چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
۱۷:۰۳ - ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۲۲۷۶
لژیونرها

پاسخ علیرضا جهانبخش به واکنش ها به شادی اش با هم تیمی اسرائیلی

علیرضا جهانبخش,پاسخ علیرضا جهانبخش به واکنش ها به شادی اش با هم تیمی اسرائیلی
بازیکن ایرانی تیم فاینورد در واکنش به برخی از حاشیه‌سازی‌های ایجاد شده پس از قهرمانی این تیم در لیگ هلند اظهار کرد: در این چند سال در عمل ثابت کردم که نظرم درباره خطوط قرمز کشورم چیست و چقدر برای آن‌ها احترام قائلم.

تیم هلندی فاینورد پس از ۶ سال برای شانزدهمین بار قهرمان لیگ برتر فوتبال هلند (اردیویسه) شد. تصاویری از خوشحالی علیرضا جهانبخش در جشن قهرمانی فاینورد منتشر شده است و یکی از این عکس ها جهانبخش و اوفیر مارسیانو هم تیمی اسرائیلی او را دست در گردن هم در حال شادی نشان می دهد. پس از انتشار این تصویر در مصاحبه ای از جهانبخش درباره این عکس سوال شد و او در پاسخ تاکید کرد که بر خط قرمزهای کشور واقف است و به آنها احترام می گذارد.

در ادامه متن کامل مصاحبه علیرضا جهانبخش با ایسنا را بخوانید:

قهرمانی در هلند؛ این موضوع انگار به یک اتفاق عادی برای علیرضا جهانبخش تبدیل شده. قبول داری بازگشت به هلند بعد از حضور در انگلیس برای تو خوش یمن بوده؟

یکی از دلایلم برای انتخاب فاینورد قهرمانی با این تیم بود. فاینورد باشگاهی خوب، با هوادارانی بزرگ است و سرمربی تیم هم سرمربی آلکمار بود که قبلا با او کار کرده بودم. وقتی فاینورد را انتخاب کردم آرزویم این بود که با این تیم به قهرمانی در لیگ برسیم. پارسال تیم خیلی خوبی داشتیم و در کنفرانس لیگ به فینال رسیدیم ولی امسال قهرمانی در لیگ هدف اصلی بود و خوشبختانه در فصلی بسیار خوب که تاکنون تنها یک باخت داشته‌ایم به این هدف رسیدیم و خوشحالم عضو باشگاه خیلی خوب فاینورد هستم و توانستم با این تیم به مقام قهرمانی برسم.

خیلی‌ها معتقدند علیرضا جهانبخش برای فوتبال هلند ساخته شده؛ فوتبالی که همه چیزش برپایه نظم و تاکتیک است. خودت این را پس از تجربه‌ای که در انگلیس داشتی، قبول داری؟

مطمئنا سبک بازی و نگاه فوتبالی که در هلند و انگلیس وجود دارد با یکدیگر خیلی متفاوت است. در انگلیس من فراز و نشیب فوتبالی داشتم ولی در مجموع زمان‌های خیلی خوبی را در فوتبال انگلیس و باشگاه برایتون پشت سر گذاشتم. همان‌طور که در ابتدا گفتم نگاه فوتبال و سبک بازی در دو کشور متفاوت است. با این حال من سال‌ها در فوتبال هلند بازی کرده‌ام و شناختم از نوع بازی، استراتژی تیم‌ها، لیگ و فوتبال هجومی‌اش کامل است و تلاش کرده‌ام سال به سال تجربه‌ام نسبت به این لیگ و کشور بیش‌تر شود. خدا را شکر همه این‌ها باعث شد که هم از نظر فردی و هم از نظر تیمی فصل خیلی خوبی را در سال جاری با فاینورد پشت سر بگذارم.

یکی از حاشیه‌هایی که بعد از قهرمانی فاینورد ایجاد شد، انتشار تصویری از تو در کنار یکی از بازیکنان رژیم صهیونیستی بود.

موضع من در این اتفاق مشخص است و نیاز به تفسیر رسانه‌ای ندارد. من در این چند سال در عمل ثابت کردم که نظرم درباره خطوط قرمز کشورم چیست و چقدر برای آن‌ها احترام قائلم. یک بار هفت سال پیش و وقتی خیلی جوان‌تر از امروز بودم و یک بار دیگر دو سال قبل وقتی عضو همین تیم فاینورد بودم نظرم را در عمل نشان دادم. در هر دو بار هم بر اساس خواسته قلبی خودم تصمیم گرفتم که با وجود تعارض با قرارداد حرفه‌ای مقابل تیم‌هایی از این رژیم بازی نکنم چون معتقدم انسانیت و دفاع از مظلوم ارزش بسیار بیش‌تری دارد. در هر دو مرتبه هم باشگاه‌هایم به تصمیمی که گرفتم نهایت احترام را گذاشتند. در این چند سال هم چیزی عوض نشده که من بخواهم نظرم را عوض کنم و احترامی که در گذشته به قوانین و اعتقاداتم می‌گذاشتم، الان هم پابرجاست.

شاید یکی از افسوس‌های شما حذف در لیگ اروپا بود، آن هم پس از برد در بازی رفت برابر رم.

قطعا همین‌طور است. فکر می‌کنم این فصل می‌توانستیم خیلی راحت دو جام بگیریم، در لیگ اروپا در جام حذفی. در لیگ اروپا در پنج دقیقه آخر برابر رم، بازی را به آن‌ها دادیم و در وقت اضافه شکست خوردیم؛ دیداری که کاملا یک طرفه در اختیار ما بود. در جام حذفی هم در دیدار برابر آژاکس بازی بسیار نزدیکی بود و موقعیت‌های خیلی خوبی را در خانه داشتیم ولی متاسفانه آن بازی را باختیم. با هواداران که صحبت می‌کردیم برای آن‌ها این فصل خیلی قشنگ می‌شد اگر می‌توانستیم در لیگ اروپا به نیمه نهایی برویم و در جام حذفی هم قهرمان شویم ولی در کل قهرمانی در لیگ برای آن‌ها یک جذابیت و شیرینی دیگری داشت. فردای قهرمانی‌مان در لیگ جشنی بزرگی در خیابان گرفتند و نزدیک ۱۵۰، ۲۰۰ هزار نفر به خیابان‌ها آمدند و این نشان می‌دهد که این عنوان چقدر برای آن‌ها دلنشین و لذت‌بخش بود.

داستان مصاحبه‌ای که درباره ژوزه مورینیو کردی چه بود؟

چیز خاصی نبود. درباره نوع بازی و جنگ روانی که قبل و بعد از بازی راه انداختند صحبت کردم و گفتم که به نظرم قبل از بازی این مسائل طبیعی است و در همه جای دنیا وجود دارد ولی بعد از بازی عکس‌العمل‌هایی که بازیکنان‌شان نشان دادند و بی‌احترامی که به سرمربی و تیم‌مان کردند به‌نظرم بعد از برد نیازی به این کارها نبود چون بازی تمام شده بود.

به‌نظرم بیشتر حس بی احترامی وجود داشت به‌ویژه عکس‌العملی که درباره مربی‌مان داشتند و خیلی جالب و حرفه‌ای نبود. البته در کل همه این‌ها جزوی از فوتبال است.

درباره قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا هم صحبت کنیم. بعد از هم‌گروهی ایران با امارات، فلسطین و هنگ‌کنگ، خیلی‌ها گفتند گروه ما آسان است. تو با آن‌ها هم نظری؟

 من همیشه گفته‌ام تیم‌ها در آسیا در حال پیشرفت‌اند و هیچ بازی آسانی وجود ندارد. خیلی‌ها می‌گویند گروه ما گروه آسانی است اما من اصلا موافق این مساله نیستم. همه بازی‌ها سخت است و همه تیم‌ها برای نتیجه گرفتند می‌آیند. همه تیم‌ها در حال پیشرفت‌اند به همین خاطر باید از مرحله گروهی خیلی محکم کارمان را شروع کنیم و نشان دهیم که هدف بزرگی در جام ملت‌ها داریم.

و بازی تکراری و احتمالی با کره‌جنوبی در یک چهارم حتما برای تو به عنوان بازیکنی که فرصت حضور در سومین جام ملتها را داری، خاطره‌انگیز است.

فوتبال است و جذابیت‌هایی که دارد، به ویژه وقتی قرار است با تیم‌های بزرگ در آسیا بازی کنیم این موضوع فقط به بهتر شدن‌مان کمک می‌کند و قطعا این چیزی است که منتظرش هستم. ان‌شاءالله هر چه زودتراین اتفاق بیفتد که در ابتدا در گروهی شرایط خوبی داشته باشیم و بعد به مراحل بالا صعود کنیم و در نهایت به هدف بزرگی که داریم دست پیدا کنیم.

خیلی‌ها معتقدند که این جام ملت‌های آسیا یکی از سخت‌ترین دوره‌های این رقابت‌هاست، آن هم به‌دلیل نمایش درخشانی که چند تیم آسیایی در جام جهانی اخیر ارائه کردند.

قطعا من هم این اعتقاد را دارم. این جام ملت‌ها متفاوت است چون در قطر دیدیم همه تیم‌ها چقدر در جام جهانی خوب بودند. همه پیشرفت کرده‌اند، همه مربیان خوب دارند و بازیکنان‌شان در سطح خیلی خوبی بازی می‌کنند، به همین خاطر به‌نظرم جام ملت‌های خیلی خوب و قشنگی خواهد شد و قطعا هر تیمی که از نظر تجربی، ذهنی و فنی بتواند در این تورنمنت بیش‌تر دوام بیاورد فکر می‌کنم شانس قهرمانی بیش‌تری داشته باشد. این چیزی است که در تیم ما وجود دارد. شخصیت تیمی، کادر جدیدمان که از تجربه خیلی خوبی برخوردار است و در حال تلاشند که یکدلی و رسیدن به هدف مشترک را در تیم‌مان به وجود می‌آورند و امیدوارم با حمایت هواداران‌مان در ایران بتوانیم به هدف بزرگ و مهم‌مان دست پیدا کنیم.

صحبت های جهانبخش درخصوص احترام به خط قرمزهای جمهوری اسلامی ایران، واکنش های بسیاری را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت. پیش از این هم مصاحبه جنجالی جهانبخش با عادل فردوسی پور درباره حواشی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر، بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشته و با انتقاد برخی کاربران مواجه شده بود.

در پی واکنش ها و دربرخی موارد توهین هایی که اظهار نظر علیرضا جهانبخش به همراه داشت، او در استوری اینستاگرام خود نوشت: «عاقلان بشنوند، ابلهان باور کنند.»

علیرضا جهانبخش,پاسخ علیرضا جهانبخش به واکنش ها به شادی اش با هم تیمی اسرائیلی

 • 19
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲ مرداد
  -
  ۱۸:۰۰
 • دوستانه
  اشتورم گراتس - پورتو
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دیناموکیف - پارتیزان بلگراد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لوگانو - فنرباغچه
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  اسپورتینگ - سویا
  ۲۳:۰۰
 • چهارشنبه ۳ مرداد
  دوستانه
  منچسترسیتی - سلتیک
  ۰۳:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - چین تایپه
  ۱۳:۰۰
 • دوستانه
  کاشیما آنتلرز - برایتون
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  سرزو اوزاکا - دورتموند
  ۱۳:۴۵
 • دوستانه
  روتاخ اگرن - بایرن مونیخ
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید مراکش
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ازبکستان - امید اسپانیا
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید گینه - امید نیوزیلند
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید مصر - امید دومینیکن
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید عراق - امید اوکراین
  ۲۰:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ژاپن - امید پاراگوئه
  ۲۰:۳۰
 • دوستانه
  گالاتاسرای - لچه
  ۲۱:۰۰
 • فوتبال المپیک
  امید فرانسه - امید آمریکا
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  دوستانه
  چلسی - رکسام
  ۰۵:۳۰
 • دوستانه
  آرسنال - بورنموث
  ۰۶:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
ویژه سرپوش