پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
۱۴:۳۲ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۱۱۰۰۵۱۲
حوزه بهداشت و رفاه

وضعیت واکسن کرونا

کرونا جان ۹۱ نفر دیگر را در ایران گرفت/ شناسایی هفتمین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا,کرونا در ایران
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۳۱۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۷ هزار و ۶۵۱ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، سیما سادات لاری روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۸ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۶۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۹۵ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۳۱۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۶۵۱ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. همچنین ۴۰۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت افزود: تا کنون ۹ میلیون و ۷۰ هزار و ۱۶۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

توجه ویژه به سلامت سالمندان در دوران کرونا

لاری گفت: سالمندان آسیب پذیرترین گروه جامعه در برابر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ هستند. بنابراین درخواست ما از مردم کشورمان این است که در ایام همه‌گیری کرونا، حتی اگر بدون علامت بیماری هستید نسبت به حفظ فاصله فیزیکی ۱.۵ تا ۲ متر از این عزیزان اقدام کنید. همچنین ضروریست به منظور حفظ سلامت اعضای سالمند خانواده، از هر گونه پذیرش مهمان و رفتن به مهمانی به طور جد خودداری کرده و به طور کلی سعی کنیم از روش‌های مجازی برای دید و بازدید از این عزیزان استفاده کنیم.

وزیر بهداشت:هفتمین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا شناسایی شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هفتمین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا یا اروپایی را روز گذشته(سه‌شنبه) شناسایی کردیم که مربوط به یک مسافر از هلند بود و در یکی از استان‌های جنوبی مستقر است.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا,کرونا در ایران

سعید نمکی روز چهارشنبه درباره آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور افزود: در هیچ کدام از نزدیکان این بیماران، ویروس جهش یافته کرونا پیدا نشده است.

وی ادامه داد: با وجود این‌که انگلیسی‌ها در ابتدا می‌گفتند فقط ۷۰ درصد قدرت سرایت آن بالاتر است و ما می‌گفتیم این ادعا صحیح نیست، ثابت شده که بسیار مهاجم‌تر از آن چیزی است که می‌گفتند و به شدت می‌تواند بیماری زایی یا مرگ و میر آن بالا باشد. این موضوع این هشدار را به ما می‌دهد که مردم باید هوشیار باشند. زیرا نمی‌دانیم از کدام روزنه با وجود همه تلاشی که می‌کنیم، این ویروس وارد می‌شود. اگر فاصله گذاری رعایت نشده و سفرها محدود نشود، مطمئن باشید از این ویروس زیان‌های سرشاری می‌بریم.

کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران

وزیر بهداشت بیان کرد: نگرانی‌هایی را باید اعلام کنم. یکی از این نگرانی‌ها در مورد کلانشهرها و به خصوص تهران است. گزارش‌ هایی که همکاران من فرستادند و دیروز با سه رییس دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران و ایران جلسه داشتیم نشان می‌دهد آمار رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران نصف شده و از ۸۱ درصد به ۳۹ درصد رسیده است. این زنگ خطر بزرگی است که در آینده نزدیک گرفتار می‌شویم. نسبت بسیار مستقیمی بین عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و افزایش بستری و مرگ و میر وجود دارد.

وی افزود: اگر خدای نکرده به شکلی گرفتار ویروس مهاجم‌تر و سرکش‌تر شویم، این آوار سنگینی بیشتری خواهد داشت.

نمکی ادامه داد: اتوبوس‌های شهری و مترو و بازارها در تهران مراکز پرخطری هستند که قسمتی از آن دست مردم است. در مورد افزایش ظرفیت مترو و اتوبوس درون شهری باید این گرفتاری را حل می‌کردیم.

نمکی گفت: باز از مردم تقاضا می‌کنم که در مورد سفرها و دورهمی‌ها و برگزاری مراسم و رفتن به مراکز خرید اگر دقت کافی نکنند و فاصله گذاری کاهش پیدا کند، گرفتاری‌های بزرگی در مورد مدیریت بیماری خواهیم داشت. امیدواریم همکاران ما در سراسر کشور در طرح ملی شهید سلیمانی همکاری کنند. از همه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی خواستم که کانون‌های جدید آلودگی را شناسایی کنیم.

وضعیت استان‌های شمالی ملتهب است

وزیر بهداشت اظهار کرد: وضعیت استان‌های شمالی به خصوص مازندران، استان ملتهبی است و بیش از هزار و ۱۰۰ بستری در این استان داریم. گرچه با همکاری همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها به حداقل ممکن رسیده، اما باز هم مقدار بالایی است.

وی ادامه داد: موارد فوتی در استان‌های شمالی باز هم رقم‌های غیرقابل قبولی است. در استان گلستان، گیلان باز هم نگران خیز بیماری هستیم. گرچه همکاران ما تلاش بی وقفه‌ای می‌کنند.

نمکی گفت: در استان‌های جنوبی باز هم شاهد افزایش مختصری هستیم. به خصوص در هرمزگان با توجه به افزایش سفرها به جزایر جنوبی شاهد این افزایش هستیم. امیدواریم این سفرهای بی رویه کام مسافران و میزبانان را تلخ نکند.

وضعیت واکسن کرونا

وی بیان کرد: در ثبت واکسن کرونا از چهار منبع مهم جهان که یک منبع اروپایی، یک منبع از چین و یک سازنده در روسیه و همچنین دو شرکت تولیدکننده در هندوستان در حال کار هستیم که خوش بختانه پرونده‌ها رسیدگی شده است. به علاوه آنچه در سبد کوواکس داریم که شرکت‌های اروپایی و آسیایی در آن هستند و امیدواریم اولین محموله‌ها را برای واکسیناسیون گروه‌های آسیب پذیر را به زودی وارد کنیم.

نمکی افزود: همچنین واکسنی که در انستیتو پاستور با همکاری فنی کشور کوبا پیگیری می‌کردیم به نتیجه رسیده است. در مجموعه‌ای از بخش خصوصی در حال کار با یکی از شرکت‌های معتبر آسیایی هستیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: کارآزمایی بالینی در مورد واکسن برکت نیز به خوبی پیش می‌رود و انستیتو رازی هم اجازه تست بالینی را گرفته و این مرحله هم شروع می‌شود. یک مجموعه دیگر نیز از هفته آینده اجازه کارآزمایی بالینی را می‌گیرد.

  • 10
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حامد حدادى,بیوگرافی حامد حدادى,عکس از حامد حدادى بیوگرافی حامد حدادى بسکتبالیست ایرانی + تصاویر

تولد: ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۶۴

زادگاه: اهواز

قد: ۲۱۸سانتی متر

ملیت: ایرانی

سمت: بسکتبالیست

ادامه
اردشیر بابکان,اردشیر بابکان جوان ترین پسر پاپک,درگذشت اردشیر بابکان زندگی نامه اردشیر بابکان بنیانگذار سلسله ساسانیان

زادگاه: اصطخر، پارس

سلطنت: ۲۲۴ – ۲۴۲

جانشین: شاپور یکم

درگذشت: ۲۴۲ میلادی

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
امید عالیشاه,امید عالیشاه تراکتور سازی,امید عالیشاه به ذوب آهن بیوگرافی امید عالیشاه بازیکن فوتبال مارندرانی + تصاویر

محل تولد: ساری

متولد: ۲۰ دی ماه ۱۳۷۰

پست: هافبک- مهاجم سایه

ملیت: ایرانی

 قد: ۱۷۰ سانتیمتر

ادامه
تراویس کالانیک,زندگی نامه تراویس کالانیک,تصاویر تراویس کالانیک بیوگرافی تراویس کالانیک برنامه نویس مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۶ اوت ۱۹۷۶ 

زادگاه: لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

ییشه: از بنیانگذاران اوبر و رد سوش

شهرت: مدیرعامل اوبر

ادامه
دیبا زاهدی,عکس از دیبا زاهدی,بیوگرافی دیبا زاهدی بیوگرافی دیبا زاهدی بازیگر جوان سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۷ آذر ماه ۱۳۶۸ در تهران

پیشه: بازیگر

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته معماری

وضعیت تأهل: مجرد

ملیت: ایرانی

سالهای فعالیت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ادوارد اسنودن,محکومیت ادوارد اسنودن,بیوگرافی ادوارد اسنودن زندگینامه ادوارد اسنودن یکی از مشهوررترین هکرهای تاریخ

زاده: ۲۱ ژوئن ۱۹۸۳

زادگاه: ایلیزبت سیتی، کارولینای شمالی، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

سمت: مدیر سیستمهای رایانه ای و شبکه ای

دین: مسیحی

ادامه
وانگ جیانلین,سربازی وانگ جیانلین,عکس از وانگ جیانلین زندگینامه وانگ جیانلین تاجر و سیاست مدار چینی + تصاویر

زاده: ۲۴ اکتبر ۱۹۵۴

زادگاه: میانیانگ، سیچوآن

ملیت: چینی

تحصیلات: دانشگاه لیاولینگ

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
علی انصاریان,عکس علی انصاریان,زندگینامه علی انصاریان بیوگرافی علی انصاریان، برادر زاده روحانی معروف (+ تصاویر)

زاده: ۱۴ تیر ۱۳۵۶

زادگاه: تهران 

ملیت: ایرانی

پست: مدافع

پیشه: بازیکن فوتبال، هنرپیشه، مجری

ادامه
امیرعباس گلاب,بیوگرافی امیرعباس گلاب,آهنگ های امیرعباس گلاب بیوگرافی امیرعباس گلاب خواننده و آهنگ ساز ایرانی (+تصاویر)

تولد: ۲۴ آبان ۱۳۶۵

سبک: پاپ و راک

ساز: گیتار و پیانو

زمینهٔ فعالیت: خواننده و آهنگ ساز

سال های فعالیت: از ۸۶ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش