۰۸:۲۶ - ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۲۱۸۹
حوزه بهداشت و رفاه

وزیر بهداشت خبر داد

مذاکره با چین برای ساخت بیمارستان حاشیه مشهد

اهدای چند آمبولانس توسط بانک رفاه,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه مراسم اهدای ۱۰ دستگاه آمبولانس توسط بانک رفاه شعبه خراسان به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در گفت وگو با خراسان رضوی اعلام کرد این وزارتخانه برای ساخت بیمارستان بالای ۵۰۰ تختخوابی در شهر مشهد برنامه دارد و استفاده از فاینانس چینی یکی از راه های تامین منابع ساخت این بیمارستان ها در کشور است.

یکی از وعده های وزارت بهداشت برای ساخت بیمارستان هایی با بیش از ۵۰۰ تخت خواب، بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی در شهرک رجایی در حاشیه شهر مشهد است که بیش از سه سال از کلنگ زنی آن می گذرد. اولین گام برای ساخت این بیمارستان در ۲۶ فروردین سال ۹۵ در جلسه ستاد راهبردی مدیریت شهری با حضور استاندار وقت برداشته شد و زمینی ۵ هکتاری در ابتدای جاده سرخس یا همان شهرک شهید رجایی مشهد از طرف آستان قدس رضوی به صورت رایگان اهدا و  قرار شد با پروانه رایگان شهرداری ساخته شود.

حتی در آن جلسه برای مشارکت دستگاه های متولی ساخت این بیمارستان نیز برنامه ریزی و قرار شد ۵۰ درصد هزینه ساخت را وزارت بهداشت و نیمی دیگر را وزارت راه و شهرسازی بر عهده بگیرد. سال گذشته روزنامه خراسان رضوی  پرونده خاک گرفته این پروژه را که هنوز شروع نشده و مدت دو سال به کما رفته است، از بایگانی «وعده ها» بیرون آورد و در گزارشی با عنوان «علف هرز به جای بیمارستان»، به چرایی بلاتکلیف ماندن آن پرداخت.اختلاف نظرها و عمل نکردن به وعده ها و مسئولیت ها، این پروژه را زمین گیر کرده و دانشگاه علوم پزشکی که از همان ابتدا بی پولی را بهانه کرده بود، پای تفاهم نامه ساخت بیمارستان را هم امضا نکرد. آذرماه سال گذشته قاضی زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت هم که برای افتتاح چند پروژه عمرانی به مشهد سفر کرده بود، در گفت و گو با «خراسان رضوی» آب پاکی را روی این پروژه به کما رفته ریخت و اعلام کرد وزارت بهداشت هیچ پولی برای ساخت بیمارستان حاشیه شهر مشهد ندارد.  آخرین پیگیری ما از علی رحیمی مدیر فنی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد بود که به «خراسان رضوی»  اعلام کرد: «مطالعات اولیه ساخت این بیمارستان انجام و درخواست تامین اعتبار آن به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است.»

حضور دکتر «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجتمع سپید، فرصت کوتاهی را فراهم کرد تا موضوع ساخت بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی در شهرک رجایی حاشیه شهر مشهد را از وی جویا شویم. دکتر نمکی در گفت وگو با خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که سه سال پیش کلنگ احداث بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی در شهرک شهید رجایی حاشیه شهر مشهد توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس به زمین زده شد و تاکنون  بلاتکلیف مانده است، وزارت بهداشت برای ساخت این بیمارستان چه برنامه ای دارد؟ می گوید: برنامه ساخت بیمارستان های بالای ۵۰۰ تخت خوابی جزو برنامه هاست که از طریق فاینانس دنبال می شود و تلاش می کنیم ان شاءا... به نتیجه برسد .وی همچنین درباره جزئیات از استفاده از فاینانس برای ساخت بیمارستان اعلام کرد : ما برای ساخت بیمارستان های بالای ۵۰۰ تختخوابی در کشور از فاینانس های چینی استفاده کردیم  که  یکی از آن ها بیمارستان مشهد است ولی هنوز به نتیجه قطعی نرسیدیم که ان شاءا... اگر در مذاکرات به نتیجه برسیم مفصل و ریز اعلام می کنیم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که  نتایج مذاکرات با چینی ها در این باره چگونه بوده است، تصریح می کند: به هر حال ما یک رقم هایی را در چین به عنوان ارز قابل استفاده داریم، با چینی ها و شرکت های خصوصی در حال مذاکره هستیم که چگونه بتوانیم از آن ها در قالب فاینانس برای توسعه زیر ساخت های بهداشت و درمان استفاده کنیم.وی در پاسخ به این سوال که نتایج مذاکرات با چینی ها پیشرفت داشته است؟ می گوید: خیلی پیش رفته است، برای مشهد،  شیراز، تبریز و یکی دو جا مذاکره کردیم ولی هنوز به نتیجه قطعی نرسیدیم، به محض این که به نتیجه برسیم اعلام می کنیم.

اهدای ۱۰ دستگاه آمبولانس توسط بانک رفاه

همچنین روز پنج شنبه طی مراسمی در مجتمع سپید  ۱۰ دستگاه آمبولانس توسط بانک رفاه شعبه خراسان به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اهدا شد.دکتر "محمد رضا دارابی" رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خراسان رضوی اظهار می کند: برای هر دستگاه آمبولانس بیش از هفت میلیارد ریال هزینه شده است، هم اکنون در حوزه پیش بیمارستانی بر اساس برنامه ششم توسعه به حداقل ۵۰ دستگاه آمبولانس جدید و برای نوسازی ناوگان نیز حدود ۴۵ دستگاه در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیاز است.وی می گوید:   هزار دستگاه موتورآمبولانس را به زودی در کشور توزیع خواهد کرد که پیش بینی می شود در مرحله نخست ۴۵ دستگاه به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص یابد.

آرمان رئیس بانک رفاه شعبه خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم  اظهار می کند: طبق تفاهم نامه ای که بین بانک رفاه و دانشگاه علوم پزشکی مشهد منعقد شده از ابتدای اجرای این تفاهم نامه تاکنون ۳۵ دستگاه آمبولانس به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص دادیم.

رفتار عجیب مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با خراسان همان طور که در این گزارش به آن اشاره شد دکتر «سعید نمکی» وزیر بهداشت روز پنج شنبه هفته گذشته برای شرکت در جلسه ای در مجتمع سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور یافته بود، همواره ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی حاشیه شهر مشهد یکی از مطالبات جدی روزنامه خراسان از مسئولان به ویژه مسئولان این وزارتخانه بوده است. این فرصت برای خبرنگار روزنامه خراسان فراهم شد که با حضور وزیر بتواند این موضوع را از وی جویا شود. وزیر بهداشت با کمال احترام و تواضع دقایقی را برای جواب دادن به سوالات ما اختصاص داد.

بعد از اتمام مصاحبه با وزیر؛ خبرنگار و مسئول روابط عمومی وزیر بهداشت از خبرنگار ما تشکر و مجتمع را ترک کردند. بعد از رفتن وزیر و همراهانش از مجتمع سپید، دکتر رحیمی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این که خبرنگار خراسان با وزیر مصاحبه کرده است انتقاد کرد وگفت" شما با چه مجوزی با وزیر مصاحبه کردید،  اگر می خواستید با وزیر مصاحبه کنید باید حتما از ما اجازه می گرفتید، شما برای مراسم اهدای ۱۰ دستگاه آمبولانس دعوت شده اید نه این که بخواهید با وزیر مصاحبه کنید".

محمد حسام مسلمی

  • 12
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید