یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
۱۲:۵۵ - ۱۴ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۸۸۴
اخبار فلزات، طلا و ارز

رئیس اتحادیه طلای تهران: چشم‌انداز قیمت طلا تا پایان هفته/ صعود طلا متوقف نمی‌شود!

قیمت طلا امروز
رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: با افزایش قیمت دلار پیش‌بینی‌ها از احتمال نوسان قیمت طلا حکایت دارد. در شرایط فعلی تقاضا برای خرید سکه بیشتر از مصنوعات طلا است.

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش مجدد قیمت دلار باعث شد که قیمت طلا در بازارهای داخلی گران شود. حال تا پایان این هفته قیمت طلا چه خواهد شد؟

در همین حال رئیس اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است قیمت طلا تا پایان این هفته روند ثابتی داشته باشد؟ به تجارت‌نیوز گفت: با افزایش قیمت دلار پیش‌بینی‌ها از احتمال افزایش دوباره قیمت طلا حکایت دارد؛ چرا که نوسان قیمت دلار به طور مستقیم بر قیمت طلا اثرگذار است. چنانچه قرار باشد قیمت دلار با همین رویه گران شود، احتمالا قیمت طلا تا پایان هفته نوسان افزایشی را تجربه خواهد کرد.

ابراهیم محمدولی افزود: در این وضعیت از مسئولان انتظار می‌رود که با کنترل قیمت دلار قیمت طلا و سکه را در بازار مدیریت کنند. طبق آخرین برآوردها قیمت سکه حدود ۲/۷ درصد رشد داشته است و با افزایش ۱۳۲ هزار تومانی قیمت ۹ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان را ثبت کرده است.

او در پاسخ به این پرسش که آیا در این شرایط مردم بیشتر متقاضی خرید طلا هستند یا سکه؟ پاسخ داد: در شرایط فعلی تقاضا برای خرید سکه بیشتر از مصنوعات طلا است. همچنین چنانچه مردم قصد خرید طلا داشته باشند بیشتر طلای آب شده یا خام را به مصنوعات طلا ترجیح می‌دهند و متقاضی خرید طلای خام هستند.

محمدولی به آخرین قیمت طلای ۱۸ عیار اشاره کرد و گفت: براساس آخرین معاملات انجام شده قیمت طلای ۱۸ عیار ۸۸۹ هزار تومان است.

پیش‌بینی تحلیلگران جهانی:صعود طلا متوقف نمی‌شود!

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران همچنان نسبت به تداوم روند افزایشی قیمت طلا ابراز خوش بینی کردند.

قیمت طلا امروز

به گزارش ایسنا، طلا هفته گذشته برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱ به بالای ۱۸۰۰ دلار صعود کرد و به نقطه عطف جدیدی رسید و با توجه به عوامل بنیادین قوی، به نظر می‌رسد روند صعودی این فلز ارزشمند توقف ناپذیر است.

از میان ۱۷ کارشناس وال استریت که در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز شرکت کردند، ۱۲ نفر معادل ۷۰ درصد افزایش و سه نفر معادل ۱۸ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند در حالی که دو نفر معادل ۱۲ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی آنلاین از سرمایه گذاران، ۱۹۴۰ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۲۸۷ نفر معادل ۶۶ درصد به افزایش و ۳۷۳ نفر معادل ۱۹ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۸۰ نفر معادل ۱۴ درصد نظری نداشتند.

علاوه بر این که طلا از نظر فنی، روند صعودی پرقدرتی را تجربه می‌کند، تحلیلگران خاطرنشان کرده اند که بازار با حمایت قابل توجهی روبروست زیرا سرمایه گذاران در هنگام کاهش قیمت، به سرعت به خرید می‌پردازند.

حتی رکورد رشد مشاغل آمریکا در ژوئن هم باعث نشد قیمت طلا پایین بیاید و بازار معاملات هفته گذشته را که به دلیل تعطیلات رسمی کوتاه‌تر شده بود، با افزایش به پایان برد.

کوین گریدی، رییس شرکت فونیکس اظهار کرد که روشن است که یک کف قیمت در بازار وجود دارد و سرمایه گذاران در قیمتهای پایین به خرید می‌پردازند.

دارین نیوسام، رییس شرکت دارین نیوسام آنالایز اظهار کرد شاخصهای بازار نشان می‌دهند که این فلز ارزشمند در حال حاضر دچار بیش خرید شده است اما سرمایه گذاران در وضعیت فعلی باید تصویر فنی را نادیده بگیرند.

اگرچه طلا در حال حاضر توجه زیادی را جلب کرده اما برخی از تحلیلگران به سرمایه گذاران هشدار داده اند که در سطوح قیمت فعلی بازار را دنبال نکنند.

افشین نوابی، مدیر معاملات گروه ام کی اس سوییس در این باره گفت: به نظر می‌رسد بازار طلا در سطوح فعلی اندکی نوسانی شده است با این حال وی نسبت به روند صعودی طلا خوش بینی محتاطانه‌ای نشان داد.

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت وال تریدینگ اظهار کرد که وی نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین است اما در سطوح قیمت فعلی وارد بازار نمی‌شود.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز در این باره گفت: وی نسبت به روند صعودی طلا نگران نخواهد شد مگر این که طلا میانگین قیمت ۲۰ روزه که در حدود ۱۷۵۰ دلار قرار دارد را تست کند.

  • 20
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش