یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۲۰۱۰۱

مهمترین علائم نوزاد دختر در دوران بارداری

علائم نوزاد دختر در دوران بارداری,علائم نوزاد دخترعلائم نوزاد دختر

اطلاع از جنسیت جنین همیشه برای پدر و مادر جذاب است. بنابراین بسیاری از آنها حتی قبل از اینکه به سونوگرافی بروند دوست دارند جنسیت فرزندشان را از روی علائم بارداری تخمین بزنند. اما آیا جدا از نظر پزشک در سونوگرافی، می‌توان جنسیت نوزاد را پیش بینی کرد؟ دوستان و خانواده‌ی شما ممکن است به نشانه‌هایی از باداری دختر یا پسر اشاره کنند، اما بیشتر آنها احتمالاً بر اساس فرهنگ عامه است تا علم. سونوگرافی در هفته‌ی بیستم بارداری مطمئن‌ترین راه برای تشخیص جنسیت نوزاد است با این حال این بدین معنا نیست که باید ناامید شوید!! در این مقاله بعضی از نشانه‌های سنتی آمده است که به مردم باور دارند نشان از بارداری جنین دختر است و در مورد هر کدام توضیح می‌دهیم که آیا مدارک علمی برای اثباتشان وجود دارد یا خیر.

تهوع شدید صبحگاهی

تهوع شدید صبحگاهی یکی از مهمترین علائم نوزاد دختر در دوران بارداری ست. این موضوع تا حدودی صحت دارد و در واقع بین همه‌ی پیش‌بینی‌هایی که بیان می‌شود این موضوع از بقیه مطمئن‌تر به نظر می‌رسید. زیرا تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که احساس تهوع در دوران بارداری ممکن است با جنسیت کودک مرتبط باشد و در بارداری دختر به مراتب از بارداری پسر بیشتر است.  

این موضوع دو دلیل دارد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد زنانی که فرزند دختر دارند در مقایسه با زنانی که فرزند پسر دارند، در هنگام قرار گرفتن سیستم ایمنی بدنشان در معرض باکتری‌ها، التهاب بیشتری را تجربه می‌کنند. این تفاوت ممکن است بر تهوع صبحگاهی تاثیر گذاشته و آن را تشدید کند. آنها ممکن است بیشتر از کسانی که پسران را حمل می‌کنند احساس ناراحتی کنند. دلیل دوم تغییرات شدیدتر هورمونی در زنان با نوزاد دختر است. در این زنان تغییرات هورمونی مربوط به بارداری شدیدتر است و در نتیجه باعث می‌شود حالت تهوع بیشتری را تجربه کنند.

نوسانات خلقی شدید

تغییرات هورمونی در دوران بارداری اغلب می‌تواند باعث نوسانات خلقی شدیدتر هم شود. برخی از مردم فکر می‌کنند که زنانی که دختر دارند، سطوح بالاتری از استروژن دارند و در نتیجه خلق و خوی آنها بیشتر دچار تنش و بهم‌ریختگی می‌شود.  با این حال، تحقیقات علمی از این نظریه پشتیبانی نمی‌کند و به نظر می‌رسد تغییرات خلق و خو بسته به فرد متفاوت است.

علائم نوزاد دختر در دوران بارداری,علائم نوزاد دخترعلائم نوزاد دختر در دوران بارداری

افزایش وزن در حدود وسط

اگر زنی در دوران بارداری در حوالی میانه‌ی بدن، پهلوها و ران‌ها اضافه وزن زیادی داشته باشد، برخی افراد آن را به بارداری دختر نسبت می‌دهند. همچنین ممکن است بر این باور باشند که افزایش وزن درست در جلوی بدن نشان دهنده‌ی بارداری پسر است. باز هم، شواهد علمی این نظریه را تایید نمی‌کند. محل اضافه وزن زن در بارداری به بدن خود او بستگی دارد.

بالا بودن نوزاد

یکی دیگر از مهم‌ترین علائم نوزاد دختر در دوران بارداری، بالا بودن جنین در رحم است. با وجود آنکه این نشانه بسیار در بین عوام محبوب است اما این هیچ مبنای علمی ندارد. محل نوزاد در رحم بسته به عوامل زیر متفاوت است:

•    نوع بدن

•    افزایش وزن

•    سطح آمادگی جسمانی

•    قدرت عضلانی

هوس مواد قندی

یکی دیگر از مواردی که بعضی افراد آن را به جنسیت خاصی نسبت می‌دهند، ویارهای غذایی ست. زنان اغلب هنگام بارداری هوس‌های جدیدی را تجربه می‌کنند. برخی از مردم فکر می‌کنند اگر زنی هوس مواد قندی داشته باشد، ممکن است نوزاد دختر داشته باشد، در حالی که هوس شوریجات ممکن است نشان دهنده‌ی جنین پسر باشد. با این حال هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد هوس غذایی در دوران بارداری می‌تواند جنسیت کودک را نشان دهد. ویارهای غذایی بیشتر نشان‌دهنده‌ی کمبودهای مواد غذایی در بدن زن است و نیازهای بارداری را نشان می‌دهد.

علائم نوزاد دختر در دوران بارداری,تشخیص جنسیت کودکتشخیص جنسیت کودک

سطوح استرس

اگر زنی قبل از باردار شدن سطح استرس بالایی داشته باشد، احتمال دختردار شدن او بیشتر است. سطح استرس یک زن قبل از بارداری ممکن است بر جنسیت کودک تأثیر بگذارد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ نشان داد که بین سطوح هورمون استرس کورتیزول و نسبت تولد پسر به دختر رابطه‌ای وجود دارد. در این مطالعه، زنانی که سطح کورتیزول بالایی داشتند، از نظر آماری بیشتر احتمال داشت که دختر داشته باشند. هنوز دلایل آن مشخص نشده است.

پوست چرب و موهای کدر

برخی افراد بر این باورند که داشتن پوست چرب و موهای کدر ممکن است به معنای بارداری دختر باشد و در واقع معتقدند، دختر زیبایی مادر را می‌دزد. با این حال هیچ تحقیق علمی از این موضوع پشتیبانی نمی‌کند. از سوی دیگر، تغییرات در تولید چربی یا ظاهر مو در دوران بارداری ممکن است به تغییرات هورمونی یا تغییر در رژیم غذایی مربوط باشد.

ضربان قلب سریع کودک

برخی افراد بر این باورند که اگر قلب نوزاد به سرعت می‌تپد، ممکن است دختر باشد. با این حال، محققان دهه‌ها پیش در مطالعه‌ای نشان دادند که هیچ تفاوت قابل‌توجهی بین ضربان قلب جنین‌های پسر و دختر پیدا وجود ندارد و تفاوت‌های ریز هم غیرقابل اندازه‌گیری نیستند.

ادرار روشن

تست‌های زیادی برای پیش‌بینی جنسیت در خانه وجود دارد که ادعا می‌کنند بر اساس نحوه‌ی واکنش ادرار شما به مواد مختلف، جنسیت کودک را تشخیص می‌دهند. براساس ادرار با رنگ روشن نشان از بارداری دختر دارد و برعکس. با این حل این موضوع نیز از نظر علمی تایید نشده است. رنگ ادرار در طول روز متفاوت است و بیش از هر چیز دیگری با هیدراتاسیون، عفونت، ویتامین‌ها و رژیم غذایی ارتباط دارد. هیچ ارتباطی بین ادرار و جنسیت کودک شما وجود ندارد.

چگونه پزشکان جنسیت کودک را آزمایش می‌کنند

بهترین فرصت برای تشخیص جنسیت نوزاد زمانی است که پزشک در هفته‌ی بیستم، سونوگرافی انجام دهد. پزشک در حین اسکن به اندام تناسلی نوزاد نگاه می‌کند تا جنسیت او را تعیین کند. این معمولاً روش دقیقی ست اما نه همیشه، زیرا بسیاری از چیزها می‌توانند تصویر اولتراسوند را مبهم کنند. برخی از روش‌های دیگر وجود دارد که پزشک می‌تواند برای دریافت پاسخ قطعی انجام دهد، از جمله:

•    آمنیوسنتز

•    نمونه‌برداری از پرزهای جفتی

•    تست غیرتهاجمی قبل از تولد

با این حال پزشک معمولاً تنها در صورتی این روش‌ها را پیشنهاد می‌کند که نگران سلامت نوزاد باشد و به طوری عادی به منظور تعیین جنسیت جنین انجام نمی‌شوند.

  • 16
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش