جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۱۰۷

نکات مهم در انتخاب و خرید ادکلن زنانه

ادکلن زنانه,خرید ادکلن زنانه,نکات خرید ادکلن زنانهادکلن زنانه
یکی از مهمترین ویژگی هایی که مربوط به یک خانم است عطر و ادکلنی است که استفاده می کند، همین موضوع سبب می شود خرید این آیتم با دقت بیشتری همراه باشد. خرید ادکلن زنانه نکاتی دارد که باید به آنها توجه کرد و در ادامه این مطلب سرپوش به آنها اشاره خواهد شد.

عطر های متناسب با شخصیت ها:

کلاسیک:

افرادی که به سبک پوشش کلاسیک وابسته هستند و بخش اعظمی از زندگی خود را به کار تجارت و روابط رسمی اختصاص می دهند جزء این دسته قرار می گیرند. این افراد همیشه مرتب و تمیز هستند، زندگیشان با برنامه و به دور از شلوغی و آشفتگی پیش می رود همین موضوع نشان دهنده قدرت درونی و حرفه ای آنها خواهد بود.

عطرهای مورد علاقه این گروه را کلاسیک می گویند و تا محبوب آنها شامل گل‌فام، طراوت‌بخش و آلدهید خواهد بود. 

این نت های شفاف مثل نسیمی خنک و طراوت بخش عمل می کنند که با جذابیت بی هیاهو و کلاسیک همراه خواهند بود. نت های گل فام مورد علاقه این افراد هستند و لطافتی خاص دارند و بیش از همه میان رایحه‌های یاس، رز، زنبق و گل برف انتخاب می‌شوند. 

گروه عطرهای کلاسیک را می توان در همه ساعات شب و روز مورد استفاده قرار داد. عطرهای کلاسیک برای دوست داران خود مانند امضایی خاص هستند که همواره حضور آنها را اعلام خواهند کرد. از معروف ترین عطرهایی که در این گروه قرار دارند می توان به آرپژ از برند لانوین، بلانش از برند بیردو، وایت دایموند از برند الیزابت تیلور و نامبر فایو از برند شنل اشاره کرد. 

ادکلن زنانه,خرید ادکلن زنانه,ادکلن زنانه کلاسیکادکلن زنانه کلاسیک

ریلکس:

افرادی که لباس های خود را آسان انتخاب کرده و به سراغ لباس های غیررسمی و کژوال می روند همچنین تمایلی به جلب توجه با لباس ندارند همواره به دنبال راحتی و کاربردی هستند، پارچه های کشی یا جین و کتان را به سایرین ترجیح می دهند جزء این دسته قرار دارند. 

این افراد همیشه لباس های کژوال را انتخاب می کنند، سراغ عطرهایی که ساده و بی تکلف هستند می روند که در عین سادگی، باطنی بکر و طراوت بخش داشته باشند. محبوب ترین نت هایی که برای این افراد درنظر گرفته می شوند چوبی و مرکباتی آروماتیک هستند. 

ترکیب موردعلاقه این افراد شامل نت های مرکباتی یا اسطوخودوس، ادویه‌های شیرین با چوب‌های شرقی و همچنین رایحه‌های سدر، نعناع هندی،‌ کاج، چوب صندل و خس‌خس هستند. از جمله معروف ترین عطرهایی که برای این گروه در نظر گرفته می شوند شامل؛ آکوا الگوریا از برند گرلن، گریس کلیر از برند سرج لوتنس، واک آن ایر از برند کیت اسپید، چنس او فرش از برند شنل هستند. 

ماجراجو و نمایشی:

افرادی که ذاتا ماجراجو هستند و از جلب توجه دیگران لذت می برند همواره دنبال لباس هایی خواهند بود که هیجان داشته و توجه دیگران را به خود جلب کنند. به همین دلیل افراد ماجراجو به رنگ های روشن و طرح های چشمگیر در لباس خود دقت می کنند و از اکسسوری های متناسب با لباس و البته برجسته استفاده خواهند کرد. 

شخصیت های ماجراجو و نمایشی به عطرهای غلیظ و هوس برانگیر که تاثیر شدیدی روی مخاطب خود بگذارند علاقه دارند آنها دوست دارند رایحه شان همه را به خود معطوف کنند. برای مثال عطرهایی که غلظت بالایی از رایحه مشک، دارچین، هل، وانیل و روایح حیوانی را با رایحه‌های گل‌فام و چوبی یا رایحه صمغ و روایح دودی دارند مورد علاقه این افراد خواهند بود. 

عطرهای این گروه هم شخصیت شان را به اطرافیان معرفی خواهد کرد، درصورتی که شما هم جزء این دسته قرار دارید می توانید پیش از مصرف عطر از لوسیون بدن یا روغن بچه استفاده کنید تا ماندگاری عطر را افزایش دهید. 

از جمله معروف ترین عطرهایی که جزء این دسته قرار دارند شامل؛ اپیوم از برند ایو سن لورن، کارنال فلاور از برند فردریک مال، هبیت رژ از برند گرلن، فلاوربمب نکتار از برند ویکتور اند رولف می باشد. 

ادکلن زنانه,خرید ادکلن زنانه,ادکلن زنانه برای شخصیت ماجراجوادکلن زنانه برای شخصیت ماجراجو

خلاق:

افرادی که خلاق هستند در انتخاب لباس های خود نیز مقداری دمدمی عمل می کنند اما غالبا به سراغ لباس هایی می روند که مقداری متفاوت باشد. افرادی که به انتخاب لباس های منحصر به فرد علاقه دارند غالبا از لحاظ تقارن و ساختاری هم غیرعادی جلوه می کنند، گویی چیزی در انتخاب های آن ها وجود دارد که تکرار نشدنی است. 

عطرهای موردعلاقه این گروه غالبا شخصیتی خلاق و سرشتی پویا و اصیل خواهند داشت که با جذابیت و تحریک کنندگی همراه است. افراد این گروه به نت با ترکیبات سبز علاقه ویژه ای نشان خواهند داد اما باتوجه به حال و هوای درونی آنها از نت های نت‌های گل‌فام، چوبی و ادویه‌ای هم می توان استفاده کرد. 

پس می توان گفت عطرهای موردعلاقه این شخصیت ها معمولا براساس وضعیت خلق و خود و لباس های انتخابی و موقعیت خاصی که در آن قرار دارند انتخاب خواهند شد. افراد خلاق عمدتا به سوی عطرهایی جذب می شوند که گروه آرتیستان جذب می شوند. 

از جمله معروف ترین عطرهایی که جزء این دسته قرار دارند می توان به بی بالنسیاگا از برند بالنسیاگا، ادو لیر از برند دیپتیک، دوین از برند آرامیس، ونت ورت از برند بالمین اشاره کرد. 

سرکش و عصیانگر:

شخصیت های سرکش و عصیانگر هستند در انتخاب لباس های خود کمی نامتعارف عمل می کنند که برخلاف الگوهای رایج باشد. این افراد اصلا از الگوهای همیشگی پیروی نمی کنند و به داشتن لباس هایی که مشابه با سایر افراد است اهمیتی نمی دهند. بعضی از افراد این گروه به لباس هایی که بدن نما و تنگ هستند علاقه خاصی نشان می دهند. 

عطرهایی که موردعلاقه این گروه است شامل طیف وسیعی از نت ها که از جمله آنها رایحه‌های شیرین خوراکی تا نت‌های چرمی تیز و غلیظ می باشد. رایحه هایی مانند عسل، تنباکو، چوب که به رایحه چرم نزدیک باشند و رایحه های وانیلی و دانه تونکا که شبیه به عطر و طعم خوراکی است در شما عطرهای مورد علاقه این افراد خواهد بود. به طورکلی نمی توان گفت به طورقطعی شخصیت های سرکش به چه عطرهایی جلب می شوند. 

از جمله مهمترین عطرهایی که در این دسته قرار دارند شامل؛ کویر د روسی از برند شنل، لولیتا لمپیکا از برند لولیتا لمپیکا، آنجل از برند تیری ماگلر، کافیز از برند جی.یو.اس می باشند. 

شیک‌پسند و خاص:

افرادی که شیک پسند و خاص هستند و در انتخاب لباس های خود به دنبال گزینه هایی پیچیده و باوقار خواهند بود از طرفی به پارچه هایی که شدیدا مرغوب، ابریشمی و کشمیر علاقه دارند در این دسته قرار می گیرند. اصل تناسب و تعادل در این دسته اهمیت زیادی در انتخاب های این افراد دارد. شخصیت های شیک پسند و خاص به دنبال  جزئیات ریز و ظرافت‌های چشم‌نواز هستند. 

این شخصیت های شیک پسند غالبا به دنبال عطرهایی هستند که شاخص و ویژه بوده و حالت چایپر داشته باشند. رایحه های خزه و چوب در این عطرها برجسته هستند. درحقیقت عطرهایی که در استایل افراد جذاب و شیک پسند قرار دارد به سطح بالای کیفی رسیده و از جمله محبوب ترین نت های این افراد ترنج، خزه بلوط، نعناع هندی و لابدانیوم است. 

این گروه از افراد معمولا از عطرهایی در ساعات روز و عطرهایی برای شب خریداری می کنند تا برای هر موقعیتی بی نقص حاضر شوند. از جمله معروف ترین عطرهایی که در این دسته قرار می گیرند شامل؛ نویینگ از برند استی لودر، فرنچ افر از برند اکس نیهیلو، نامبر ۱۹ از برند شنل، بوتگا ونتا نات او ابسولو از برند بوتگا ونتا می باشد. 

ادکلن زنانه,خرید ادکلن زنانه,ادکلن زنانه برای شخصیت شیک پسند ادکلن زنانه برای شخصیت شیک پسند و خاص

نکاتی مهم برای خرید عطر خوب:

- احساسات افراد با انتخاب عطر آنها ارتباط مستقیم دارد به طوری که سبب می شود افراد از روی بوی تن شما قضاوت داشته باشند زیرا عطر موجب شناخت و قضاوت می شود پس در انتخاب آن باید تمام جوانب را سنجید. 

- برای انتخاب عطر علاوه بر سلیقه شخصی، مشاوره هم مهم می باشد اما متاسفانه بسیاری از مشاوران به جای اینکه راه درستی را به افراد نشان دهند تنها به دنبال منافع خواهند بود و به درستی راهنمایی نمی کنند. 

- زمان خرید باید اطلاعات اولیه از عطر داشته باشید تا بدون سردرگمی انتخاب کنید. بسیاری از افراد سعی می کنند همیشه از یک عطر استفاده کنند زیرا اعتقاد دارند هرفرد باید بوی مخصوص به خود داشته باشد که مردم فرد را با همان بو بشناسند. 

- هنگام خرید عطر باید دقت داشته باشید که این دیگران نیستند که باید از بوی عطر شما لذت ببرند بلکه در مرحله اول خودتان باید از عطری که استفاده می کنید لذت ببرید. برای لذت بردن از عطر آن را به گردن نزنید زیرا فاصله گردن تا بینی کم است و خودتان دیگر نمی توانید بو را حس کنید پس باید دائما آن را تجدید کنید. 

- ایده بدی نیست که چند وقتی یکبار عطر خود را تعویض کنید. 

- برخی از موارد با اینکه عطری گران خریداری می کنید بازهم بوی ماندگاری ایجاد نمی کند، زمان خرید عطر باید رعایت کنید که در فصل گرما نباشد زیرا استفاده از عطر حس خوبی به شما و اطرافیان نخواهند داد به همین دلیل تصور می کنید بوی عطر باقی نمانده یا اصلا آن را دوست ندارید. 

- عطرها را به صورت دورانی روی لباس نزنید زیرا با این کار بویی که برای ماندگاری بالا خریدید بدون این ویژگی می مانند، پس بوهایی که از عطر منتشر می شوند باید به ترتیبی معین شده منتشر شوند. 

- برای خریداری عطر به صورت همزمان چند عطر را بو نکنید برای اینکار عجله نکنید و کاملا وقت اختصاص دهید زیرا درصورت عجله متوجه نمی شوید که چه عطری باید بخرید. عطری انتخاب کنید که ارزان نیست و به راحتی آن را کنار بگذارید برای همین باید آنچه را دوست دارید خریداری کرده و لذت ببرید. 

- گرما و نور خورشید می تواند موجب تغییر و از بین رفتن بوی عطرها شود. نگهداری کردن از عطرها داخل یخچال ماندگاری آنها را نسبت به قبل بیشتر می کند. 

ادکلن زنانه,خرید ادکلن زنانه,نکات مهم خرید ادکلن زنانهنکات مهم خرید ادکلن زنانه

انتخاب و خرید عطر براساس موقعیت:

شغل:

عطرهایی که سرکار استفاده می کنید باید ملایم و صمیمی باشند و به طورقطع با عطری که در مهمانی استفاده می کنید متفاوت خواهد بود. عطر محل کار شما درصورتی که با ارباب رجوع برخورد دارید باید در نظر اول ضربه نباشد برای مثال استفاده از عطرهای تلخ و گرم برای کارمند بانک مناسب نخواهد بود و ناخودآگاه موجب گاردگیری می شود، پس بهتر است از عطرهایی ملایم برای برقراری ارتباط استفاده کنید. 

استفاده از عطرهای تند، تلخ و گرم سرکار مناسب نیستند زیرا در دیدار نخست بوی عطر طرف مقابل منتقل شده و موجب احساس تند و ضربه ای می شود. 

میهمانی:

عطری که در مهمانی ها استفاده می شود بسته به نوع مهمانی خواهد بود. براساس نوع لباسی که برای مهمانی انتخاب می کنید نوع عطر شما نیز مشخص خواهد شد. برای مثال زمانی که کت و شلوار می پوشید یا در جلسات کاری که قصد تعیین موضع به شکل محکم دارید، عطرهای گرم مناسب خواهند بود. 

در مهمانی های معمولی از عطرهای ملایم و خنک استفاده کنید، بوی تلخ، قدرت و غرور را تعیین می کنند در مهمانی های فضای باز عطرهای تلخ و گرم استفاده کنید زیرا این عطرها در فضا پخش شده و ملایم می شوند.

سن و سال:

یکی از نکاتی که زمان خرید عطر باید به آن دقت شود سن و سال است. سازنده عطرها سن پیشنهادی خود را روی شیشه می نویسند. برای سنین پایین تر توصیه می شود از عطرهایی با رایحه ملایم، خنک، میوه ای، برگی و گلی و برای سنین بالاتر عطرهایی با رایحه ادویه و چوب استفاده شود. 

ادکلن زنانه,خرید ادکلن زنانه,انتخاب ادکلن زنانه بر اساس موقعیتانتخاب ادکلن زنانه بر اساس موقعیت های متفاوت

گردآوری: بخش مراقبت و زیبایی سرپوش

  • 17
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
ویژه سرپوش