سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۰۴۲

نکات خرید عطر اصل

عطر اصل,خرید عطر اصلعطر اصل
یکی از مهمترین آیتم هایی که برای تکمیل کردن استایل به کار می رود ادکلن است. استفاده از عطر و ادکلن اصل می تواند احساس اعتماد به نفس را به اطرافیان القا کند، البته امروزه تشخیص عطرهای اصل از فیک کار سختی شده اما در ادامه این مقاله سرپوش به نکاتی اشاره می شود که به شما در این موضوع کمک می کند.

خریداری عطر اصل:

برای خریدن عطر اصل باید به نکاتی توجه داشته باشید که در ادامه به آنها اشاره می شود: 

شناخت فروشنده:

زمانی که به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید می توانید عطرهای اصل داشته باشید، فروشگاه های مختلفی برای خرید عطر وجود دارد که شناخت هرکدام از آنها می تواند از خریداری عطر تقلبی جلوگیری کند. 

یکی از مطمئن ترین راه های خرید عطر همیشه مراجعه به فروشگاه های بزرگ است، زیرا این مزیت را دارند که می توانند بطری موجود در بسته بندی را بررسی و در صورت سوال از پرسنل بپرسید. 

باید بدانید که بازارهایی با جنس ارزان یا جنس دست دوم به راحتی سرتان کلاه می گذارند، به همین دلیل باید پیش از خرید به دقت اجناس را بررسی کرده و در صورت امکان با فروشنده تماس داشته باشید زیرا امکان عدم رضایت از محصول وجود دارد. 

راحت باشید و خیلی صریح درباره اطلاعاتی که در ادامه آورده می شوند از فروشنده سوال بپرسید برای مثال بگویید: «میشه لطفا شماره "بچ کد" را به من بگویید؟» و «میشه زحمت بکشید عکسی از متن پشت جعبه برام بذارید؟ » 

زمانی که قصد خرید آنلاین دارید بهتر است از نقد محصول و فروشندگان اینترنتی بررسی های لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید این فروشنده مورد تایید است. چون این موضوع یعنی آنها باید اطلاعات تماس خود را ارائه کنند. باید از سیاست برگشت کالا مطمئن شوید درصورتی که این سیاست را ندارند از آنها بخواهید. به املاء و گرامر کالا توجه داشته باشید. 

عطر اصل,نکات خرید عطر اصلخرید عطر اصل؛ شناخت فروشنده

توجه به قیمت محصول:

باوجودی که این مسئله همواره نشان دهنده کیفیت عطر نیست ولی اگر نسبت به برند خیلی ارزان باشد در آن زمان این ادعا احتمالا درست می باشد و عطر فیک است. البته استثناء همواره وجود دارد برای مثال تمام کردن موجودی در فروشگاه یا فروشگاه قرار است تعطیل شود ولی در مجموع قیمت نشانه ای از اصالت است. 

تحقیق درباره عطر:

وب سایت سازنده عطر را بررسی کنید و ببینید آیا اطلاعات درباره بسته بندی، جای بارکد یا شیشه صحیح است یا خیر. شاید قصد داشته باشید که از غرفه های مراکز خرید دیدن داشته باشید تا نحوه بسته بندی شیشه عطرهای اصل را ببینید و به خاطر بسپارید تا زمان خرید بتوانید تفاوت ادکلن فیک و اصل را متوجه شوید. 

بررسی بسته بندی:

در عطرهای اصل غالبا سلفون پلاستیکی محکم به دور جعبه پیچانده می شود. باید توجه کنید که روکش اطراف جعبه شل نباشد و به دور جعبه حرکت نکند، در غیر این صورت عطر تقلبی است. پلاستیک دور جعبه باید صاف صیقلی باشد هیچ خط یا خشی روی آن نیوفتاده باشد. برخی از برندهای معروف مانند دیور روی قسمت پلمپ شده پسب هایی با آرم دیور می چسبانند، باید حتما دقت داشته باشید که قسمت پلمپ پلاستیک دسته‌بندی باید پلمپ خطی باشد و برچسب برند روی آن چسبیده شده باشد.

درصورتی که پلاستیک جعبه موج داشت یا جنس مرغوبی ندارد خط خش روی آن افتاده باید بدانید که ادکلن تقلبی است. 

عطر اصل,راهنمای خرید عطر اصلخرید عطر اصل؛ بررسی بسته بندی

باز کردن بادقت جعبه:

شما می توانید تنها با بررسی جعبه اصالت یک عطر را تشخیص دهید. پیش از بازکردن عطر باید جعبه را با دقت بررسی کنید تا نشانه های نامتعارف یا غیرحرفه ای را متوجه شوید. 

متن پشت بسته بندی را کاملا بررسی کنید، غلط های گرامری، املایی یا اطلاعات نامشخص و... را مورد توجه قرار دهید. نوشته روی بسته بندی یک عطر اصل باید از نظر گرامری درست باشد. اشتباهات املایی یا گرامری میتواند نشان دهنده جعلی بودن باشد.

بسته بندی های ادکلن اصل با مقوای با کیفیت بالا ساخته می شوند، جعبه های نازک و بی دوام نشانه فیک بودن هستند. 

بارکد روی جعبه بسته بندی را درنظر داشته باشید بارکد باید در پایین ترین قسمت پشت جعبه باشد و نه در کناره ها، باید ببینید که پسب نواری یا مایع اضافی اطراف جعبه وجود نداشته باشد. عطر اصل نباید در داخل یا خارج از جعبه ردپایی از چسب مایع یا نواری داشته باشد.

چک کردن شماره کنترل، بچ کد و سریال:

عطر اصل تمامی شماره هیا روی بسته بندی را دارد که بعدها می توانید از آن برای تایید اصالت عطر استفاده کنید. با سازنده صحبت کنید تا ببینید آیا اعداد با شما ساخت مطابقت دارند یا خیر. 

لمس شیشه عطر:

غالبا عطرهای اصل شیشه های صاف و صیقلی دارند این درحالی است که شیشه های عطر تقلبی غالبا کمی ناصاف و بدکیفیت هستند، دربرخی موارد هم با پلاستیک ساخته می شوند. شیشه های عطر باکیفیت بوده درپوشهای محکم و ضد نشت هستند. توجه کنید برندهای عطر شیشه را به عنوان بخش اصلی می شناسند پس باید کیفیت عالی داشته باشد. 

عطر اصل,راهنمای خرید عطر و ادکلن اصلخرید عطر اصل؛ لمس شیشه عطر

درب را جدا کنید و دوباره بگذارید:

زمانی که درب را جدا کرده و دوباره بگذارید صدای کلیک به گوشتان خواهد رسید بیشتر ادکلن های اورجینال این ویژگی را دارند این در باید کاملا محکم سرجای خود بدون هیچ لقی باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید وزن ادکلن است که تقریبا مشابه ادکلن فیک است پس باید به آن توجه داشته باشید. 

توجه به رنگ اسانس زیر نور:

بعد از اینکه با جستوجو در اینترنت از رنگ ادکلن مطلع شدید باید با ادکلن در دست خود مقایسه کنید این موضوع کاملا به تجربه شما بستگی دارد با چند بار خطا می توان به اصل آن پی برد. غالبا عطرهای فیک به دنبال استفاده بیش از حد الکل مایع کم رنگ‌تری دارند. در برخی از موارد هم زیاد از هم پررنگ اند که این موضوع هم به دلیل استفاده رنگ در کالا است که روی لباس لکه ایجاد می کند. این معیار تشخیصی در برخی محصولات مثل بلک افغانو که مایعی مشکی رنگ دارد بسیار قابل استفاده است و از این طریق می توان به اصالت کالا پی برد.

تکان دادن ادکلن:

ادکلن را در دست گرفته و تکان دهید تا حباب های ایجاد شده مشاهده کرده و درصورتی که آنها به سرعت از بین می روند نشانه ای از الکل بیش از حد می باشد که خود می تواند دلیل بر تقلبی بودن ادکلن باشد. ادکلن‌های اصل حداقل ۱۵ الی ۳۰ ثانیه‌ای حباب‌های خود را حفظ می‌کنند. درباره این معیار باید به درصد غلظت محصول هم توجه داشته باشید. مثلا نسخه های ادوتویلت الکل بیشتری نسبت به ادوپرفیوم ها دارند.

پیچیدگی های عطر اصل را دریابید:

رایحه ناشی از عطرهای اصل پیچیده است و به طورکلی اینگونه ساخته می شوند. باوجودی که بو نمی تواند معیار مناسبی برای اصالت عطر باشد اما افرادی که رایحه عطر را می شناسند می توانند عطرهای تقلبی را تشخیص دهند. 

لایه ها را بشناسید:

عطرهای معتبر دارای سه لایه رایحه هستند که به مرور زمان خود را نشان خواهند داد، این لایه ها شامل نت رویی، میانی و بیسیک هستند. این پیچیئگی خود دلیلی برای تضمین رایحه متفاوت و چند بعدی خواهد بود و از اولین استفاده تا جذب کامل توسط پوست تغییر می کند. عطرهای تقلبی لایه بوی بعدی را ندارند و بعد از مدتی کاملا بوی خود را از دست می دهند. 

تشخیص ترکیبات طبیعی از مصنوعی:

ایجاد نت های مختلف در عطر کار دشواری است در تولید این رایحه های از مواد طبیعی و مصنوعی استفاده می شود. عطرهایی که قیمت کمتری دارند کاملا مصنوعی ساخته می شوند به همین دلیل پیچیدگی عطرهای اولیه را ندارند زیرا مواد طبیعی در ساختار آنها مشاهده نمی شود. 

عطر اصل,نکات خرید عطر اصل خوبخرید عطر اصل؛ تشخیص ترکیبات عطر

توجه به طول عمر عطر:

عطرهای تقلبی در ابتدا بویی مانند عطر اصل دارند اما زمانی که متوجه می شوید که عطرهای اصل از نظر طول عمر، ماندگاری و اثربخشی از وضعیت خیلی بهتری از عطرهای تقلبی دارند همین موضوع در طولانی مدت عطر را ارزشمندتر می کند. شیشه های باز شده عطر اصل باید بو را از ۶ تا ۱۸ ماه حفظ کند. 

عطرهایی که دارای نت مرکب هستند به صورت کلی حدود ۶ ماه کیفیت دارند این درحالی است که عطرهای دارای رایحه گل می توانند تا ۱۸ ماه هم ماندگار باشند. عطرهای ارزان قیمت در عرض چند هفته یا یکی دو ماه بوی خود را از دست میدهند.

بدانید که عطر چه نوع نت هایی باید داشته باشد:

زمانی که قصد خرید عطر دارید باید بدانید که آیا عطر فقط یک نت دارد یا مجموعه ای پیچیده از از رایحه ها است. عطرهایی که تک نت هستند فقط نت های رو دارند پس اگر نت میانی یا بیس نداشت نمی تواند نشانه ای مبنی بر تقلبی بودن آن باشد. 

زمانی که قصد بررسی اصالت عطر تک نت را دایرد باید توجه کنید که عطر بوی عجیب غریبی دارد یا خیر. آیا رایحه با توضیحات عنوان شده در وبسایت سازنده مطابقت دارد یا خیر. 

تست عطرها:

به یاد داشته باشید که تنها زمان بسته بندی و رایحه عطر را از قبل با دقت بررسی کردید آن را تست کنید. باید دقت کنید که عطرهای تقلبی ممکن است باعث حساسیت و بثورات پوستی شوند. زمانی که از هر لحاظ عطر را تست کردید آن را روی پوست بزنید و به بوی آن در طول روز توجه داشته باشید. 

درصورتی که عطری پیچیده و اصل باشد باید به کم شدن نت ها در طول روز دقت کنید. این درحالی است که نت های میانی و بیس خود را نشان می دهند عطرهای تقلبی حداکثر تا چند ساعت رایحه اصلی خودشان را حفظ خواهند کرد. 

تست کردن اسپری ادکلن:

درصورتی که پخش اسپری به راحتی انجام شد و به کناره های والف برخورد نکرد همچنین فشار دادن درب هم به راحتی و روان بود می توانید تاحدودی نفس راحت بکشید. مهم‌ترین نکته این است که محل دایره شکل اسپری آن (یعنی دقیقا همان محل اسپری کردن که به شکل دایره است.) ‌هم‌سطح با اسپری باشد و در انتها اگر پخش مایع به همه قسمت ها به صورت پودری انجام شود عطر از پس این قسمت هم برآمده و می توانید به آن اعتماد کنید در غیر این صورت باید به اصالت آن شک کرد.

عطر اصل,خریداری عطر اصلخرید عطر اصل؛ تست اسپری

دقت به والف داخل ادکن:

یکی از اصلی ترین معیارهایی که جهت تشخیص اصل بودن کالا در نظر می گیرند استفاده از مواد درجه یک در ساخت ادکلن است، این موضوع همیشه از طرف شرکت های معتبر سازنده رعایت می شود. والف ادکلن باید حتما چک شود درصورتی که درب اسپری را جدا کردید و پلمپ والف پلاستیکی بود احتمال خیلی زیاد جنس شما تقلبی است در غیر این صورت باید پلمپ از جنس آلومنیوم محکم داشته باشد که با اسپری های پی در پی دچار خرابی یا نشت نشده باشد.

گردآوری: بخش مراقبت و زیبایی سرپوش

  • 13
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش