یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
۱۲:۲۰ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۱۳۵۶
حوزه بهداشت و رفاه

آخرین آمارهای جهانی کرونا/ موج جدید کرونا در اروپا

آمار جدید مبتلایان به کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
براساس آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۷۴۷ هزار و ۲۵۸ نفر رسیده است.

به گزارش ایسنا، شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۰ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۹۶۵ نفر رسیده و مرگ ۷۴۷ هزار و ۲۵۸ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها ۱۳ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۶۸۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

از میان شش میلیون و ۳۵۳ هزار و ۱۹ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و ۲۸۸ هزار و ۴۱۱ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۴ هزار و ۶۰۸ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۴ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۹۴۶ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۳ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۶۸۸ نفر معادل ۹۵ درصد از موارد بهبود یافته و ۷۴۷ هزار و ۲۵۸ نفر معادل پنج درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم، تنها کشورهایی هستند که بالای دو میلیون مبتلا به کووید-۱۹ را در آمارهای رسمی خود گزارش کرده‌اند.

همچنین پس از ایالات متحده کشورهای برزیل، مکزیک، هند و انگلیس به ترتیب بیشترین شمار قربانیان این بیماری را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا صبح امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

 ۱. آمریکا پنج میلیون و ۳۶۰ هزار و ۳۰۲ مبتلا، ۱۶۹ هزار و ۱۳۱ قربانی

 ۲. برزیل سه میلیون و ۱۷۰ هزار و ۴۷۴ مبتلا، ۱۰۴ هزار و ۲۶۳ قربانی

۳. هند دو میلیون و ۳۹۵ هزار و ۴۷۱ مبتلا، ۴۷ هزار و ۱۳۸ قربانی

 ۴. روسیه ۹۰۲ هزار و ۷۰۱ مبتلا،  ۱۵ هزار و ۲۶۰ قربانی

 ۵. آفریقای جنوبی ۵۶۸ هزار و ۹۱۹ مبتلا، ۱۱ هزار و ۱۰ قربانی

 ۶. پرو ۴۹۸ هزار و ۵۵۵ مبتلا، ۲۱ هزار و ۷۱۳ قربانی

 ۷. مکزیک ۴۹۸ هزار و ۳۸۰ مبتلا، ۵۴ هزار و ۶۶۶ قربانی

۸. کلمبیا ۴۲۲ هزار و ۵۱۹ مبتلا، ۱۳ هزار و ۸۳۷ قربانی

۹. شیلی ۳۷۸ هزار و ۱۶۸ مبتلا، ۱۰ هزار و ۲۰۵ قربانی

۱۰. اسپانیا ۳۷۶ هزار و ۸۶۴ مبتلا، ۲۸ هزار و ۵۷۹ قربانی

پس از آن ایران با ۳۳۳ هزار و ۶۹۹ مبتلا و ۱۸ هزار و ۹۸۸ قربانی کرونا در رتبه یازدهم کشورهای درگیرِ این بیماری قرار گرفته است.

سپس کشورهای انگلیس با ۳۱۳ هزار و ۷۹۸ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۹۳ هزار و ۳۷ مبتلا، پاکستان با ۲۸۵ هزار و ۹۲۱ مبتلا، آرژانتین با ۲۶۸ هزار و ۵۷۴ مبتلا، بنگلادش با ۲۶۶ هزار و ۴۹۸ مبتلا، ایتالیا با ۲۵۱ هزار و ۷۱۳ مبتلا، ترکیه با ۲۴۴ هزار و ۳۹۲ مبتلا، آلمان با ۲۲۰ هزار و ۸۵۰ مبتلا، فرانسه با ۲۰۶ هزار و ۶۹۶ مبتلا، عراق با ۱۶۰ هزار و ۴۳۶ مبتلا، فیلیپین با ۱۴۳ هزار و ۷۴۹ مبتلا، اندونزی با ۱۳۰ هزار و ۷۱۸ مبتلا، کانادا با ۱۲۰ هزار و ۸۴۴ مبتلا، قطر با ۱۱۳ هزار و ۹۳۸ و قزاقستان با ۱۰۱ هزار و ۳۷۲ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

همچنین اکوادور با ۹۷ هزار و ۱۱۰ مبتلا، مصر با ۹۵ هزار و ۹۶۳ مبتلا، بولیوی با ۹۵ هزار و ۷۱ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی با ۸۸ هزار و ۱۵۱ مبتلا، چین با ۸۴ هزار و ۷۵۶ مبتلا، اوکراین با ۸۴ هزار و ۵۴۸  مبتلا، سوئد با ۸۳ هزار و ۴۵۵ مبتلا، عمان با ۸۲ هزار و ۲۹۹ مبتلا، جمهوری دومینیکن با ۸۲ هزار و ۲۲۴ مبتلا، پاناما با ۷۷ هزار و ۳۷۷ مبتلا، بلژیک با ۷۵ هزار و ۶۴۷ مبتلا، کویت با ۷۳ هزار و ۷۸۵ مبتلا، بلاروس با ۶۹ هزار و ۱۰۲ مبتلا، رومانی با ۶۵ هزار و ۱۷۷ مبتلا، امارات متحده عربی با ۶۳ هزار و ۲۱۲ مبتلا، هلند با ۶۰ هزار و ۶۲۷ مبتلا، گواتمالا با ۵۹ هزار و ۸۹ مبتلا، سنگاپور با ۵۵ هزار و ۳۹۵ مبتلا، لهستان با ۵۳ هزار و ۶۷۶ مبتلا و پرتغال با ۵۳ هزار و ۲۲۳ مبتلا، ژاپن با ۵۰ هزار و ۲۱۰ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

کشورهای هندوراس، نیجریه، بحرین، ارمنستان، غنا، قرقیزستان، افغانستان، سوئیس، آذربایجان، الجزایر، مراکش، ازبکستان، صربستان، ایرلند، مولداوی، کنیا، ونزوئلا، اتریش، نپال، کاستاریکا، اتیوپی، استرالیا و السالوادور نیز تاکنون بیش از ۲۰ هزار مبتلا را ثبت کرده‌اند.

موج جدید کرونا در اروپا؛ آلمان رکورد زد، ماراتن پاریس لغو شد

آلمان، فرانسه، اسپانیا و یونان با افزایش چشمگیر موارد ابتلا روبرو شده‌اند

بی بی سی در گزارشی نوشت: موج جدید فراگیری ویروس کرونا در اروپا باعث نگرانی‌های فراوان شده است. آلمان بیشترین میزان ثبت موارد جدید در یک روز را شاهد بوده‌. فرانسه و اسپانیا هم می‌گویند دوباره به "نقطه بحران" نزدیک می‌شوند. فرانسه طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۵۰۰ تازه مبتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی کرده است. ماراتن پاریس هم برای دومین بار لغو شد.

آمار جدید مبتلایان به کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

آلمان رکورد جدیدی از تعداد تازه مبتلایان طی یک ۲۴ ساعت را طی سه ماه گذشته به ثبت رسانده که مقام‌ها بخشی از آن را ناشی از بازگشت مسافران تعطیلات تابستانی به این کشور می‌دانند.

دیگر کشورهای اروپایی هم با موج جدید افزایش مبتلایان کووید۱۹ روبرو شده‌اند.

به گفته مقام‌های آلمان، طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۲۰۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است. مسئولان این کشور می‌گویند به شهروندان توصیه کرده بودند از سفر غیرضروری به نقاط قرمز در اسپانیا پرهیز کنند. سواحل اسپانیا یکی از مقصدهای اصلی آلمانی‌ها به هنگام تعطیلات است.

در فرانسه، مقام‌ها از شناسایی ۲۵۲۴ تازه مبتلا خبر داده‌اند که رکوردی جدید از زمان برداشتن قرنطینه‌های سراسری در روز ۲۴ مه گذشته است.

وزیرخارجه آلمان گفته از روز گذشته ، سه‌شنبه، ۱۱ اوت، برای شهروندان کشورش هشدار منع سفر به مادرید و منطقه باسک اسپانیا صادر شده است. آلمان پیش از این هم برای سفر به آرگون، کاتالونیا و ناوارا در اسپانیا هشدار سفر صادر کرده بود.

همزمان آمار کل جان باختگان کووید۱۹ در آلمان از مرز ۹ هزار نفر گذشته است.

'نقطه بحرانی' در اسپانیا

اسپانیا در میان کشورهای غرب اروپا با بدترین وضعیت روبروست. این کشور می گوید ۶۷۵ نقطه قرمز درگیر با اپیدمی فعال شناسایی کرده و روز چهارشنبه هم گزارش کرد که ۱۴۱۸ تازه مبتلا طی ۲۴ ساعت گذشته شناسایی کرده است.

سالوادور مچیپ، کارشناس بهداشت عمومی در دانشگاه اوپن کاتالونیا به خبرگزاری فرانسه گفته این کشور در "لحظه بحرانی" قرار دارد.

"ما دقیقا در لحظه‌ای قرار داریم که اوضاع ممکن است به سمت بهبودی برود و یا این که بدتر شود. این به آن معناست که باید همه محدودیت‌ها و ابزار را به کار بگیریم تا این اپیدمی‌های منطقه‌ای به همه‌گیری سراسری بدل نشوند".

اسپانیا تاکنون ۳۲۶ هزار مبتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی کرده است که این کشور را به رتبه اول در غرب اروپا و رتبه یازدهم در کل جهان رسانده است.

اجباری شدن ماسک در بروکسل بلژیک

روز چهارشنبه، ۱۲ اوت، در بروکسل، پایتخت بلژیک و اتحادیه اروپا، زدن ماسک تنفسی در تمامی اماکن عمومی اجباری شد.

این دستور شامل همه افراد بالای ۱۲ سال می شود. تا پیش از این زدن ماسک تنها در اماکن عمومی پرتردد و داخل فروشگاه‌ها اجباری بود.

مقام های می گویند این دستور را در واکنش به افزایش دوباره موارد ابتلا به کووید۱۹ اتخاذ کرده‌اند. بروکسل طی یک هفته گذشته به طور متوسط هر روز ۵۰ مورد جدید در میان هر ۱۰۰ هزار سکنه مقیم پایتخت شناسایی کرده است.

بلژیک یکی از سخت‌گیرانه‌ترین مقررات را برای ماسک زدن وضع و در حال اجرا دارد.

بنابر گزارش وبسایت داده‌شمار دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، این کشور تا کنون ۷۵۰۰۰ مورد ابتلا و ۹۸۰۰ مرگ مرتبط با کووید۱۹ ثبت کرده است.

ماراتن پاریس لغو شد

فرانسه هم روز چهارشنبه مجبور شد ماراتن معروف پاریس را دوباره لغو کند. این ماراتن که قرار بود ابتدا در روز ۱۵ آوریل برگزار شود با آغاز همه‌گیری کرونا در اروپا به ۵ نوامبر امسال موکول شد اما اکنون با موج جدید کرونا در این کشور، مقام‌ها می‌گویند این مسابقه همگانی در سال ۲۰۲۰ برگزار نخواهد شد.

برگزارکنندگان این مسابقه بزرگ می‌گویند "هر آنچه که ممکن بود برای برگزاری آن انجام گرفتند" اما اکنون "ناگزیرند" که آن را لغو کنند.

کمیته برگزاری این مسابقات گفته اکنون برای برگزاری این ماراتن در سال ۲۰۲۱ تلاش خواهد کرد.

لغو ماراتن پاریس همزمان شده با ثبت بیش از ۲۵۰۰ مورد ابتلای جدید به کرونا در فرانسه که مقام‌ها را نگران کرده است.

پاریس هم همزمان زدن ماسک تنفسی یا پوشاندن دهان و بینی با پارچه را در تمامی نقاط پرتردد رو باز این شهر اجباری کرده است. زدن ماسک در تمام اماکن سرپوشیده فرانسه ازمدت‌ها پیش اجباری شده است.

سخنگوی دولت فرانسه هم روز چهارشنبه، ۱۲ اوت، گفته پلیس این کشور به اقدامات خود برای نظارت بر اجرای پروتکل‌های کرونا همچون حفظ فاصله فیزیکی و ماسک زدن، شدت خواهد بخشید.

گابریل اتل به خبرنگاران گفته: "ما به نقطه حساسی رسیده‌ایم... افسران پلیس را بسیج خواهیم کرد تا ماسک زدن و حفظ فاصله اجتماعی را چک کنند."

فرانسه تاکنون بیش از ۲۰۶ و ۶۹۰ مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا را گزارش کرده است.

رکورد جدید در یونان

روز چهارشنبه آتن اعلام کرده که با ثبت ۲۶۲ مورد جدید کرونا، یونان رکورد جدیدی از موارد ابتلا طی یک ۲۴ ساعت را از زمان آغاز این همه‌گیری شاهد بوده است.

یونان که در موج اول همه‌گیری کرونا وضع بهتری نسبت به بسیاری از کشورهای همسایه خود در قاره اروپا داشت، تاکنون ۶۱۷۷ مورد ابتلا و ۲۱۶ مرگ بر اثر کووید۱۹ ثبت کرده است.

در پی افزایش موارد ابتلا طی روزهای گذشته در یونان، این کشور محدودیت‌های جدیدی وضع کرده است از جمله کمتر کردن ساعت کار رستوران‌ها و میکده‌ها در برخی نقاط پرتردد گردشگران. این در حالی است که یونان این روزها در میانه داغ‌ترین فصل توریستی خود قرار دارد.

آتن همچنین محوددیت‌هایی برای گردش‌گرانی که از برخی کشورهای اروپایی و منطقه بالکان به یونان می‌روند وضع کرده است.

  • 10
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستان بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

ادامه
میلتون فریدمن,تصاویر میلتون فریدمن,کتابهای میلتون فریدمن زندگینامه میلتون فریدمن، اقتصاددان و آماردان آمریکایی (+ تصاویر)

متولد: ۳۱ ژوئیهٔ ۱۹۱۲

زادگاه: بروکلین، نیویورک

مرگ: ۱۶ نوامبر ۲۰۰۶

ملیت: آمریکایی

رشته فعالیت: اقتصاد

ادامه
شهاب حسینی,زندگی نامه شهاب حسینی,عکس هایی از شهاب حسینی زندگینامه شهاب حسینی و تصاویری از او و خانواده اش

نام خانوادگی: حسینی تنکابنی

تاریخ تولد: ۱۳۵۲/۱۱/۱۴

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

ملیت: ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر، مجری، صداپیشه، کارگردان

ادامه
داریوش هخامنشی,بیوگرافی داریوش هخامنشی,همسر داریوش هخامنشی زندگی نامه داریوش هخامنشی (داریوش بزرگ)

سلطنت: ۵۲۲–۴۸۶ قبل از میلاد 

زادروز: ۵۴۹ قبل از میلاد

فوت: ۴۸۶ قبل از میلاد

دین و مذهب: مزدیسنا

خاندان: هخامنشیان

ادامه
آدام اسمیت,عکس های آدام اسمیت,زندگینامه آدام اسمیت زندگی نامه آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد (+ تصاویر)

زاده: ۵ ژوئن ۱۷۲۳

محل تولد: کیرک کالدی، شهرستان فیف، اسکاتلند

ملیت: اسکاتلندی

مکتب: لیبرالیسم کلاسیک

مهمترین علایق: فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق، علم اقتصاد

ادامه
انوشیروان ساسانی,زندگینامه انوشیروان ساسانی,دانش انوشیروان ساسانی بیوگرافی انوشیروان ساسانی از پادشاهان مشهور ساسانی (+ تصاویر)

زادروز:۵۰۱ میلادی

محل تولد: تیسفون، ایران شهر

فوت: ۵۷۹ میلادی

دودمان: خاندان ساسان

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
ویژه سرپوش