شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
۰۹:۲۴ - ۲۹ دي ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۱۰۰۱۷۲۹
لیگ برتر و جام حذفی

معمای آینده نیمکت استقلال در آستانه بازی با تراکتور/فاضلی: از استقلال پیشنهاد ندارم

محمودفکی,وحیدفاضلی

شیرینی گل تساوی مهدی قایدی در دربی برای محمود فکری ماندگاری زیادی نداشت. احتمالا او فکر میکرد که با نباختن به رقیب سنتی از انتقادات در امان خواهد بود، ولی نمایش ضعیف استقلال چیزی نبود که هواداران، رسانه ها و پیشکسوتان به سادگی از آن بگذرند.

در روزهای قبل چند نفر از بازیکنان سابق استقلال مثل پرویز برومند، آتیلا حجازی و سیاوش اکبرپور، انتقادات تندی علیه فکری داشتند و به مشکلات فنی آشکار بازی های گذشته اشاره کردند.

استقلال در جدول وضعیت خوبی دارد، ولی آنچه انتظارات را بالا برده نمایش خوب فصل گذشته با استراماچونی است. مربی ایتالیایی فوتبالی هجومی بازی میکرد ، به بردهای پرگلی رسید و توانسته بود از همین تیم بهترین بازدهی را بگیرد. نگرانی دیگر درباره تیم فکری این است که بدون از بین بردن این ایرادها روند نتایج خوب دیر یا زود متوقف شود.

در صورتیکه استقلال در نیمه هجومی مهره های قابل اتکایی دارد، اوضاع در بخش دفاعی بحرانی بنظر می رسد. استقلال پیش از دربی توانست گل گهر و آلومینیوم را ببرد، ولی در همان دو بازی هم موقعیت های زیادی به حریف داد. مهاجمان این دو تیم بارها به محوطه جریمه استقلال رسیدند و بدون درخشش مظاهری رسیدن به سه امتیاز تقریباً غیرممکن می شد.

نیمه دوم بازی با پرسپولیس اوج آشفتگی خط دفاع استقلال بود. در شروع نیمه دوم روی هر توپ ساده ای دروازه مظاهری تهدید می شد و آن ها خوش شانس بودند که در نهایت به یک امتیاز رسیدند.

فکری یک هفته فرصت داشت که ضعف محسوس قلب دفاع تیمش را برطرف کند و در روزهای گذشته شنیده می شد که می خواهد غلامی و حتی مرادمند را در بازی امروز با تراکتور نیمکت نشین کند. دست او برای جابه جایی در تمام خطوط باز است و شاید این تغییرات کمک کند که استقلال به استحکام دفاعی بهتری برسد، ولی اگر تزلزل در این نقطه حیاتی ادامه داشته باشد، خوش شانسی ها دیر یا زود به پایان می رسد.

اختلافات اخیر فکری با بازیکنان تیم مورد دیگری است که میتواند دردسر تازه ای برایش بسازد و عمر مربیگری اش در استقلال را کوتاه کند. سوای مباحث فنی، موفقیت هر تیمی در درازمدت به رابطه خوب کادر فنی و بازیکنان بستگی دارد. در همین حال شایعه تأییدنشده گفتگو باشگاه با سایر گزینه های مربیگری، بحث ماندن فکری روی نیمکت استقلال را داغ تر کرده است. پس از نمایش ضعیف دربی این بحث یک بار دیگر مطرح شد که آیا فکری می تواند تا پایان فصل در این پست باقی بماند؟ هرچند شایعات بحث تغییر سرمربی استقلال را دوباره مطرح کرده، ولی بدون در نظر گرفتن آنچه مدیران باشگاه در ذهن دارند، همه چیز هنوز در دستان فکری است. او اگر بتواند سطح تیمش را ارتقاء بدهد هیچکس نمی تواند شغلش را از او بگیرد، ولی اگر استقلال در بازی های بعدی هم شکننده باشد، باشگاه مجبور است به فکر گزینه های جدید باشد.

محمودفکی,وحیدفاضلی

از استقلال پیشنهاد ندارم فعلا نمی‌خواهم دستیار باشم

نساجی از لغو بازی با پرسپولیس ضربه خورد/جلالی مربی کارنامه‌داری است و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم

شاید اگر بگویم به دستیاری علاقه ندارم حقیقت باشد ولی فوتبال است و‌ هزار اتفاق. مخصوصا حالا که می‌دانم سرمربیگری فضایی متفاوت‌تر از مربیگری دارد. شاید درحال حاضر چنین حسی دارم و یک ماه دیگر چنین حرفی را نزنم اما درحال حاضر تمایلی به دستیاری ندارم.

  به گزارش «فرهیختگان»، زمانی که محمود فکری به تیم استقلال رفت و وحید فاضلی در تیم نساجی ماند خیلی‌ها گفتند فکری مغز متفکر تیمش را در قائم‌شهر جا گذاشته است. با این حال سودای سرمربیگری در تیمی لیگ برتری برای فاضلی که سال‌ها مربیگری می‌کرد خواسته کمی نبود و به همین دلیل در نساجی ماند تا وارد چالش تازه‌ای شود. همه چیز خوب پیش می‌رفت و حتی طعم صدر جدول را هم چشید ولی فاصله به‌وجود آمده در مسابقات ورق را برگرداند و کار به جایی کشید که فاضلی برکنار شد. حالا او یکی از گزینه‌های استقلال است. فکری که در همه این هفته‌ها جای خالی یار غار خود را خالی می‌دید بدش نمی‌آید توانایی‌هایش را با کمک فاضلی تکمیل کند. با این حال خودش می‌گوید صحبتی در این باره با او نشده است. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با فاضلی را در ادامه می‌خوانید.

بحث حضور شما در استقلال چقدر جدی است؟

استقلال هیچ پیشنهادی به من نداده و اینها همه گمانه‌زنی برخی افراد است و نمی‌دانم چرا مطرح شده است. هیچ بحثی در مورد استقلال ندارم و پیشنهادی نشده که بخواهم به آن فکر کنم.

 مشکلی با دستیاری در استقلال ندارید؟

شاید اگر بگویم به دستیاری علاقه ندارم حقیقت باشد ولی فوتبال است و‌ هزار اتفاق. مخصوصا حالا که می‌دانم سرمربیگری فضایی متفاوت‌تر از مربیگری دارد. شاید درحال حاضر چنین حسی دارم و یک ماه دیگر چنین حرفی را نزنم اما درحال حاضر تمایلی به دستیاری ندارم.

 خیلی‌ها فکر می‌کنند شما مغز متفکر فکری بودید و باید به کادر او برگردید!

استقلال در این هفته‌ها اول و دوم جدول بوده و نتایج خوبی با کادر خودش گرفته است. بیش از این نباید در مورد تیم دیگر صحبت کرد.

 اگر فکری به شما پیشنهاد بدهد می‌پذیرید؟

در حال حاضر من پیشنهاداتی دارم و اگر استقلالی‌ها پیشنهاد دهند به آنها هم مثل سایر پیشنهاداتم فکر می‌کنم.

 نتایج تیم نساجی در زمان همکاری با فکری چقدر به واسطه حضور شما بود؟

من در ۶ سال اخیر با فکری همکار بودم. همه جا با او بودم. ایشان به من لطف داشتند و بقیه نفرات شاید جا‌به‌جا می‌شدند ولی من همیشه بودم. برای تیم استقلال هم لطف داشتند و می‌خواستند که من همراه‌شان باشم ولی من نساجی را انتخاب کردم. تجربه بزرگی بود و برای من چالش جذابی شد.

چقدر افت تیم شما به لغو بازی با تیم پرسپولیس و وقفه در مسابقه‌تان بستگی دارد؟

تیم ما از لغو همان بازی ضربه خورد. بعد از آن مقابل سپاهان شکست سنگینی را متحمل شدیم و متاسفانه این شرایط از طرف کادر فنی و باشگاه به‌خوبی مدیریت نشد و تیم نتوانست روند روبه رشد خود را تکرار کرده و ادامه دهد. من هر کاری از دستم بر می‌آمد کردم ولی عوامل بیرونی هم نقش داشتند. مثلا کمیته داوران به خاطر ۵ امتیاز از دست رفته از تیم ما عذرخواهی کرد. اگر همان ۵ امتیاز به امتیازات تیم من اضافه می‌شد با توجه به فاصله امتیازی کم بین تیم‌ها در نیمه بالای جدول قرار می‌گرفتیم. متاسفانه این عوامل شرایط بدی ایجاد کرد. بدشانس هم بودیم در خلق موقعیت عالی بودیم ولی توپ‌هایمان به گل تبدیل نمی‌شد. تیم ما در انسجام تیمی عالی بود و حتی به حریفان اجازه خلق موقعیت نمی‌دادیم. متاسفانه تک‌موقعیت برخی حریفان گل می‌شد. تنوع تاکتیکی تیم ما بالا بود و مقابل تیم‌هایی چون فولاد و صنعت نفت بهترین عملکرد و تنوع تاکتیکی را داشتیم.

 تیم شما از ابتدا مشکل گلزنی داشت. فکر نمی‌کنید باید قبل از به‌وجود آمدن چالش‌های بعدی این نقص را برطرف می‌کردید؟

بازیکنان ما خیلی تلاش می‌کردند و اصلا مشکلی از سوی بازیکنان وجود نداشت. در بازی‌های مختلف موقعیت‌های زیادی به‌دست می‌آوردیم ولی گل نمی‌زدیم. وقتی هم تیمی گل نزند همه مقصر هستند. من هیچ ایرادی از مهاجمانم نمی‌گیرم چراکه همه تلاش‌شان را کردند. ما همه سعی‌مان را کردیم تا این مشکل را برطرف کنیم و اغلب تمرینات در همین زمینه بود ولی با وجود این تمرینات و تلاشی که برای بالا بردن اعتمادبه‌نفس بازیکنان انجام دادیم موفق نشدیم. بحث گلزنی ذاتی است. برخی بازیکنان گلزنی در خون‌شان است. بازیکنان ما تلاش می‌کردند و خلق موقعیت زیادی داشتیم ولی در زدن ضربات آخر مشکل داشتیم. تا قبل از آن بازیکنان ما همه کار می‌کردند ولی در ضربه آخر مشکل داشتیم که آن هم تا حدودی به مشکلات روحی و روانی بستگی داشت. با این حال من از بازیکنانم به خاطر تلاش‌شان ممنونم.

 چه چیزی باعث شد تمرکز تیم نساجی به‌هم بریزد؟

تیم من متحد‌ترین تیم تاریخ نساجی بعد از تیم جواد نکونام بود. همدیگر را دوست داشتیم. احساس من این است بعد از بازی با تیم مس رفسنجان حرف‌هایی زده شد و برخی گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب جانشین من باعث شد تمرکز بازیکنانم به‌هم بریزد. این اتفاقات از بیرون هدایت شد و از درون مدیریت نشد. این اواخر باشگاه حمایت کرد ولی تیم به لحاظ روحی و روانی وارد منطقه قرمز شده بود. ولی صادقانه می‌گویم حدادیان یک انسان واقعی است و از او به خاطر حمایت‌هایش تشکر می‌کنم و امیدوارم نساجی به آرامش برسد.

 غیبت شما می‌تواند مشکلات نساجی را حل کند؟

امیدوارم این اتفاق بیفتد و در نبود من حال این تیم بهتر شود. من سه دوره در این تیم بودم و به نوعی سرنوشت فوتبالیم با این تیم عجین شده است. این تیم را دوست دارم و امیدوارم عدم حضورم برایشان کمک‌کننده باشد.

 جلالی گزینه خوبی برای این تیم است؟

جلالی از مربی‌های کارنامه‌دار فوتبال ماست و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

 درست است که امیری از مخالفان شما بود و در اعتراض به همین موضوع استعفا داد؟

امیری از حامیان من بود و بعید می‌دانم این‌طور باشد. از استعفای او هم چنین برداشتی نمی‌کنم. دوست دارم از این پس باز هم در آرامش کار کنم. تجربیاتی که در تیم نساجی کسب کردم به اندازه ۱۰ سال سرمربیگری کمکم کرد. امیدوارم در ادامه با تجربه و آرامش بیشتر کار فنی انجام دهم و برای نساجی آرزوی موفقیت می‌کنم.

 • 12
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میرداماد,بیوگرافی میرداماد,وفات میرداماد زندگینامه میرداماد یکی از فقیهان برجسته دوره صفوی (+ تصاویر)

زادگاه: استرآباد (گرگان کنونی)  ایران

زاده: ۹۶۹

ملیت: ایرانی

محل زندگی: اصفهان

مدفن: حرم علی بن ابیطالب

ادامه
محمود فرشچیان,اثار محمود فرشچیان,نقاشی های استاد محمود فرشچیان بیوگرافی محمود فرشچیان نقاش معاصر ایرانی (+ تصاویر)

زاده: ۴ بهمن ۱۳۰۸ شمسی اصفهان

ملیت: ایرانی

شناخته شده برای: نگارگری

سبک: مینیاتور

دین: اسلام

ادامه
امام جعفر صادق (ع),امام جعفر صادق (ع) زندگینامه,شهادت امام جعفر صادق (ع) زندگینامه امام جعفر صادق (ع) ششمین امام شیعیان

زاده: ۱۷ ربیع الاول ۸۳ هجرى

زادگاه: مدینه

علت شهادت: مسمومیت

قاتل ملعون: منصور دوانیقى (خلیفه عباسى)

زمان شهادت: ۲۵ شوال ۱۴۸ هجرى

مدفن مطهر: قـبـر شریفش در قبرستان بقیع (واقع در مدینه منوره)  

ادامه
علی شجاعی,عکسهای علی شجاعی,تصاویر علی شجاعی فوتبالیست بیوگرافی علی شجاعی فوتبالیست معروف ایرانی + تصاویر

تاریخ تولد: ۸ بهمن سال ۱۳۷۵

زادگاه: تهران ولی اصالتا مازندرانی

شغل: فوتبالیست

پست: مدافع چپ و هابک چپ

قد: ۱۸۴ سانتیمتر

ملیت:ایرانی

ادامه
مازیار فلاحی,ازدواج مازیار فلاحی,عکس دختر مازیار فلاحی بیوگرافی مازیار فلاحی خواننده معروف ایرانی + تصاویر

تاریخ تولد: ۲۶ مهر ۱۳۵۳

سبک( ها): پاپ

ساز( ها): گیتار، پیانو

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تا کنون

ملیت: ایرانی

پیشه: خواننده، نوازنده، آهنگساز، تنظیم کننده، ترانه سرا

ادامه
امام موسی کاظم (ع),فرزندان امام موسی کاظم (ع),امام موسی کاظم شهادت (ع) زندگی نامه امام موسی کاظم (ع) هفتمین امام شیعیان دوازده امامی

زاده: ۲۰ ذی الحجه ۱۲۸ قمری

زادگاه: ابواء منطقه ای در میان مکه و مدینه

مذهب: شیعه

وفات: ۲۵ رجب ۱۸۳ قمری

محل دفن: کاظمین

ادامه
حامد حدادى,بیوگرافی حامد حدادى,عکس از حامد حدادى بیوگرافی حامد حدادى بسکتبالیست ایرانی + تصاویر

تولد: ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۶۴

زادگاه: اهواز

قد: ۲۱۸سانتی متر

ملیت: ایرانی

سمت: بسکتبالیست

ادامه
اردشیر بابکان,اردشیر بابکان جوان ترین پسر پاپک,درگذشت اردشیر بابکان زندگی نامه اردشیر بابکان بنیانگذار سلسله ساسانیان

زادگاه: اصطخر، پارس

سلطنت: ۲۲۴ – ۲۴۲

جانشین: شاپور یکم

درگذشت: ۲۴۲ میلادی

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
امید عالیشاه,امید عالیشاه تراکتور سازی,امید عالیشاه به ذوب آهن بیوگرافی امید عالیشاه بازیکن فوتبال مارندرانی + تصاویر

محل تولد: ساری

متولد: ۲۰ دی ماه ۱۳۷۰

پست: هافبک- مهاجم سایه

ملیت: ایرانی

 قد: ۱۷۰ سانتیمتر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱۶ اسفند
  هفته ۱۷ لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - پرسپولیس
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۷ لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - سپاهان
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • هفته ۱۷ لیگ برتر ایران
  استقلال - فولاد
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شیمیدر - خانه بسکتبال خوزستان
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته ۲۴ بوندسلیگا
  بایرن مونیخ - دورتموند
  ساعت: ۲۱:۰۰
 • هفته ۲۶ سری آ ایتالیا
  یوونتوس - لاتزیو
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • یکشنبه ۱۷ اسفند
  لیگ برتر والیبال
  لبنیات هراز آمل - شهرداری ارومیه
  ساعت: ۱۴:۰۰
 • هفته ۲۷ لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - فولام
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۲۷ لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - منچستریونایتد
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • دوشنبه ۱۸ اسفند
  لیگ برتر بسکتبال
  نیروی زمینی - پالایش نفت آبادان
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۲۷ لیگ برتر انگلیس
  چلسی - اورتون
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • هفته ۲۶ سری آ ایتالیا
  اینتر - آتالانتا
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • ﺳﻪشنبه ۱۹ اسفند
  لیگ برتر بسکتبال
  ذوب آهن - شورا و شهرداری قزوین
  ساعت: ۱۵:۰۰
ویژه سرپوش