یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
۱۲:۳۷ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۲۰۲۸۴۱
اخبار خواندنی ها و دیدنی ها

مجموعه حقایق جالب و شگفت‌انگیز

گاهی اوقات ممکن است با خود فکر کنید که همه راز‌های دنیای مدرن را می‌دانید! علاوه بر این امروزه می‌توانید تقریبا پاسخ هر سوالی را در دنیای اینترنت بیابید. اما آیا می‌دانید که چاپ اولین عکس دنیا، بیشتر از ۸ ساعت زمان برد! و یا اینکه هسته کره زمین به اندازه سطح خورشید، داغ است! پس وقتشه که به این موضوع پی ببرید که جهان به این سادگی هم نیست. امروز با ما همراه باشید تا مجموعه حقایقی جالب و شگفت انگیز را برایتان بیان کنیم که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست.

حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱. تاکنون برای شما هم اتفاق افتاده است که تصور کنید که ویبره تلفن همراه خود را احساس می‌کنید در حالی که اینطور نیست! اگر اینگونه است پس شما «سندرم توهم لرزش و زنگ تلفن همراه» را دارید که به توهم و احساس غلطی گفته می‌شود که فرد مبتلا، صدای زنگ تلفن همراه خود یا شخص دیگری را می‌شنود یا ویبره آن را احساس می‌کند، بدون آنکه تلفن همراه وی زنگ خورده باشد. دانشمندان علت این پدیده را اعتیاد بیش از حد افراد به استفاده از تلفن همراهشان می‌دانند.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲. به طور میانگین اینترنت خانگی شما سرعتی معادل ۲۵ مگابیت بر ثانیه دارد که برای تماشای فیلم‌های آنلاین بدون ایجاد وقفه کافی به نظر می‌رسد. اما فقط برای اطلاعتان باید بگوییم که سرعت اینترنت ناسا در برخی آزمایشات به عدد شگفت انگیز ۹۱ گیگا بایت بر ثانیه هم رسیده است!
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۳. هات چاکلت طعم بهتری می‌دهد اگر آن را در یک فنجان نارنجی رنگ بنوشید! محققان از ۵۷ داوطلب خواستند که یک نوع هات چاکلت را در فنجان‌های قرمز، سفید، نارنجی و کرمی رنگ بنوشند. تقریبا همه‌ی داوطلبان تایید کردند که وقتی هات چاکلت را در فنجان نارنجی رنگ خوردند، طعم بهتری داشت.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۴. به احتمال زیاد با واژه‌هایی همچون مگابایت، گیگابایت و ترابایت آشنا هستید. اما درباره پتابایت چه می‌دانید؟ درست مانند یک گیگابایت که ۱۰۲۴ مگابایت را شامل می‌شود، یک پتابایت نیز ۱۰۲۴ ترابایت است که عددی سرسام آور است! برای اطلاع، یک پتابایت می‌تواند ۱۳ سال پیاپی ویدیو‌هایی با کیفیت HD را در خود ذخیره کند! همچنین برای ذخیره تمام کتاب‌های بشر از زبان‌های مختلف و از آغاز تا کنون، به ۵۰ پتابایت حافظه نیاز است!
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۵. اولین کامپیوتر که در سال ۱۹۵۶ میلادی ساخته شد، حافظه‌ای به اندازه ۵ مگابایت را داشت. با این حال وزن این هارد درایو به بیش از یک تن می‌رسید!
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۶. بیش از ۶۸درصد از کل آب شیرین جهان برای همیشه منجمد است که در یخچال‌های طبیعی قطبی قرار دارد.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۷. در سال ۲۰۰۶، "قطر تلکام" شماره موبایل منحصربه فرد ۶۶۶۶۶۶۶ را به حراج گذاشت و یک فرد ناشناس این شماره را به مبلغ ۲.۷میلیون دلار خرید و صاحب گرانترین شماره موبایل جهان شد!
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۸. هسته کره زمین به اندازه سطح خورشید، داغ است. این هسته بیشتر از آهن جامد و نیکل است که توسط یک مایع بسیار داغ احاطه شده است که دمای آن را به ۶ هزار درجه سانتیگراد می‌رساند.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۹. تنها پرنده‌ای که می‌تواند به عقب پرواز کند، مرغ مگس خوار است. آن‌ها معمولا اینکار را هنگام دور شدن از گل‌ها انجام می‌دهند.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۰. جوانه‌های چشایی انسان عمر بسیار کوتاهی دارند. عمر آن‌ها بین ۱۰ تا ۱۴ روز است. همچنین شما نمی‌توانید آن‌ها را با چشم غیر مسلح ببینید. چونکه آن‌ها بسیار کوچک هستند.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۱. اگر به لوگوی مرورگر محبوب فایرفاکس دقت کرده باشید احتمالا فکر کرده اید که حیوان روی لوگو یک روباه است، ولی در واقع اینگونه نیست! و این حیوان زیبای روی آیکون فایرفاکس یک "پاندای سرخ" است.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۲. خورشید در واقع ستاره‌ای با اندازه‌ای متوسط است با این حال اندازه آن ۱،۳۰۰،۰۰۰ برابر زمین است! وزن این ستاره همپنین ۳۳۳،۰۰۰ برابر زمین است.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۳. فرقی نمی‌کند که هوای بیرون چقدر گرم و داغ باشد، با این حال شما قادر نخواهید بود که تخم مرغ را با گرمای آن طبخ کنید. بالاترین دمایی که تاکنون در مناطق مسکونی ثبت شده است، ۵۵ درجه سانتیگراد بوده است، اما برای طبخ تخم مرغ حداقل دمای ۷۰ درجه سانتیگراد نیاز است.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۴. ۳۸ سال زمان برد تا رادیو به رکورد ۵۰میلیون شنونده برسد. برای مقایسه آیپاد اپل در عرض فقط ۳ سال به این رکورد رسید.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۵. دانشمندان ادعا می‌کنند که ۱ درصد از هسته زمین را طلا تشکیل داده است. اگرچه ممکن است که زیاد به نظر نرسد، با این حال اگر شما این ۱ درصد طلا را بتوانید استخراج کنید، قادر خواهید بود تا سطح کره زمین را تا ارتفاع ۵۰ سانتیمتر بپوشانید!
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۶. هر ماه بیشتر از ۶۰۰۰ ویروس جدید کامپیوتری به وجود می‌آید! شیوع گسترده ویروس‌های کامپیوتری به دهه ۹۰ میلادی بر می‌گردد. قبل از آن تنها ۵۰ ویروس شناخته شده کامپیوتری وجود داشت. متاسفانه امروزه حدود ۹۰ درصد از ایمیل ها، حاوی نوعی از بدافزار هستند. بهترین آنتی ویروس‌ها می‌توانند روزانه ۳۶۰،۰۰۰ فایل مخرب را شناسایی کنند.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۷. "بارکد" در اکتبر ۱۹۵۲ میلادی ثبت اختراع شد. اما از شروع استفاده آن بر روی محصولات مختلف تنها ۲۲ سال می‌گذرد.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۸. هنگامی که شما استراحت می‌کنید مغز شما بیش از ۲۰درصد از انرژی بدن شما را مصرف می‌کند! این اندام هوشمند بدن شما همچنین ۳۳۰ کالری در روز مصرف می‌کند.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۱۹. دریایی وجود دارد که مرز آن نه با خشکی بلکه با جریانات اقیانوسی تعریف می‌شود دریای سارگاسو تنها دریای دنیاست که ساحل ندارد! این دریای عجیب و منحصربفرد در در وسط اقیانوس اطلس شمالی قرار گرفته است و در احاطه جریان‌های اقیانوسی می‌باشد.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۰. بلندترین صدا در بین حیوانات کره زمین متعلق به «میگوی ببری تپانچه ای» است که بلند‌ترین صدا را با توجه به وزن بدن خود تولید می‌کند. صدایی که این جانور تولید می‌کند صرفااز فاصله چند سانتیمتری شنیده می‌شود ونه چند ده یا چند صدکیلومتری، با این حال دستگاه‌های اندازه گیری این صدا را ۱۹۰ دسی بل ثبت کرده اند، اما وزن این میگو فقط ۵۰ گرم است.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۱. در دفتر مرکزی گوگل دستگاه چمن‌زنی وجود ندارد. در عوض، آن‌ها بز اجاره می‌دهند! گله‌ای متشکل از ۲۰۰ بز مرتباً آورده می‌شوند تا چمن‌ها را بخورند و همه چیز را مرتب نگه دارند!
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۲. ثابت شده است که هنگام نگاه کردن به مانیتور کامپیوتر، کمتر چشمک می‌زنید. انسان در حالت معمولی در هر دقیقه حدود ۲۰ بار چشمک می‌زند. با این حال هنگام استفاده از رایانه این مقدار به ۷ بار در دقیقه می‌رسد.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۳. بیش از ۱۲۰میلیون تکه زباله در فضای اطراف زمین می‌چرخند. متاسفانه تمام این زباله‌های فضایی، منشا انسانی دارند!
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۴. اولین عکس در سال ۱۸۲۶ میلادی گرفته شد و فرآیند چاپ آن بیش از ۸ ساعت زمان برد! اما تنها با گذشت ۱۳ سال این زمان به ۱۵ دقیقه کاهش یافت.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۵. پزشکان جراحی که در هفته بیشتر از ۳ ساعت بازی‌های ویدیویی را انجام می‌دهند، در حین عمل ۳۷درصد اشتباه کمتری مرتکب می‌شوند. بعلاوه آن‌ها ۲۷درصد سریع‌تر از جراحان دیگر در حین عمل هستند.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۶. با اینکه سطح خورشید بسیار داغ است، ولی رعد و برق ۵ برابر داغ‌تر از سطح خورشید است! هر ثانیه ۱۰۰ رعد و برق به زمین برخورد می‌کند که برابر با ۸میلیون در روز و ۳میلیارد رعد و برق در سال است!
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۷. "آبشار آنجل" مرتفع‌ترین آبشار پیوسته جهان است که ارتفاع آن به اندازه یک ساختمان ۳۰۰ طبقه است!
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۸. هر روز حدود ۳.۵میلیارد جست و جو در گوگل انجام می‌شود.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۲۹. اولین موس کامپیوتری در سال ۱۹۶۴ میلادی و از چوب ساخته شد. این ابزار برای ثبت حرکات در دو جهت، از دو چرخ قائم استفاده می‌کرد و می‌توانستید آن را مانند موس‌های امروزی در دست تان بگیرید.
حقایق جالب و شگفت‌انگیز,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها ۳۰. همانطور که می‌دانید گاز‌های گلخانه‌ای اثرات مضری برای انسان‌ها دارند. با این حال اگر گاز‌های گلخانه‌ای وجود نداشتند دمای کره زمین به منفی ۱۸ درجه سانتیگراد می‌رسید. برای مقایسه میانگین دمای کره زمین اکنون ۱۵ درجه سانتیگراد است.

bartarinha.ir
  • 17
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
رضا بهرام,زندگینامه رضا بهرام,رضا هلاورجانی بیوگرافی رضا بهرام از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

نام هنری: رضا بهرام

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۷۰

محل تولد: یزد

شغل: خواننده

سبک: پاپ

ادامه
شهریار مقانلو,عکس های شهریار مقانلو,شهریار مقانلو بازیکن فوتبال بیوگرافی شهریار مقانلو، اقای گل لیگ ازادگان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ماه ۱۳۷۳

محل تولد: زنجان

ملیت: ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۷ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش