باشیم.

جالب اینکه آقا یحیی همه مازندرانی ها را در ترکیب گذاشته بود.

بله. مازندران بازیکنان بزرگ و فوتبالیست های قوی دارد. علیپور، عبدی، عالیشاه و خود من در ترکیب بودیم و شاید چون قهرمان شده بودیم همگی در شهر خودمان در ترکیب بودیم. خدا را شکر بچه ها همه خوب بازی کردند.

نیمه دوم نساجی را بدجوری محاصره کرده بودید و باید می بردید.

این دفعه نشد. یک مقدار بدشانسی آوردیم. اما با این بازی که کردیم می خواستیم بگوییم با وجود قهرمانی انگیزه مان کم نشده. ان شاء الله در بازی با ذوب آهن سه امتیاز دلچسب دیگر می گیریم.

خودت بعد از دو بازی در دفاع چپ و یک بازی محرومیت به پست اصلی ات برگشتی.

بله، هر کجا که کادر فنی بگویند من بازی می کنم. سرمربی تصمیم گیرنده است. در آن دو تا بازی دفاع چپ نداشتیم و من بازی کردم اما چه دفاع وسط باشم چه هر پست دیگری برای موفقیت پرسپولیس می جنگم.

محمد انصاری با حالت شوخی در برنامه ورزش و مردم می گفت متأسفانه شجاع هم در دفاع چپ خوب کار کرده.

( می خندد) محمد واقعاً جایش خیلی در تیم خالی است. ما در رختکن هم همیشه کنار هم بودیم. امیدوارم محمد هر چه زودتر برگردد چون می تواند خیلی به تیم کمک کند. محمد زودتر برگرد چون جایت حسابی در تیم خالی است.

انگار پست دفاع چپ را نحسی گرفته چون سه نفر آنجا مصدوم دادید.

نمی دانم چه شده اما این اتفاقات در فوتبال پیش می آید. من هم فکر می کنم فرار کردم وگرنه در آن پست می ماندم داستانی برایم پیش می آمد.( با شوخی)

جمعه شب قرار است جشن قهرمانی تان برگزار شود اما فکر می کنم بدون هواداران کمی بی مزه باشد.

خدا را شکر که موفق شدیم باز هم قهرمان شویم و این قهرمانی را مدیون هواداران مان هستیم. امیدوارم این ویروس بد کرونا هر چه زودتر برود و مشکلات و بیماری ها برطرف شود. با اینکه هواداران مان در جشن قهرمانی نیستند اما جایشان را خودم پر خواهم کرد.

یعنی مثل آن حرکتی که در جم داشتی و مازندرانی رقصیدی باز هم می خواهی کار ویژه ای انجام بدهی؟

قراراست سه چهار تا از بچه های مشتی تیم را جمع کنیم و جام بازی کنیم( با خنده).

پس آن رقص مازندرانی چه می شود؟

آن هم هست. سری قبل تک دست بود، این سری دودست انجام می دهم. ان شاء الله که این قهرمانی ها ادامه داشته باشد اما بنویسید من برای جشن قهرمانی سورپرایز دارم.

شجاع خلیل زاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

شما در سه بازی باقیمانده با سه تیمی بازی خواهید کرد که برای بقا می جنگند. به نظر می رسد تصمیم کادر فنی پرسپولیس و بازیکنان این باشد که با تمام قوا به زمین بروید چون اگر غیر این باشد از طرف تیم های دیگر متهم می شوید که محکم نیامدید.

اگر دقت کرده باشید ما در بازی با نساجی هم با تمام توان بازی کردیم و مطمئن باشید مقابل ذوب آهن هم با بالاترین توان مان بازی خواهیم کرد چون همه بازی ها برای همه تیم های لیگ مهم است.

ذوب آهن این هفته ها نوسان زیادی دارد اما تیم خطرناکی هم به نظر می رسد.

ذوب آهن واقعاً تیم خوبی است و لوکا بوناچیچ هم مربی توانمندی به حساب می آید. امیدوارم این تیم هم به زودی به روزهای خوب خودش برگردد چون جایگاه واقعی ذوب آهن اینجای جدول نیست.

چند وقت پیش در سایت ای اف سی یک نظرسنجی وجود داشت درباره بهترین مدافع میانی لیگ قهرمانان در فصل ۲۰۱۸ که تو و سیدجلال هم در این نظرسنجی حضور داشتید. اواسط این نظرسنجی یک بار چک کردم و دیدم هر دو نفر تقریباً رأی مساوی دارید اما آخر کار هیچ کدام برنده نظرسنجی نشدید. به نظر می رسد شکسته شدن رأی هواداران پرسپولیس در این نظرسنجی باعث شد هیچ کدام تان برنده نشوید.

اینجوری نیست که ما دنبال این چیزها و نظرسنجی باشیم که ببینیم ای اف سی ما را به عنوان بازیکن یا مدافع برتر انتخاب می کند یا نه. واقعاً برایمان فرقی نمی کند. مهم آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد و قهرمانی ها اهمیت دارد. سیدجلال مدافع فوق العاده ای است و بهترین مدافع فوتبال مان به حساب می آید.

اتفاقاً چند روز پیش سیدجلال هم گفته بود تو بهترین مدافع لیگ هستی.

نظر لطفش بوده. واقعاً سید بهترین مدافع تاریخ لیگ برتر است و من واقعاً دوستش دارم. دوست دارم همیشه کنارم باشد البته سن و سال سید بیشتر از من است و شاید من بیشتر بمانم اما واقعاً دوست دارم کنارش باشم. ما ۴ سال است کنار هم بازی می کنیم و چشم بسته حرکات همدیگر را پیدا می کنیم. از اینکه با او همبازی هستم خوشحالم و امیدوارم سید همیشه کنار پرسپولیس و خانواده اش سالم و سلامت باشد.

تو جزو بازیکنان سه جامه پرسپولیس در لیگ برتر می شوی اما یک قهرمانی لیگ برتر هم با سپاهان داری.

بله درست است. البته من با پرسپولیس در سوپرجام و جام حذفی هم قهرمان شده ام و تعداد جام هایم زیاد شده اما در لیگ برتر الان ۴ تا جام قهرمانی دارم که سه تایش با پرسپولیس بوده.

موضوعی که این روزها برای هواداران پرسپولیس نگران کننده شده، بحث طلب برانکو است که اگر باشگاه تا پنجشنبه نتواند آن را پرداخت کند مشکلات زیادی برای پرسپولیس درست خواهد شد. البته در این باره اخبار خوشی به گوش رسیده اما فکر می کنی باشگاه بتواند از این بحران عبور کند؟

اولاً باید بگویم این پول حق آقای برانکو است و حق دارد این پول را بگیرد همین طور که کادر فنی فعلی تیم که خیلی هم زحمت می کشند حق دارند حقوق شان را بگیرند. این کادر فنی الان بهترین کادرمربیگری در فوتبال ایران است. برانکو هم خیلی زحمت کشیده. نمی شود وقتی مربی رفت رهایش کرد و باید به جای جذب بازیکنان خارجی بی کیفیت و هزینه هایی که برای آنها می شود پول مربیان را بدهند.

دغدغه بزرگ هواداران پرسپولیس در پایان فصل جاری حفظ بازیکنان کلیدی تیم است چون در این چهار فصل حفظ شاکله تیمی دلیل اصلی قهرمانی ها بوده. همه نگران هستند که با جدایی تو، بشار، ترابی وعلیپور که برخی تان هم پیشنهادهایی دارید پرسپولیس در نقل و انتقالات لطمه بخورد.

ببینید همه بازیکنانی که در پرسپولیس ماندند در این دو سال با کمترین دریافتی ها ماندند و روزهای خوبی را هم برای باشگاه رقم زدند تا پرسپولیس به جایگاه واقعی اش برگردد اما این فوتبال است و هر بازیکنی ممکن است از تیمش جدا شود. خود من شاید سال بعد رفتم. خیلی بزرگتر از ما از این پرسپولیس رفته اند و باز هم پرسپولیس قهرمان شده و در جایگاهش مانده است اما واقعاً با این وضعیت خیلی سخت است. همیشه گفته ام کدام بازیکن دوست دارد از پرسپولیس جدا شود؟ اصلاً دلیل اینکه بازیکنی از این تیم جدا می شود، چیست؟ غیر از مشکلات مالی است؟ زندگی خرج دارد، زن، بچه، گرفتاری. من فوتبالیست مگر چند سال می توانم بازی کنم؟ هر بازیکنی با پولی که طی این سال ها درمی آورد باید بقیه زندگی اش را هم بگذراند اما با این شرایط که نمی شود. الان بازیکن باید خانه داشته باشد برای خودش. الان من ۳۰ سال دارم، متأهل هم هستم اما در تهران خانه ندارم.

حالا باشگاه می آید یک روز به من ۱۰۰ میلیون می دهد، فردا ۲۰ میلیون و پس فردا ۳۰ میلیون دیگر. این را مثال می زنم چون اینطوری که نیست. این قضیه نه در مورد من بلکه در مورد بقیه هم وجود دارد اما من و امثال من با این پول ها و پرداختی ها چه چیزی می توانیم بخریم در این شهر؟ زندگی برای مردم عادی البته که سخت تر است و ما هم قبول داریم اما هر کسی زندگی خودش را دارد. ما هم سال ها سختی کشیدیم تا در آینده زندگی معمولی داشته باشیم. نمی گویم زندگی خوب، می گویم معمولی. همه ما آرزویمان این است که مردم در رفاه کامل باشند، هیچ دغدغه و سختی نداشته باشند و مشکلات شان حل بشود اما پرسپولیس پرطرفدارترین تیم آسیاست و برای این تیم زشت است که چنین مشکلات مالی داشته باشد. می آیند با بازیکنان خارجی قرارداد الکی می بندند آن هم بازیکنانی که کیفیت ندارند. با بازیکن خارجی ۵۰۰ هزار دلار قرارداد می بندند که هزینه قرارداد ۱۰ تا بازیکن ایرانی پرسپولیس است. بعد همان بازیکن می رود شکایت می کند و کل پولش را از فیفا می گیرد به علاوه جریمه. اینها واقعیت هایی است که هواداران باید بدانند. هوادار همیشه پشت بازیکنان بوده و از ما حمایت کرده چون می دانند هر چه بازیکنان می گویند درست است. اگر شجاع خلیل زاده حرف می زند برای خودش نمی گوید بلکه دارد از طرف همه بازیکنان حرف می زند. بازیکن می خواهد برود سر تمرین.

اولین چیزی که لازم دارد آرامش است که ندارد. ما را با بازیکنان خارجی مقایسه می کنند اما باور کنید رقم قرارداد ما یک صدم آنها هم نیست اما در آن کشورهاهم مردم می دانند که فوتبالیست ها بیشتر پول می گیرند. مردم به ما حق بدهند. ما هم درگیری و مشکل داریم اما باید با فکرآزاد برویم داخل زمین. من الان دارم می روم سر تمرین و فکرم باید آزاد باشد نه اینکه به این فکر کنم کی دنبال پول باشم. این مسأله در مورد نه پرسپولیس بلکه استقلال و تیم های دیگر هم هست. البته در این دو تا باشگاه بیشتر است. امیدوارم این مشکلات حل شود چون اگر این دو تا باشگاه قوی باشند و مشکلی نداشته باشند به سود کل فوتبال مان است.

بعد از مسجل شدن قهرمانی پرسپولیس و رکوردی که زدید برخی هواداران تیم های رقیب بخصوص در فضای مجازی این موفقیت ها را به کمک های دولتی و وزیر ورزش نسبت داده اند. در این باره چه صحبتی داری؟

اصلاً همه دنیا دارند کمک می کنند که ما قهرمان بشویم. مهم این است که جام بالای دست ماست و پرچم پرسپولیس آن بالاست. من می خواهم بپرسم اینهایی که الان حرف می زنند وقتی ما نیم فصل اول و هفته های ابتدایی پایین بودیم یعنی وزیرهم پایین بود که از ما حمایت نمی کرد؟ یعنی بعداً وزیر بالا آمد و ما هم بالا آمدیم؟ بگویید لااقل ما هم رازش را بدانیم. لااقل مثل تیم های دیگر رئیس جمهور کمک مان نکرده.

منظورت رئیس جمهور قبلی است چون همه می دانند احمدی نژاد استقلالی بود.

حالا نمی خواهم سیاسی حرف بزنم و وارد سیاست شوم اما دکتر احمدی نژاد همه بازی های استقلال را تماشا می کرد پس حالا بگوییم چون آن زمان استقلال قهرمان می شد ایشان کمک می کرده؟ نخیر آنها کاری نمی کنند و فقط شاید هوادار باشند. من الان طرفدار رئال مادریدم. باید بگوییم مثلاً چون وزیر دولت اسپانیا رئالی بوده این تیم قهرمان شده. اینها را یکسری هوادار مطرح می کنند اما واقعاً حرف های بچگانه است که فقط برای خراب کردن افکار عمومی مطرح می شود. ما در این چهار سال زحمت کشیدیم و قهرمان شدیم و با لطف خدا و کمک هواداران بود که به این موفقیت رسیدیم.

newspaper.inn.ir
 • 15
 • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
فروغ فرخزاد,اشعار فروغ فرخزاد,خانواده فروغ فرخزاد زندگینامه فروغ فرخزاد و علت فوت او (+ تصاویر)

زادروز: ۸ دی ماه ۱۳۱۳ (۲۹ دسامبر ۱۹۳۴)

پدر: محمد فرخزاد

مادر: توران وزیری تبار

مرگ: ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ (۱۳ فوریهٔ ۱۹۶۷)

ملیت: ایرانی

محل زندگی: تهران

ادامه
جان مینارد کینز,عکس های جان مینارد کینز,زندگینامه جان مینارد کینز بیوگرافی جان مینارد کینز و فعالیت های او در دوران زندگی اش (+ تصاویر)

حیطه: اقتصاد سیاسی

مکتب: اقتصاد کینزی

زادروز: ۵ ژوئن ۱۸۸۳

زادگاه: کمبریج، انگلستان

تاریخ مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۴۶

ادامه
ویلیام شکسپیر,آثار ویلیام شکسپیر,کتاب ویلیام شکسپیر زندگینامه ویلیام شکسپیر (+ تصاویر)

متولد: ۲۶ ماه آوریل ۱۵۶۴میلادی

فوت: ۲۳ ماه آوریل ۱۶۱۶ میلادی

سمت: شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی

ملیت: انگلیسی

محل زندگی: لندن، استراتفورد

سبک نوشتاری: تئاتر رنسانس انگلستان

ادامه
نیوتون,زندگی نامه نیوتون,قانون های نیوتون زندگی نامه نیوتون بزرگترین و مشهورترین دانشمند جهان (+ تصاویر)

متولد: ۴ ژانویهٔ ۱۶۴۳

محل تولد: روستای وولزثروپ، لینکلن شر، انگلستان

مرگ: ۳۱ مارس ۱۷۲۷

ملیت: انگلیسی

رشته فعالیت: گرماشناسی، فیزیک، ریاضیات، ستاره شناسی، فیزیولوژی، شیمی

دانش آموختهٔ: کالج ترینتی

ادامه
صادق هدایت,اشعار صادق هدایت,سگ ولگرد صادق هدایت بیوگرافی صادق هدایت از کودکی تا زمان خودکشی اش (+ تصاویر)

زادروز: ۲۸ بهمن ۱۲۸۱

ملیت: ایرانی

محل زندگی: ایران، هندوستان، فرانسه

مذهب: خداناباور، بی دین 

شغل: نویسنده، داستان نویس، مترجم، حسابدار بانک ملی ایران، کارمند وزارت خارجه

ادامه
مهناز افشار,عکس های جدید مهناز افشار,زندگینامه مهناز افشار بیوگرافی مهناز افشار و تصاویر اینستاگرامی او

تولد:۲۱ خردادماه ۱۳۵۶

زادگاه: تهران، ایران

ملیت: ایرانی

شغل: هنرپیشه

سال های فعالیت: ۱۳۷۷ تاکنون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۱ مهر
  جام اتحادیه انگلیس
  لیتون - تاتنهام
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • جام اتحادیه انگلیس
  لوتون - منچستریونایتد
  ساعت: ۲۲:۴۵
 • چهارشنبه ۲ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  استقلال - الاهلی عربستان
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  شهر خودرو - پاختاکور
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • پنجشنبه ۳ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - السد
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس - شارجه امارات
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • سوپرجام اروپا
  بایرن مونیخ - سویا
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • جمعه ۴ مهر
  هفته دوم بوندسلیگا
  هرتابرلین - فرانکفورت
  ساعت: ۲۲:۰۰
ویژه سرپوش