پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۲۰۰۵۴

لب های نرم، لطیف و خوشرنگ با استفاده از ماسک لب

فواید استفاده از ماسک کلاژن لب,بهترین ماسک لب,چگونگی استفاده از ماسک لبماسک لب چیست
یکی از اجزای سازنده زیبایی صورت به طور قطع لب ها هستند، لب های نرم، لطیف و خوشرنگ موجب می تواند زیبایی را دو چندان کند، از این رو روش هایی برای حفظ سلامت لب ها وجود دارد، یکی از آنها اسکراب و ماسک های لب به شمار می رود.

ماسک کلاژن لب چیست؟

ماسک کلاژن لب شبیه به یک لایه ژله ای روی لب قرار می گیرند بنابراین ممکن است از همین طریق لب را آبرسانی کنند. ماسک های لب می توانند با خصوصیات متفاوتی از قبیل؛ طعم، اندازه و رایحه های مختلفی عرضه شوند. ممکن است فرد ماسک لب بزرگتری بخواهد تا پوست خشک شده لب را تحریک کند یا مثلا برای شروع لب های بزرگ تر یا پر چین و چروک تری را بخواهد. برخی از این ماسک ها طعم خوبی دارند که همین موضوع می تواند یکی از عوامل جذب کننده باشد.

ماسک لب خانگی,ماسک لب کلاژن,ماسک کلاژن لبماسک کلاژن لب

ماسک کلاژن لب:

همانطور که می دانید لب ها نقش مهمی در زیبایی افراد ایفا می کنند، پوست لب ها یکی از ظریف ترین و حساس ترین قسمت های بدن هستند بنابراین به مراقبت بیشتری نیاز دارند تا شاداب بمانند، پوسته پوسته نشوند و در نهایت تحلیل نروند.

یکی از محصولاتی که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده ماسک های کلاژن لب است. خاصیت حجم دهندگی کمی که ماسک های کلاژن لب دارند؛ سبب محبوبیت زیادی در بین خانم ها به خصوص عروس ها شده تا قبل از آرایش کردن از آنها استفاده کنند. بر اساس گزارشاتی که به دست رسیده مصرف این نوع ماسک های لب در سال ۲۰۱۷ به میزان ۳۸۸ درصد افزایش پیدا کرده است. خاصیت برجسته کردن لب ها با این ماسک کلاژن موقت است البته در برخی موارد ادعا می شود این برجسته شدن ممکن است حدود ۵ الی ۶ ساعت طول بکشد.

عملکرد اصلی ماسک های کلاژن لب مربوط به آبرسانی است که انجام می دهند در واقع همین عملکرد است که موجب کاهش چین و چروک لب ها می شود همچنین سبب شاداب تر، برجسته تر و روشن تر شدن پوست لب می شود، از طرفی می توانید از آن به عنوان حجم دهنده موقتی لب قبل از مهمانی و قرارهای مهم استفاده کنید.

باید توجه کرد هیچ مطالعه یا تحقیق رسمی در این زمینه صورت نگرفته بنابراین در رابطه با تاثیرگذاری افزایش حجم لب توسط این ماسک ها اثبات علمی وجود ندارد.

ماسک لب کلاژن,ماسک کلاژن لب,ماسک لبتاثیر استفاده از ماسک لب

برخی افراد موافق تاثیرگذاری اینگونه ماسک ها هستند و در مقابل برخی مخالفت خود را اعلام کرده اند، در هر صورت قیمت پایین و طریقه مصرف راحتی که این ماسک ها دارند سبب می شود حتی اگر نتیجه مطلوبی هم دریافت نشد چیز زیادی را از دست ندهید.

در صورتی که از رژ لب های مات استفاده می کنید؛ می توانید شب ها از این ماسک ها برای ترمیم خشکی لب استفاده کنید. شاید این ماسک نتواند حجم لب را افزایش دهد اما با خاصیت مرطوب کنندگی که دارد می تواند پوست لب را شاداب تر کند.

ماسک لب خانگی,ماسک لب کلاژن,ماسک کلاژن لب تاثیرات بازسازی لب با ماسک لب

فواید استفاده از ماسک کلاژن لب چیست؟

خانم هایی که به مقدار زیادی از رژلب استفاده می کنند، باید توجه داشته باشند که این ماده آرایشی دارای سرب است که می تواند درخشندگی، شادابی و زیبایی لب را کاهش دهد و خشکی لب و پوسته پوسته شدن لب را به همراه بیاورند. از این رو بهتر است با توجه به بررسی هایی که صورت گرفته از ماسک کلاژن لب استفاده کنند، این ماسک ها نوعی مرطوب کننده هستند که انواع مختلفی دارند ممکن است؛ معمولی، ترکب با ویتامین ها، مواد معدنی و تقویت کننده پوست لب باشند.

گاهی ماسک های لب دارای محصولاتی هستند که برای آبرسانی پوست استفاده می شوند از جمله این محصولات می توان به؛ هیالورونیک اسید، ویتامین گلیسیرین و ویتامیی سی اشاره کرد. ماسک های لب به طور قطعی می توانند به صاف شدن و مرطوب سازی لب ها کمک کنند همچنین در فصل زمستان از خشکی آنها پیشگیری می کنند. به طور کلی از جمله فواید این ماسک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رفع خشکی لب ها: می تواند با مات و مرطوب کردن لب ها خشکی آنها را کاهش دهد.
  • مرطوب کننده: با اشباع کردن لب ها از رطوبت؛ خط لب را محو می کند.
  • مراقبت ملایم: با مرطوب کردن لب ها به شکل طبیعی به آنها ظاهری الاستیک می دهد.
  • تغذیه و مرطوب کننده: با تغذیه کردن پوست لب آن را صاف و ملایم می کند. زمانی که لب لطیف و مرطوب باشند مشکل خشکی رفع می شود، در مقابل هنگامی که پوست لب کمبود رطوبت داشته باشد حالت خشک به خود می گیرد.
  • هیدراته کردن؛ از طریق ترکیبات کلاژن ساز
  • افرادی که از دخانیات یا رژ لب های مات استفاده می کنند ممکن است لب های خشکی داشته باشند، لذا می توانند شب ها از ماسک لب جهت کاهش خشکی و ترمیم لب استفاده کنند. این ماسک به زنان و مردان توصیه می شود.

ماسک لب,طریقه استفاده از ماسک کلاژن لب,تاثیر استفاده از ماسک لب چگونگی استفاده از ماسک لب

طریقه استفاده از ماسک کلاژن لب چیست؟

اولین کاری که باید قبل از استفاده از این ماسک ها انجام دهید؛ تمیز کردن لب ها است، این موضوع حتی اگر چیزی بر لب های نزده اید هم صدق می کند، شما باید لب های بشویید و مطمئن شوید از وجود رژ لب یا هر مانع دیگری که از رسیدن ماسک به پوست لب جلوگیری می کند پاک شده است. در صورتی که قبل از استعمال ماسک پوست لب را تمیز کنید از ایجاد پوسته جلوگیری می شود.

اگر که لب های پوسته پوسته دارید قبل از رسیدن ماسک به لب، پوسته پوسته ها را تمیز کنید، توجه داشته باشید این کار آرام صورت بگیر زیرا اگر پوست لب باز شود خطراتی را به همراه دارد. در صورتی که لب های خشک و پوسته پوسته دارید ممکن است بعد از مصرف دچار سوزش شوید، بنابراین قبل از مصرف مطمئن شوید که لب هایتان کاملا خوب و سالم هستند.

از آنجا که بعضی از این ماسک ها در بسته بندی های کوچک پلاستیکی قرار دارند؛ باید مراقب باشید آن را به شکل عمودی باز کنید، اگر آنها را به شکل یک طرفه باز کنید ممکن است محتویات آن به بیرون بریزند و این موضوع اذیت کننده است.

ماسک های کلاژن لب برخلاف سایر ماسک های زیبایی محبوب کره، ضخیم هستند و حالت ژله هاي رنگی را دارند. این ماسک ها ظاهری شبیه به لب دارند اما اندازه یشان از لب واقعی بسیار بزرگ تر است، در هر صورت به علت شکافی که در وسط قرار دارد امکان نفس کشیدن وجود دارداما باید از باز شد شکاف ماسک لب مطمئن شوید تا بتوانید به راحتی برای ۱۵ الی ۲۰ دقیقه نفس بکشید.

پس از باز کردن شکاف ماسک آن را روی لب قرار دهید و به آرامی روی پوست اطراف لب قرار دهید، از آنجا که ضخامت این ماسک زیاد است افراد برای درست قرار گرفتن آن بر روی لب چندین بار آن را جا به جا می کنند و تا زمانی که در مکان درستی قرار نگیرد احساس راحتی نمی کنند. گاهی افراد از این خصوصیت ماسک ناراضی هستند و از یکسان بودن اندازه آن برای همه افراد شکایت می کنند. گاهی نیز افراد احساس خود را بعد از استفاده از ماسک به جلبک دريايي تشبیه می کنند زیرا لب ها در ژل غوطه ور می شوند.

تاثیرگذاری ماسک لب,ماسک لب خانگی,ماسک لب کلاژنتاثیرگذاری ماسک لب

در صورتی که ماسک را روی لب قرار دادید صحبت نکنید چون ممکن است محتویات وارد دهان شوند، یا ماسکی که به زحمت روی لب قرار گرفته جابجا شود.

گاهی ممکن است بعد از استفاده احساس سوزش ایجاد شود درست مانند زمانی که از برق لب استفاده می کنید که این موضوع را به کلاژن موجود در لب نسبت مي دهند.

به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه ماسک را روی لب نگه دارید سپس آن را از روی لب برداشته و همراه با جلدش دور بیندازید. توجه کنید این ماسک کاملا یکبار مصرف بوده و دیگر قابل استفاده نیست.

ماسک لب کلاژن,ماسک کلاژن لب,ماسک لب مواد تشکیل دهنده ماسک لب و تاثیرات آنها

تاثیرات مواد تشکیل دهنده ماسک لب چیست؟

ترکیبات سازنده ماسک را بعد از خرید می توانید بررسی کنید:

گلیسرین: این ماده می تواند رطوبت را به خود جذب کند به همیت دلیل می تواند رطوبت لب را در حین استفاده حفظ کند.

ویتامین E : تقویت لطافت پوست لب.

هیالورونیک اسید: شادابی و طراوت پوست را افزایش می دهد.

کلاژن: این پروتئین ماده اصلی سازنده پوست به شمار می رود و می تواند حالت کشسانی پوست لب را افزایش دهد و در نهایت سبب بزرگ تر شدن لب شود.

گردآوری: بخش مراقبت و زیبایی سرپوش

  • 13
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رضا میرزایی,بیوگرافی رضا میرزایی,زندگینامه رضا میرزایی بیوگرافی رضا میرزایی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

محل تولد:کردکوی

تاریخ تولد:۲۶/۱/۱۳۷۵

پست:مهاجم

ملیت:ایرانی

قد:۱٫۷۷ متر

ادامه
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
خشم حجاج بر کمیل بن زیاد,بیوگرافی کمیل بن زیاد,شهادت کمیل بن زیاد زندگینامه کمیل بن زیاد ؛ زاهدی عابد و سلحشور

زاده: ۷ پیش از هجرت یا ۱۲ پیش از هجرت

ملیت: یمنی

دین: اسلام

مذهب: شیعه اثنی عشری

وفات:  ۸۲ق ، کوفه

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
ویژه سرپوش