سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲
۱۲:۴۵ - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۶۶۰۵
اخبار خواندنی ها و دیدنی ها

ماجرای جمجمه های عجیب باستانی؛ منشاء زمینی یا فرازمینی؟

کشف جمجمه های باستانی در کرواسی,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

باستان شناسان اخیرا چند جمجمه عجیب باستانی در کرواسی پیدا کردند. آیا ممکن است این جمجمه های عجیب منشاء فرازمینی یا غیرانسانی داشته باشند؟

اخیرا باستان شناسان در حال کاوش منطقه‌ای از کشور کرواسی بودند که ناگهان چشمشان به چیزی بسیار عجیب خورد؛ جمجمه‌هایی بسیار عجیب که بیشتر از آن که شبیه جمجمه‌های انسان باشند، شبیه جمجمه‌هایی هستند که آنها را اغلب در آثار علمی تخیلی مشاهده کرده‌ایم!

باستان شناسان پس از انجام بررسی‌های لازم، متوجه شدند که جمجمه های عجیب یافت شده متعلق به سه کودک بین ۱۲ تا ۱۶سال است. این کودکان بین ۴۱۵ تا ۵۶۰سال پس از میلاد مسیح (بین سال‌های ۴۱۵ تا ۵۶۰میلادی) می‌زیسته‌اند و ظاهرا از سوءتغذیه هم عذاب می‌کشیدند. نکته جالب این است که باستان شناسان معتقدند هر سه کودک، به طور ناگهانی درگذشته‌اند. آن‌ها معتقدند دلیل مرگ این کودکان، آسیب‌دیدگی نبوده و هرچی که باعث مرگ آن‌ها شده، خیلی سریع آن‌ها را کشته و هیچ اثری هم از خودش در استخوان‌های قربانی نگذاشته است. به همین دلیل باستان شناسان معتقدند که دلیل مرگ این کودکان، به احتمال بسیار زیاد، طاعون یا دیگر بیماری‌های این‌چنینی بوده است.

کشف جمجمه های باستانی در کرواسی,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها محل کشف شدن جمجمه های عجیب باستانی

پس از بررسی‌های بیشتر مشخص شد که یکی از جمجمه‌ها، متعلق به کودکی از اوراسیای غربی بوده و البته این کودک، جمجمه عادی و معمولی‌ای هم داشته است.

یکی دیگر از کودکان، اهل خاور دور یا همان آسیای شرقی کنونی بوده و جمجمه این کودک به صورت اُریب تغییر شکل داده شده بوده و جمجمه او کشیده‌تر شده بوده.

کودک سوم هم که جمجمه‌اش بیشتر از دیگر کودکان مورد تغییر ظاهر قرار گرفته بوده، اهل خاور نزدیک یا آسیای غربی کنونی بوده است. ارتفاع جمجمه این کودک، به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده بوده.

کشف جمجمه های باستانی در کرواسی,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها تصویر سی تی اسکن یک جمجمه تغییر شکل یافته

اما این جمجمه های عجیب اولین جمجمه‌های غیرطبیعی‌ای نیستند که توسط باستان شناسان کشف شده‌اند. باستان شناسان و تاریخ‌دانان معتقدند که از ۱۲هزار سال پیش که برای اولین بار در کشور چین باستان، سنت‌هایی مبنی بر تغییر ظاهر جمجمه وجود داشته، در بقیه نواحی دنیا، مثل اوراسیا (اروپا و آسیا) و آفریقا هم سنت‌های مشابهی بوجود آمده است. دلیل اینکه چرا مردم باستان اقدام به تغییر ظاهر جمجمه خودشان می‌کردند، به طور قطعی مشخص نشده اما روشی که آن‌ها برای تغییر ظاهر جمجمه استفاده می‌کردند، مشخص شده است.

نحوه تغییر شکل جمجمه

اکثریت قریب به اتفاق باستان شناسان معتقدند که تغییر شکل جمجمه با استفاده از چرم و پارچه، کیسه‌های مملو از خاک یا بلاک‌های چوبی انجام می‌گرفته. آن‌ها معتقدند که هیچکس توانایی تغییر شکل جمجمه خودش را نداشته اما در برخی سنت‌ها، وقتی کودکی به دنیا می‌آمده به علت نرم بودن جمجمه آن کودک، والدین او اقدام به تغییر ظاهر جمجمه نوزادشان می‌کردند! به عنوان مثال در تصویر نقاشی شده پایین، می‌توانید یک مادر را ببینید که درحال تغییر شکل جمجمه فرزند خود است. همانطور که مشاهده می‌کنید، جمجمه خود مادر هم در دوران نوزادی تغییر شکل پیدا کرده است:

کشف جمجمه های باستانی در کرواسی,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

اما مردمان باستان به چه دلیلی ظاهر جمجمه‌های کودکان خود را تغییر می‌داده‌اند؟

منشاء فرازمینی جمجمه های عجیب باستانی

ابتدا باید بگوییم که برخی افراد، معتقدند که این جمجمه‌ها اصلا متعلق به انسان نیستند و منشاء غیرانسانی دارند. درواقع این افراد به یک تئوری بنام فضانوردان باستانی اعتقاد دارند. براساس این تئوری، فرازمینی‌ها قبلا بارها و بارها به کره زمین سر زده‌اند و بسیاری از پیشرفت‌های علمی و مخصوصا تکنولوژی‌های تمدن‌های باستانی هم مدیون حضور همین فرازمینی‌ها بوده است. کسانی که به این تئوری اعتقاد دارند، معتقدند که این جمجمه های عجیب باستانی هم متعلق به همان بیگانگان باستانی هستند. درواقع آن‌ها این جمجمه های عجیب را مدرکی برای اثبات حضور فرازمینی‌ها در کره زمین می‌دانند. اما واضح است که تئوری فضانوردان باستانی هرگز ثابت نشده و صرفا در حد یک تئوری است.

برخی افراد دیگر هم هستند که به تئوری فضانوردان باستانی اعتقاد ندارند اما باز هم معتقدند این جمجمه های عجیب باستانی، منبعی فرازمینی دارند! درواقع آن‌ها معتقدند که خود انسان‌ها، جمجمه کودکان خودشان را تغییر می‌دادند و این موضوع را قبول دارند که جمجمه های عجیب یافت شده، جمجمه‌های انسان هستند. اما آن‌ها معتقدند که دلیل انسان‌ها برای تغییر ظاهر جمجمه‌های کودکانشان این بوده که یا از طرف فرازمینی‌ها دستور به انجام چنین کاری می‌گرفتند یا صرفا برای ادای احترام به فرازمینی‌ها یا حتی پرستش آن‌ها، کودکانشان را شبیه فرازمینی‌ها می‌کرده‌اند!

کشف جمجمه های باستانی در کرواسی,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

منشاء زمینی جمجمه های عجیب باستانی

اما یک تئوری علمی هم در رابطه با منشاء این جمجمه های عجیب باستانی وجود دارد. اکثر باستان شناسان معتقدند که تغییر ظاهر جمجمه، صرفا برای یکسان شدن اعضای جامعه بوده است. واضح است که اعضای جامعه‌ای که جمجمه‌هایشان از کودکی به یک شکل مشخص تغییر شکل پیدا کرده است، باوجود اینکه کاملا شبیه همدیگر هستند، هیچ شباهتی به آدم‌های دیگر جوامع یا دیگر قبیله‌ها نداشته‌اند. درواقع این تغییر ظاهر جمجمه‌ها برای ایجاد حس هویت و تعلق داشتن در اعضای جامعه انجام می‌گرفته.

دوتا از معروف‌ترین جامعه‌هایی که برای ایجاد حس هویت در میان اعضا، اقدام به تغییر شکل جمجمه‌های کودکان خود می‌کردند، شامل گروهی بنام کالاگو (Collagua) در امپراطوری اینکاها (Inca Empire) و گروهی از مکتشفان اسپانیایی بنام کاواناس (Cavanas) می‌شود.

کالاگوها که افرادی بسیار بلندمرتبه درمیان اینکاها بودند، جمجمه‌هایی نازک و دراز داشتند. این درحالی است که کاواناس‌ها، جمجمه‌هایی پهن و عریض داشتند. درست است که کار کالاگوها و کاواناس‌ها بسیار عجیب بنظر می‌رسد اما از یک زاویه، می‌توان گفت که اتفاقا شکل جمجمه‌های آن‌ها نتیجه‌ای بسیار جالب و هوشمندانه‌ای هم در پی داشته؛ هیچ غریبه‌ای، هرگز، نمی‌توانسته خودش را یک کالاگو یا کاواناس جا بزند! درواقع هیچکس نمی‌توانسته به عنوان جاسوس وارد اجتماع کالاگوها یا کاواناس‌ها بشود چرا که یک آدم بالغ، هرگز نمی‌تواند شکل جمجمه خودش را تغییر دهد و تنها والدین او هستند که می‌توانستند در دوران نوزادی، جمجمه کودکشان را شبیه کاواناس‌ها یا کالاگوها بکنند!

کشف جمجمه های باستانی در کرواسی,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

  • 12
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش