چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
۱۷:۰۳ - ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۲۲۷۶
لژیونرها

پاسخ علیرضا جهانبخش به واکنش ها به شادی اش با هم تیمی اسرائیلی

علیرضا جهانبخش,پاسخ علیرضا جهانبخش به واکنش ها به شادی اش با هم تیمی اسرائیلی
بازیکن ایرانی تیم فاینورد در واکنش به برخی از حاشیه‌سازی‌های ایجاد شده پس از قهرمانی این تیم در لیگ هلند اظهار کرد: در این چند سال در عمل ثابت کردم که نظرم درباره خطوط قرمز کشورم چیست و چقدر برای آن‌ها احترام قائلم.

تیم هلندی فاینورد پس از ۶ سال برای شانزدهمین بار قهرمان لیگ برتر فوتبال هلند (اردیویسه) شد. تصاویری از خوشحالی علیرضا جهانبخش در جشن قهرمانی فاینورد منتشر شده است و یکی از این عکس ها جهانبخش و اوفیر مارسیانو هم تیمی اسرائیلی او را دست در گردن هم در حال شادی نشان می دهد. پس از انتشار این تصویر در مصاحبه ای از جهانبخش درباره این عکس سوال شد و او در پاسخ تاکید کرد که بر خط قرمزهای کشور واقف است و به آنها احترام می گذارد.

در ادامه متن کامل مصاحبه علیرضا جهانبخش با ایسنا را بخوانید:

قهرمانی در هلند؛ این موضوع انگار به یک اتفاق عادی برای علیرضا جهانبخش تبدیل شده. قبول داری بازگشت به هلند بعد از حضور در انگلیس برای تو خوش یمن بوده؟

یکی از دلایلم برای انتخاب فاینورد قهرمانی با این تیم بود. فاینورد باشگاهی خوب، با هوادارانی بزرگ است و سرمربی تیم هم سرمربی آلکمار بود که قبلا با او کار کرده بودم. وقتی فاینورد را انتخاب کردم آرزویم این بود که با این تیم به قهرمانی در لیگ برسیم. پارسال تیم خیلی خوبی داشتیم و در کنفرانس لیگ به فینال رسیدیم ولی امسال قهرمانی در لیگ هدف اصلی بود و خوشبختانه در فصلی بسیار خوب که تاکنون تنها یک باخت داشته‌ایم به این هدف رسیدیم و خوشحالم عضو باشگاه خیلی خوب فاینورد هستم و توانستم با این تیم به مقام قهرمانی برسم.

خیلی‌ها معتقدند علیرضا جهانبخش برای فوتبال هلند ساخته شده؛ فوتبالی که همه چیزش برپایه نظم و تاکتیک است. خودت این را پس از تجربه‌ای که در انگلیس داشتی، قبول داری؟

مطمئنا سبک بازی و نگاه فوتبالی که در هلند و انگلیس وجود دارد با یکدیگر خیلی متفاوت است. در انگلیس من فراز و نشیب فوتبالی داشتم ولی در مجموع زمان‌های خیلی خوبی را در فوتبال انگلیس و باشگاه برایتون پشت سر گذاشتم. همان‌طور که در ابتدا گفتم نگاه فوتبال و سبک بازی در دو کشور متفاوت است. با این حال من سال‌ها در فوتبال هلند بازی کرده‌ام و شناختم از نوع بازی، استراتژی تیم‌ها، لیگ و فوتبال هجومی‌اش کامل است و تلاش کرده‌ام سال به سال تجربه‌ام نسبت به این لیگ و کشور بیش‌تر شود. خدا را شکر همه این‌ها باعث شد که هم از نظر فردی و هم از نظر تیمی فصل خیلی خوبی را در سال جاری با فاینورد پشت سر بگذارم.

یکی از حاشیه‌هایی که بعد از قهرمانی فاینورد ایجاد شد، انتشار تصویری از تو در کنار یکی از بازیکنان رژیم صهیونیستی بود.

موضع من در این اتفاق مشخص است و نیاز به تفسیر رسانه‌ای ندارد. من در این چند سال در عمل ثابت کردم که نظرم درباره خطوط قرمز کشورم چیست و چقدر برای آن‌ها احترام قائلم. یک بار هفت سال پیش و وقتی خیلی جوان‌تر از امروز بودم و یک بار دیگر دو سال قبل وقتی عضو همین تیم فاینورد بودم نظرم را در عمل نشان دادم. در هر دو بار هم بر اساس خواسته قلبی خودم تصمیم گرفتم که با وجود تعارض با قرارداد حرفه‌ای مقابل تیم‌هایی از این رژیم بازی نکنم چون معتقدم انسانیت و دفاع از مظلوم ارزش بسیار بیش‌تری دارد. در هر دو مرتبه هم باشگاه‌هایم به تصمیمی که گرفتم نهایت احترام را گذاشتند. در این چند سال هم چیزی عوض نشده که من بخواهم نظرم را عوض کنم و احترامی که در گذشته به قوانین و اعتقاداتم می‌گذاشتم، الان هم پابرجاست.

شاید یکی از افسوس‌های شما حذف در لیگ اروپا بود، آن هم پس از برد در بازی رفت برابر رم.

قطعا همین‌طور است. فکر می‌کنم این فصل می‌توانستیم خیلی راحت دو جام بگیریم، در لیگ اروپا در جام حذفی. در لیگ اروپا در پنج دقیقه آخر برابر رم، بازی را به آن‌ها دادیم و در وقت اضافه شکست خوردیم؛ دیداری که کاملا یک طرفه در اختیار ما بود. در جام حذفی هم در دیدار برابر آژاکس بازی بسیار نزدیکی بود و موقعیت‌های خیلی خوبی را در خانه داشتیم ولی متاسفانه آن بازی را باختیم. با هواداران که صحبت می‌کردیم برای آن‌ها این فصل خیلی قشنگ می‌شد اگر می‌توانستیم در لیگ اروپا به نیمه نهایی برویم و در جام حذفی هم قهرمان شویم ولی در کل قهرمانی در لیگ برای آن‌ها یک جذابیت و شیرینی دیگری داشت. فردای قهرمانی‌مان در لیگ جشنی بزرگی در خیابان گرفتند و نزدیک ۱۵۰، ۲۰۰ هزار نفر به خیابان‌ها آمدند و این نشان می‌دهد که این عنوان چقدر برای آن‌ها دلنشین و لذت‌بخش بود.

داستان مصاحبه‌ای که درباره ژوزه مورینیو کردی چه بود؟

چیز خاصی نبود. درباره نوع بازی و جنگ روانی که قبل و بعد از بازی راه انداختند صحبت کردم و گفتم که به نظرم قبل از بازی این مسائل طبیعی است و در همه جای دنیا وجود دارد ولی بعد از بازی عکس‌العمل‌هایی که بازیکنان‌شان نشان دادند و بی‌احترامی که به سرمربی و تیم‌مان کردند به‌نظرم بعد از برد نیازی به این کارها نبود چون بازی تمام شده بود.

به‌نظرم بیشتر حس بی احترامی وجود داشت به‌ویژه عکس‌العملی که درباره مربی‌مان داشتند و خیلی جالب و حرفه‌ای نبود. البته در کل همه این‌ها جزوی از فوتبال است.

درباره قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا هم صحبت کنیم. بعد از هم‌گروهی ایران با امارات، فلسطین و هنگ‌کنگ، خیلی‌ها گفتند گروه ما آسان است. تو با آن‌ها هم نظری؟

 من همیشه گفته‌ام تیم‌ها در آسیا در حال پیشرفت‌اند و هیچ بازی آسانی وجود ندارد. خیلی‌ها می‌گویند گروه ما گروه آسانی است اما من اصلا موافق این مساله نیستم. همه بازی‌ها سخت است و همه تیم‌ها برای نتیجه گرفتند می‌آیند. همه تیم‌ها در حال پیشرفت‌اند به همین خاطر باید از مرحله گروهی خیلی محکم کارمان را شروع کنیم و نشان دهیم که هدف بزرگی در جام ملت‌ها داریم.

و بازی تکراری و احتمالی با کره‌جنوبی در یک چهارم حتما برای تو به عنوان بازیکنی که فرصت حضور در سومین جام ملتها را داری، خاطره‌انگیز است.

فوتبال است و جذابیت‌هایی که دارد، به ویژه وقتی قرار است با تیم‌های بزرگ در آسیا بازی کنیم این موضوع فقط به بهتر شدن‌مان کمک می‌کند و قطعا این چیزی است که منتظرش هستم. ان‌شاءالله هر چه زودتراین اتفاق بیفتد که در ابتدا در گروهی شرایط خوبی داشته باشیم و بعد به مراحل بالا صعود کنیم و در نهایت به هدف بزرگی که داریم دست پیدا کنیم.

خیلی‌ها معتقدند که این جام ملت‌های آسیا یکی از سخت‌ترین دوره‌های این رقابت‌هاست، آن هم به‌دلیل نمایش درخشانی که چند تیم آسیایی در جام جهانی اخیر ارائه کردند.

قطعا من هم این اعتقاد را دارم. این جام ملت‌ها متفاوت است چون در قطر دیدیم همه تیم‌ها چقدر در جام جهانی خوب بودند. همه پیشرفت کرده‌اند، همه مربیان خوب دارند و بازیکنان‌شان در سطح خیلی خوبی بازی می‌کنند، به همین خاطر به‌نظرم جام ملت‌های خیلی خوب و قشنگی خواهد شد و قطعا هر تیمی که از نظر تجربی، ذهنی و فنی بتواند در این تورنمنت بیش‌تر دوام بیاورد فکر می‌کنم شانس قهرمانی بیش‌تری داشته باشد. این چیزی است که در تیم ما وجود دارد. شخصیت تیمی، کادر جدیدمان که از تجربه خیلی خوبی برخوردار است و در حال تلاشند که یکدلی و رسیدن به هدف مشترک را در تیم‌مان به وجود می‌آورند و امیدوارم با حمایت هواداران‌مان در ایران بتوانیم به هدف بزرگ و مهم‌مان دست پیدا کنیم.

صحبت های جهانبخش درخصوص احترام به خط قرمزهای جمهوری اسلامی ایران، واکنش های بسیاری را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت. پیش از این هم مصاحبه جنجالی جهانبخش با عادل فردوسی پور درباره حواشی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر، بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشته و با انتقاد برخی کاربران مواجه شده بود.

در پی واکنش ها و دربرخی موارد توهین هایی که اظهار نظر علیرضا جهانبخش به همراه داشت، او در استوری اینستاگرام خود نوشت: «عاقلان بشنوند، ابلهان باور کنند.»

علیرضا جهانبخش,پاسخ علیرضا جهانبخش به واکنش ها به شادی اش با هم تیمی اسرائیلی

 • 19
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۴ مهر
  بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (والیبال)
  چین - ایران
  ۱۵:۰۰
 • جام حذفی عربستان
  العین عربستان - الاهلی عربستان
  ۱۸:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  سویا - آلمریا
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  استانبول اسپور - گالاتاسرای
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی عربستان
  الخلود - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • جام اتحادیه انگلیس
  ایپسویچ - ولورهمپتون
  ۲۲:۱۵
 • جام حذفی آلمان
  پریسن مونستر - بایرن مونیخ
  ۲۲:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  یوونتوس - لچه
  ۲۲:۱۵
 • جام اتحادیه انگلیس
  منچستریونایتد - کریستال پالاس
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  لیل - رنس
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  مایورکا - بارسلونا
  ۲۳:۰۰
 • چهارشنبه ۵ مهر
  اردیویسه هلند
  آژاکس - فاینورد
  ۱۵:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  کالیاری - آث میلان
  ۲۰:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  هلاس ورونا - آتالانتا
  ۲۰:۰۰
 • اردیویسه هلند
  آیندهوون - ایگلز
  ۲۰:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - ختافه
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - لاس پالماس
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آدانا دمیراسپور - بشیکتاش
  ۲۰:۳۰
 • جام اتحادیه انگلیس
  لیورپول - لسترسیتی
  ۲۲:۱۵
 • جام حذفی آلمان
  وهن ویسبادن - لایپزیش
  ۲۲:۱۵
 • جام اتحادیه انگلیس
  استون ویلا - اورتون
  ۲۲:۱۵
 • جام اتحادیه انگلیس
  برنتفورد - آرسنال
  ۲۲:۱۵
 • جام اتحادیه انگلیس
  چلسی - برایتون
  ۲۲:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - ساسولو
  ۲۲:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  لاتزیو - تورینو
  ۲۲:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  ناپولی - اودینزه
  ۲۲:۱۵
 • جام اتحادیه انگلیس
  نیوکسل - منچسترسیتی
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  والنسیا - رئال سوسیداد
  ۲۳:۰۰
 • پنج شنبه ۶ مهر
  جام یو اس اوپن
  اینتر میامی - هیوستون دینامو
  ۰۴:۰۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (بسکتبال)
  عربستان سعودی - ایران
  ۱۳:۰۰
 • لیگ ستارگان قطر
  السد - الغرافه
  ۱۸:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  فروزینونه - فیورنتینا
  ۲۰:۰۰
 • لیگ ستارگان قطر
  المرخیه - الدحیل
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  گرانادا - رئال بتیس
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  فنرباغچه - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ یونان
  آ ا ک آتن - آترومیتوس
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  جنوا - آاس رم
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اوساسونا - اتلتیکومادرید
  ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش