چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
۱۴:۴۰ - ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۱۱۷۱
اخبار خواندنی ها و دیدنی ها

۸ ترند زیبایی از دوران قرون وسطی که بار دیگر مُد شده اند

ترند زیبایی از دوران قرون وسطی,ترند‌های مُد و فشن
استاندارد‌های زیبایی همواره در تغییر بوده است؛ و تاریخ نشان داده ترند‌های مُد و فشن چرخشی هستند و ما هرگز نمی‌دانیم که کدام یک از آن‌ها دوباره دل مان را خواهد ربود و کدام یک برای همیشه محو خواهد شد. به عنوان مثال «چشمان روباهی» در دوران قرون وسطی هم محبوبیت داشت. در آن زمان آرایش کردن ممنوع بود به همین دلیل زن‌ها سعی می‌کردند با روش‌های خاصی این حالت را به چشمان خود دهند. آن‌ها ابرو‌ها و مژه‌های بالا و پایین خود را می‌کندند. علاوه بر این، با روش‌های دردآوری به صورت خود پف می‌دادند. به همین دلیل گونه‌ها و چشم‌ها ورم می‌کردند و چشم‌ها باریک‌تر دیده می‌شدند.

استانداردهای زیبایی همواره در تغییر بوده است. و تاریخ نشان داده ترندهای مُد و فشن چرخشی هستند و ما هرگز نمی دانیم که کدام یک از آن ها دوباره دل مان را خواهد ربود و کدام یک برای همیشه محو خواهد شد.

۱- چشمان روباهی

ترند زیبایی از دوران قرون وسطی,ترند‌های مُد و فشن

«چشمان روباهی» در دوران قرون وسطی هم محبوبیت داشت. در آن زمان آرایش کردن ممنوع بود به همین دلیل زن ها سعی می کردند با روش های خاصی این حالت را به چشمان خود دهند. آن ها ابروها و مژه های بالا و پایین خود را می کندند. علاوه بر این، با روش های دردآوری به صورت خود پف می دادند. به همین دلیل گونه ها و چشم ها ورم می کردند و چشم ها باریک تر دیده می شدند.

۲- صورت پف کرده

ترند زیبایی از دوران قرون وسطی,ترند‌های مُد و فشن

در دوران قرون وسطی صورت گرد و پف کرده با چشمان نسبتاً کشیده را بسیار جذاب می دانستند. شاید دلیل آن اردوی زرین، امپراتوری نوادگان چنگیز خان مغول بود که آن زمان قدرت و نفوذ زیادی داشت. به علاوه، مردم آن زمان تحت تأثیر داستان های مارکوپولو، سیاح ایتالیایی بودند که به چین سفر کرده بود و از زیبایی زنان چینی می گفت.

بسیاری از دختران امروزی هم هنگام عکس گرفتن برای شبکه های اجتماعی لب های خود را جلو می دهند، حالتی خواب آلود به چهره ی خود می دهند و چشمان خود را خمار می کنند. تصاویر اینستاگرام بیلی آیلیش و دوا لیپا، خوانندگان مشهور نمونه هایی از این امر هستند. به علاوه مدت ها است که دنیا شیفته ی استایل آسیای شرقی شده و در حال حاضر دخترانی با چنین ظاهری را جزء زیباترین ها می دانند.

۳- چشمان عمیق

ترند زیبایی از دوران قرون وسطی,ترند‌های مُد و فشن

دختران امروزی برای عمق بخشیدن به چشمان خود از لنز یا برنامه های ویرایش عکس استفاده می کنند. در گذشته زیبارویان طبقه ی اشراف از روش خطرناکی برای این منظور استفاده می کردند. آن ها عصاره ی گیاه بلادونا را درون چشمان خود می ریختند که بسیار سمی است. این عصاره مردمک چشم ها را گشاد می کرد و باعث می شد چشم ها درخشان و بزرگ تر به نظر برسند. به همین دلیل در زبان ایتالیایی «بلادونا» به معنای «زن زیبا» است.

۴- آرایش بدون آرایش

ترند زیبایی از دوران قرون وسطی,ترند‌های مُد و فشن

آرایش طبیعی که به آن آرایش بدون آرایش هم گفته می شود یکی از ترندهای اصلی سال های اخیر بوده و بسیاری از طراحان مد، آرایشگر و ستارگان مشهور پیرو آن بوده اند. در این شیوه با آنکه از مقادیر زیادی محصولات آرایشی استفاده می شود اما چهره در نهایت بدون آرایش به نظر می رسد، گویی به تازگی شسته شده باشد.

در دوران قرون وسطی هم زنان باید ظاهری طبیعی می داشتند چون کلیسا انجام هرگونه آرایشی را ممنوع کرده بود. اما حتی در آن دوران تاریک هم زنان توانستند با استفاده از محصولات طبیعی ای که روی چهره مشخص نمی شد به ظاهر خود برسند. مثلاً با مالیدن لیموترش به لب های خود رنگ آن را روشن تر می کردند و با کمک ترکیبات خاصی عیوب پوست خود را می پوشانند.

۵- میکروبلیدینگ

ترند زیبایی از دوران قرون وسطی,ترند‌های مُد و فشن

بعد از آزمون و خطاهای فراوان با ابروهای خود در دهه ی ۲۰۰۰، زن ها برای بازگرداندن ابروهای خود به شیوه ی میکروبلیدینگ روی آوردند. زنان اشرافی دوران قرون وسطی هم مشکل مشابهی داشتند. همه ی آن ها ابروهای خود را تراشیده بودند و بعداً برای بازگرداندن ابرو به چهره ی خود از موی جوندگان کمک گرفتند. آن ها بعدها از موی انسان برای همین منظور استفاده کردند.

۶- اکستنشن مو

ترند زیبایی از دوران قرون وسطی,ترند‌های مُد و فشن

زنان در دوران قرون وسطی بیش از حالا با اکستنشن های مو آزمون و خطا می کردند. درست است که آن زمان کلیسا اجازه ی استفاده از کلاه گیس را به زنان نمی داد اما بسیاری از آن ها کار خود را می کردند. در آن زمان موی انسان بسیار گران قیمت بود اما زنان اشارفی که آرزوی داشتن موهایی مجلل را داشتند، با اشتیاق آن ها را خریداری می کردند.

۷- اصلاح موهای بدن

اصلاح موهای بدن، از جمله موهای روی پیشانی یکی از مناسک زیبایی مهم زنان دوران قرون وسطی بود. آن ها می خواستند پوستی صاف و یکدست داشته باشند و برای این کار از ترکیبات موبر به خصوصی استفاده می کردند. این ترکیبات معمولاً از سرکه یا آهک خام درست می شدند.

۸- بلوند توت فرنگی

ترند زیبایی از دوران قرون وسطی,ترند‌های مُد و فشن

بلوند توت فرنگی یکی از محبوب ترین رنگ های مو در سال های اخیر بوده است. اما این رنگ مو در گذشته هم بسیار محبوب بوده. با این حال، زن ها برای رنگ کردن موهای خود با دشواری زیادی رو به رو بودند. در آن زمان اعتقاد بر این بود داشتن گردنبندی از سنگ اوپال کمک می کند رنگ موها تیره تر نشود، به همین دلیل بسیاری از زنان برای داشتن این سنگ تلاش می کردند.

rooziato.com
  • 9
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
ویژه سرپوش