جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
۰۸:۴۲ - ۱۶ مهر ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۷۰۴۰۵۶
اخبار فلزات، طلا و ارز

اخبار جدید از بازار ارز و طلا/ وضعیت دلار در بازار آزاد ۹۷/۰۷/۱۶

قیمت دلار و قیمت سکه (۹۷/۰۷/۱۶)/ شوک CFT به بازار ارز

قیمت دلار و قیمت سکه 97/0/16,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

قیمت دلار و قیمت سکه ۹۷/۰۷/۱۶؛ به گزارش سرپوش، هر سکه طرح جدید ساعت ۱۶ دیروز با افت ۵۰ هزار تومانی به قیمت ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید. پس از سقوط سکه به کانال ۳ میلیون تومانی در روز شنبه، انتظار می‌رفت که توام با تداوم روند نزولی دلار، سکه نیز اصلاح بیشتری را تجربه کند. اگرچه این انتظار با تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) از سوی مجلس برای مقاطعی برآورده شد اما چندان پایدار و پرقدرت نبود. در واقع حباب سکه روز گذشته همزمان با سقوط دلار به کف ۲‌ماهه، افت قابل‌توجهی را ثبت کرد اما حدس و گمانه‌ها در مورد رد لایحه مزبور از سوی شورای نگهبان، یک‌بار دیگر بر هیجانات صعودی بازارها افزود و در نتیجه از شدت افت حباب سکه کاست. در صورت تایید لایحه مزبور اصلاح بیشتر بهای سکه با دلار دور از انتظار نیست.

 

خروج آرام سوداگران از بازارطلا و سکه

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تأکید براینکه دلال‌ها باید شناسنامه دار شوند و در مکان مشخصی فعالیت خود را انجام دهند تا اگر مشکلی و موردی داشتند، رصد شوند، گفت: سوداگران درحال خروج از بازار سکه هستند و بازار عرضه و تقاضا درحال تنظیم است. آیت محمد ولی در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره وضعیت خرید و فروش طلا و سکه در بازار آزاد، اظهار داشت: هجمه‌ای برای فروش طلا و سکه نداریم ولی ممکن است آرام آرام فروشنده‌ها در بخش طلا و سکه نسبت به قبل افزایش یابند.

 

همچنین براساس گفته ابراهیم محمدولی رئیس هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر به ایسنا، بازار طلا و سکه که به تبع بازار ارز از هفته گذشته روند کاهشی در پیش گرفته است، دیروز هم روند خود را حفظ کرد؛ به طوری که ۳۵۰ هزار تومان نسبت به روزشنبه کاهش یافته و سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته ‌شد.

 

بازار ارز؛ بازگشت دلار از کف ۲ ماهه

هر دلار آمریکا ساعت ۱۶ دیروز طی یک رفت و برگشت سرانجام با رشد ۵۰ تومانی، اندکی بالاتر از مرز ۱۳ هزار تومان قرار گرفت. شروع معاملات دیروز بازار ارز با جلسه علنی مجلس نمایندگان در مورد لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم(CFT) همراه بود. با چراغ سبز مجلس برای تحکیم روابط مالی با کشورهای عضو این کنوانسیون، شاهد سقوط دلار به کانال ۱۲ هزار تومانی بودیم. به این ترتیب، پس از حدود دو ماه، نرخ دلار بازار آزاد ضمن اصلاح ۳۰ درصدی از سقف تاریخی به کانال ۱۲ هزار تومانی بازگشت. با این حال، این روند نزولی چندان پایدار نبود و نرخ دلار مجددا در ساعات عصرگاهی به کانال ۱۳ هزار تومانی بازگشت. به نظر می‌رسد به‌‌رغم غلبه نشانه‌های اصلاحی، گمانه‌زنی‌ها در مورد عدم تایید لایحه مزبور از سوی شورای نگهبان در بازگشت نرخ‌ها موثر بوده است.

 

بانک مرکزی نرخ‌سازی‌های کاذب را افشا می‌کند

معاون اقتصادی رئیس جمهوری تأکید کرد: حتماً قیمت ارز به یک نرخ واقعی متعادلی خواهد رسید که خیلی کمتر از نرخ‌هایی است که در موردش لفظ رد و بدل می‌شود.محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به این سؤال که چه میزان ارز به بازار ترزیق شده که موجب کاهش نرخ دلار و یورو شد؟ گفت: آن چیزی که مهم‌تر از ترزیق ارز به بازار بوده و موجب کاهش قیمت ارز شده است، احساس حضور بانک مرکزی است.

 

وی ادامه داد: سفته‌بازانی که توان محدودی دارند، اگر احساس کنند بانک مرکزی با توان و اختیارات کامل سه قوه در بازار حضور دارد و اولاً، شفاف‌سازی می‌کند یعنی نرخ‌سازی‌ها و بازارسازی‌های کاذب را افشا خواهد کرد و ثانیا، در عرصه عرضه و تقاضا حضور دارد و اجازه نوسان‌های غیرواقعی را نخواهد داد، نفس این احساس بیشتر از میزان ارز تزریق شده مؤثر است.

 

آخرين معاملات انجام شده در بازار ثانويه

در حدود دو ماه اخير بيش از دو ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار ارز در سامانه نيما براي واردات تامين شده است. از نيمه مردادماه امسال و با اجرايي شدن بسته جديد ارزي دولت، مجموع صادركنندگان غيرنفتي ملزم به عرضه ارز خود در بازار ثانويه در سامانه نظام يكپارچه ارزي (نيما) شدند تا محلي براي تامين ارز وارداتي باشد كه به تاييد وزارت صنعت، معدن و تجارت رسيده است.

 

آخرين وضعيت مبادلات ارزي در سامانه نيما از اين حكايت دارد كه در فاصله ۱۶ مرداد ماه تا ۱۴ مهرماه امسال، صادركنندگان غيرنفتي حدود دوميليارد و ۹۷۵ ميليون دلار ارز در بازار ثانويه به فروش رسانده‌اند. از ارز فروش رفته توسط صادركنندگان حدود دو ميليارد و ۵۶۶ ميليون دلار براي واردكنندگان تامين ارز شده است.در سامانه نيما كه ارز بر پايه يورو مبادله مي‌شود در مدت گذشته به طور متوسط نرخي بين ۹۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان داشته است، هر چند اخيرا و در جريان نوسان تند بازار ارز كه يورو در بازار آزاد تا بيش از ۲۰ هزار تومان قيمت خورد، يورو در مبادلات نيمايي نيز تا حدي تحت تاثير قرار داشت.

 

در آخرين معاملات انجام شده در بازار ثانويه، در روز شنبه مجموع فروش ارز حاصل از صادرات حدود ۴۷ ميليون يورو و ارز تامين شده براي واردات حدود ۳۹ ميليون يورو بوده است. يكي از مسائل موجود در سامانه نيما كه مدت‌هاست مورد بحث قرار دارد، وارد شدن تمامي ارز حاصل از صادرات غيرنفتي است كه با وجود برآوردهايي كه براي ارز صادرات وجود دارد، ارز وارد شده به سامانه بسيار پايين‌تر است؛ به‌گونه‌اي كه در پنج‌ماهه نخست امسال حدود ۱۹ ميليارد دلار صادرات غيرنفتي انجام شده كه در كل در اين مدت حدود چهار ميليارد دلار در سامانه نيما عرضه شده است. از مجموع ارزي كه به سامانه نيما وارد مي‌شود تا ۸۰ درصد آن از سوي پتروشيمي‌ها بوده و مابقي صنايع غيرنفتي سهمي اندك دارند. موضوعي كه در مدت اخير بارها مورد تاكيد قرار گرفته است و طبق مصوباتي از سوي دولت صادركنندگان ملزم به ورود ارز خود تا سه ماه پس از صادرات به سامانه نيما شده‌اند. صادركنندگان با توجه به تفاوتي كه بين نرخ نيمايي و بازار آزاد وجود دارد تمايل چنداني به عرضه در بازار ثانويه ندارند.

 

۱۳:۲۰ ۱۶ مهر ۹۷

خبرگزاری ایلنا: بازگشت دوباره دلار به مرز ۱۳ هزار تومان

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، یکی از متغیرهای مهم در تاثیرگذاری بر بازار ارز عامل روانی و انتظارات است که در بازار ارز ایران و شکل‌دهی به آن نقش بسزایی داشته است. از همین روی دیروز پس از تصویب یکی از لوایح چهارگانه FATF در مجلس اسلامی، نرخ ارز به ویژه دلار نسبت به آن واکنش داده و نسبت به روز پیش از آن روند کاهشی گرفت. نرخ دیروز به نوعی به بازار امروز نیز منتقل شد به طوری که نرخ هر دلار آمریکا در بازار آزاد در حول‌ و حوش ۱۳ هزار تومان در نوسان است. از صبح امروز نرخ هر دلار امریکا در تابلوی اعلانات صرافی‌ها بازه قیمتی ۱۲ هزارو نهصد تومان تا ۱۳ هزارو دویست تومان را شامل می‌شود. همچنین نرخ فروش هر یورو در تابلوی اعلانات بیشتر صرافی‌ها ۱۵ هزار و دویست تومان درج شده است. اخبار مربوط به تصویب کامل FATF و نیز برقراری کانال‌های مالی با اروپا یا عرضه ارز در آینده نزدیک از سوی بانک مرکزی بیشتر دارندگان دلار را به فروش در بازار ترغیب کرده است. درحال حاضر، نرخ خریدوفروش صرافان با دلالان فاصله تقریبا ۵۰۰ تومانی دارد. نرخ انواع ارز براساس تابلوی صرافی‌ها به شرح زیر است:

قیمت دلار و قیمت سکه 97/0/16,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
۱۲:۳۰ ۱۶ مهر ۹۷

خبرگزاری ایسنا: روند افزایشی در بازار طلا و سکه

خبرگزاری ایسنا: در حالی که قیمت‌ها در بازار جهانی طلا روند کاهشی داشته، در بازار داخلی طلا و سکه روند قیمت‌ها برخلاف بازار جهانی و روز گذشته، افزایشی شده است.* قیمت طلا و سکه که روزهای اخیر روند کاهشی داشت، امروز تغییر رویه داده است؛ به طوریکه سکه تمام طرح جدید ۴۵۰ هزار تومان نسبت به دیروز افزایش یافته و چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود. *هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز چهار میلیون تومان قیمت دارد که افزایش ۵۰۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد. *نیم سکه نیز ۲۰۰ هزار تومان نسبت به دیروز افزایش یافته و دو میلیون تومان فروخته می‌شود. *طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر ربع سکه با افزایش ۱۱۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز گذشته، یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان در بازار امروز داد و ستد می‌شود. *همچنین سکه یک گرمی که دیروز ۶۲۰ هزار تومان بود امروز به ۶۷۰ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در طلافروشی‌ها ۴۰۸ هزار تومان دادوستد می‌شود که ۷۳ هزار تومان تغییر قیمت را تجربه می‌کند. *براساس این گزارش هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۷۶۷ هزار تومان قیمت دارد و هر اونس طلا در بازار جهانی ۱۱۹۴ دلار معامله شده است.

۱۱:۴۰ ۱۶ مهر ۹۷

قیمت روز ارز مسافرتی ۹۷/۰۷/۱۶| یورو کمی ارزان شد

خبرگزاری تسنیم: شعب منتخب بانک های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، روزانه بعد از دریافت نرخ ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می کنند. *قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک های عامل آغاز می شود. گفتنی است، تجربه هفته های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می توانند ارز بفروشند. *شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۱ هزار و ۷۲۶ تومان می فروشند. *مسئول فروش ارز مسافرتی ۱۱۷۲۶۸ ریال است که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان است.

۱۱:۳۰ ۱۶ مهر ۹۷

فروشندگان طلای آب‌شده مشمول مالیات بر ارزش افزده نیستند

محمد مسیحی معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: فعالان اقتصادی شاغل در رسته آب شده فروشی طلا با شخصیت حقیقی مشمول مالیات ارزش افزوده نیستند و هنوز فراخوان نشده‌اند. *محمد مسیحی در نامه‌ای به رئیس مالیاتی شهر و استان تهران، مدیران مالیات بر ارزش افزوده شهر و استان تهران و سایر استان‌ها اعلام کرد نظر به ابهامات مطروحه در خصوص شمولیت فعالان اقتصادی شاغل در رسته آب شده فروشی طلا بدین وسیله به آگاهی می‌رساند، براساس بررسی‌ به عمل آمده در مورد نوع فعالیت اشخاص مزبور و مطابق فراخوان‌های نظام مالیات بر ارزش افزوده تاکنون آب شده فروشان طلا با شخصیت حقیقی جهت ثبت‌نام و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده فراخوان نشده‌اند.

۱۱:۳۰ ۱۶ مهر ۹۷

نرخ واقعی دلار از نظر رییس اتاق اصناف

خبرگزاری ایسنا:در حالی که طی روزهای گذشته روند نزولی قیمت انواع ارز در بازار آغاز شده، رییس اتاق اصناف ایران معتقد است که نرخ واقعی دلار حدود ۸۰۰۰ تومان است و دولت برای کاهش قیمت ارز در بازار و تثبیت آن باید وحدت رویه و همدلی بین اعضای خود را بیشتر کند و مردم و بخش خصوصی نیز با دولتمردان همکاری کنند.*وی افزود: بازار آزاد ارز کمتر از سه درصد در اقتصاد کشور تاثیر دارد اما مسائل و پیامدهایی که از نوسانات ارزی در بازار به وجود آمده عمدتا ناشی از جو روانی است که دولت باید آن را به سمت و سوی درستی هدایت کند، چراکه هیچ گاه در زمینه تامین ارزاق عمومی و بویژه کالاهای اساسی مشکل و کمبودی در بازار نداشته‌ایم و همواره ارز برای آن‌ها به نرخ دولتی و ارزان تامین شده است.* فاضلی گفت: اگر بتوانیم در راستای تثبیت بازار ارز، پول ملی را تقویت کنیم، در راستای افزایش بهره‌وری ارزش افزوده و تقویت اقتصاد ملی حرکت کرده‌ایم و دشمن نمی‌تواند خوابی که برای ما دیده را تعبیر کند.

۱۱:۲۵ ۱ مهر ۹۷

بانک ها امروز دلار را چند می خرند؟

به گزارش تسنیم، بعد از شتاب ریزش قیمت ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارزهای خانگی، بانک مرکزی از بانک ها خواست نسبت به خرید ارزهای مردمی فعال شوند. *برهمین اساس شعب ارزی بانک ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می کنند. دستور بانک مرکزی به بانک ها بعد از آن صادر شد که صرافی ها از خرید ارزهای مردمی خودداری و میدان را به دلال ها واگذار کرده بودند. *امروز بانک های عامل هر دلار را ۹ هزار و ۹۵۰ تومان و هر یورو را ۱۱ هزار و ۴۴۵ تومان از مردم خریداری می کنند. گفتنی است دیروز بانک ها دلار را از مردم ۹ هزار و ۹۵۰ تومان می خریدند و با این حساب نرخ امروز خرید ارز از مردم در بانک ها نسبت به دیروز تغییری نکرده است اما نرخ یورو نسبت به دیروز کمی ارزان شده است.

۱۱:۰۰ ۱۶ مهر ۹۷

بانک مرکزی بازیگر بازار ارز/صرافان مثل سابق ارز دریافت نمی‌کنند

دبیرکل کانون صرافان با اشاره به تغییر نقش بانک مرکزی به بازیگر بازار ارز، گفت: اکنون صرافان به شکل سابق ارز دریافت نمی‌کنند و ممکن است از صرافان این جمله شنیده شود که ارز ندارند.

۱۰:۴۰ ۱۶ مهر ۹۷

نرخ تعادلی ارز ۸ هزار تومان است

عضو هییت علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت گفت: با توجه به حجم نقدینگی و افزایش نرخ ارز در کشور بسیاری معتقدند نرخ ۸ هزار تومان یک نرخ تعادلی است، لذا اقتصاد ایران باید با این نرخ خودش را تعدیل کند. * عضو هییت علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت گفت: فضای کنونی التهابات بازار ارز در سال ۹۱ و ۹۲ نیز تجربه شده است اما متاسفانه بدون توجه به شرایط قبل مجددا همان سیاست ها در پیش گرفتند که موجب تبدیل یک گلوله برف به یک بهمن شد.* تشکینی با بیان اینکه تعیین نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی نقطه شروعی برای التهابات ارزی در کشور بود، ادامه داد: شرایط فعلی اقتصادی ایران پاسخگوی نیازهای ارزی کشور با این نرخ نخواهد بود، لذا زمانی که برخی منابع ارزی با این نرخ تخصیص داد شد سیاست گذار با حجم انبوهی از تقاضا روبرو شد که پاسخی برای آنها نداشت.* وی در ادامه این بحث بیان کرد: به دنبال افزایش تقاضا بازار ثانویه ایجاد شد که این بازار نیز کم عمق و سطحی بود و بسیاری از صادرکنندگان به طور اسمی ارز را وارد این بازار می کردند اما بخش عظیمی از ارز پتروشیمی ها وارد این بازار نشد که این موارد به التهابات دامن زد.

۱۰:۴۰ ۱۶ مهر ۹۷

اثر تصویب FATF و تحریم‌های آبان در بازار ارز

آن طور که رئیس کانون صرافان می‌گوید تصویب FATF نمی‌تواند در کوتاه مدت اثر اساسی بر بازار ارز داشته باشد و زمان‌بر است. تحریم‌های آبان‌ماه نیز در بازار بی‌اثر نیست، اما اثر عمده‌ای هم نخواهد داشت.

*ترکاشوند - رئیس کانون صرافان - امروز در نشستی خبری درباره‌ جریان بازار ارز و شرایط صرافی‌ها در این بازار توضیحاتی ارائه و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. در روز گذشته لوایح FATF در مجلس شورای اسلامی بررسی و مورد بررسی قرار گرفت تا در مرحله‌ی بعد در شورای نگهبان بررسی شود. بعد از این مصوبه بازار واکنش نشان داده و قیمت‌ها از بیش از ۱۳ هزار تومان تا حتی ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش پیدا کرد، اما سپس نرخ‌ها در بازار به ۱۳ هزار تومان و بالاتر برگشت.

*توضیح درباره افشای اطلاعات ۴۰۰ صرافی : در حالی در مدت اخیر بحث‌هایی در مورد افشای اطلاعات ۴۰۰ صرافی در جریان بررسی و تصویب FATF مطرح شد که رئیس کانون صرافان در این باره اینگونه توضیح داد که دنیای امروز دنیای شفافیت و حرکت اطلاعات است و همه اطلاعات صرافی‌ها در کانال‌ها و سایت‌های معتبر از جمله بانک مرکزی، ثبت شرکت‌ها و یا حتی کانون وجود دارد و از سوی دیگر ما نیز به اطلاعات صرافی‌های دنیا حتی صرافی‌های آمریکا دسترسی داریم.

۱۰:۳۰ ۱۶ مهر ۹۷

مراودات تجاری با آذربایجان از طریق صرافی‌ها صورت می‌گیرد/ نمی‌توان به صورت چمدانی پول جابجا کرد

بهروز پورسلیمان، رئیس اتاق بازرگانی ایران و آذربایجان گفت: با توجه به افزایش قیمت ارز در ماه‌های اخیر میزان صادرات ما به این کشور افزایش داشته اما پس از اجبار صادرکنندگان به پیمان سپاری و دادن تعهد ارزی شاهد شوک کاهش صادرات به این کشور بودیم. *متاسفانه اجبار صادرکنندگان به تعهد ارزی باعث شده که اجاره کارت‌های بازرگانی یا اصطلاحا کارت‌های یک روزه رونق بگیرد که این مسئله برای تجارت کشورخوب نیست. *حذف صرافی‌ها از سیستم نقل و انتقال مالی خطرات زیادی دارد. حجم مبادلات بالا است و نمی‌توان به صورت چمدانی پول را جابجا کرد، ضمن آنکه آذربایجان در این خصوص قوانین سفت و سختی دارد و اینگونه موارد را قاچاق محسوب می‌کند.

۱۰:۱۵ ۱۶ مهر ۹۷

دلار از چرخه اربعین حذف شد/هزینه‌‌ها بعد از اربعین پرداخت می‌شود

شهریار حیدری (دبیر ستاد اربعین) درباره نحوه پرداخت هزینه ویزای اربعین به ایلنا گفت: برای این موضوع توافقی با بانک مرکزی انجام شده تا برای زائران از ارز ثانویه استفاده شود. البته زائران اربعین نه ارز می‌گیرند و نه ارز می‌پردازند. سازوکار پرداخت ارز به‌ این صورت است که آنها هزینه را به‌صورت ریالی که مشخص شده، پرداخت می‌کنند و در نهایت بانک مرکزی به‌ اندازه تمام تعداد زائران حواله‌ای معتبر به حساب سفارت عراق می‌دهد که بعد از اربعین درباره نحوه پرداخت آن تصمیم‌گیری می‌شود. *وی با بیان اینکه دلار از چرخه اربعین حذف شده است، افزود: ۴۱ دلار مطرح شده تنها یک معیار است و بعد از اربعین برای پرداخت هزینه‌ها به کشورعراق از ارز توافقی که ممکن است دینار یا یورو باشد، استفاده می‌شود.

۱۰:۰۵ ۱۶ مهر ۹۷

ظریف: در پمپئو هر چیزی دیدم جز احترام دوجانبه/ در مذاکره با آمریکا را نبسته‌ایم

وزیر امور خارجه در گفت وگو با بی بی سی: ما درهای مذاکره با آمریکا را نبسته‌ایم. درها باز است، مشروط بر اینکه، چنین دیداری قابل اطمینان باشد. ما باید اطمینان یابیم که به محض اینکه به توافق رسیدیم، توافق اجرایی شود. *سقوط برجام نه تنها یک پسرفت ، بلکه رویه (بد) بسیار جدی در نظام بین‌المللی خواهد بود. *ایران لزوما نیاز ندارد با کسانی که در معرض (تحریم های) آمریکا قرار دارند، تعامل داشته باشد. * ایران امن‌ترین، ایمن ترین و باثبات ترین اوضاع را در منطقه (غرب آسیا) دارد و همه به حضور در آن علاقه دارند. *قصد داریم اندکی بیشتر شکیبایی کنیم، اما این بدین معنا نیست که کاسه صبر ما هرگز لبریز نخواهد شد. *احترام دوجانبه پیش شرط گفت‌وگو است و من در مایک پمپئو هر چیزی دیدم به جز احترام دوجانبه.

۰۹:۴۳ ۱۶ مهر ۹۷

ترخیص ۷۰۰هزار گوشی تلفن همراه در هفته جاری/ کاهش نرخ ارز مکمل افت قیمت گوشی در بازار

سبحانی‌فر، رییس کمیته مخابرات و ارتباطات مجلس: بر اساس آماری که اعلام شده است حدود ۷۰۰هزار گوشی تلفن همراه در پشت گمرک قرار دارند که در هفته جاری وضعیت ارز آنها مشخص می‌شود. *کاهش نرخ ارز در بازار تلفن همراه و افت قیمت گوشی‌ها بسیار اثرگذار است و می‌تواند آرامش را به بازار تزریق کند. *فروشگاه های عرضه کننده گوشی همراه با نرخ ارز دولتی مشخص شوند​.

۰۹:۴۰ ۱۶ مهر ۹۷

نرخ ارز دولتی/ کاهش قیمت ۱۷ ارز در بازار بین بانکی (دوشنبه ۱۶ مهر۹۷)

ارزش ۱۷ ارز در حالی روند نزولی به خود گرفته که ارزش یورو همچون روز معاملاتی هفته گذشته روند نزولی به خود گرفته است. (برای مشاهده نرخ ها، کلیک کنید)

۰۸:۵۰ ۱۶ مهر ۹۷

درخواست جدید اتحادیه اروپا برای بازگشایی دفتر در تهران

فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس: اخیراً جلسه‌ای با حضور ۲۶ سفیر کشورهای اروپایی در تهران، در این کمیسیون برگزار شد. *در این جلسه سفیر اتریش که ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد و همچنین برخی از سفرای کشورهای اروپایی درخواست بازگشایی دفتر این اتحادیه در تهران را مطرح کردند.

۰۸:۴۰ ۱۶ مهر ۹۷

جزئیات قانون جدید بانکداری اسلامی/ بانک مرکزی متحول می‌شود

رئیس کمیته پولی، مالی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس: *از اولین روزی که طرح قانون بانکداری اسلامی بدون ربا در مجلس نهم اعلام وصول شد تا امروز که طرحی جامع در کمیسیون اقتصادی داریم، بخش عمده از آن تصویب شده است. *این طرح، طرحی جامع است که قانون عملیاتی بدون ربا و قانون پولی -بانکی سال بانکی را زیر نظر دارد. این قانون همچنین ساختار بانک مرکزی را نیز تغییر می دهد و بانک مرکزی با مصوبه کمیسیون اقتصادی کاملا متحول می شود. *در تکوین طرحی که در کمیسیون اقتصادی است دهها نفر از افراد متخصص بانکی، فقهی و حقوقی در اصلاح نظام بانکی نظر می دهند و این یک کار یک بعدی نیست بلکه همه موارد در قانون دیده شده است.

۰۸:۱۰ ۱۶ مهر ۹۷

پیش‌بینی مین‌استریت و وال‌استریت

براساس ارزیابی هفتگی کیتکو از طریق ثبت آرا، اکثریت سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت و تحلیلگران حرفه‌ای وال‌استریت، نسبت به ثبت روند افزایشی در هفته جاری خوش‌بین هستند. نظرسنجی این هفته با شرکت ۱۶ تحلیلگر پرسابقه وا‌ل‌استریتی حرفه‌ای در ارزیابی طلایی کیتکو شرکت کرده‌اند. نتیجه نظرسنجی این هفته برای وال‌استریتی‌ها افزایشی اعلام شد. حدود ۵۶ درصد از تحلیلگران وال‌استریت که ۹ نفر بودند، قیمت اونس طلا را تا روز جمعه آینده با روند صعودی پیش‌بینی‌ کردند. دو رای کارشناسان به افت طلا سهم ۱۳ درصدی برای پیش‌بینی آنان تولید کرد. در ادامه ۵ تن از وال‌استریتی‌ها نیز به عدم تغییر محسوس در روند آتی قیمت طلا رای دادند که ۳۱ درصد از وزن رای‌گیری را به خود اختصاص داده‌اند. در نسخه نظرسنجی مین‌استریت، از ۵۹۳ خرده‌فروش در نظرسنجی آنلاین رای‌گیری شد که ۵۱ درصد از آنان طرفدار روند صعودی، ۳۳ درصد منتظر روند نزولی و ۱۶ درصد به روند خنثی رای دادند تا روند حرکتی اونس طلا از نظر قیمتی در نظرسنجی این هفته مشخص شود. هفته گذشته ۶۵ درصد تحلیلگران حرفه‌ای وال‌استریتی و ۴۲ درصد از سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریتی پیش‌بینی می‌کردند که روند قیمتی اونس طلا صعودی به ثبت خواهد رسید. اونس طلا معاملات هفته گذشته را نزولی آغاز کرد؛ اما درنهایت هفته را بالاتر از مرز چسبنده و روانی ۱۲۰۰ دلاری به اتمام رساند تا در محدوده مثبت بازدهی مثبتی نیز به ثبت رسانده باشد.

۰۸:۰۰ ۱۶ مهر ۹۷

نقش بحران ارزی هند در بازار طلا

هندوستان در روزهای گذشته شاهد نوسانات ارزی و التهابات شدید در بازار سهام و بازار مالی بود. روپیه هند در برابر دلار به کف تاریخی خورده بود. همزمان با بروز نااطمینانی ارزی، سرمایه‌گذاران به طلا پناه برده‌اند. هرچند تاکنون ورود به صف خرید طلا شدت زیادی به‌خود نگرفته است؛ اما هند پشتوانه‌ای دارد که از حیث مصرف طلا در میان ۳ کشور اول (رتبه دوم) قرار دارد. حالا که گزینه بحران ارزی به فضای بازار هند افزوده شده است، بالطبع باید انتظار داشت تقاضای طلا ظرف ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی با رشد زیادی روبه‌رو ‌شود. از همین‌رو، یک برگ برنده دیگر برای بازار فلز زرد افزایش تقاضای هندی‌های طلادوست است. برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که واردات طلای هند در سه ماه پایانی امسال با رشد ۹ درصدی نسبت به سال قبل مواجه خواهد شد. به این ترتیب، تقاضای ۲۵۰ تنی طلا از سوی هند در پرونده امسال ثبت می‌شود؛ در مقایسه با ۳ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی که تقاضای طلا ۲۲۹ تن بود، امسال با رشد ۹ درصدی همراه می‌شود. شاخص سهام در بورس هند از ابتدای امسال تاکنون ۷ درصد کاهش یافته است. قیمت طلا رشد ۶ درصدی را تجربه کرده و ارزش روپیه نیز بیش از ۱۳ درصد تضعیف شده است.

۰۸:۱۰ ۱۶ مهر ۹۷

پیش بینی افت ۲۵ درصدی قیمت مسکن در بهمن

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک از کاهش ۲۵ درصدی قیمت مسکن در بهمن‌ماه امسال در صورت تثبیت نرخ ارز خبر داد و گفت: معاملات مسکن در شهریورماه امسال ۴۵ درصد کاهش یافت.حسام عقبایی در گفت‌وگو با تسنیم درباره وضعیت بازار مسکن اظهار کرد: بر اساس آمار رسمی بانک مرکزی تا شهریورماه امسال قیمت مسکن حدود ۷۴ درصد نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. وی با بیان اینکه این رشد نامتعارف باعث رکود سنگین مسکن شده است، ‌افزود: رکود به کاهش حجم معاملات منجر شده است؛ به‌طوری که در تیر، مرداد و شهریور امسال تعداد معاملات در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته به ترتیب ۲۵ درصد، ۳۶ و ۴۵ درصد کاهش یافته است. وی با تأکید بر اینکه بازار مسکن در یک رکود عمیق کاملاً تورمی به سر می‌برد، تصریح کرد:‌ در حال حاضر قیمت‌ها کاهش نیافته است.

۰۸:۰۰ ۱۶ مهر ۹۷

تغییر جزئی در لیست کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی

رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: فهرست ۲۵ قلم کالای اساسی مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی مقداری تغییر کرده و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و بهداشت برخی اقلام را در فهرست خود گنجانده و به روز کرده‌اند. مجتبی خسروتاج معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره کالاهای اساسی مشمول نرخ ارز دولتی و تغییرات رخ داده در آنها اینگونه به ایسنا توضیح داد که چیزی به مجموعه ۲۵ قلم کالاهای اساسی اعلام شده اضافه نشده است اما برخی از وزارتخانه‌ها در گروه‌های تعریف شده برخی از کالاها را به اقلام موجود گذشته اضافه کرده‌اند که در واقع بتوانند شفاف‌سازی بیشتری در آنها انجام دهند.

  • 64
  • 24
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۲۱
غیر قابل انتشار: ۲۷
جدیدترین
قدیمی ترین
به خداقسم ازدست گرونی کاسه گدایی دست گرفته ام.به قران قسم مادرطول سه وعده غذایی یک وعده رابه زورتهیه میکنیم.تمام قسط های بانک عقب افتاده.به قران قسم رفتم روستا خانه اجاره کردم.کرایه خانه روستاراهم نتونستم پرداخت کنم
همانگونه که مسؤلین محترم گفتند مقصر گرانی ها مردمند که برای خرید هجوم میاورند.
نه دلار نه طلا هیچ کدام پایین نمیان اینقدر خو ش خیال نباشین فقط دعا کنین بالاتر نره
چرا قیمت دلار وطلا بالا می بریدو بد قیمت پایبن میادید وشادی تو دل مردم می زارید با پایین اوردن دلار خودتون گرون می کنید هنوز قیمت هیچ مواد غذایی پایین نیوردید
چرا گرون می کنن که بدبیارن پایین قیمت ارز و طلا االان که میگن قیمت ارز امده پایین ولی قیمت هیچ مواد غذایی پایین نیومد
این دولت که دولت اسلامی است چرا اینقدر دروغ میگوید مردم را ابله ،نادان ،نفهم حساب نکنید از بالا رفتن ارز دولت منطفع میشود چرا می گویید نفعی نمیبریم خدا در قران دروغگویان را لعنت کرده
اصلا طلا چرا اینقدر گرون شد که نمیشه عروسی کنی ما که از یه روستا دور افتاده هستیم شما کارمندین اونجا نشستین میخورین ولی ما گرسنه خدا لعنتون کن
دقيقا همه قيمت ها رو چرت ميگي كجا دلار ١٣ تومن؟؟؟ ديروز ٤ ساعت فردوسي بودم بيشترين قيمت معامله دلار ١١٦٠٠ بود بانكها هم ١٠ تومن معامله ميكردن خبر چرند نگيد
روحانی چه کاره هست آخه چرا خودتون رو گول میزنید ما باید یادبگیرمی به دینا احترام بگذرایم تا آنها هم به ما احترام بگذاریم ما هروقت زیرساختهیا قوی داشتیم بریم ادعا کنیم امریکا کاری نمیتونه کاری کنه نه اینکه هنوز تحریم نفت شروع نشده ارز پول ملی ۸۰ درصد کم شده است
آقای روحانی خجالت هم خوب چیزی هست دلار ۳۸۰۰ کردی ۱۳ هزارتومان همه چیز سه برابر شده ولی حقو ها ثابت حتی دیگه نمیتونیم خوراک خودمون رو تهیه کنیم چرا ما باید چوب بی سواید دولتمردان رو بخوریم
مشاهده کامنت های بیشتر
آرش کمانگیر,آرش کمانگیر عکس,بیوگرافی آرش کمانگیر زندگی نامه آرش کمانگیر یکی از اساطیر ایرانی

دین:اسلام

پیشه:پهلوان

ملیت:ایرانی

علت مرگ:بی جان شدن پس از پرتاب تیر

منصب:سردار

ادامه
علی یاسینی,تصاویر علی یاسینی,کنسرت علی یاسینی زندگینامه علی یاسینی خواننده و ترانه سرای ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵

زادگاه:تهران

پیشه:خواننده

ملیت:ایران

بیوگرافی علی یاسینی

علی یاسینی خواننده جوان و پرطرفدار ایرانی در تاریخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵ در تهران متولد شد. وی در یک خانواده چهار نفره بزرگ شده است و یک خواهر بزرگتر از خودش دارد.علی یاسینی فارغ التحصیل رشته معماری می باشد. قد علی یاسینی ۱۹۳ سانتیمتر است.

ادامه
امیر روستایی,امیر روستایی بازیکن پرسپولیس,شروع فوتبالی امیر روستایی بیوگرافی امیر روستایی بازیکن فوتبال + تصاویر

تاریخ تولد:۱۴ مرداد ۱۳۷۶

محل تولد:تهران

پست:مهاجم، وینگر

شغل:فوتبالیست

قد:۱۸۲ سانتی متر

ادامه
مجید اخشابی,بیو گرافی مجید اخشابی,زندگی نامه مجید اخشابی بیوگرافی مجید اخشابی خوانندهٔ موسیقی پاپ و سنتی کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ دی ۱۳۵۱

زادگاه:تهران

سبک:پاپ، سنتی

ساز:سنتور،  سه تار

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، آهنگساز، نوازنده، پژوهشگر، مدرس دانشگاه

ادامه
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
ویژه سرپوش