سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۲:۴۴ - ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۳۰۶۶
حوزه بهداشت و رفاه

آخرین آمارها از واکسیناسیون در جهان؛

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان | اسرائیل استفاده از ماسک در اماکن عمومی را لغو کرد

آخرین آمارها از واکسیناسیون در جهان,مرگ و میر کرونا در جهان
شمار مبتلایان به بیماری "کووید-۱۹" ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۴۲ میلیون و ۱۷ هزار و ۷۶۷ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۳۳ هزار و ۳ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۲۰ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۷۶۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۲.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۵۸۱ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۳.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده کشورهای برزیل با بیش از ۳۷۳ هزار و مکزیک با بیش از ۲۱۲ هزار جانباخته، همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آنها نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۶ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۰۵ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۰ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۰ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۶ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۸ هزار، ایران با بیش از ۶۶ هزار، لهستان با بیش از ۶۲ هزار، آرژانتین با ۵۹ هزار، پرو با بیش از ۵۷ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۳ هزار و اندونزی با بیش از ۴۳ هزار جانباخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۲ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۴۵۴ مبتلا، ۵۸۱ هزار و ۶۱ قربانی

۲.هند: ۱۵ میلیون و ۶۱ هزار و ۹۱۹ مبتلا، ۱۷۸ هزار و ۷۹۳ قربانی

۳. برزیل: ۱۳ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۷۱ مبتلا، ۳۷۳ هزار و ۴۴۲ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۲۸۹ هزار و ۵۲۶ مبتلا، ۱۰۰ هزار و ۷۳۳ قربانی

۵. روسیه: چهار میلیون و ۷۰۲ هزار و ۱۰۱ مبتلا، ۱۰۵ هزار و ۵۸۲ قربانی

۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۸۷ هزار و ۸۲۰ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۲۷۰ قربانی

۷. ترکیه: چهار میلیون و ۲۶۸ هزار و ۴۴۷ مبتلا، ۳۵ هزار و ۹۲۶ قربانی

۸. ایتالیا: سه میلیون و ۸۷۰ هزار و ۱۳۱ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۹۲۷ قربانی

۹. اسپانیا: سه میلیون و ۴۰۷ هزار و ۲۸۳ مبتلا، ۷۶ هزار و ۹۸۱ قربانی

۱۰. آلمان: سه میلیون و ۱۵۱ هزار و ۳۰ مبتلا، ۸۰ هزار و ۵۹۱ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۴ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، لهستان، کلمبیا، مکزیک، ایران، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، شیلی، کانادا و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اسرائیل از روز یکشنبه استفاده از ماسک در فضای بیرونی را لغو کرد

در حالی که حدود ۱۰ درصد از جمعیت جهان حداقل یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، آمارها از خیز ناگهانی و سریع شیوع کرونا در هند و کمبود واکسن در این کشور پرجمعیت خبر می‌دهد.

آخرین آمارها از واکسیناسیون در جهان,مرگ و میر کرونا در جهان

آخرین آمارها از واکسیناسیون در جهان حاکی است که ۸۹۰ میلیون نفر در جهان حداقل یک دوز و حدود ۲۰۰ میلیون نفر از جمعیت جهان هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

با این‌حال، تنها آمریکا و چین سهمی بیش از ۴۴ درصدی در کل واکسیناسیون جهان دارند. بیش از یک چهارم جمعیت آمریکا دو دوز واکسن دریافت کرده و این رقم برای اسرائیل ۵۵ درصد، برای امارات بیش از ۲۲ درصد و برای بحرین بیش از ۲۸ درصد است. اسرائیل برای اولین بار استفاده اجباری از ماسک را لغو کرده و گزارش‌ها حاکی است که شمار مبتلایان روزانه به کرونا در این کشور در ۲۴ ساعت گذشته به ۴۴ نفر رسیده است.

دو ماه پیش این رقم بین چهار هزار تا هشت هزار نفر در نوسان بود. شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا نیز نسبت به دو ماه پیش کمتر از یک سوم شده است.

اما دیگر کشورها، خصوصا کشورهای فقیر هنوز راه زیادی تا واکسیناسیون در سطحی که بتواند ایمنی جمعی (گله‌ای) ایجاد کند، در پیش دارند.

برای نمونه هند اگرچه بزرگترین تولید کننده واکسن دنیا است و تاکنون ۱۲۳ میلیون نفر از جمعیت خود را واکسینه کرده است اما شمار کسانی که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند کمی بیش از ۱۶ میلیون نفر است که برابر ۱.۲ درصد از جمعیت کشور است.

هند همچنین متعهد به تامین ۹۲ میلیون دوز واکسن برای برنامه جهانی کواکس است، در حالی که موارد ابتلای روزانه در خود این کشور طی هفته‌های گذشته اوج گرفته و از ۲۶۰ هزار نفر گذشته است. این رقم تقریبا سه برابر پیک مبتلایان روزانه به کرونا در موج اول شیوع ویروس در هند است که پاییز پارسال اتفاق افتاده بود.

برزیل نیز برای ماه‌هاست که به شدت درگیر کرونا است و در حالی که کمتر از چهار درصد از جمعیت این کشور دو دوز واکسن دریافت کرده‌اند، شمار مبتلایان روزانه بین ۷۰ هزار تا ۱۰۰ هزار نفر در نوسان است و بیشترین شمار مرگ‌ومیر روزانه جهان نیز در این کشور ثبت می‌شود.

هفته جاری شمار قربانیان کرونا در جهان از سه میلیون نفر گذشت، اگرچه گزارش‌ها حاکی است که احتمالا شمار واقعی مرگ‌ومیر بسیار بیشتر از این رقم است.

  • 11
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
خوشا به حال مردمشون
دستسون درد نکنه که مردمشونو واکسینه کردن. به مقامات ایران بگویید جوجه رو آخر پاییز میشمارن. شما که واکسن آمریکایی رو مسخره میکردین و ورودش به کشورو منع کردین حالا دیدین که این واکسن آمریکایی چه تاثیر مثبتی در جلوگیری از مریضی و مرگو میر داره. حالا نوبت شماست که آمارهای مبتلا و کشته های زیاد بدین.
مشاهده کامنت های بیشتر
امام جواد (ع),زندگینامه امام جواد (ع),ولادت امام جواد (ع) زندگینامه امام جواد علیه السلام (ابوجعفر ثانی) نهمین امام شیعیان

روز ولادت:۱۰ رجب سال ۱۹۵ ه ق

مکان ولادت:مدینه- عربستان سعودی

مدت امامت:۱۷ سال

مدت عمر:۲۵ سال

روز شهادت:۳۰ ذیقعده سال ۲۲۰ ه ق

قاتل:معتصم

ادامه
رضا شیری,زندگینامه رضا شیری,بیوگرافی رضا شیری بیوگرافی رضا شیری خواننده ی محبوب ایرانی (+ تصاویر خانوادگی)

زاده:۲۲ تیر ۱۳۶۲

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

تحصیلات:دیپلم معماری

ادامه
ژوزه مورینیو,شبکه اجتماعی ژوزه مورینیو,فعالیت های ژوزه مورینیو بیوگرافی ژوزه مورینیو یکی از مربیان برتر فوتبال جهان + تصاویر خانوادگی

متولد: ۲۶ ژانویهٔ ۱۹۶۳

محل تولد:پرتغال

فعالیت فعلی:مربیگری

پست گذشته:هافبک

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
راغب,زندگینامه راغب,اظهارات راغب در مورد مهاجرتش به یزد زندگینامه راغب خواننده ایرانی موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام هنری:مصطفی راغب

متولد:اسفند ماه ۱۳۶۸

زادگاه:تهران

مهارت:نقاشی، بازیگری و موسیقی پاپ

مدرک تحصیلی:کارشناسی مدیریت

شغل:تدریس و آموزش صداسازی و آواز

ادامه
محمود احمدی نژاد,دکتر محمود احمدی نژاد,عکس محمود احمدی نژاد بیوگرافی محمود احمدی نژاد ششمین رئیس جمهور ایران (+ تصاویر)

زادروز: ۶ آبان ۱۳۳۵

زادگاه: آرادان، گرمسار، ایران

دین: اسلام، شیعه

ملیت:ایرانی

پیشه:سیاستمدار ،  هیئت علمی

ادامه
ساره بیات,عکس ساره بیات,بیوگرافی ساره بیات متولد بیوگرافی ساره بیات بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تایخ تولد: ۱۴ مهر ۱۳۵۸

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۸۰  تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
روبرت امرسون لوکاس,تصاویر روبرت امرسون لوکاس,بهینه‌سازی ساختار مالیات رابرت لوکاس بیوگرافی رابرت لوکاس و فعالیت های او در زمینه اقتصاد (+ تصاویر)

زاده:۱۵ سپتامبر ۱۹۳۷

زادگاه:یاکیما، واشینگتن,  ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد کلان

ملیت:ایالات متحده آمریکا

مکتب فکری:اقتصاد کلان کلاسیک نو

ادامه
بیوگرافی و زندگینامه لیندا کیانی عکس,لیندا کیانی,عکس های جدید لیندا کیانی بیوگرافی لیندا کیانی بازیگر موفق کشور (+ تصاویر اینستاگرامی)

تاریخ تولد:۲۳ شهریور ۱۳۵۹

محل تولد:آبادان

تحصیلات:فوق لیسانس فلسفه

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:بازیگر

ادامه
ابوریحان بیرونی,درباره ی ابوریحان بیرونی,شرح حال ابوریحان بیرونی زندگینامه ابوریحان بیرونی دانشمند مشهور ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۳ ذیحجه ۳۶۲

زادگاه:کاث،  خوارزم

ملیت:ایران

دین:اسلام

دیگر نام ها:ابوریحان محمد بن احمد بیرونی

ادامه
ویژه سرپوش