چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹
۰۸:۳۳ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۱۵۶۳
حوزه بهداشت و رفاه

« کووید- ۱۹» جهش کرد یا عامل ششم مرگ و میر فعال شد؟

کروناویروس,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

رکورد افزایشی مرگ ومیر با« کرونا»، نگاه برخی مسئولان را به فرضیه« جهش ویروس کووید- ۱۹» جلب کرده؛ بی خبر از این که« ذرات معلق» در آسمان کلان شهرها بار دیگر در نقش قاتل خاموش ظاهر شده و قدرت کشندگی ویروس موذی را افزایش داده است. هوای تهران در یک هفته اخیر با عبور غلظت ذرات ریز آلاینده از حد قابل قبول ،« وضعیت نارنجی» به خود گرفت. شاخص آلودگی در اغلب شهرهای بزرگ نیز از سطح مجاز عبور کرده است.« آلودگی هوا » عامل ششم مرگ و میر در مناطق شهری پرجمعیت و متراکم به حساب می آید؛ ضمن آنکه به تناسب افزایش ذرات معلق در آسمان یک شهر،« احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی، انسداد ریه و انواع بیماری های ناشی از تضعیف سیستم دفاعی بدن» در بین شهروندان افزایش می یابد. این حقیقت تلخ درباره مهمان ناخوانده آسمان کلان شهرها و از آن تلخ تر، همزمانی اوج گیری آلودگی با عصر پاندمی میتواند قسمتی از دوپینگ کرونا (corona) در آمار مرگ را توضیح دهد. آلودگی هوا ۴ متهم اصلی دارد. روز گذشته مدیران شهری، تعطیلی دوهفته ای پایتخت را پیشنهاد دادند.

ارتباط تشدید شیوع ویروس کرونا در پیک پاییزی، با مقدار آلاینده های هوا بررسی شد. همزمان با شروع فصل آلودگی در پایتخت و چند کلان شهر دیگر، آمار مبتلایان و بدحالان کرونا و نیز مرگ و میر ناشی از ویروس کووید- ۱۹ در کشور افزایش قابل توجهی داشته و رکوردهای تازه ای ثبت کرده است. به این ترتیب در کنار مجموعه عوامل موثر بر تشدید کرونا، ذرات معلق آلاینده هوا نیز به عنوان حاملان انتقال این ویروس در روزهای اخیر بر میزان ابتلا موثر بوده اند.

به گزارش« دنیای اقتصاد»، در علم پزشکی ، مراکز معتبر مطالعاتی در حوزه آلودگی و نیز در موسسات تحقیقاتی معتبر در کشورهایی همچون آمریکا و همچنین سازمان بهداشت جهانی، مطالعاتی انجام شده که نشان می دهد آلودگی هوا ششمین عامل مرگ و میر در دنیا و پنجمین عامل خطر مرگ به شمار می آید؛ ضمن اینکه اگر مرگ و میر ناشی از سکته قبلی، ناراحتی های ریوی و بیماری های قلبی و عروقی دیگر را که به نوعی به شکل غیرمستقیم با آلودگی هوا مرتبط هستند، در نظر بگیریم، سهم واقعی این عامل در آمار مرگ و میر جهانی افزایش خواهد یافت.

بر اساس این مطالعات که ظرف ۱۰ سال اخیر در بحث آلودگی هوا و آسیبی که به بافت ها و اندام های مختلف بدن وارد می کند، نشان می دهد آلودگی هوا مقاومت بدن در برابر بیماری را کاهش می دهد و می تواند کارکرد سلول های دفاعی بدن را به ضد خود تبدیل کند. ذرات معلق با قطر کوچک تر از ۵/ ۲ میکرون به عنوان عامل اصلی آلودگی هوا در تهران و سایر کلان شهرهای کشور نیز این امکان را دارد که به بافت خونی شهروندان نفوذ کند و ضمن کاهش سطح مقاومت بدن در برابر بیماری ها ، احتمال ابتلا به ناراحتی های تنفسی و ریوی به ویژه بیماری انسداد ریه را افزایش دهد و آمار سکته را بالا می برد.

از طرفی طی یک هفته گذشته همزمان با رکوردزنی وحشتناک مرگ و میر کرونایی بحث جهش ویروس کووید- ۱۹ مطرح شد. با این حال به نظر می رسد مطرح کنندگان این فرضیه از عاملی که به احتمال زیاد در رکوردزنی جدید کرونا در کشور موثر بوده غفلت کرده اند. این عامل همان تشدید آلودگی هوا است که زمینه ساز انتقال ساده تر ویروس در سطح جامعه شده است. این غفلت از آلودگی هر سال در شش ماه دوم در تهران و اغلب کلان شهرها رخ می دهد و سال گذشته نیز برای تهرانی ها دردسرساز شد.

بررسی« دنیای اقتصاد» نشان می دهد همزمان با افزایش مرگ و میر کرونا، شاخص کیفیت هوا نیز در روزهای اخیر از محدوده سالم به ناسالم تنزل پیدا کرده و در روزهای قرمز و فراقرمز کرونایی، کیفیت هوا نیز در وضعیت نارنجی( ناسالم برای گروه های حساس با شاخص بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ واحد) قرار داشته و غلظت ریزذرات معلق که منشأ اصلی انتشار آنها منابع متحرک( خودروها) هستند، در هوا افزایش یافته است.

کارشناسان محیط زیست می گویند هر واحد افزایش در غلظت آلاینده ذرات معلق در هوا، میزان تلفات کرونا را ۸ درصد افزایش می دهد. زمانی که غلظت این آلاینده زیر ۳۵ میکروگرم بر مترمکعب در شبانه روز است، شاخص زیر ۱۰۰ و هوا سالم است. اگر شاخص به ۱۵۰ واحد برسد و وضعیت اضطرار حاکم شود، این غلظت به ۶۵ واحد رسیده است. بنابراین در روزهای اخیر که شاخص از ۱۰۰ واحد فراتر رفته بین ۱۱۰ تا ۱۲۵ واحد در نوسان بوده است، احتمالا غلظت آلاینده ذرات معلق بین ۱۰ تا ۱۵ واحد افزایش یافته و به همان نسبت بر میزان تلفات کرونا اثرگذاشته است.

به گزارش« دنیای اقتصاد»، امسال اولین رکورد ابتلای کرونا در ۱۶ فروردین ثبت شد و پس از آن در ۱۳ و ۱۷ تیر شمار مرگ و میر کرونایی به ترتیب به ۱۶۲ و ۲۰۰ نفر رسید و رکورد قبلی را شکست. همچنین در ۱۹ تیرماه تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا در کشور به ۲۲۱ نفر رسید. پس از سپری شدن این دوره رکوردزنی تابستانی، در مهر ماه امسال بار دیگر وضعیت ابتلا به کرونا بحرانی شد و رکوردهای تازه ای در میزان مرگ و میر ثبت شد؛ طوری که از ۱۶ مهر به بعد وضعیت فراقرمز در کشور حاکم شد. در این روز آمار مرگ و میر ناشی از کرونا ۲۳۹ نفر و در روز هفدهم مهر نیز ۲۳۰ نفر بوده است. در بیستم مهرماه تعداد جان باختگان کرونا از این میزان هم فراتر رفت و به ۲۵۱ نفر رسید و در بیست و سومین روز از ماه جاری این رکورد هم شکسته شد و مرگ و میر کرونایی به ۲۷۹ نفر افزایش یافت. در روزهای اخیر نیز تعداد جان باختگان ناشی از ویروس کووید- ۱۹بیش از ۲۵۰ نفر بود. از طرفی از نیمه مهر ماه به بعد شمار مبتلایان روزانه نیز از زیر ۴هزار نفر در تابستان به بیش از ۴۳۰۰ نفر افزایش یافت که در نوع خود یک رکورد به شمار می آید. این آمارها سبب شده موضوع« جهش» ویروس کرونا در کشور مطرح شود اما از نسبت این رکوردها با وضعیت آلودگی هوا غفلت شده است.

درست از نیمه مهر ماه به بعد که کرونا هر روز رکورد تازه ای از مرگ و میر و ابتلا ثبت کرد، همزمان شاخص کیفیت هوا نیز افزایش یافت و بر میزان غلظت آلاینده ها در جو تهران و سایر کلان شهرها افزوده شد.

در روز بیستم مهر ماه که شمار مرگ و میر کرونایی ۲۵۱ نفر اعلام شد وضعیت هوای تهران نارنجی بود و با رسیدن شاخص به ۱۱۰، هوا برای شهروندان به خصوص گروه های حساس ناسالم شد. همچنین در ۲۳ مهرماه که رکورد ۲۷۹ جان باخته کرونا در کل کشور به ثبت رسید، شاخص کیفیت هوا در تهران که وزن بالایی در مرگ و میر کرونایی دارد، ۱۲۰ بود. همچنین شاخص در روز ۲۶ مهر که بیش از ۲۵۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا در کشور از دست دادند، ۱۲۶ بوده است.

در هفته ای که گذشت بسیاری از کلان شهرهای کشور نیز ایام نارنجی را پشت سر گذاشتند، طوری که در روز پیش از نگارش این گزارش شاخص کیفیت هوا در سمنان ۱۰۲، در خوزستان ۱۱۰، در اراک ۱۱۲، در کرج ۱۵۰( مرز بین وضعیت نارنجی و قرمز) و در مشهد، یزد و اصفهان ۱۰۰( در مرز تنزل کیفیت هوا از سالم به ناسالم) ثبت شده است.

البته وجود رابطه بین افزایش آمار مرگ و میر کرونا با تشدید آلودگی هوا اگرچه به وضوح قابل مشاهده است اما به معنای اثرگذاری تنها یک عامل بر این وضعیت نیست و عوامل دیگری همچون عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، سفرهای غیرضروری در تعطیلات و موضوعاتی از این قبیل نیز بر این موضوع اثرگذار بوده است. در عین حال به نظر می رسد کرونا با ذرات معلق آلاینده دوپینگ کرده و این امر به رکوردهای تازه مرگ و میر منجر شده است.

در تابستان نیز ردپای قاتل معلق همزمان با اوج گیری کرونا مشهود است، اما در آن مقطع زمانی جنس این آلودگی معلق از نوع ذرات نبوده بلکه یک گاز آلاینده یعنی ازن بوده است. آن طور که اشاره شد در ۱۷ و ۱۹ تیر آمار فوت شدگان کرونا رکورد زد و دقیقا در همین ایام یعنی ۱۸ و ۱۹ تیر نیز هوای تهران به دلیل افزایش غلظت ازن آلوده تر شد؛ کما اینکه شاخص کیفیت هوا در این روزها به واسطه آلاینده ازن به ترتیب به ۱۱۵ و ۱۱۹ واحد رسیده و هوا در وضعیت نارنجی بود. آلاینده ازن ناشی از ترکیب شیمیایی گازهای خروجی آلاینده خروجی از اگزوز خودروها از جمله دی اکسید نیتروژن و مونوکسید کربن با اکسیژن هوا است که در حضور تابش و حرارت آفتاب در روزهای گرم رخ می دهد و به تولید آلاینده ثانویه دیگر یعنی گاز ازن منجر می شود.

به گزارش« دنیای اقتصاد»، همان طور که امسال هنوز رابطه معنادار افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا با تشدید آلودگی هوا مورد توجه قرار نگرفته و از آن غفلت شده است، سال گذشته نیز این غفلت به شکل دیگری در همین ایام پاییز رخ داد. جنس غافلگیری پارسال این طور بود که متولیان امر تا زمانی که وضعیت هوا به نقطه« اضطرار» می رسید ، تصمیمی اتخاذ نمی کردند و پس از اینکه وضعیت آسمان تهران قرمز می شد، نسبت به تعطیلی مدارس و اجرای طرح ترافیک از در منازل اقدام می کردند. این تصمیمات گاهی آنقدر دقیقه نودی اتخاذ می شد که برخی از شهروندان عملا از آن مطلع نمی شدند و بازدارندگی لازم از ترددهای غیرضروری صورت نمی گرفت. حتی بعضا تهران چند روز متوالی تعطیل می شد اما تصمیمات تعطیلی یکباره اتخاذ نمی شد تا این فرصت به شهروندان داده شود که در صورت امکان این شهر آلوده را ترک و به خروج انباشت آلودگی در جو کمک کنند.

اکنون نیز با وقوع غفلت کرونایی، موضوع جهش ویروس به تنهایی و مستقل از تشدید آلودگی هوا دیده می شود و در نتیجه تصمیم موثری برای بهبود وضعیت در هر دو موضوع اتخاذ نمی شود. در پایتخت چهار متهم اصلی برای آلودگی هوا مطرح است که یکی از آنها« طرح ترافیک» است. اگرچه پیش بینی تمهیداتی برای حمل و نقل ارزان شاغلانی که ناگزیر به سفرهای هر روزه به مرکز شهر هستند، در شرایط شیوع کرونا یک امر ضروری است، اما این تصمیم اکنون در تهران به نحوی اجرا می شود که به تهرانگردها نیز مجوز آلوده سازی هوا را می دهد.

ماجرا از این قرار است که با توجه به تخفیف طرح ترافیک، هزینه عوارض تردد در محدوده مرکزی شهر در حال حاضر بر اساس نوع خودرو و معاینه فنی در بازه زمانی ۱۰:۳۰ تا ۱۴:۳۰( غیراوج) رقمی بین ۸ تا ۱۶ هزار تومان است. این در حالی است که به طور میانگین هزینه سفر منزل تا محل کار در مرکز شهر به وسیله تاکسی های اینترنتی اکنون حدود ۲۲ هزار تومان است که البته در ساعات پیک افزایش محسوسی دارد. به این ترتیب سفر با خودروی شخصی در ساعات غیر اوج برای تهرانگردها بسیار ارزان و به صرفه است و همین موضوع به انجام سفرهای غیرضروری دامن زده است. این در حالی است که کارشناسان معتقدند هر امتیازی در طرح ترافیک فقط باید به سفرهای ضروری اختصاص یابد و تهرانگردها نه تنها نباید از تخفیف استفاده کنند، بلکه باید ملزم به پرداخت بالاترین تعرفه ممکن شوند تا از تشدید آلودگی به واسطه حضور آنها در سطح شهر پیشگیری شود. همچنین موضوع شناورسازی ساعت کار مشاغل مختلف، تجربه موفقی است که ضمن کاهش بار ترافیک، بر کاهش تولید گازهای آلاینده نیز اثرگذار است و می تواند هم تردد شاغلان را تسهیل کند و هم منجر به پیشگیری از دادن امتیاز ویژه به کسانی که سفرهای غیرضروری انجام می دهند ، شود.

متهم دوم آلودگی هوای تهران کیفیت بنزین است که چند وقت یکبار مطرح می شود. گفته می شود بخشی از بنزین توزیعی در جایگاه ها فاقد استاندارد لازم است و این موضوع به افزایش آلودگی هوا در مقاطعی از سال می انجامد. پایش دولت در این زمینه قطعاً میتواند به بهبود کیفیت هوا منجر شود.

تغییر سوخت نیروگاه ها و کارخانه های تهران نیز سومین متهم آلاینده هوای پایتخت است. سال گذشته در مقاطعی این صنایع با توجه به محدودیت در مصرف گاز ناگزیر به مازوت سوزی شدند و همین موضوع نه تنها بر غلظت آلاینده ها در جو افزود، بلکه همزمان با این ایام بوی نامطبوعی نیز در سطح شهر منتشر شد. به این ترتیب مازوت بعنوان یکی از عوامل انتشار بوی بد در تهران مطرح شد، اما در نهایت این فرضیه هیچ گاه به طور قطع تائید یا رد نشد. طبیعی است برنامه ریزی برای جلوگیری از مازوت سوزی نیروگاه ها و صنایع مستقر در اطراف تهران از مواردی است که دولت میتواند به واسطه آن از شدت آلودگی هوا ( با توجه به اثر آن بر افزایش مبتلا به کرونا) بکاهد.

موضوع وارونگی هوا ناشی از برودت نیز چهارمین متهم آلودگی هوای تهران است که هر سال مطرح می شود. البته درمورد آلودگی روزهای اخیر بیش از اینکه موضوع برودت و وارونگی مطرح باشد، موضوع پایداری هوا و سرعت پایین باد که بطور میانگین حدود ۲ متر بر ثانیه بوده، زمینه ساز افزایش غلظت آلاینده ها شده است.

مقصود از وارونگی هوا این است که در ایام سرد سال زمین در ساعات شبانگاهی گرمای خود را از دست می دهد و از طرفی در روز لایه های بالایی جو تحت‌تأثیر تابش نور آفتاب گرم تر هستند. در این شرایط چرخش هوای گرم و سرد در جو متوقف می شود با انباشت آلودگی در لایه های پایینی جو که هوای سنگین در آنها راکد مانده روبه رو می شویم. این پدیده به تشدید غلظت آلاینده ها در جو در ایام سرد سال می انجامد.

  • 11
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

ادامه
ویژه سرپوش