چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۰۲۳

ویارهای مختلف برای جنین های دختر و پسر

ویار جنین پسر و دختر,علائم بارداری دختر یا پسرویار جنین پسر و دختر
نشانه های بارداری طیف گسترده ای را به خود اختصاص می دهند و بسیاری از افراد از روی علائم زنان باردار حدس و گمان هایی درباره جنسیت جنین خواهند زد. اصطلاحا ویارهایی که برای دختر و پسر وجود دارد با یکدیگر ممکن است متفاوت باشند که در ادامه این مطلب سرپوش بیشتر به این موضوع پرداخته می شود.

ویار بارداری چیست؟

یکی از علائمی که می تواند بارداری را نشان دهد مربوط به استفراغ و تهوع می باشد که به آن تهوع صبحگاهی گفته می شود و زمان صبح شدید تر خواهد بود. باوجودی که در هر زمانی ممکن است ایجاد شود. شدت ویارهای بارداری در هر خانم با دیگری متفاوت خواهد بود، سه چهارم زنان با این مشکل روبرو می شوند حتی در موردهای کم ویار هم تهوع گزارش شده است. 

برای مدت های زیادی تعیین جنسیت از روی ویار متداول بود با این تصور که از روی تمایلات غذایی مادر جنسیت جنین قابل پیش بینی است، برای مثال گفته می شود تمایل به خوردن غذاهای شیرین مانند شکلات، میوه یا لبنیات نشانه ای از وجود جنین دختر است. 

درصورتی که احساس می کنید احتیاج به خوردن غذاهای شور، ترش، غذاهای گوشتی چیپس یا پیتزا دارید انتظار می رود که جنین شما پسر می باشد. اما نکته مهمی در این بین مربوط به این افسانه علمی و بخشی بیش از خرافات نیستند. مطالعات محدودی درخصوص این موضوع انجام شده است که هرگز روابط معناداری را نشان نداده اند.

به این معنی که تعیین جنسیت از روی ویار تقریبا غیر ممکن است، البته به این معنی نخواهد بود که تمایل به غذا با جنسیت جنین بدون ارتباط است. تمایلات غذایی یک زن باردار با توجه به نیازهای جسمی است که باید مورد توجه باشد. 

درصورتی که قصد فهمیدن جنسیت جنین را دارید بهترین زمان مربوط به هفته ۱۶ بارداری است که نتیجه را با قطعیت ۹۹ تا ۱۰۰ درصد مشخص می کند. 

ویار جنین پسر و دختر,ویارهای متفاوت جنین پسر و دخترویارهای متفاوت جنین پسر و دختر

آشنایی با علائم بارداری دختر:

همانطور که اشاره شد ممکن است موارد زیادی برای تشخیص بارداری دختر و پسر عنوان شده باشند، ۵ مورد از این موارد احتمالی در ادامه عنوان شده اند: 

استفراغ شدید:

بیشتر مادران صبح ها با تهوع شدیدی روبرو می شوند، اما برخی از آنها تجربه بدتری خواهند داشت. مطالعاتی که در این باره انجام شده نشان می دهد افرادی که به این عارضه شدید مبتلا می شوند احتمالا جنین دختر باردار هستند، محققین باور دارند جنین دختر بیشتر از جنین پسر هورمون HCG تولید می‌کند.

تغییرات خلقی:

برخی افراد گمان می کنند استروژن تولید شده از جنین دختر می تواند بر خلق و خوی مادر تاثیرگذار باشد و منجر به تغییرات رفتاری شود. 

با این وجود این نکته را مدنظر داشته باشید که خانم های باردار به دنبال تغییرات هورمونی ممکن است چنین علائمی را تجربه کرده و صرفا نمی توان علائم بارداری دختر را به آنها نسبت داد. 

فراموشی:

بنا به دلایلی که هنوز مشخص نیست برخی اعتقاد دارند که مادرانی دارای جنین دختر در تست حافظه به خصوص در زمینه گوش دادن، تجسم و محاسبات در مقایسه با مادرانی که پسر باردار هستند عملکرد ضعیف تری را از خود نشان می دهند. 

استرس زیاد:

براساس آنچه محققین اعلام کرده اند هرچه در زمان بارداری استرس بیشتری تجربه کنید احتمال اینکه جنین دختر باشد بیشتر می شود. برای مثال مطالعه که در سال ۲۰۱۹ انجام شده نشان می دهد مادرانی که استرس فیزیکی و روانی را تجربه می کنند بیشتر نوزاد دختر به دنیا می آورند. 

قرار گیری کودک در حالت بریچ:

در صورتی که هفته ۳۲ بارداری را پشت سر گذاشته اید و کودک شما همچنان درحالت بریچ قرار دارد می توانید به عنوان یکی از علائم بارداری دختر آن را درنظر بگیرید. براساس مطالعات مشخص شده که در بین نوزادانی که در این حالت قرار دارند بیشتر نوزاد دختر وجود داشته است. 

ویار جنین پسر و دختر,علائم جنین دخترویار جنین پسر و دختر؛ دختر با حالت بریج

تمایل زیاد به مصرف شیرینی جات:

 یکی از مهمترین معیارهایی که برای تشخیص جنسیت جنین دختر درنظر گرفته می شود غذا است درصورتی که شما به مصرف غذاهای شیرین سعلاقه دارید و از خوردن خوراکی های ترش امتناع می کنید احتمالا جنین دختر باردار هستید. غالبا افرادی که جنین دختر دارند در سه ماهه اول بارداری برای خوردن غذاهای شیرین علاقه زیادی نشان می دهند درحالی که این دسته از افراد اصلا به خوردن غذاهای شور یا ترش علاقه ای نشان نخواهند داد. 

علاقه به خوردن میوه های شیرین:

یکی دیگر از نشانه های جنین دختر تمایل به خوردن میوه های شیرین به عنوان میان وعده است. معمولا این احساس به قدری بالا است که شما متوجه تغییر مزاج خود خواهید شد. 

علاقه به خوردن بستنی:

یکی دیگر از ویارهای بارداری برای دختر خوردن بستنی است. از آن جایی که در حین بارداری دختر احساس گرمای شدیدی ایجاد می شود بستنی گزینه خوبی است که هم شیرین و هم خنک است. شاید این علاقه در حدی باشد که بخواهید در روز چند عدد بستنی بخورید.

رژیم غذایی مناسب برای ویار جنین دختر:

رژیم غذایی برای بارداری دختر باید به گونه ای باشد که سبب تشدید ویارها نشود. از آنجایی که اکثرا می دانند افرادی که جنین دختر دارند میل به خوردن غذاهای شیرین دارند به همین دلیل ممکن است در همان ماه های اول احتمال ابتلا به دیابت بارداری را افزایش دهند پس باید رد د تعادل از شیرینی ها استفاده کنید. برای این کار باید از مواد غذایی و ویتامین های زیر استفاده کرد: 

افزایش مصرف کلسیم و منیزیم:

برای اینکه نوزاد دختر شما را اذیت نکند بهتر است مصرف کلسیم و منیزیم را افزایش دهید. شما می توانید از لبنیات، کلم بروکلی، سالاد، سوپ سبزیجات، اسفناج و... استفاده کنید. 

استفاده از نمک به صورت متعادل:

رژیم غذایی بارداری دختر باید طوری باشد که از مصرف نمک زیاد از حد خودداری شود، سعی داشته باشید از مصرف مواد غذایی که نمک زیادی دارند خودداری کنید. این مواد شامل پنیر تبریزی، زیتون های نمکی، کنسروها، پفک و... هستند. 

خودداری از مصرف شیرین کننده های مصنوعی:

مواد خوراکی مانند نوشابه های گازدار، شکلات، شیرینی ها و... که دارای شیرین کننده های مصنوعی هستند انتخاب مناسبی برای یک خانم باردار نیستند به جای آنها می توانید از شیرین کننده های طبیعی مانند میوه های شیرین، عسل طبیعی و... استفاده کنید، با این کار به سلامت خودتان هم آسیبی نخواهید زد. 

افزایش تعداد وعده های غذایی:

یکی از تغییراتی که باید در رژيم غذایی خود ایجاد کنید این است که تعداد وعده های غذایی را افزایش داده و حجم آن را کم کنید. توجه کنید که معده سنگین و مصرف حجم زیادی از غذا می تواند ویار بارداری را افزایش دهد. 

ویار جنین پسر و دختر,علائم بارداری جنین دخترویار جنین پسر و دختر؛ افزایش تعداد وعده غذایی در جنین دختر

استفاده از بیسکوئیت در صبح:

غالبا ویار بارداری هنگام صبح آزاردهنده خواهد بود، برای اینکه ویار جنین دختر شما را آزار ندهد بهتر است اولین چیزی که مصرف می کنید بیسکوئیت باشد. زمانی که در رختخواب هستید از بیسکوئیت استفاده کنید و بعد از یک ربع بلند شوید. در صورتی که بیسکوئیت نداشتید می توانید نان خشک را جایگزین کنید. 

عدم مصرف غذاهای سرخ کرده و ادویه دار:

باید در نظر داشت که مصرف غذاهای سرخ کرده و پر ادویه برای هیچ خانم بارداری مناسب نیست اما اگر جنین دختر باردار هستید این موضوع تشدید می شود. بهتر است از غذاهای آبپز و بخارپز استفاده کنید و از خوردن غذاهایی که روغنی یا پرادویه هستند خودداری کنید. 

استفاده از غذا و مایعات سرد:

برای رفع ویارهای جنین دختر بهتر است از غذا و مایعات سرد استفاده کنید، مصرف غذاهای داغ می تواند ویار را تشدید کند و به نوعی تهوع آور خواهد بود. سعی داشته باشید این مورد را رعایت کنید تا حالت تهوع شما کاهش پیدا کند. درصورتی که نوشیدنی های داغ مانند چای مصرف می کنید اجازه دهید تا مقداری سرد شده و حرارت آن روبه گرمی رود و سپس آن را میل کنید. 

علائم بارداری پسر:

مواردی وجود دارد که احتمالا نشانه ای از بارداری پسر هستند که در ادامه به آنها اشاره می شود: 

رژیم غذایی پرکالری در زمان لقاح:

یکی از مواردی که می تواند احتمال بارداری پسر را افزایش دهد خوردن صبحانه پرکالری و منظم در زمان لقاح است. براساس آنچه مطالعات نشان می دهند مادرانی که در زمان لقاح صبحانه پرکالری مصرف می کردند بیشتر پسر باردار شده اند. 

مصرف غذای بیشتر در بارداری:

براساس آمار مادرانی که جنین پسر داشته اند حدود ۱۰ درصد بیشتر از سایر خانم های بارداری غذا مصرف می کردند و این اشتهای بیشتر به ترشح هورمون تستوسترون توسط جنین پسر است، در حقیقت به مادران سیگنالی برای خوردن غذای بیشتر ارسال می‌کند. همین موضوع می تواند توجیهی برای بزرگ تر بودن نوزادان پسر نسبت به نوزادان دختر باشد.

عدم علاقه به مصرف برخی از غذاهای مورد علاقه در گذشته:

یکی از نشانه های که محققین عقیده دارند نشانه ای بر بارداری پسر است عدم علاقه مادر به خوراکی هایی خواهد بود که در گذشته آن را دوست داشته اند. دلیل این عدم تمایل به مواد غذایی به نحوه عملکرد سیستم ایمنی مادر زمان تلاش برای محافظت از جنین درحال رشد برمی گردد. 

چنین رفتاری غالبا برای محافظت از جنین پسر به خصوص زمانی که آسیب پذیری بیشتری وجود دارد، اتفاق می افتد، با این رفتار مادر باردار از جنین خود محافظت خواهد کرد. 

علاقه به خوردن غذاهای گوشتی:

یکی از رایج ترین ویارهای حاملگی برای پسر علاقه شدید به خوردن غذاهای گوشتی خواهد بود، از جنین مادر پسر باشد تمایلی به مصرف سبزیجات نخواهد داشت و تمایل دارد تا از انواع گوشت و غذاهای گوشتی استفاده کند.

ویار جنین پسر و دختر,غذاهای مورد علاقه برای جنین دخترویار جنین پسر و دختر؛ افزایش تعداد وعده غذایی در جنین دختر

علاقه به لیمو و پرتقال:

معمولا تمام زنانی که جنین پسر باردار هستند به خوردن لیمو علاقه بسیاری خواهند داشت، شاید تا پیش از بارداری لیمو و پرتقال دوست داشته اند اما بحث مربوط به حاملگی کاملا جدا خواهد بود. مادر بارداری که ویار حاملگی برای خوردن لیمو و پرتقال داشته باشد می توان احتمال بسیار زیادی برای بارداری پسر درنظر گرفت، البته باید اشاره شود هیچ دلیل علمی و ثابت شده ای برای این موارد وجود ندارد.

خوردن ترشی جات:

به طورکلی بارداری پسر تغذیه مادر را به سمت خوردن غذاهای ترش می کشاند. این ترشی جات می توانند در گروه میوه ها یا تنقلات و خوراکی ها باشند. پس اگر متوجه شدید که بیشتر از قبل به خوردن ترشی جات علاقه دارید پس می توان احتمال خیلی زیادی برای پسر بودن جنین داد. 

خوردن غذاهای شور و تند:

خیلی طبیعی خواهد بود که خانم ها غالبا از خوردن غذاهای تند امتناع داشته باشند، در صورتی که درطول بارداری خود متوجه شدند به غذاهای تند و ادویه دار علاقه دارند باید شک کنند که احتمالا جنین آنها پسر است، همچنین جنین پسر میل مادر به خوردن نمک و غذاهای شور را بیشتر می کند.

دیابت در بارداری:

برخی از مطالعات نشان می دهد مادرانی که جنین پسر باردار هستند با احتمال بیشتری به دیابت بارداری مبتلا خواهند شد. درحقیقت این عارضه با افزایش بیش از حد گلوکز خون خود را نشان می دهد و چنین مشکلی نسبت به مادرانی که دختر باردار هستند بیشتر می باشد. 

هنوز مشخص و مطمئن نیستند که چرا جنین پسر نسبت به دختر تغییرات این چنینی زیادی را در مادر ایجاد می‌کند.

ویار جنین پسر و دختر, دیابت بارداری در جنین پسرویار جنین پسر و دختر؛ دیابت بارداری در جنین پسر

گردآوری: بخش زناشویی سرپوش

  • 12
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
میخایلو مودریک ستاره نوظهور در دنیای فوتبال؛ میخایلو مودریک

تاریخ تولد: ۵ ژانویه ۲۰۰۱

محل تولد: کراسنوراد - اوکراین

شهرت: میشا

حرفه: فوتبالیست 

باشگاه: چلسی

پست: وینگر

ادامه
ویژه سرپوش