سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
۱۶:۰۴ - ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۰۷۰۹
لیگ برتر و جام حذفی

آشتیانی: مجیدی باید چه کاری می‌کرد که استراماچونی انجام داد؟/اولیایی: هواداران استقلال سعادتمند و مجیدی را نمی‌بخشند

آشتیانی واولیایی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
مدیرعامل اسبق استقلال گفت: فردی که چند سال پیش به بهانه یادگیری زبان، راهی مالزی شد و سپس به هلند رفت تا پناهندگی بگیرد اما نتوانست؛ امروز لیدر فضای مجازی یکی از باشگاه‌های مهم شده است.

به گزارش  فارس، امیررضا واعظ آشتیانی در خصوص بحران‌هایی که در فوتبال کشور به وجود آمده است، اظهار داشت: ظاهرا یک مسیری را گروهی انتخاب کرده‌ و کار خودشان را انجام می‌دهند؛ فارغ از اینکه منصفانه باشد یا نباشد. متاسفانه شاهد یک به هم ریختگی در ورزش و فوتبال هستیم.

وی افزود: واژه‌هایی مثل درایت، حلقه مفقوده ورزش کشور است. تدبیر، سلامت نفس، مدیریت و ... واژگانی گمشده هستند. متاسفانه برخی منافع شخصی‌خود را به منافع ملی کشور ترجیح می‌دهند. افرادی که ساکت هستند همه جا حضور دارند ولی کسانی که حرف می‌زنند، هیچ‌جایی حضور ندارند.

آشتیانی عنوان کرد: فدراسیون ما تکلیفش مشخص است. مردم هم چیز را می‌بییند و عملکرد باشگاه‌ها را هم می‌بینند. جالب است بدانید فضا از سمت لیدری حضوری، به لیدری فضای مجازی منتقل شده است.

مدیرعامل اسبق استقلال یادآور شد: لیدرهای قلدر کنار رفته و لیدرهای مجازی ایجاد شده‌اند. اینها کسانی هستند که در این مملکت عامل نفوذ هستند. به صراحت می‌گویم فردی که چند سال پیش به بهانه یادگیری زبان، راهی مالزی شد و سپس به ایران برگشت و چند وقتی قدم زد؛ سپس به هلند رفت تا پناهندگی بگیرد اما نتوانست؛ امروز لیدر فضای مجازی یکی از باشگاه‌های مهم شده است.

وی که با رادیو ورزش صحبت می‌کرد، اظهار داشت: این اتفاقات جای تاسف دارد. همین افراد به خبرنگاران توهین می‌کنند، با یک خط تلفن چند صفحه در اینستاگرام باز می‌کنند و هر کسی که انتقادی از مدیر، مربی یا بازیکنی کند، به او حمله کرده و علیه وی هجمه وارد می‌کنند. اینها عامل نفوذ، به هم ریختگی هستند. برخی مدیران هم دیر از خواب بیدار شدند و نمی‌دانند دوره رفتارهای پوپولیستی تمام شده است.

آشتیانی تاکید کرد: فدراسیون اعلام کرده ورود بازیکن یا مربی خارجی ممنوع است. این تصمیم کارشناسی است یا خیر، کاری ندارم اما جای تعجب ندارد که مدیرعامل استقلال می‌گوید اگر مجیدی نباشد، استراماچونی گزینه بعدی ما است؟ این پارادوکس و تضادها را چه کسی جواب می‌دهد؟

وی ادامه داد: آیا وزارت ورزش در حال اشتباه است یا مدیرعامل استقلال اشتباه می‌کند یا اینکه جزایر مختلف وجود دارد؟ استراماچونی مربی خوبی بود ولی مجیدی باید چه کاری می‌کرد که استراماچونی انجام داد؟ مجیدی تیم پنجم جدول را تحویل گرفت و دوم تحویل داد و به فینال حذفی هم رسید. اینکه یک مدیرعامل بگوید سرمربی تیم به من تبریک نگفته یا برادرم فوت کرده ولی سرمربی تسلیت نگفته، درست است؟

آشتیانی افزود: فرض که سرمربی تسلیت نگفته باشد، زشت است این حرف‌ها را بزنید! اینها خودش حاشیه‌سازی است. بعد می‌گویند رسانه‌ها مقصر هستند. پس وزارت ورزش چه کاره است؟ وقتی وزارتخانه فرق دخالت و نظارت را نمی‌داند، باید چه گفت؟

مدیرعامل اسبق استقلال خاطر نشان ساخت: بارها اشاره کردم در مجمع فدراسیون فوتبال اعضایی حضور دارند که نمایندگان سازمان‌های مهم هستند. تعجب می‌کنم چرا بقیه سکوت کرده‌اند؟ آیا همه با هم به این نتیجه رسیده‌اند که نباید پاسخگو باشند؟ در آخر هم بگویم دولت همین الان تیم‌های فوتبال را تعلیق کند.

وی افزود: مطمئن باشید اگر این کار را انجام بدهند، قیمت بازیکنان و مریبان ما به ۵۰۰ میلیون تومان می‌رسد. باشگاه‌های فولادی ما زیر نظر سعدمحمدی هستند. او چه کار می‌کند؟ آیا او چیدمان انجام می‌دهد یا کسانی دیگر این کار را می‌کنند؟ در مورد تیم‌های نفتی هم شرایط همین است. تا زمانی که مقابل این اتفاقات ایستادگی صورت نگیرد، شرایط همین می‌شود که اکنون وجود دارد.

آشتیانی واولیایی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

اولیایی: هواداران استقلال سعادتمند و مجیدی را نمی‌بخشند

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: مجیدی و سعادتمند در اختلاف خود تنها چیزی را که در نظر نگرفتند هواداران بودند و به طور حتم اگر اتفاقی برخلاف مصالح استقلال بیفتد آنها هرگز این افراد را نخواهند بخشید.

«کاظم اولیایی» در گفت گو با ایرنا به اختلافات «احمد سعادتمند» و «فرهاد مجیدی» واکنش نشان داد. متن این گفت و گو در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

دعوای «احمد سعادتمند» و «فرهاد مجیدی» به اوج رسیده است، نظرتان چیست؟

این اختلاف در شرایطی که استقلال بازی حساس و مهمی را پیش روی خود دارد به صلاح تیم نیست و لطمات زیادی را وارد خواهد کرد. من ابتدا می‌خواهم به تمام مجموعه استقلال بگویم در این ماجرا شما هواداران را فراموش کرده‌اید و به فکر منافع خودتان هستید.

هواداران از این موضوع ناراحت هستند.

به هر حال آنها سرمایه و صاحب اصلی باشگاه استقلال هستند؛ هوادار استقلال حق داشت پس از پیروزی در شهراورد حداقل ۲۴ ساعت شادی کند و بابت رسیدن به فینال خوشحالی کند اما این حق طبیعی از آنها گرفته شد. چرا این اتفاق افتاد؟ برای اینکه فقط در حرف از هوادار می‌زنیم و عملی که انجام می‌دهیم با واقعیت فرسنگ‌ها فاصله دارد. پس از ناکامی‌هایی که در چند سال اخیر و بنا به دلایلی که رخ داد آنها در آستانه یک اتفاق و شادی بزرگ هستند آیا سزاوار و درست است که آن را از این عزیزان دریغ کنیم. رفتاری که مدیران و مربی استقلال انجام داد یک خود آزاری بزرگ بود.

مقصر اصلی چه کسی است، فرهاد مجیدی یا احمد سعادتمند؟

در وهله اول باید در نظر داشته باشیم این ماجرا سه بخش دارد، مدیریت ستادی، مدیریت فنی و مدیریت اجرایی. حالا مدیریت اجرایی و فنی به مشکل خورده است و آنها حتی به خاطر منافع استقلال حاضر به کوتاه آمدن نیستند و نمی‌خواهند به اختلافی که از قبل قابل برطرف شدن بود پایان دهند.

این اختلاف ریشه در گذشته دارد، از روزهایی که فرهاد مجیدی می‌خواست به جای سعادتمند گزینه دیگری روی صندلی مدیریت استقلال بنشیند، مصاحبه اخیر سعادتمند که گفته بود وقتی منصوب شدم مجیدی یک تبریک به من نگفت. برادرم فوت کرد به من تسلیت نگفت. به دفترم نیامد و من پیش او رفتم. هر وقت به تمرین رفتم از اتاقش بیرون نیامد بیانگر این اختلافات کهنه است؟

اول اینکه انتخاب مدیرعامل در حیطه اختیارات سرمربی نیست و او نمی‌تواند تعیین تکلیف کند چه کسی مدیرعامل باشد و یا نباشد. دوم اینکه سعادتمند اشتباه کرد مسائل شخصی را وسط کشید. فوتبال حرفه‌ای است و یک مربی می‌تواند به مدیرعامل زنگ بزند و یا این کار را انجام ندهد و مهم ارتباط کاری است که میان آنها باید برقرار باشد.

اما همین اتفاقات باعث می‌شود که کار به اینجا بکشد.

رودررو شدن مدیرعامل و سرمربی یک ایراد بزرگ در استقلال محسوب می‌شود، این اتفاق می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد اما باز به همان حرفی می رسیم که گفتم. ما فقط ادای حرفه‌ای ها در می‌آوریم و نمی‌توانیم یک کار کوچک را درست و اصولی انجام دهیم. جایگاه‌ها ، حرمت‌ها را حفظ نمی‌کنیم و استقلال را به چالشی می‌بریم که بیرون آوردنش دشوار است.

مصاحبه سعادتمند یک اشتباه بود، این را که ‌قبول دارید؟

او به عنوان مدیرعامل استقلال ابزار خودش را در اختیار دارد، مگر باشگاه استقلال سایت و یا صفحات مجازی ندارد که او می‌رود روبروی خبرنگاران می‌ایستد و دل هواداران را می‌شکند. منطقی نیست که مدیرعامل ۷۲ ساعت قبل از فینال به سرمربی اولتیماتوم می‌دهد و او را تهدید می‌کند در صورت عدم نتیجه‌گیری در فینال به دنبال گزینه دیگری خواهیم بود.

هوادران استقلال واکنش‌های تندی به این ماجراها داشته‌اند؟

فوتبال یک ورزش معمولی است و اگر هواداران نباشند این مسابقات هیچ جذابیتی ندارد. در همه جای دنیا برای هواداران احترام قائل هستند اما در اینجا فقط شعار می‌دهیم. آنها همه چیز را درک و به خوبی تجزیه و تحلیل می‌کنند و می‌دانند چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. شاید در کوتاه مدت بتوانید با احساسات هواداران بازی کنید اما در دراز مدت نمی‌توانید آنها  را گول بزنید.

سرانجام این دعوا چه خواهد شد؟

احمد سعادتمند باید بداند یک شخصیت حقوقی دارد و یک شخصیت حقیقی و در حال حاضر او مدیرعامل پرافتخارترین تیم ایران در آسیاست. آیا این شان باشگاه استقلال است که سرمربی جلوی او قرار بگیرد؟ فرها مجیدی نیز نباید واکنش نشان می‌داد.  این ماجرا به ضرر استقلال است و البته موضوع مهمی را باید بگویم.

چه موضوعی؟

مجیدی و سعادتمند باید بدانند باشگاه استقلال امروز و به تازگی تاسیس نشده است، هزاران بازیکن در این تیم عرق ریخته‌اند و بازی کرده‌اند، صدها مدیر در استقلال حضور داشته‌اند و میلیون‌ها هوادار حامی و پشتیبان استقلال بوده‌اند تا عنوان پرافتخارترین تیم ایران در قاره آسیا را به دست آورده است و نمی‌توانند با رفتارهای خود خدشه‌ای به استقلال وارد کنند. متاسفانه این ۲ نفر در اختلاف خود تنها چیزی را که در نظر نگرفتند هوادار بود  به طور حتم اگر اتفاقی بر خلاف مصالح استقلال بیفتد آنها هرگز این‌ها را نخواهند بخشید.

 • 14
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
محمود فکری,عکس محمود فکری,تعداد بازی ملی محمود فکری بیوگرافی محمود فکری و فوتبالیست شدن او (+ تصاویر)

زادروز: ۴ مرداد ۱۳۵۲

زادگاه: جوی بار، ایران

پُست: مدافع

ملیت: ایرانی

سال فعالیت: ۱۳۶۵

ادامه
سحر قریشی,طلاق سحر قریشی از همسرش,زندگی نامه سحر قریشی بیوگرافی سحر قریشی و علت مشهور شدنش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۶ دی ماه ۱۳۶۶

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۰ متر

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، مدل

ادامه
مارکوپولو,زندگینامه مارکوپولو,کتاب سفرهای مارکوپولو بیوگرافی مارکوپولو و کتاب سفرهای او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ سپتامبر ۱۲۵۴

زادگاه: ونیز، ایتالیا

تاریخ مرگ: ۹ ژانویهٔ ۱۳۲۴

ملیت: ونیزی

حرفه: تاجر و جهانگرد

ادامه
عکس از بهاره کیان افشار,بهاره کیان افشار,عکسهای بهاره کیان افشار بیوگرافی بهاره کیان افشار از کودکی تا به شهرت رسیدنش در بازیگری (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۶۲

محل زندگی: تهران

مدرک تحصیلی: کارشناسی مهندسی نرم افزار کامپیوتر

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

حرفه: بازیگر و ترانه سرا

ادامه
نیکولا تسلا,نیکولاتسلا,زندگی نامه ی نیکولا تسلا زندگی نامه ی نیکولا تسلا و اختراعاتش (+ تصاویر)

متولد:۱۰ ژوئیه ۱۸۵۶

زادگاه: سمیلجان، امپراتوری اتریش (کرواسی امروزی)

مرگ: ۷ ژانویهٔ ۱۹۴۳

تبار: صربی تبار

رشته فعالیت: مخترع، فیزیک دان و مهندس

ادامه
لئوناردو داوینچی,بیوگرافی لئوناردو داوینچی,عکس لئوناردو داوینچی زندگی نامه لئوناردو داوینچی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ ماه آوریل ۱۴۵۲

زادگاه: روستای وینچی، فلورانس

فوت: ۲ مهٔ ۱۵۱۹ 

ملیت: ایتالیا

جنبش: رنسانس میانه

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۲۹ مهر
  لیگ قهرمانان اروپا
  دیناموکیف - یوونتوس
  ساعت: ۲۰:۲۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچستریونایتد - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  چلسی - سویا
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۳۰ مهر
  لیگ قهرمانان اروپا
  رئال‌مادرید - شاختار
  ساعت: ۲۰:۲۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آژاکس - لیورپول
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • پنجشنبه ۱ آبان
  لیگ اروپا
  راپید وین - آرسنال
  ساعت: ۲۰:۲۵
 • لیگ اروپا
  سلتیک - آث میلان
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش