جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
۰۹:۲۷ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۵۰۵۰۳۲
اخبار فلزات، طلا و ارز

تحویل ۲.۶ میلیون سکه در بانک ملی آغاز شد/ بانک مرکزی قیمت سکه‌های پیش فروشی را ۳ میلیون و ۸۰ هزار تومان اعلام کرد

سکه,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
تحویل ۲میلیون و ۵۸۰هزار سکه پیش‌فروشی از امروز ۱۷ مرداد در شعب بانک ملی آغاز شد.

به گزارش تسنیم، بانک مرکزی اعلام کرد، در طرح پیش‌فروش سکه که از تاریخ ۱۳۹۶.۱۱.۱۷ آغاز شد و تا ۱۳۹۷.۲.۱۶ ادامه داشت در مجموع تعداد ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سکه پیش‌فروش شد که از این تعداد، یک میلیون و ۶۱۰ هزار قطعه سکه در سررسیدهای یک و سه‌ماهه (معادل بیش از ۹۵ درصد تعهدات این دو سررسید) به متقاضیان تحویل شده است.

 

بر این اساس بانک مرکزی تاکنون ۷۹۰ هزار قطعه سکه در سررسید یک‌ماهه و ۸۲۰ هزار قطعه سکه در سررسید سه‌ماهه به خریداران تحویل داده است و تنها حدود ۵ درصد از خریداران تاکنون برای دریافت سکه‌های خود به بانک عامل مراجعه نکرده‌اند.

 

همچنین تحویل سکه‌های پیش‌فروش‌شده در سررسید شش‌ماهه از امروز ۱۳۹۷.۵.۱۷ آغاز می‌شود و در مجموع ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار قطعه سکه با سررسید شش‌ماهه تا تاریخ ۱۳۹۷.۸.۱۶ تحویل خریداران خواهد شد.

 

 لازم به ذکر است که سکه‌های پیش‌خریدشده کسانی که تاکنون برای دریافت آنها به بانک مراجعه نکرده‌اند نزد بانک ملی ایران محفوظ است و خریداران می‌توانند تا شش‌ماه پس از زمان سررسید با مراجعه به شعب آن بانک و ارایه رسید پیش‌خرید، سکه‌های خود را دریافت کنند.

 

همزمان با اعلام بسته جدید ارزی دولت، قیمت سکه طی یک هفته گذشته روند کاهشی داشته و به مرز ۳ میلیون تومان رسید.

 

سکه های پیش فروشی با قیمت روز تحویل می شود/ بانک مرکزی قیمت سکه‌های پیش فروشی را ۳ میلیون و ۸۰ هزار تومان اعلام کرد

در پیش فروش ودیعه‌ای سکه توسط بانک ملی، مبلغ یک میلیون تومان توسط خریداران واریز شده است، و طبق اعلام قبلی ما به‌التفاوت در زمان سررسید از متقاضی دریافت می‌شود.
*امروز هم زمان با آغاز سررسید تحویل سکه‌های پیش‌فروشی، بانک مرکزی قیمت سکه را ۳ میلیون ۸۰ هزار تومان اعلام کرده است

 

فقط ۵۰هزار سکه مشمول پرداخت مابه‌التفاوت است

هم‌زمانی تحویل سکه‌های پیش فروش شده به دو صورت "قطعی" و "ودیعه‌ای" در روز جاری خریداران را با ابهام روبه‌رو کرده است و موجب بروز نگرانی‌هایی شد.

*بنا بر اعلام بانک مرکزی در سر رسید‌های  شش ماهه و یکساله در مجموع کمتر از ۵۰ هزار سکه به صورت ودیعه‌ای پیش فروش شده است.

یک مقام مسئول در بانک مرکزی در این خصوص گفت:
*سکه‌های بانک مرکزی به دوصورت قطعی و ودیعه‌ای پیش‌فروش شده است.در زمان پیش فروش هم اعلام شد که قیمت برای پیش فروش‌های ودیعه‌ای  ۶ ماهه ۴ درصد زیر قیمت بازار و برای یک ساله  ۹ درصد زیر قیمت بازار است.

*قیمت سکه با سررسید شش ماهه یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان، اعلام شده بود، بنابراین از امروز تحویل بیش از ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار سکه با با این قیمت آغاز خواهد شد.

 

  • 27
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
سلام نشان داد بانک مرکزی همانطور که سکه های قبلی رو پیش فروش کرده بود راس موقع به تعهد خودش عمل کرد در این مورد هم تعهد ۴% زیر قیمت داده بود عمل کرد ولی، این باعث افزایش قیمت در سطح بازار شد می شد بهتر مدیریت کرد حداقلش قیمت بازار رو از آنیکه بود کمتر لحاظ میکرد نه دقیقا راس قیمت چون طرح و برنامه رییس جدید رفت زیر این قیمت و از ارزش آن کم کرد به امید آرامش و ثبات بیشتر و بهتر در بازار برای عموم مردم عزیز که تنها کسانی که ضرر این را دیدن و می بینند
  • 0
  • 1
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش