پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۸:۵۴ - ۲۱ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۲۰۳۵
جام جهانی

نشست خبری دیدار آرژانتین و کرواسی ( نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر)

اسکالونی: انتقادات از مسی و آرژانتین منصفانه نیستند/ دالیچ: به چیزی جز فینال فکر نمی‌کنیم

اسکالونی,نشست خبری دیدار آرژانتین و کرواسی
لیونل اسکالونی در نشست خبری بازی با کرواسی از لیونل مسی در مقابل انتقادات به خاطر اتفاقات حاشیه‌ای پس از بازی با هلند دفاع کرد.

به گزارش ورزش سه، فردا شب تیم های ملی آرژانتین و کرواسی از نیمه نهایی جام جهانی به مصاف هم خواهند رفت. آرژانتین پس از پیروزی برابر هلند در ضربات پنالتی به این بازی رسیده و انگیزه فراوانی برای پیروزی و رفتن به فینال دارد.

لیونل اسکالونی، مربی آرژانتین، در نشست خبری این بازی گفت: «پس از شکست برابر عربستان به خودمان آمدیم و شرایط تیم کاملا تغییر کرد. پس از آن هر بازی برای ما مثل فینال است و بازی فردا نیز تفاوتی ندارد. در نهایت این هم یک بازی فوتبال است ولی می دانیم که برای ملت آرژانتین چه اهمیتی دارد. تیم را با روحیه و انگیزه بسیار بالایی می بینم.»

اسکالونی در مورد اتفاقات حاشیه‌ای پس از بازی با هلند و به خصوص درگیری لیونل مسی و امیلیانو مارتینز با کادر فنی هلند گفت: «ما برای تمام رقبا احترام قائلیم. پس از شکست مقابل عربستان همه سکوت کردیم و تمرکز را گذاشتیم روی بازی بعدی. سال قبل در ماراکانا برزیل را بردیم و قهرمان کوپا آمه‌ریکا شدیم، بدون اینکه به میزبان و بازیکنانش توهین کنیم. نه تنها توهین نکردیم که با همه بازیکنان برزیل دست دادیم.»

اسکالونی در مورد سبک بازی تیمش گفت: «ما یک سبک بازی مشخص داریم. همچنین بسیار مهم است تیم حریف چطور بازی می کند و تاکتیک تیم بر این اساس هم مشخص می شود. با بازیکنان حرف می زنم و در مورد تاکتیک تیم بحث می کنیم. هر کسی می تواند نظر خودش را بگوید و در تیم همه احساسات‌شان را به اشتراک می گذارند.»

اسکالونی در مورد دقایق طولانی وقت اضافه در این جام جهانی گفت: «۱۰ یا یازده دقیقه وقت اضافه یک مورد جدید است. نمی خواهم بگویم عادلانه است یا نه یا اینکه باعث برهم خوردن تعادل بازی می شود. به عنوان یک تیم باید با این قضیه کنار بیاییم.»

اسکالونی در مورد لوکا مودریچ گفت: «مودریچ یک الگوی تمام عیار برای هر فوتبالیستی است. هم به خاطر شکل بازی و هم به خاطر رفتارش در درون و بیرون زمین. تماشای بازی های او یک لطف بزرگ است.»

اسکالونی در مورد شرایط مسی و انتقادهایی که از رفتار او پس از بازی با هلند شد، گفت: «فوتبال همین است و در آن تنش وجود دارد. گاهی مجبورید دفاع کنید و گاهی حمله و در پایان هر بازی نیز ممکن است بحث و درگیری رخ بدهد. ما راه کنار آمدن با شکست را بلدیم و همچنین پس از کسب پیروزی، احساسی نمی شویم. مسی همیشه همین‌طور بوده و تغییر نکرده است. او یک برنده است و غرور دارد. انگیزه و شور و اشتیاق او برای فوتبال بازی کردن و پیروزی حسادت برانگیز است. این همه انتقاد از او و تیم منصفانه نیست.»

وضعیت مصدومان: «امروز و پس از تمرین شرایط بازیکنان برای بازی فردا مشخص می شود. فعلا همه در دسترس هستند. شرایط دی‌پل و دی‌ماریا برای بازی فردا و اینکه چند دقیقه بازی خواهند کرد؛ مشخص نیست. شاید از ابتدا و شاید در نیمه دوم وارد زمین شوند. شرایط تیم خوب است و برای یک بازی نیمه نهایی جام جهانی، بهتر از این نمی شود.»

تالیافیکو: درگیری مسی با هلندی‌ها طبیعی بود

مدافع تیم ملی آرژانتین در نشست خبری بازی با کرواسی گفت که به لیونل مسی به عنوان کاپیتان و رهبر تیم افتخار می‌کند و درگیری او با کادر فنی هلند را طبیعی عنوان کرد.

او در نشست خبری این بازی گفت: «حس بسیار خوبی داریم و فضای تیم شاد است. چهار تیم بزرگ به نیمه نهایی رسیده اند و این هدف اول ما بود که به جمع چهار تیم پایانی برسیم. حالا مهمترین هدف یعنی رسیدن به فینال و کسب عنوان قهرمانی باقیمانده است و تنها دو بازی دیگر با این مهم فاصله داریم.»

تالیافیکو ادامه داد: «کرواسی تیم بسیار خوب و با بازیکنان بزرگ است. ما خاطره خوبی از رویارویی با این تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ نداریم اما بازی فردا متفاوت خواهد بود. اندکی شباهت بین این دو بازی وجود دارد ولی در مجموع فردا دو تیم متفاوت برابر هم قرار می گیرند. ما تیمی بسیار بهتر نسبت به دوره قبل هستیم و کرواسی هم به سبکی دیگر بازی می کند. دیروز بازی های کرواسی را تماشا کردیم و به خوبی با این تیم آشنا هستیم. تیمی با سازماندهی خوب هستند و هافبک هایی تراز اول دارند. کرواسی می تواند به سبک های متفاوتی بازی کند و فردا برنده را جزئیاتی کوچک تعیین خواهد کرد.»

تالیافیکو در مورد حواشی پس از بازی با هلند و به خصوص درگیری لیونل مسی با وخهورست و نیز کادرفنی این تیم گفت: «شرایط بازی پرتنش بود و طبیعی بود درگیری هایی رخ بدهد. ما که ربات نیستیم. سطح هیجان بازی بسیار بالا رفته بود و در فوتبال از این اتفاقات رخ می دهد. این آخرین بار نیست که شاهد چنین اتفاقاتی خواهیم بود. لئو همیشه همینطور بوده است و او کاپیتان ماست. رهبر ما و کسی که ما را هدایت می کند و به ما انگیزه می دهد. او خارق‌العاده است و می دانیم که با لئو شانس بیشتری برای پیروزی داریم. خوشحالیم که او کاپیتان ماست و با کمک او و اتحاد تیمی می توانیم به هدف‌مان برسیم. فقط دو بازی تا رسیدن به قهرمانی فاصله داریم.»

***

دالیچ: فردا فشار روی مسی و آرژانتین است/ به چیزی جز فینال فکر نمی‌کنیم

زلاتکو دالیچ معتقد است فردا در بازی برابر آرژانتین، فشار اصلی روی تیم رقیب خواهد بود.

اسکالونی,نشست خبری دیدار آرژانتین و کرواسی

سرمربی کرواسی در نشست خبری این بازی گفت: «توانسته‌ایم به نیمه نهایی برسیم و حضور در جمع چهار تیم پایانی به خصوص برای کشور کوچکی مثل کرواسی افتخار بزرگی است. ما این کار را برای دو دوره متوالی انجام داده ایم. غروری که حس می کنیم باورنکردنی است. آرژانتین تیم بسیار خوبی است و آنها بازیکنی مثل لیونل مسی را دارند. معتقدم فشار بیشتری روی آرژانتین است. ما به خوبی برای این بازی مهیا شده ایم و خوشبین هستیم چون این تیم پتانسیل و کیفیت بالای خودش را ثابت کرده است.»

دالیچ ادامه داد:«بازی برابر برزیل توان زیادی از ما گرفت ولی هر طور که بود به نیمه نهایی رسیدیم و قدرتمندانه ادامه می دهیم. انرژی تیم بالاست و همه هیجان زده هستیم. همیشه خوب ریکاوری می کنیم و الان هم مشکلی نداریم. تیم همه توانش را فردا در زمین خواهد گذاشت و خوشبختانه مصدوم نداریم. به چیزی جز رسیدن به فینال فکر نمی کنیم»

دالیچ به بازی قبلی دو تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ که با پیروزی ۳-۰ کرواسی همراه شد نیز اشاره کرد: «بازی فردا متفاوت از چهار سال پیش خواهد بود. بازی قبلی در دور گروهی بود و فردا ما در نیمه نهایی برابر هم قرار خواهیم گرفت. البته مثل چهار سال قبل ما تیمی سختکوش و قدرتمند داریم. بازی قبلی به تاریخ پیوست و نتیجه آن ربطی به بازی فردا ندارد.»

حواشی پس از بازی آرژانتین و هلند و درگیری بازیکنان دو تیم: «اتفاقات آن بازی ورزشی نبود و دیگر نباید تکرار شود. البته که هر بازی هیجانات خاص خودش را دارد و تیم ها واکنش خودشان را نشان می دهند. امیدوارم فردا بازی بدون تنشی را ببینیم.»

دالیچ در مورد لیونل مسی گفت: «مسی در فرم بسیار خوبی قرار دارد و فضای اطراف او و تیمش نیز فوق‌العاده خوب است. آرژانتین تیم بسیار خوبی است و می دانم که مسی و هم‌تیمی‌هایش تحت فشار قرار دارند ولی فردا در ورزشگاه از حمایت هواداران‌شان برخوردارند و جو ورزشگاه با آنها خواهد بود. این یک مزیت بزرگ برای‌شان است. در هر صورت و تحت هر شرایطی ما می خواهیم از این بازی لذت ببریم و از چیزی هم گلایه نداریم.»

ارزش بازیکنان ذخیره: «در تیم من همه بازیکنان مستحق حضور در ترکیب ثابت هستند ولی در نهایت یازده بازیکن به میدان می روند. همه اعتماد من را با خود دارند و خوشحالم که روی نیمکت بازیکنان جانشین خوبی دارم. تک تک بازیکنان برای من مهم و باارزش هستند.»

دالیچ در مورد حضور مراکش در نیمه نهایی گفت: «هر تیم حق رویاپردازی دارد و چهار سال پیش هم ما شرایطی مشابه داشتیم و رویای‌مان برای رسیدن به فینال محقق شد. مراکش تیم های بزرگی را حذف کرده و به شایستگی در نیمه نهایی حضور دارد.»

دالیچ در مورد اینکه سبک بازی تیمش خسته کننده است، گفت: «فردا برای رفتن به فینال جام جهانی بازی می کنیم و این همه آن چیزی است که می توانم بگویم.»

 • 15
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش