۰۸:۲۱ - ۰۴ مهر ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۷۰۰۹۵۷
اخبار فلزات، طلا و ارز

اخبار لحظه‌ای از بازار ارز و طلا/ قیمت روز دلار در بازار آزاد ۹۷/۰۷/۰۴

قیمت دلار و قیمت سکه (۹۷/۰۷/۰۴) / دلار از ۱۷ هزارتومان هم گذشت!

قیمت دلار و قیمت سکه 97/07/04,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

قیمت دلار و قیمت سکه ۹۷/۰۷/۰۴؛ به گزارش سرپوش هر سکه طرح جدید ساعت ۱۶ دیروز با رشد ۶۵ هزار تومانی به قیمت ۴ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید. با جهش ۵ درصدی قیمت دلار در روز گذشته سکه روند افزایشی خود را ادامه داد. با این حال، مقایسه روند این دو بازار نشان می‌دهد که بازار سکه به نوسانات بازار ارز واکنش کمتری نشان داده است. در حالی که هر دلار طی روز گذشته بیش از ۵ درصد افزایش داشت، هر قطعه سکه به رشد ۳/ ۱ درصدی بسنده کرد. کم‌واکنشی سکه به دلار را باید در میزان عرضه و تقاضای داخلی بازار سکه جست‌وجو کرد. به نظر می‌رسد یکی از این عوامل چشم‌انداز عرضه سکه‌های پیش‌فروش مهر باشد که از شتاب سکه نسبت به دلار کاسته است. از طرفی طلای جهانی هم تحت فشار شاخص دلار جهانی نوسان محدودی را در مرز ۱۲۰۰ دلار تجربه می‌کند.

 

بازار ارز؛ افزایش التهاب در بازار ارز

قیمت هر دلار آمریکا ساعت ۱۶ دیروز با جهش ۸۰۰ تومانی به قیمت ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. نرخ دلار در سه روز گذشته رکوردهای جدیدی را تجربه کرد و بیش از ۱۲ درصد افزایش یافت. ضمن تاکید بر عمق کم بازار با محدودیت‌های عرضه ارز، افزایش التهاب در این بازار را عمدتا باید در سایه برگزاری نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل نظاره کرد. در چند روز اخیر اظهاراتی درخصوص دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا در رسانه‌ها مطرح شد. اظهارات طرف‌های ایرانی و آمریکایی در این بازه زمانی گمانه‌زنی در مورد گفت‌وگوی مقامات این دو کشور را بیشتر کرد.از طرفی، توجه تام فعالان ارزی به حواشی نشست سازمان ملل باعث شد تا اخبار مساعد پیرامون برجام و لوایح مرتبط با FATF در حاشیه التهابات ارزی قرار بگیرد.

 

بازار طلای جهانی؛ رشد محدود طلا در آستانه نشست «فد»

هر اونس طلای جهانی ساعت ۱۶ دیروز با رشد حدود ۲ دلاری به قیمت ۱۲۰۱ دلار رسید. نوسان محدود طلا در حالی رقم می‌خورد که این بازار تحت تاثیر نگرانی‌های تجاری و سیاست‌های پولی است. سیگنال‌های منفی جنگ تجاری و تقویت یورو با اظهارات رئیس بانک مرکزی اروپا درخصوص حرکت به سمت انقباض پولی، دلار را تحت فشار قرار داد. در نقطه مقابل، رشد ۵/ ۰ درصدی نرخ بازدهی اوراق قرضه عامل حمایت از دلار شد. از طرف دیگر لحظه‌شماری معامله‌گران در آستانه نشست کمیته بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا  فضایی احتیاطی بر بازار ارز و طلا حکمفرما کرد. این کمیته قصد دارد نرخ بهره را ۲۵/ ۰ دیگر افزایش دهد. علاوه بر این، دیدگاه‌های سکاندار پولی آمریکا در مورد چشم‌انداز نرخ بهره مورد توجه بازارهاست. ضمن اینکه انتشار آمار اقتصادی آمریکا نیز حائز اهمیت است.

 

واكنش بورس به ۱+۴
شاخص بورس ديروز (سه‌شنبه) تحت تاثير افزايش اميدواري نسبت به بهبود تعاملات بين‌المللي با رشد ۵ هزار و ۹۹۳ پله‌اي نسبت به دوشنبه در جايگاه ۱۷۴ هزار و ۶۱۸ واحد ايستاد. اعلام تداوم حمايت پنج عضو باقيمانده برجام بر ادامه همكاري اقتصادي با ايران و همچنين انتشار اخبار مثبت از شركت‌ها از مهم‌ترين عوامل رشد بي‌سابقه شاخص بورس در معاملات ديروز بود. جلسه دوشنبه ايران و پنج عضو برجام و انتشار بيانيه پاياني، اميدواري‌ها نسبت به تعهد اروپايي‌ها به ماندن در برجام و ادامه همكاري اقتصادي با ايران را تقويت كرد. طرفين در اين نشست، بر اراده خود براي حمايت از آزادي فعالان اقتصادي در تعقيب كسب و كار مشروع با ايران تاكيد كردند.

 

همچنين در اين بيانيه، طرفين تداوم تعهد خود به اهداف مندرج در بيانيه وزيران جلسه كميسيون مشترك در ۱۵ تيرماه امسال به ويژه پيگيري اقدامات موثر براي تضمين كانال‌هاي پرداخت با ايران و تداوم صادرات نفت و ميعانات گازي، محصولات نفتي و پتروشيمي را دوباره مورد تاييد قرار دادند. ديروز ۴ ميليارد و ۹۹۴ ميليون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار شبه ارزش ۱۷ هزار و ۳۱۸ ميليارد ريال در ۲۷۳ هزار و ۶۵۳ نوبت دادوستد شد.

 

بررسي شاخص‌هاي اصلي بازار سرمايه نشان مي‌دهد، شاخص قيمت (وزني - ارزشي) كه در آن ارزش سهام شركت‌هاي بزرگ اثر بيشتري بر شاخص مي‌گذارد، يك هزار و ۷۵۱ واحد رشد كرد و شاخص كل (هم‌وزن) كه در آن ارزش و وزن همه شركت‌هاي بزرگ و كوچك در محاسبه شاخص كل، يكسان در نظر گرفته مي‌شود، يك هزار و ۷۰ واحد رشد داشت. شاخص قيمت (هم‌وزن) نيز ۷۵۶ واحد بالا رفت؛ اين شاخص بيانگر سطح عمومي قيمت سهام شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس است. شاخص آزاد شناور نيز ۶ هزار و ۵۴۷ واحد افزايش يافت؛ اين شاخص بخشي از سهام قابل معامله شركت‌ها در بورس را نشان مي‌دهد. شاخص بازار اول (مربوط به شركت‌هاي بهتر از نظر سرمايه، سودآوري و درصد سهام آزاد شناور) ۴ هزار و ۴۷۹ واحد رشد كرد و شاخص بازار دوم بورس نيز ۱۱ هزار و ۶۲۷ واحد افزايش يافت.

 

۲۰:۱۵ ۰۴ مهر ۹۷

قیمت سکه و دلار در بازار روز چهارشنبه (۰۴ مهرماه۹۷)

امروز چهارشنبه، چهارم مهرماه هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با نرخ... کلیک کنید.

۱۴:۳۰ ۰۴ مهر ۹۷

عضو کمیسیون تخصصی طلا و جواهر: حتی تصورش را هم نمی کردیم

محمد کشتی آرای: *معمولا فعل و انفعالات اقتصادی متاثر از مسائل سیاسی است؛ به همین دلیل بگو مگوهای سیاسی تاثیر خود را در بازار اقتصادی می گذارد و بازارهای مالی داخلی و خارجی نیز به این صحبت ها واکنش نشان میدهند. *معمولاً بازار قیمت ها را از ساعت ۱۲ به بعد هر روز مشخص می کند ولی امروز اتفاقی که افتاد موجب شد تا قبل از ساعت ۱۱ ظهر قیمت ها بیرون بیاید. *این فعال در بازار طلا و ارز با اعلام اینکه تقاضای شدیدی برای خرید دلار و سکه و طلا از صبح امروز به بازار وارد شده است، گفت: همین افزایش تقاضا و و را افزایش داد. *این عضو کمیسیون تخصصی طلا و جواهر تاکید کرد که برای اولین بار رکوردهای جدید قیمتی را در بازار طلا و ارز داشتیم که قبلا حتی تصورش را هم نمی کردیم.

۱۴:۰۰ ۰۴ مهر ۹۷

نرخ‌های بازار سوم ارز ملاک نیست

نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهوری در پاسخ به برخی اظهار نظرها در خصوص وضعیت بازار ارز: - کلیه کالاهای اساسی مورد نیاز کشور با نرخ رسمی انجام می شود، عمده مبادلات تجاری کشور نیز در بازار ثانویه است. - تنها کمتر از پنج درصد از مبادلات ارزی کشور در بازار سوم انجام می‌شود و طبیعی است که این بخش قابلیت این را ندارد که نرخ مرجع ارز تلقی شود. - اثر گذاری هر یک از این نرخ‌ها را باید در حد و وزن خودشان در نظر بگیریم.

۱۱:۲۸ ۰۴ مهر ۹۷

کاهش قدرت خرید مردم، تمایل به خرید جنس دست دوم را افزایش داد

داوود عبداللهی فرد، رئیس اتحادیه سمساران و امانت‌فروشان: *کاهش قدرت خرید مردم طی سال‌های اخیر و همچنین افزایش چشمگیر قیمت برخی اجناس نو، فعالیت سمساران را تحت تاثیر قرار داده و تقریبا جنسی به بازار سمساران وارد نمی‌شود که فروشی داشته باشند. *در حال حاضر اختلاف قیمت کالای دست دوم و نو بسیار زیاد است. برای مثال اگر فردی بخواهد یخچال دست دوم را بفروشد، نهایتا ۴۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند اما حدود ۲۰ میلیون تومان برای خرید کالای نو باید هزینه کند؛ در نتیجه مردم سعی می‌کنند کالای قدیمی خود را حفظ کنند و تمایلی به فروش آن ندارند.

۱۱:۰۰ ۰۴ مهر ۹۷

محاسبه هزینه ویزای اربعین با ارز ۸۰۰۰ تومانی

با موافقت بانک مرکزی، هزینه صدور ویزای زائران اربعین حسینی بر اساس ارز ۸ هزار تومانی محاسبه میشود. *این در حالی است که با وجود اعلام دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی، سامانه سماح هنوز باز نشده است.

۱۰:۵۰ ۰۴ مهر ۹۷

هجوم برای خرید دلار ۱۷ هزار تومانی

در حالی که بازار ارز به شکل سنتی در میانه روز یعنی ساعت یازده فعالیت خود را آغاز می‌کند، امروز از ساعات ابتدایی صبح با مشتریانی روبرو شد که قصد خرید دلار ۱۷ هزار تومانی را داشتند.

۱۰:۱۰ ۰۴ مهر ۹۷

استفاده از کارت بازرگانی اجاره‌ای برای صادرات پیگیرد قضایی دارد

در نامه محمد شریعتمداری خطاب به اتاق بازرگانی، گمرک، سازمان توسعه تجارت و وزارت اقتصاد آمده است: *قابل توجه آن دسته از دارندگان کارت‌های بازرگانی که کارت خود را در اختیار دیگران قرار دادند، توجه کنند که بر اساس بخشنامه‌ مورخ ۲۷ شهریور ۹۷ وزارت صنعت معدن و تجارت صادرکنندگانی که اقدام به صادرات می‌کنند، باید فاکتور خرید و کارت بازرگانی به اسم یک شخص باشد. *در صورتی که فاکتور خرید به اسم صاحب کالا باشد، ولی از کارت بازرگانی شخص دیگری استفاده کند، صاحب کارت بازرگانی تحت پیگرد مراجع قضایی قرار گرفته و شامل جریمه‌های نقدی سه برابر ارزش کالای صادراتی می‌شود. همچنین کارت بازرگانی شخص ظرف مدت یک ماه باطل خواهد شد. *این بخشنامه از ۷ مهر ماه اجرایی خواهد شد.

۱۰:۰۰ ۰۴ مهر ۹۷

نرخ ارز دولتی/ افزایش قیمت ۲۱ ارز در بازار بین بانکی (چهارشنبه ۰۴ مهر ۹۷)

ارزش ۱۲ ارز در حالی روند نزولی به خود گرفته که ارزش یورو همچون روز معاملاتی هفته گذشته روند صعودی به خود گرفته است. (برای مشاهده نرخ ارزها، کلیک کنید)

۰۸:۴۰ ۰۴ مهر ۹۷

خشم کاخ سفید ازاعلام تشکیل سازوکار مالی مستقل اروپا برای تجارت باایران

❗️خشم کاخ سفید ازاعلام تشکیل سازوکار مالی مستقل اروپا برای تجارت باایران؛ سخنان تندبولتون: *اجازه نمی دهیم اروپاتحریم های مارا دور بزند *خود رابرای خطرات آماده کنید

۰۸:۳۰ ۰۴ مهر ۹۷

بازار خودرو ديگر كشش افزايش قيمت‌ را ندارد

رييس اتحاديه صنف نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودروي تهران گفت: پيش‌بيني مي‌كنيم با توجه به رشد شديد قيمت خودرو در ماه‌هاي اخير، اين بازار ديگر كششي براي افزايش قيمت‌ به دليل رشد نرخ ارز در بازار آزاد، نخواهد داشت.

سعيد موتمني اظهار كرد: تجربه سال‌هاي گذشته نشان داده كه هر زمان نوسانات شديد در نرخ ارز داشته‌ايم قيمت‌ها در بازار خودرو نيز به سرعت از اين نوسانات تاثير گرفته و به دنبال آن بازار هم از فروشنده و هم از خريدار خالي و اصطلاحا قفل شده است. وي با بيان اينكه در شرايط نوسانات رو به بالاي نرخ ارز، فروشندگان خودرو به دليل احتمال افزايش قيمت‌ها از فروش خودداري مي‌كنند، خاطرنشان كرد: در مقابل خريداران نيز نوسانات صعودي نرخ ارز را دايمي و ماندگار نمي‌دانند و منتظر مي‌مانند تا التهابات بازار ارز رفع و قيمت‌ها كاهش يابد.

رييس اتحاديه صنف نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودروي تهران ادامه داد: چنين وضعيتي موجب قفل شدن بازار خودرو مي‌شود به‌گونه‌اي كه نه فروشندگان تمايل به فروش و نه خريداران تمايلي به خريد دارند، اتفاقي كه اين روزها با نوسانات بازار ارز در بازار خودرو رخ داده است.

وي افزود: در اين شرايط نكته قابل توجه اين است كه به دليل رشد شديد قيمت‌ها در بازار خودروهاي وارداتي كه قيمت آنها ارتباط مستقيمي با نرخ ارز دارد، از اين جا به بعد رشد نرخ ارز در بازار آزاد تاثير تورمي كمتري بر قيمت اين محصولات خواهد داشت زيرا قيمت‌ها در بازار خودرو در ماه‌هاي اخير تا حد ممكن افزايش يافته و ديگر كششي براي افزايش بيشتر قيمت‌ها وجود ندارد. موتمني با بيان اينكه اميدواريم مسوولان مربوطه نوسانات نرخ ارز را مهار و از رشد بي‌رويه قيمت‌ها در بازار آزاد ارز جلوگيري كنند، تصريح كرد: در صورتي كه نرخ ارز در بازار آزاد براي مدت زمان طولاني به ثبات برسد، تازه فروشندگان و خريداران خودرو اقدام به تحليل شرايط براي خريد و فروش خودرو مي‌كنند و اين بازار از ركود و حالت قفل شدن خريد و فروش، خارج مي‌شود.

۰۸:۲۰ ۰۴ مهر ۹۷

امكان دسترسي بخش خصوصي به سامانه نيما فراهم مي‌شود

بانك مركزي اعلام كرد: براي ايجاد شفافيت در فرآيند فروش ارز حاصل از صادرات و تامين ارز واردات، آمادگي ايجاد دسترسي لازم براي ارايه اطلاعات مربوطه به فعالان اقتصادي را دارد. در اين اطلاعيه از اتاق‌هاي بازرگاني، انجمن‌ها و اتحاديه‌ها خواسته شده است ضمن دريافت تاييديه از فعالان مرتبط با حوزه فعاليت خود، در نامه‌اي نام، نام خانوادگي، كدملي و شماره تماس رابط اعم از حقيقي و حقوقي را براي اين كار به معاونت ارزي اين بانك ارسال كنند. بر اساس اين اطلاعيه، دريافت تاييديه از اشخاص حقيقي و حقوقي فهرست پيوست براي دسترسي به اطلاعات برعهده اتاق، انجمن و صنف مربوطه بوده و فرد معرفي شده موظف به حفظ محرمانگي اين اطلاعات است؛ همچنين باهدف اطلاع فعالان اقتصادي، يك هفته پيش از ايجاد اين دسترسي، فهرست‌هاي ارسالي به اين بانك به تفكيك درخواست‌كننده در سايت بانك مركزي قرار مي‌گيرد.اطلاعات قابل ارايه تنها شامل معادل يورو ارزهاي فروخته شده و خريداري شده در سامانه نيما و پرتال ارزي خواهد بود و ديگر اطلاعات از قبيل نوع ارز، كشور مقصد، مشخصات فروشنده خارجي، كارگزار و بانك عامل به صورت محرمانه ارايه مي‌شود.

۰۸:۱۰ ۰۴ مهر ۹۷

رشد قيمت مسكن

جديدترين آمار وزارت راه و شهرسازي در تهران حاكي از آن است كه قيمت مسكن طي شهريورماه امسال نسبت به ماه پيش از آن ۹,۳ درصد افزايش يافته است. بر اساس آمار رسمي در شهريور ماه امسال متوسط قيمت مسكن در مناطق ۲۲گانه تهران ۸ ميليون و ۱۲۲ هزار تومان بود كه در مقايسه با ماه پيش از آن (مرداد ۹۷) بالغ بر ۹.۳ درصد افزايش يافته است. در مرداد امسال متوسط قيمت هر مترمربع واحد مسكوني ۷ ميليون و ۴۳۰ هزار تومان بود. تعداد مبايعه‌نامه‌هاي ثبت شده در شهريور امسال نسبت به مرداد نيز كاهش يافته است. در شهريور ماه ۸۹۶۲ فقره مبايعه‌نامه ثبت شده كه نسبت به ماه پيش از آن يعني مرداد با ۱۱۱۵۴ فقره حدود ۱۹.۶ درصد كاهش يافته است.

۰۸:۰۰ ۰۴ مهر ۹۷

رشد قيمت خشكبار و آجيل

رييس اتحاديه خشكبار و آجيل گفت: براي راه‌اندازي يك آجيل‌فروشي كوچك به حدود ۴۰۰ ميليون تومان سرمايه نياز داريم در حالي كه پيش از اين با حدود ۵۰ ميليون تومان اين كار را انجام مي‌داديم. مصطفي احمدي در خصوص قيمت آجيل و خشكبار اظهار كرد: ما نرخ مصوبي در زمينه خشكبار و آجيل نداريم. محصولات از طريق نرخ ارز، تقاضاي بازار و توليد محصولات مشخص مي‌شود. وي افزود: بر اساس نوسانات ارز و قيمت جهاني پسته و تخمه كه اجناس بين‌المللي ما محسوب مي‌شوند، اجناس ما گرانتر شده‌اند. متوسط قيمت پسته در دنيا در حال حاضر ۱۰ تا ۱۲ دلار است. قيمت محصولات بسيار بالا رفته و مردم قدرت خريد اين محصولات را ندارند.

۰۸:۰۰ ۰۴ مهر ۹۷

قیمت دلار و قیمت سکه پس از سخنرانی ترامپ در سازمان ملل

 

قیمت دلار و قیمت سکه 97/07/04,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

 • 34
 • 8
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.0 stars from 42 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۱۶
غیر قابل انتشار: ۱۸
جدیدترین
قدیمی ترین
دوستان نظرتون چیه در مورد خودکشی بیایید خودکشی کنیم چون هیچ راهی نیست باید بمیریم
 • 1
 • 1
لعنت بر شماها من داشتم مهریه ماهی یه سکه میدادم الان باید برم زندان
 • 3
 • 16
لعنت بر شماها من داش...
چند نفر ادم بزرگو بفرست پادرمیونی کنن باقیشو ببخشن بلاخره دلشون از سنگ که نیست، جوانها عاقبت مهریه زیاد رو ببینید و باور کنید
 • 2
 • 4
لعنت بر شماها من داش...
برو تعدیل تقسیط بزن
 • 1
 • 0
درود بر حسن روحانی مرد اعتدال به خاطر این جمله مذاکره رو از همینجا آغاز می کنیم و نفرین خدا بر حسن روحانی که از سوریه و یمن گفت غیر از مردم ایران
 • 1
 • 14
درود بر حسن روحانی م...
با سلام. فقط باید به خدا پناه ببریم تا از این شرایط خلاص بشیم. خدایا خودت کمک کن تا آرامش به ما برگرده. آمین.
 • 0
 • 0
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید