چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
۰۹:۵۶ - ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۱۴۳۹
لیگ برتر و جام حذفی

اوضاع وخیم حقوقی پرسپولیس؛ اداره پرونده‌های مهم با یک کارمند

یحیی، سرمربی‌ ۲۰ میلیاردی پرسپولیس/ بعد از برانکو نوبت کالدرون است!

اخبار باشگاه پرسپولیس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

هفتــــــه گذشتــــه یحیــــی گــــل‌محمــــدی ســــرمــربــــی پرسپولیس در حاشیه تمرین تیمش اظهارنظر عجیبی کرد و با انتقاد از وضعیت باشگاه و نقل‌وانتقالات و مشکلات مالی تهدید به کناره‌گیری کرد. 

این اتفاق در‌حالی رخ داد که سرخ‌ها تا آن روز پیش‌تاز نقل‌وانتقالات بودند و مسئولان باشگاه با وجود مواجهه با پرونده‌های خطرناکی چون پرونده شکایت برانکو ایوانکوویچ، اولویت را به بستن تیم قدرتمند و جذب نفرات سرمربی داده بودند، موضوعی که ۲ روز پیش هم مهدی رسول‌پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس به آن اذعان و اعتراف کرد.

یحیی در شرایطی تهدید به کناره‌گیری کرد که چند روز بیشتر به سفر پرسپولیس به قطر و حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا باقی‌نمانده بود و از این‌رو برخی این اقدام گل‌محمدی‌ را حربه‌ای برای گرفتن امتیاز بیشتر تعبیر کردند و عده‌ای هم معتقد بودند جدایی چند بازیکن تاثیرگذار از جمله علی علیپور و مهدی ترابی، سرمربی سرخ‌ها را بابت مسئولیت سنگینی که دارد و باید از پوکر قهرمانی دفاع کند، ترسانده و او به این نتیجه رسیده که رفتن در اوج بهتر از آن است که بماند و درنهایت شعار حیا کن رها کن بشنود.

 اما روز گذشته اتفاقی رخ داد که نشان داد نظر گروه اول به حقیقت نزدیک‌تر بوده است. سرمربی پرسپولیس با وجود قرارداد یک ساله خواهان تمدید یک سال دیگر آن شده تا بتواند برنامه‌های بلند‌مدتش را اجرایی کند. ایسنا با استناد به اطلاعات یک منبع آگاه در باشگاه پرسپولیس اعلام کرد یحیی گل‌محمدی پس از حل شدن سوءتفاهماتش با مسئولان باشگاه پرسپولیس، اعلام کرده تا قراردادش را یک سال دیگر تمدید کنند و از آن جایی‌که مبلغ قرارداد فصل آینده این مربی ۵ میلیارد و‌۵۰۰ میلیون تومان است، از باشگاه خواسته تا به‌اندازه همین مبلغ برای فصل آینده نیز دستمزد تعیین شود. 

یعنی در‌واقع برای ۲ سال، گل‌محمدی ۱۱ میلیارد تومان دریافتی داشته باشد. البته در‌کنار این درخواست، یحیی گل‌محمدی برنامه ۲ ساله به باشگاه ارائه کرده که قصد دارد با اجرای آن، موفقیت‌های پرسپولیس را ادامه دهد. البته این مبلغ به‌طور شفاهی از سوی گل‌محمدی اعلام شد اما قرار است از سوی هیئت‌مدیره پرسپولیس مورد بررسی قرار گیرد. ایسنا در ادامه گزارش خود آورده بود: «البته مطالبات گل‌محمدی از فصل گذشته هنوز به‌طور کامل پرداخت نشده که این موضوع با ناراحتی سرمربی پرسپولیس همراه بوده است.»‌

 پیگیری‌ها در مورد صحت و سقم این ماجرا بر درستی آن مهر تایید زد، هرچند شنیده‌ها حاکی از آن بود که یحیی گل‌محمدی از ۳ میلیارد طلب فصل گذشته بیش از‌۸۰ درصد را گرفته و به روایتی دیگر هر ۳ میلیارد را گرفته و طلبی بابت فصل گذشته ندارد. یحیی و پرسپولیس قرار است توافق‌نامه جدید را پس از بازگشت تیم از قطر و پایان لیگ قهرمانان آسیا امضا کنند و آنچه که در این‌میان اهمیت دارد رسیدن دستمزد گل‌محمدی در پایان ۲ فصل و نیم همکاری با پرسپولیس به مبلغ جالب‌۲۰ میلیارد تومان است! یحیی با دستمزد ۳ میلیارد از شهرخودرو به پرسپولیس آمد و باشگاه برای رضایت‌نامه او مبلغ ۶ میلیارد هم به مالک باشگاه مشهدی چک داد که البته هنوز وصول نشده است! با احتساب ۹ میلیارد دستمزد و رضایت‌نامه و رقم فصل آینده و فصل بعدی‌اش دستمزد گل‌محمدی به رقم‌ ۲۰ میلیارد تومان خواهد رسید که شاید در نوع خود یک حدنصاب جدید باشد. ‌‌

اوضاع وخیم حقوقی پرسپولیس؛ اداره پرونده‌های مهم با یک کارمند/ بعد از برانکو نوبت کالدرون است

پرسپولیس این روزها در فیفا تحت‌فشار پرونده برانکو قرار دارد و باتوجه به شرایطی که برای حضور در دوران نقل‌وانتقالات و حضور در رقابت‌های آسیایی داشت، باز هم نتوانست در بازه یک‌ماهه تعیین‌شده ازسوی فیفا بدهی‌اش را به پروفسور بپردازد تا شمارش معکوس برای بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی این باشگاه آغاز شود.

هرچند مدیران باشگاه در ۲ بازه زمانی گذشته که فیفا به سرخ‌ها برای پرداخت بدهی‌هایش به برانکو فرصت داد هم مدعی بودند که می‌توانند پیش از پایان مهلت فیفا، با سرمربی اسبق خود تسویه‌حساب کنند، اما درنهایت این اتفاق نیفتاد و حالا آنها مدعی هستند که اگر یک‌ماه دیگر از برانکو فرصت بگیرند، می‌توانند با منابع مالی مشخص‌شده این پرونده را مختومه کنند.

اخبار باشگاه پرسپولیس,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

البته با پایان این پرونده، کار سرخ‌ها برای پرونده‌های دیگر آغاز می‌شود و آنها باید پیگیر شکایت‌های مطرح‌شده ازسوی بودیمیر و کالدرون باشند که این روزها به دادگاه CAS  برده شده و به‌نظر نمی‌رسد تغییر خاصی در اصل این احکام ایجاد شود و این بدان معناست که در شرایط نابسامان ارزی، سرخ‌ها باز هم باید به‌دنبال راه‌حل‌هایی برای بستن این پرونده‌ها در فیفا باشند.

 توافق با کالدرون؟ فقط با پول نقد!

چندی پیش مدیران پرسپولیس که به‌خاطر اصرار برانکو به دریافت تمام و کمال حق و حقوقش دل خوشی از این پیرمرد کروات ندارند، با تعریف و تمجید از گابریل کالدرون و علاقه‌اش به پرسپولیس اعلام کردند که این مربی آرژانتینی حاضر شده پای میز مذاکره با سرخ‌ها بنشیند و برای دریافت مطالباتش با آنها به توافق برسد، اما با گذشت چندهفته از این ادعا هنوز هیچ خبری از مذاکرات با کالدرون نشده است.

طبق شنیده‌ها از یکی از نزدیکان این مربی آرژانتینی در تهران، ابتدا پرسپولیسی‌ها پیشنهاد مذاکره و حل‌وفصل مشکلات‌شان خارج از فیفا را به کالدرون داده‌اند که موردتوجه او قرار گرفته است. اما با گذشت مدتی طولانی خبری از ادامه مذاکرات نشده و پرسپولیسی‌ها تماس جدیدی با این مرد آرژانتینی برای برگزاری نشست نگرفته‌اند. ظاهرا به پرسپولیسی‌ها اعلام شده که اگر می‌خواهند توافق واقعی داشته باشند و به‌دنبال زمان خریدن نیستند، باید با پول نقد وارد مذاکره با کالدرون شوند، چراکه باتوجه به سابقه برخورد مدیران با برانکو، مربی آرژانتینی هم حاضر نمی‌شود با وعده ‌و وعید پرونده را در فیفا مختومه کند.

 بردن پرونده به CAS   و ناراحتی مرد آرژانتینی

دقیقا همان اتفاقی که مدیران پرسپولیس در پرونده برانکو رقم زدند و عصبانیت این مربی محبوب بین سرخ‌ها را به‌همراه داشت، در موضوع کالدرون هم رخ داده و شنیده می‌شود این مربی آرژانتینی از رفتارهای دوگانه مدیران پرسپولیس متعجب شده و ابراز ناراحتی کرده است. ظاهرا کالدرون اعلام کرده که مشخص نیست وقتی مدیران پرسپولیس همه‌جا حرف از توافق با او می‌زنند و معتقدند این موضوع باید مثل بحث درون‌خانواده‌ای، در محیطی دوستانه حل‌وفصل شود، پس چطور پرونده را به دادگاه عالی ورزش برده‌اند و پیش از پایان مهلت نهایی که فیفا برایشان درنظر می‌گرفت، برای توافق اقدام نکرده‌اند!

 پرسپولیس چقدر زمان دارد؟

حالا برای هواداران پرسپولیس این دل‌نگرانی وجود دارد که در این اوضاع‌واحوال بی‌پولی که در پرداخت حدود ۸۰۰ هزار یورو برانکو باشگاه آچمز مانده است، اضافه شدن ۴۷۵ هزار یوروی بودیمیر و ۷۵۰ هزار دلار کالدرون و دستیارانش چه بلایی بر سر تیم محبوب‌شان می‌آورد.

طبق شنیده‌ها از کارشناسان حقوقی کشور، زمان رسیدگی پرونده‌ها در دادگاه عالی ورزش حداقل ۶ ماه است و اگر در حداقل زمان به پرونده‌های پرسپولیس در دادگاه CAS رسیدگی شود، سرخ‌ها در پرونده بودیمیر که در مردادماه اعلام‌وصول شده، حداقل ۴ ماه و در پرونده کالدرون و دستیارانش حدود ۶ ماه فرصت دارند. اما آیا این مدت‌زمان برای پرداخت این بدهی‌های هنگفت کافی است؟

لازم به‌ذکر است که بعد از اعلام رای ازسوی دادگاه CAS سرخ‌ها می‌توانند اعتراض خود را به دادگاه سوئیس نیز ببرند که البته باتوجه به هزینه دادرسی بالایی که به آن تعلق می‌گیرد، هر مدیری حاضر به انجام این کار نمی‌شود.

 چه کسی پرونده‌های پرسپولیس را مدیریت می‌کند؟

نکته جالب درخصوص پرسپولیس و پرونده‌هایش به بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس مربوط می‌شود که بعد از مشکلاتی که برای مهدی خواجه‌وند، معاون حقوقی باشگاه ایجاد شد، بخش حقوقی سرخ‌ها بدون معاونت  اداره می‌شود و این موضوع در این برهه از زمان که سرخ‌ها باید موارد مختلفی ازجمله پرونده برانکو، پرونده‌هایCAS  و همچنین اقداماتی که باید درخصوص شکایت از استوکس انجام بدهند، بسیار عجیب و غیرقابل‌باور است.

بد نیست بدانید این روزها موارد حقوقی باشگاه توسط فردی مدیریت می‌شود که در زمان حضور خواجه‌وند در معاونت حقوقی به‌عنوان کارمند به باشگاه اضافه شد و این فرد که ازسوی مدیران باشگاه در قرنطینه به‌سر می‌برد و حق ارتباط گرفتن با هیچ فردی را خارج از باشگاه ندارد، از تجربه زیادی درخصوص پرونده‌های حقوقی در ورزش برخوردار نیست و این تصمیم مدیران باشگاه برای سپردن پرونده‌های سنگین به این کارمند، می‌تواند عواقب بدی برای سرخ‌ها به‌همراه داشته باشد.

* آرش محمدی،  روزنامه‌نگار

khorasanvarzeshi.khorasannews.com
farhikhtegandaily.com
 • 9
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
فروغ فرخزاد,اشعار فروغ فرخزاد,خانواده فروغ فرخزاد زندگینامه فروغ فرخزاد و علت فوت او (+ تصاویر)

زادروز: ۸ دی ماه ۱۳۱۳ (۲۹ دسامبر ۱۹۳۴)

پدر: محمد فرخزاد

مادر: توران وزیری تبار

مرگ: ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ (۱۳ فوریهٔ ۱۹۶۷)

ملیت: ایرانی

محل زندگی: تهران

ادامه
جان مینارد کینز,عکس های جان مینارد کینز,زندگینامه جان مینارد کینز بیوگرافی جان مینارد کینز و فعالیت های او در دوران زندگی اش (+ تصاویر)

حیطه: اقتصاد سیاسی

مکتب: اقتصاد کینزی

زادروز: ۵ ژوئن ۱۸۸۳

زادگاه: کمبریج، انگلستان

تاریخ مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۴۶

ادامه
ویلیام شکسپیر,آثار ویلیام شکسپیر,کتاب ویلیام شکسپیر زندگینامه ویلیام شکسپیر (+ تصاویر)

متولد: ۲۶ ماه آوریل ۱۵۶۴میلادی

فوت: ۲۳ ماه آوریل ۱۶۱۶ میلادی

سمت: شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی

ملیت: انگلیسی

محل زندگی: لندن، استراتفورد

سبک نوشتاری: تئاتر رنسانس انگلستان

ادامه
نیوتون,زندگی نامه نیوتون,قانون های نیوتون زندگی نامه نیوتون بزرگترین و مشهورترین دانشمند جهان (+ تصاویر)

متولد: ۴ ژانویهٔ ۱۶۴۳

محل تولد: روستای وولزثروپ، لینکلن شر، انگلستان

مرگ: ۳۱ مارس ۱۷۲۷

ملیت: انگلیسی

رشته فعالیت: گرماشناسی، فیزیک، ریاضیات، ستاره شناسی، فیزیولوژی، شیمی

دانش آموختهٔ: کالج ترینتی

ادامه
صادق هدایت,اشعار صادق هدایت,سگ ولگرد صادق هدایت بیوگرافی صادق هدایت از کودکی تا زمان خودکشی اش (+ تصاویر)

زادروز: ۲۸ بهمن ۱۲۸۱

ملیت: ایرانی

محل زندگی: ایران، هندوستان، فرانسه

مذهب: خداناباور، بی دین 

شغل: نویسنده، داستان نویس، مترجم، حسابدار بانک ملی ایران، کارمند وزارت خارجه

ادامه
مهناز افشار,عکس های جدید مهناز افشار,زندگینامه مهناز افشار بیوگرافی مهناز افشار و تصاویر اینستاگرامی او

تولد:۲۱ خردادماه ۱۳۵۶

زادگاه: تهران، ایران

ملیت: ایرانی

شغل: هنرپیشه

سال های فعالیت: ۱۳۷۷ تاکنون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۱ مهر
  جام اتحادیه انگلیس
  لیتون - تاتنهام
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • جام اتحادیه انگلیس
  لوتون - منچستریونایتد
  ساعت: ۲۲:۴۵
 • چهارشنبه ۲ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  استقلال - الاهلی عربستان
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  شهر خودرو - پاختاکور
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • پنجشنبه ۳ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - السد
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پرسپولیس - شارجه امارات
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • سوپرجام اروپا
  بایرن مونیخ - سویا
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • جمعه ۴ مهر
  هفته دوم بوندسلیگا
  هرتابرلین - فرانکفورت
  ساعت: ۲۲:۰۰
ویژه سرپوش