جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
۱۱:۴۶ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۱۰۲۴
اخبار فلزات، طلا و ارز

 سراب سرانگشتی میلیونر شدن

بازی تلگرامی همستر کامبت, توکن,نات‌کوین,بازی همستر کامبت
بازی تلگرامی «همستر کامبت» طی هفته‌های گذشته با وعده پخش توکن، بسیاری رادنیای اقتصاد متقاعد کرد تا بر همستر روی صفحه نمایشگر ضربه بزنند. مشاهده اقبال عمومی برای پیوستن به این بازی این سوال را در ذهن متبادر می‌کند که آیا واقعا می‌توان از این طریق به درآمد دلاری دست یافت؟

«همستر کامبت» بازی تلگرامی است که از هفته گذشته درمیان مردم دست به‌دست می‌شود و هر روز کاربران بیشتری به آن جذب می‌شوند. سازوکار مشابه نات‌کوین، باعث شده‌است تا افراد این تصور را داشته باشند که منتهی به نتیجه مشابهی خواهد شد و افرادی که خود را جاماندگان قافله قبلی می‌دانند برای جبران آن اکنون سخت درگیر بازی همستر شده‌اند. پروژه همستر از ابتدای راه‌اندازی در ۶فروردین۱۴۰۳ توجهات زیادی را در جامعه‌‌‌‌ ارز دیجیتال به‌‌‌‌‌ خود جلب کرد و پس‌‌‌‌‌ از ۱۱روز از راه‌اندازی اولیه به رکورد قابل‌توجه یک‌میلیون کاربر رسید‌ و در پایان هفته‌ای که گذشت از مرز ۱۰۰‌میلیون کاربر گذشت.

تلــگرام در ادامــه گسترش فعالیت‌های خود و در مسیر تبدیل این برنامه از یک پیام‌رسان صرف به اکوسیستم جامع؛ سراغ فناوری بلاک‌چین رفت و شبکه «تون» را ساخت؛ «تون» این قابلیت را به تلگرام می‌داد که بتواند میزبان ارزهای دیجیتال باشد. شبکه تون می‌تواند خدمات گوناگون مانند میزبانی از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز، ذخیره‌سازی داده‌ها و کیف‌پول‌های ارز دیجیتال را ارائه دهد. ارز دیجیتال تون‌کوین، رمزارز اختصاصی این شبکه است که در حال‌حاضر بین ۱۵ ارز دیجیتال برتر بازار کریپتوکارنسی از نظر ارزش بازار قرار دارد. شبکه تون، به‌صورت متن باز تعریف شده و به‌دنبال میزبانی از برنامه‌های متنوع مالی و غیرمالی است. در ادامه تلگرام با معرفی بازی «نات‌‌‌‌‌‌کوین» که توکنی مبتنی بر شبکه تون‌کوین بود، سعی کرد کاربران بیشتری را متقاعد به استفاده از ارز خود کند. در بازی نات‌کوین با ضربه‌زدن بر روی سکه‌‌‌‌‌ای به موجودی کاربران افزوده می‌شد و می‌توان گفت ایده تبلیغاتی موثری بود؛ چراکه توانست در مجموع حدود ۳۵‌میلیون کاربر فعال جذب کند. حال تون‌کوین با پشتوانه کاربران خود توانست در ۲۷ اردیبهشت در صرافی‌‌‌‌‌های معتبر ارز دیجیتال لیست شود و خرید و فروش آن امکان‌پذیر شد.

در حال‌حاضر نات‌کوین دیگر همچون گذشته و از راه بازی استخراج نمی‌شود، با این وجود بخشی تحت‌عنوان استیکینگ در این برنامه قرارگرفته‌است که کاربران می‌توانند با گرو نهادن توکن‌‌‌‌‌ها خود و به پایان رساندن ماموریت‌های مشخصی پاداش دریافت کنند. هدف از راه‌اندازی این بخش، درگیر نگهداشتن کاربران با نات‌کوین برای آینده و حفظ ارزش رمزارز نات‌کوین است. اکنون تنها می‌توان با استیکینگ یا خرید نات‌کوین از صرافی‌‌‌‌‌ها، این ارز دیجیتال را به‌دست آورد. پس از نات‌‌‌‌‌‌کوین، بازی‌های زیادی در ادامه راه آن ظاهر شدند که به‌کاربران این وعده را می‌دادند تنها با ضربه‌زدن بر صفحه گوشی خود درآمد کسب کنند. داستان بازی همستر کامبت بسیار ساده است؛ کاربر انتخاب می‌کند تا مدیرعامل صرافی دلخواه خود از جمله Binance، OKX، MEXC و غیره باشد. در ابتدا، تنها کاری که لازم است انجام دهد این است که بر همستر روی صفحه ضربه بزنید تا شروع به کسب امتیاز کند. به محض اینکه به سقف امتیازی رسید، دوباره شروع به‌شمارش مجدد می‌کنند و کاربر را تشویق می‌کند که برگردد و برای کسب امتیاز بالاتر، بیشتر ضربه بزند. بازی همستر کامبت به‌کاربران امکان می‌دهد توکن‌‌‌‌‌های درون بازی را کسب کنند اما این توکن‌‌‌‌‌ها فعلا فقط برای ارتقای درون بازی یا سرمایه‌گذاری در بازی استفاده می‌شوند و امکان فروش آنها وجود ندارد.

برنامه ایردراپ بازی همستر کامبت به چهار بخش تقسیم می‌شود؛ مذاکره با صرافی‌‌‌‌‌ها، مذاکره با مارکت میکرها، انجام چند همکاری کلیدی با مجموعه‌‌‌‌‌های مختلف و در نهایت تهیه فهرستی برای تسک‌‌‌‌‌های ایردراپ. از بین این مراحل ۳مرحله پشت‌سر گذاشته‌شده و مرحله تهیه لیست تسک‌‌‌‌‌های شرکت‌‌‌‌‌داده‌شدن در ایردراپ همستر کامبت باقی‌مانده‌است. درون بازی هم گفته می‌شود که ایردراپ همستر کامبت به‌زودی اتفاق خواهد افتاد. هنگامی‌که بازیکنی به اندازه کافی امتیاز جمع‌‌‌‌‌آوری کند، به‌عنوان مدیرعامل، می‌تواند با ارزهای جمع‌‌‌‌‌آوری شده به معاملات خیالی بپردازد. از منظر بازاریابی، کاربر هرچه بیشتر بتواند افراد را وارد بازی کند و هرچه بیشتر به کانال‌های متصل بپیوندد، درآمد بیشتری برای رشد کسب‌وکار خود به‌دنبال دارد و دقیقا همین دلیل است که باعث‌شده تا بازی به‌صورت ویروسی درمیان مردم پخش شود و کاربران بسیاری را در مدت زمان کمی جذب کند.  اکنون تب بازی «همستر کامبت» میان کاربران ایرانی بالا گرفته‌است و حتی شاهد پیوستن مخاطبانی به تلگرام هستیم که تا قبل از این در این پیام‌رسان حضور نداشتند. حال این سوال به‌وجود می‌آید که آیا چنین وعده‌‌‌‌‌ای در وهله اول امکان‌پذیر است؟ و در مقام دوم آیا با «همستر کامبت» شدنی است؟

در جواب سوال اول باید گفت بلی. کسب درآمد از طریق ایردراپ ارزهای مختلف در تمامی این سال‌ها در جامعه رمزارزها مرسوم بوده‌است؛ همانند اعتماد کاربران وفادار تلگرام که به ایده نات‌کوین رونق دادند و در مقابل با لیست‌شدن این رمزارز جواب گرفتند. اینکه کاربران تلگرام توانستند به واسطه نات‌کوین به درآمدهای قابل‌توجهی دست‌یابند نیز می‌تواند گواهی بر امکان‌پذیر‌بودن این ادعا باشد.

اما آیا می‌توان با بازی در «همستر کامبت» به درآمد رسید؟ فعلا مشخص نیست. سازوکار بازی همستر تقریبا شبیه نات‌کوین است، هرچند که در جزئیات با هم تفاوت‌‌‌‌‌هایی دارند. در این بازی راه‌های مختلفی برای کسب سکه‌‌‌‌‌های بیشتر وجود دارد و یکی از آنها پاداش بین ۲۰‌هزار تا یک‌میلیون سکه‌‌‌‌‌ای‌‌‌‌‌ست که بسته به سطح کاربر دعوت شده به آن تعلق می‌گیرد. وعده پاداش قابل‌توجه برای دعوت از دوستان باعث شده‌است تا تب این بازی بین مردم واگیر داشته‌باشد و احتمالا درحالی‌که این خبر را می‌‌‌‌‌خوانید دوستی در فکر فرستادن دعوتنامه همستر برای شماست، اگر تاکنون نفرستاده باشد.

تیم همستر کامبت روز چهارشنبه ۵ ژوئن اعلام کرد که تا به امروز ۱۰۰‌میلیون بازیکن را به مینی بازی تلگرامی خود جذب کرده‌است و قبل از این نیز ۶۰‌میلیونی‌شدن کاربران همستر در هفته گذشته خبر بزرگی بود. در حال‌حاضر، اسکرین‌‌‌‌‌شات‌‌‌‌‌های به اشتراک گذاشته شده توسط تیم همستر چیزی در محدوده ۴۰ تا ۴۵‌میلیون کاربر فعال روزانه را نشان می‌دهد، اگرچه بخش بزرگی از این رقم ممکن است افرادی باشند که برای اولین‌بار بازی می‌کنند.

این بازی اکنون با بیش از ۲۷‌میلیون مشترک، بزرگ‌ترین کانال تلگرامی است و بیش از سه‌برابر کانال رسمی نات‌کوین عضو دارد. تیم همستر همچنین نزدیک به ۱۷‌میلیون مشترک یوتیوب را جذب کرده‌است و در توییتر نیز تقریبا ۶‌میلیون دنبال‌‌‌‌‌کننده دارد. در اسپیس توییتری، یکی از اعضای تیم همستر کامبت، گفت که هدف فعلی این گروه لیست‌شدن توکن‌‌‌‌‌ها در ماه ژوئیه است، اگرچه ممکن است بر اساس عوامل مختلف تغییر کند. همان‌طور که نات‌کوین نیز با اندکی تاخیر نسبت به زمان پیش‌بینی‌شده لیست شد، اما در نهایت انتظار بازیکنان نات‌کوین، به‌ویژه آنهایی که توکن‌‌‌‌‌های خود را نگه‌داشتند، جواب داد و این توکن در دو هفته گذشته ۳۵۰‌درصد رشد داشته‌ و اکنون یکی از ۶۰ ارز دیجیتال برتر در مجموع با ارزش بازار با ۲.۱۵‌میلیارد دلار است. در کنار رشد چشمگیر این برنامه باید درنظر داشت تا زمانی‌که ارز همستر وایت‌پیپر (سندی فنی و رسمی که اطلاعات، هدف و مسیر توسعه‌‌‌‌‌ محصول را مشخص می‌کند) ندارد و چشم‌‌‌‌‌انداز مشخصی برای پروژه همستر کامبت طراحی نشده (به این معنا که تعداد کل توکن‌‌‌‌‌ها مشخص نیست)، بسیار محتمل است روش توزیع آن منصفانه نباشد.

بازیکنان همستر کامبت بدون‌شک امیدوارند که پس از در دسترس قرارگرفتن توکن‌‌‌‌‌های در معرض خرید و فروش، سرنوشتی مشابه با نات‌کوین داشته باشند. ارز همستر بسیار شبیه نات‌کوین است اما هنوز اقبال آن را در بازار ندارد و در صرافی‌‌‌‌‌ها معامله نمی‌شود. در حال‌حاضر در سرتاسر جهان تنها ۷صرافی به شکل محدود ارز همستر را در کنار سایر رمزارزها لیست کرده‌اند و به‌نظر می‌رسد کماکان راه طولانی تا خرید و فروش این ارز باقی‌مانده است. شما می‌‌‌‌‌توانید سکه‌‌‌‌‌های بسیاری را در این بازی جمع کنید، اما هیچ‌‌‌‌‌کس نمی‌تواند به شما اطمینان دهد به این زودی بتوانید آن سکه‌‌‌‌‌ها را به دلار تبدیل کنید.

  • 17
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش