پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۰۴۲

نکات خرید عطر اصل

عطر اصل,خرید عطر اصلعطر اصل
یکی از مهمترین آیتم هایی که برای تکمیل کردن استایل به کار می رود ادکلن است. استفاده از عطر و ادکلن اصل می تواند احساس اعتماد به نفس را به اطرافیان القا کند، البته امروزه تشخیص عطرهای اصل از فیک کار سختی شده اما در ادامه این مقاله سرپوش به نکاتی اشاره می شود که به شما در این موضوع کمک می کند.

خریداری عطر اصل:

برای خریدن عطر اصل باید به نکاتی توجه داشته باشید که در ادامه به آنها اشاره می شود: 

شناخت فروشنده:

زمانی که به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید می توانید عطرهای اصل داشته باشید، فروشگاه های مختلفی برای خرید عطر وجود دارد که شناخت هرکدام از آنها می تواند از خریداری عطر تقلبی جلوگیری کند. 

یکی از مطمئن ترین راه های خرید عطر همیشه مراجعه به فروشگاه های بزرگ است، زیرا این مزیت را دارند که می توانند بطری موجود در بسته بندی را بررسی و در صورت سوال از پرسنل بپرسید. 

باید بدانید که بازارهایی با جنس ارزان یا جنس دست دوم به راحتی سرتان کلاه می گذارند، به همین دلیل باید پیش از خرید به دقت اجناس را بررسی کرده و در صورت امکان با فروشنده تماس داشته باشید زیرا امکان عدم رضایت از محصول وجود دارد. 

راحت باشید و خیلی صریح درباره اطلاعاتی که در ادامه آورده می شوند از فروشنده سوال بپرسید برای مثال بگویید: «میشه لطفا شماره "بچ کد" را به من بگویید؟» و «میشه زحمت بکشید عکسی از متن پشت جعبه برام بذارید؟ » 

زمانی که قصد خرید آنلاین دارید بهتر است از نقد محصول و فروشندگان اینترنتی بررسی های لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید این فروشنده مورد تایید است. چون این موضوع یعنی آنها باید اطلاعات تماس خود را ارائه کنند. باید از سیاست برگشت کالا مطمئن شوید درصورتی که این سیاست را ندارند از آنها بخواهید. به املاء و گرامر کالا توجه داشته باشید. 

عطر اصل,نکات خرید عطر اصلخرید عطر اصل؛ شناخت فروشنده

توجه به قیمت محصول:

باوجودی که این مسئله همواره نشان دهنده کیفیت عطر نیست ولی اگر نسبت به برند خیلی ارزان باشد در آن زمان این ادعا احتمالا درست می باشد و عطر فیک است. البته استثناء همواره وجود دارد برای مثال تمام کردن موجودی در فروشگاه یا فروشگاه قرار است تعطیل شود ولی در مجموع قیمت نشانه ای از اصالت است. 

تحقیق درباره عطر:

وب سایت سازنده عطر را بررسی کنید و ببینید آیا اطلاعات درباره بسته بندی، جای بارکد یا شیشه صحیح است یا خیر. شاید قصد داشته باشید که از غرفه های مراکز خرید دیدن داشته باشید تا نحوه بسته بندی شیشه عطرهای اصل را ببینید و به خاطر بسپارید تا زمان خرید بتوانید تفاوت ادکلن فیک و اصل را متوجه شوید. 

بررسی بسته بندی:

در عطرهای اصل غالبا سلفون پلاستیکی محکم به دور جعبه پیچانده می شود. باید توجه کنید که روکش اطراف جعبه شل نباشد و به دور جعبه حرکت نکند، در غیر این صورت عطر تقلبی است. پلاستیک دور جعبه باید صاف صیقلی باشد هیچ خط یا خشی روی آن نیوفتاده باشد. برخی از برندهای معروف مانند دیور روی قسمت پلمپ شده پسب هایی با آرم دیور می چسبانند، باید حتما دقت داشته باشید که قسمت پلمپ پلاستیک دسته‌بندی باید پلمپ خطی باشد و برچسب برند روی آن چسبیده شده باشد.

درصورتی که پلاستیک جعبه موج داشت یا جنس مرغوبی ندارد خط خش روی آن افتاده باید بدانید که ادکلن تقلبی است. 

عطر اصل,راهنمای خرید عطر اصلخرید عطر اصل؛ بررسی بسته بندی

باز کردن بادقت جعبه:

شما می توانید تنها با بررسی جعبه اصالت یک عطر را تشخیص دهید. پیش از بازکردن عطر باید جعبه را با دقت بررسی کنید تا نشانه های نامتعارف یا غیرحرفه ای را متوجه شوید. 

متن پشت بسته بندی را کاملا بررسی کنید، غلط های گرامری، املایی یا اطلاعات نامشخص و... را مورد توجه قرار دهید. نوشته روی بسته بندی یک عطر اصل باید از نظر گرامری درست باشد. اشتباهات املایی یا گرامری میتواند نشان دهنده جعلی بودن باشد.

بسته بندی های ادکلن اصل با مقوای با کیفیت بالا ساخته می شوند، جعبه های نازک و بی دوام نشانه فیک بودن هستند. 

بارکد روی جعبه بسته بندی را درنظر داشته باشید بارکد باید در پایین ترین قسمت پشت جعبه باشد و نه در کناره ها، باید ببینید که پسب نواری یا مایع اضافی اطراف جعبه وجود نداشته باشد. عطر اصل نباید در داخل یا خارج از جعبه ردپایی از چسب مایع یا نواری داشته باشد.

چک کردن شماره کنترل، بچ کد و سریال:

عطر اصل تمامی شماره هیا روی بسته بندی را دارد که بعدها می توانید از آن برای تایید اصالت عطر استفاده کنید. با سازنده صحبت کنید تا ببینید آیا اعداد با شما ساخت مطابقت دارند یا خیر. 

لمس شیشه عطر:

غالبا عطرهای اصل شیشه های صاف و صیقلی دارند این درحالی است که شیشه های عطر تقلبی غالبا کمی ناصاف و بدکیفیت هستند، دربرخی موارد هم با پلاستیک ساخته می شوند. شیشه های عطر باکیفیت بوده درپوشهای محکم و ضد نشت هستند. توجه کنید برندهای عطر شیشه را به عنوان بخش اصلی می شناسند پس باید کیفیت عالی داشته باشد. 

عطر اصل,راهنمای خرید عطر و ادکلن اصلخرید عطر اصل؛ لمس شیشه عطر

درب را جدا کنید و دوباره بگذارید:

زمانی که درب را جدا کرده و دوباره بگذارید صدای کلیک به گوشتان خواهد رسید بیشتر ادکلن های اورجینال این ویژگی را دارند این در باید کاملا محکم سرجای خود بدون هیچ لقی باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید وزن ادکلن است که تقریبا مشابه ادکلن فیک است پس باید به آن توجه داشته باشید. 

توجه به رنگ اسانس زیر نور:

بعد از اینکه با جستوجو در اینترنت از رنگ ادکلن مطلع شدید باید با ادکلن در دست خود مقایسه کنید این موضوع کاملا به تجربه شما بستگی دارد با چند بار خطا می توان به اصل آن پی برد. غالبا عطرهای فیک به دنبال استفاده بیش از حد الکل مایع کم رنگ‌تری دارند. در برخی از موارد هم زیاد از هم پررنگ اند که این موضوع هم به دلیل استفاده رنگ در کالا است که روی لباس لکه ایجاد می کند. این معیار تشخیصی در برخی محصولات مثل بلک افغانو که مایعی مشکی رنگ دارد بسیار قابل استفاده است و از این طریق می توان به اصالت کالا پی برد.

تکان دادن ادکلن:

ادکلن را در دست گرفته و تکان دهید تا حباب های ایجاد شده مشاهده کرده و درصورتی که آنها به سرعت از بین می روند نشانه ای از الکل بیش از حد می باشد که خود می تواند دلیل بر تقلبی بودن ادکلن باشد. ادکلن‌های اصل حداقل ۱۵ الی ۳۰ ثانیه‌ای حباب‌های خود را حفظ می‌کنند. درباره این معیار باید به درصد غلظت محصول هم توجه داشته باشید. مثلا نسخه های ادوتویلت الکل بیشتری نسبت به ادوپرفیوم ها دارند.

پیچیدگی های عطر اصل را دریابید:

رایحه ناشی از عطرهای اصل پیچیده است و به طورکلی اینگونه ساخته می شوند. باوجودی که بو نمی تواند معیار مناسبی برای اصالت عطر باشد اما افرادی که رایحه عطر را می شناسند می توانند عطرهای تقلبی را تشخیص دهند. 

لایه ها را بشناسید:

عطرهای معتبر دارای سه لایه رایحه هستند که به مرور زمان خود را نشان خواهند داد، این لایه ها شامل نت رویی، میانی و بیسیک هستند. این پیچیئگی خود دلیلی برای تضمین رایحه متفاوت و چند بعدی خواهد بود و از اولین استفاده تا جذب کامل توسط پوست تغییر می کند. عطرهای تقلبی لایه بوی بعدی را ندارند و بعد از مدتی کاملا بوی خود را از دست می دهند. 

تشخیص ترکیبات طبیعی از مصنوعی:

ایجاد نت های مختلف در عطر کار دشواری است در تولید این رایحه های از مواد طبیعی و مصنوعی استفاده می شود. عطرهایی که قیمت کمتری دارند کاملا مصنوعی ساخته می شوند به همین دلیل پیچیدگی عطرهای اولیه را ندارند زیرا مواد طبیعی در ساختار آنها مشاهده نمی شود. 

عطر اصل,نکات خرید عطر اصل خوبخرید عطر اصل؛ تشخیص ترکیبات عطر

توجه به طول عمر عطر:

عطرهای تقلبی در ابتدا بویی مانند عطر اصل دارند اما زمانی که متوجه می شوید که عطرهای اصل از نظر طول عمر، ماندگاری و اثربخشی از وضعیت خیلی بهتری از عطرهای تقلبی دارند همین موضوع در طولانی مدت عطر را ارزشمندتر می کند. شیشه های باز شده عطر اصل باید بو را از ۶ تا ۱۸ ماه حفظ کند. 

عطرهایی که دارای نت مرکب هستند به صورت کلی حدود ۶ ماه کیفیت دارند این درحالی است که عطرهای دارای رایحه گل می توانند تا ۱۸ ماه هم ماندگار باشند. عطرهای ارزان قیمت در عرض چند هفته یا یکی دو ماه بوی خود را از دست میدهند.

بدانید که عطر چه نوع نت هایی باید داشته باشد:

زمانی که قصد خرید عطر دارید باید بدانید که آیا عطر فقط یک نت دارد یا مجموعه ای پیچیده از از رایحه ها است. عطرهایی که تک نت هستند فقط نت های رو دارند پس اگر نت میانی یا بیس نداشت نمی تواند نشانه ای مبنی بر تقلبی بودن آن باشد. 

زمانی که قصد بررسی اصالت عطر تک نت را دایرد باید توجه کنید که عطر بوی عجیب غریبی دارد یا خیر. آیا رایحه با توضیحات عنوان شده در وبسایت سازنده مطابقت دارد یا خیر. 

تست عطرها:

به یاد داشته باشید که تنها زمان بسته بندی و رایحه عطر را از قبل با دقت بررسی کردید آن را تست کنید. باید دقت کنید که عطرهای تقلبی ممکن است باعث حساسیت و بثورات پوستی شوند. زمانی که از هر لحاظ عطر را تست کردید آن را روی پوست بزنید و به بوی آن در طول روز توجه داشته باشید. 

درصورتی که عطری پیچیده و اصل باشد باید به کم شدن نت ها در طول روز دقت کنید. این درحالی است که نت های میانی و بیس خود را نشان می دهند عطرهای تقلبی حداکثر تا چند ساعت رایحه اصلی خودشان را حفظ خواهند کرد. 

تست کردن اسپری ادکلن:

درصورتی که پخش اسپری به راحتی انجام شد و به کناره های والف برخورد نکرد همچنین فشار دادن درب هم به راحتی و روان بود می توانید تاحدودی نفس راحت بکشید. مهم‌ترین نکته این است که محل دایره شکل اسپری آن (یعنی دقیقا همان محل اسپری کردن که به شکل دایره است.) ‌هم‌سطح با اسپری باشد و در انتها اگر پخش مایع به همه قسمت ها به صورت پودری انجام شود عطر از پس این قسمت هم برآمده و می توانید به آن اعتماد کنید در غیر این صورت باید به اصالت آن شک کرد.

عطر اصل,خریداری عطر اصلخرید عطر اصل؛ تست اسپری

دقت به والف داخل ادکن:

یکی از اصلی ترین معیارهایی که جهت تشخیص اصل بودن کالا در نظر می گیرند استفاده از مواد درجه یک در ساخت ادکلن است، این موضوع همیشه از طرف شرکت های معتبر سازنده رعایت می شود. والف ادکلن باید حتما چک شود درصورتی که درب اسپری را جدا کردید و پلمپ والف پلاستیکی بود احتمال خیلی زیاد جنس شما تقلبی است در غیر این صورت باید پلمپ از جنس آلومنیوم محکم داشته باشد که با اسپری های پی در پی دچار خرابی یا نشت نشده باشد.

گردآوری: بخش مراقبت و زیبایی سرپوش

  • 13
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش