۱۷:۱۲ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۲۰۴۵۰۵
اخبار خواندنی ها و دیدنی ها

خشونت و ترور به سبک گیاهخواران

خشونت و ترور به سبک گیاهخواران,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
انگلیس یکی از کشورهایی است که گیاه‌خواری در آن به شکل گسترده‌ای رواج دارد و نزدیک به چهار میلیون jk در آنجا گیاهخوار هستند، در حالی که بسیاری از آنها با استفاده از آزادی شخصی خود به طور مسالمت‌آمیز گیاهخواری می‌کنند، اما برخی دیگر نیز دیدگاه متفاوتی دارند و تلاش می‌کنند تا بقیه افراد جامعه را نیز مجبور به پیروی از سبک غذایی خود کنند.

 یک‌ جوان گیاهخوار عکس بالاتنه‌ی عریان خود را منتشر می‌کند تا بگوید از وقتی رژیم غذایی گیاهی را جایگزین گوشتخواری کرده، تغییرات اساسی در بدن او رخ داده‌ است؛ گیاهخواری بین عموم مردم و مشاهیر به یک اندازه راه خود را باز کرده‌ است و آنها در تلاش هستند با روش‌های مسالمت آمیز این سبک از غذا خوردن را ترویج دهند، در مقابل عده‌ای بر این باورند که برخی. گیاهخواران در حال رواج دادن افراطی‌گری زیست محیطی هستند و برای رساندن افکار خود به باقی افراد جامعه از ابزارهای خشن و افراطی استفاده می‌کنند و به طبیعت زندگی افراد و یا تمایلات شخصی گوشتخواران احترام نمی‌گذارند.

انگلیس یکی از کشورهایی است که گیاه‌خواری در آن به شکل گسترده‌ای رواج دارد و نزدیک به چهار میلیون تن در آنجا گیاهخوار هستند، در حالی که بسیاری از آنها با استفاده از آزادی شخصی خود به طور مسالمت‌آمیز گیاهخواری می‌کنند، اما برخی دیگر نیز دیدگاه متفاوتی دارند و تلاش می‌کنند تا بقیه افراد جامعه را نیز مجبور به پیروی از سبک غذایی خود کنند. آنها معتقدند نه تنها برای حفظ سلامت انسان بلکه برای محافظت از حیوانات در برابر کشتار و شکنجه باید همه را وادار به گیاهخواری کنیم.

خشونت و ترور به سبک گیاهخواران,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

در بیانیه ای که به رسانه‌ها ارسال شد، جمعی از قصابان و  کشاورزان که به چرای دام می‌پردازند توضیح دادند که برخی گیاهخواران زندگی آنها را به جهنم واقعی تبدیل کرده‌اند. سال گذشته در انگلیس گزارش شد که یک گیاهخوار و حامی حیوانات به یک قصابی در لسترشر حمله کرد و یک‌خوک کوچک سه ماهه را به سرقت برد. این مرد جوان از سرقت و نجات این خوک فیلم گرفت و کلیپ ویدئویی را در حساب های شخصی خود در رسانه های اجتماعی منتشر کرد که این امر به پلیس این امکان را می داد که وی را به اتهام مزاحمت، سرقت و تخریب اموال عمومی دستگیر کند.

این جوان علاوه بر اخراج از شغلش به ۱۰۰ ساعت خدمت در جامعه محکوم شد. او پس از مجازات اظهار داشت که قصد او خیر بوده و می خواسته خوک را از کشته شدن نجات دهد. در انگلیس مافیای‌ گیاهی اصطلاحی است که به گیاهخوارانی داده می شود که از روش های خشن در تحمیل ایده‌های خود در مورد اهمیت رژیم گیاهخواری استفاده می‌کنند، از جمله اقدامات آنان: تخریب مزارع دامداران، به سرقت بردن حیوانات که برخی از آنها در طی روند سرقت یا پس از سرقت بر اثر ناتوانی گیاهخواران در مراقبت از آنها به دلیل نبود تجربه قبلی آنها در این زمینه می‌میرند.

خشونت و ترور به سبک گیاهخواران,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

«مافیای گیاهی» نه تنها حیوانات را برای محافظت از آنها سرقت می کنند، بلکه گاهی اوقات زمین‌های زراعی را تخریب می‌کنند، بنابراین دامداران هیچ جایی برای چرای حیوانات خود نمی‌یابند به علاوه پیام های تهدیدآمیزی به خانه دامداران و کشاورزان ارسال می‌شود ودر آن تهدید می‌کنند که آنها را خواهند کشت یا اموالشان را تخریب کرده و مزارعشان را خواهند سوزاند.

این تهدیدها گاهی از قلمرو تروریسم روانی خارج می‌شود و رنگ واقعیت به خود می‌گیرد و این توسط یکی از صاحبان فروشگاه های گوشت در شهر انگلیس اشفورد تجربه شد و گیاهخواران ویترین مغازه او را تخریب کردند و نامه‌هایی را برای او باقی گذاشتند که در صورت متوقف نکردن کسب و کار خود و کشتن حیوانات او را منفجر خواهند کرد. اتومبیل یک گوشت‌فروش در همان شهر نیز از سوی گیاهخواران تخریب شد.

خشونت و ترور به سبک گیاهخواران,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

نه تنها موارد فوق، روش‌های دیگری از ایجاد ترس روانی وجود دارد که به دنبال آن مدافعان حقوق حیوانات، در تعداد زیاد به رستوران‌های ارائه‌دهنده گوشت حمله می‌کنند و صداهای بلند و آزار دهنده‌ای  شبیه صداهای حیوانات هنگام کشتار، ایجاد می کنند، و یا برخی ویدیو کلیپ های خشن یا منزجر کننده از کشتن حیوانات را جلوی چشم افراد حین خوردن گوشت به نمایش می‌گذارند.

برخی از افراطیون گیاهخواری از حمله لفظی در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؛ یکی از معروف‌ترین آنها به فردی به نام جوی‌کاربسترونگ یکی از حامیان حقوق حیوانات در انگلستان بازمی‌گرد. او دامداران را به متجاوزینی تشبیه کرد که به حیوانات تجاوز جنسی می‌کنند، دیدگاه او با خشم گسترده‌ای از سوی گوشتخواران و دامداران مواجه شد تا جایی که او مجبور به عذرخواهی شد و ادّعا کرد عصبانی بوده و کنترلی روی‌حرفهایش نداشته است.

خشونت و ترور به سبک گیاهخواران,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

بعضی از گیاهخواران هم از روش‌های مسالمت‌آمیزی در مواجهه با فروشگاه‌های گوشت استفاده می‌کنند، و البته خسارت‌های اقتصادی زیادی را به مالکان این فروشگاه‌ها وارد می‌سازند؛ تظاهرات داخل فروشگاه و تلاش برای جلوگیری از خرید گوشت توسط مشتریان از جمله کارهایی است که آنها انجام می‌دهند. نمونه چنین حرکتی چندماه پیش در نیوزیلند رخ داد و گیاهخواران لباس‌های سیاه پوشیدند، روی دهانشان برچسب زدند و جلوی قسمت گوشت منجمد فروشگاه ایستادند و در دستانشان شاخه‌گلی گرفته‌ بودند که نشان‌دهنده اندوه و سوگواری برای حیواناتی بود که به هدف تغذیه بشر کشته‌شده بودند. تظاهرات آرام و مسالمت‌آمیز بود با این حال روی فروش آن مغازه اثر بدی گذاشت، و پای پلیس را وسط کشید.

کارکنانی که در شرکت‌های آزمایشگاهی روی حیوانات آزمایش انجام می‌دهند نیز از برخی حملات طرفداران گیاهخواری در امان نبوده‌اند؛ یک زوج گیاهخوار به نام‌های ناتاشا سیمبکنز و همسرش اسفین‌وان‌هاسلین بسته‌های حاوی ویروس ایدز را به کارکنان مشغول در این آزمایشگاه‌ها می‌فرستادند، به علاوه از بیرون آزمایشگاه بسته‌های انفجاری به درون پرتاب می‌کردند و اتومبیل کارکنان مستقر در آزمایشگاه دانشگاه کمبریج، بزرگ‌ترین آزمایشگاه‌حیوانات در اروپا را منفجر می‌کردند.

روی‌ آوردن طرفداران محیط‌ زیست و حقوق حیوانات به این‌انفجارها چیز جدیدی نیست و در سال ۱۹۸۵ میلادی خودروی دو پژوهشگر انجمن پژوهش‌های بیولوژی انگلستان در لندن منفجر شد و یک سال بعد از آن ماجرا پزشکی به نام اندرو سپاستینی پژوهشگر، بمبی را درون اتومبیلش پیدا کرد و از حادثه نجات یافت. یکی از افراد دخیل در این انفجارها در توجیه چنین اقداماتی گفت: ما می‌خواهیم این گروه در ترس و وحشت زندگی کنند!

tabnakbato.ir
  • 13
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید