چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
۱۵:۰۰ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۶۳۸
حوزه بهداشت و رفاه

فوت ۲۱۶ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته/ جان باختگان کرونا در کشور به ۱۶ هزار و ۹۸۲ نفر رسید

آمار کرونا امرزو 99/05/11,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت، از ثبت ۲۱۶ مورد فوتی کرونا در شبانه روز گذشته در کشور خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد:تا به حال ۳۰۶ هزار و ۷۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۶ هزار و ۹۸۲ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا (corona) و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس گفت :از دیروز تا امروز ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۴۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۷ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۳۰۶ هزار و ۷۵۲ نفر رسید.

وی ادامه داد :متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۶ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع متوفیان این بیماری به ۱۶ هزار و ۹۸۲ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت:خوش بختانه تا به حال ۲۶۵ هزار و ۸۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. همچنین ۴۰۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت :تا کنون دو میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۵۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد:استان های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی ، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان های آذربایجان غربی ، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت گفت:استان سمنان در وضعیت قرمز و استان یزد در وضعیت هشدار قرار دارد. در اسفند سال گذشته در استان سمنان شاهد خیز قابل توجهی در موارد بستری و ابتلا بودیم که از فروردین ماه امسال مثل سایر استان ها با رعایت پروتکل ها و اعمال محدودیت ها، موارد ابتلا و بستری کاهش قابل توجهی داشت. از نیمه خرداد ماه شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب شهرستان های استان سمنان به میزان بیش از دو برابر هستیم. در حال حاضر پنج شهرستان از استان سمنان در وضعیت قرمز هستند و شیب موارد بستری در شهرستان های شرق این استان، مثل شاهرود و دامغان روند تندتری دارد. با همکاری مسئولان استانی، اعمال محدودیت های بیشتری در این استان انجام شده و رعایت پروتکل ها نیز توسط مردم این استان افزایش یافته و امیدواریم در هفته های آتی شاهد کاهش آمار ابتلا و بستری و فوت در این استان باشیم.

او در رابطه شرایط استان یزد نیز خاطرنشان کرد :در استان یزد نیز در اسفند ماه خیز چشمگیری از بیماری داشتیم و در میانه خردادماه ماه نیز نمودار بستری روزانه در این استان روند صعودی گرفته و موارد ابتلا و بستری در شش هفته قبل رشد دو برابری داشته است. فعلا ۵ شهرستان از استان یزد در شرایط قرمز و سه شهرستان در شرایط هشدار قرار دارند. موارد بستری در شهرستان های یزد، تفت، خاتم، مهریز و میبد شیب تندی دارد. رعایت پروتکل ها در استان یزد فقط ۵۵ درصد است و اگر این میزان با همکاری مردم افزایش پیدا نکند، ممکن است شاهد قرار گرفتن این استان در وضعیت قرمز باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد :پرستاران، بهیاران، پزشکان، دستیاران تخصصی، دانشجویان پزشکی، کارورزان، خدمه و کلیه کارکنان بیمارستان ها در کل کشور ، ۶ ماه است که جان برکف متحمل سختی های زیاده شده و از هیچ کوشش و تلاشی برای نجات بیماران دریغ نکرده اند. در این مدت عده ای از جهادگران عرصه سلامت را از دست داده ایم و خانواده شان داغدار شده و عده ای نیز خودشان متحمل درد و رنج این بیماری شده اند. تنها راه قدردانی و حمایت از مدافعان سلامت و خانواده های آنها در شرایط فعلی، رعایت جدی اصول سه گانه شاهد فاصله گذاری فیزیکی، شست وشوی مداوم دست ها و استفاده از ماسک است. امیدواریم به زودی با همکاری یکدیگر شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در کشور باشیم.

۱۲۳  بیمار بدحال کرونایی در استان البرز بستری هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: ۱۲۳ بیمار بدحال کرونایی در استان البرز بستری هستند.

آمار کرونا امرزو 99/05/11,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

دکتر حسین کریم در گفتگو با خبرنگار مهر تعداد بیماران قطعی، محتمل و مشکوک به کرونا در استان البرز را از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون ۱۲ هزار و ۷۳۳ نفر اعلام کرد.

وی همچنین اضافه کرد: تا کنون ۱۰ هزار و ۸۹۲ مورد مثبت در بیمارستان‌های استان بستری شده اند.

۷۳۶ نفر در البرز بر اثر ابتلاء به کرونا جان باختند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تعداد کل بیماران ترخیص شده از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان را ۱۱ هزار و ۳۷۸ نفر اعلام کرد و گفت: متأسفانه تاکنون ۷۳۶ نفر نیز بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در استان جان خود را از دست داده اند. دکتر کریم در بخش دیگری تعداد بیماران قطعی، مشکوک و محتمل به کرونا که در بیمارستان‌های استان بستری هستند را ۵۹۶ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد مبتلایان به کرونا که در بیمارستان‌های استان بستری هستند، ۲۵۷ نفر است.

۱۲۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند

وی تعداد مراجعان سرپایی با علائم تنفسی طی ۲۴ ساعت گذشته را ۵۴۰ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد موارد بستری شده طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ۶۷ نفر بوده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تعداد بیماران بستری کمتر از ۵۰ سال را ۱۵۷ نفر اعلام کرد و گفت: ۱۲۴ بیمار نیز در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

دکتر کریم تعداد بیماران بدحال طی ۲۴ ساعت گذشته را ۱۲۳ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد بیماران ترخیص شده در این بازه زمانی ۴۸ نفر بوده است. وی همچنین تعداد بیماران فوتی قطعی در اثر ابتلاء به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته را چهار نفر اعلام کرد.

۱۰ مبتلای دیگر در فارس جان‌باختند/کودکان در خطر ابتلا به کرونا

شیراز - معاون بهداتش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر دیگر از مبتلایان در استان فارس جان‌باختند و آمار مبتلایان استان نیز به ۳۳ هزار ۲۳۴ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عبدالرسول همتی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون حدود ۲۱۶ هزار نمونه آزمایش کرونا ویروس در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان بررسی شده است، گفت: تاکنون ابتلای ۳۳ هزار و ۲۳۴ بیمار در فارس به قطعیت رسیده است.

وی با ابراز تأسف از فوت ۱۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان در اثر ابتلاء به این بیماری از ابتدای شیوع در استان تاکنون را ۵۱۷ مورد اعلام کرد.

معاون علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: هم اکنون ۱ هزار و ۶۱ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در مراکز درمانی فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه، خدمات درمانی لازم را دریافت می‌کنند.

  • 10
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
ویژه سرپوش