چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
۱۱:۲۱ - ۰۶ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۲۸۸
امنیتی و دفاعی

هشدار دوباره روزنامه جمهوری اسلامی درخصوص طالبان

طالبان,هشدار دوباره روزنامه جمهوری اسلامی درخصوص طالبان

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: خبر همکاری اطلاعاتی طالبان با ایران که در آن گفته شده بود این همکاری توانست حمله پهپادی موساد در شرق کشور را خنثی کند، از خبرهائی بود که چندی قبل درست همزمان با سفر یک هیأت دولت خودخوانده طالبان از افغانستان به تهران مطرح شد ولی رسانه‌ها آن را جدی نگرفتند.

خبر این بود که «در عملیات مشترک ایران و طالبان، ۳ مأمور موساد با ملیت ایرانی در مناطق کوهستانی بین دو کشور دستگیر شدند. این ۳ مأمور موساد قصد داشتند پهپادهای انتحاری از سوی مرز افغانستان به سمت اهدافی در ایران پرتاب کنند.»

در اینکه سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی «موساد» با سرمایه‌گذاری فراوان همواره درصدد نفوذ در دستگاه‌ها، نهادها و ارگان‌های مختلف کشورمان برمی‌آید و تاکنون مرتکب جنایات زیادی در ایران نیز شده است، تردیدی نیست. علاوه بر این، در این واقعیت نیز نباید تردید کرد که موساد تلاش می‌کند از افرادی با ملیت ایرانی برای نفوذ و اجرای توطئه‌های خود در داخل کشورمان استفاده کند. اینها نمونه‌های مشخصی دارند که در طول سال‌های گذشته به‌ویژه در سال‌های اخیر مواردی از آنها با خسارات زیادی از جنبه‌های مالی و سرمایه‌های علمی و صنعتی به کشورمان همراه بوده‌اند. از دست دادن تعدادی از دانشمندان هسته‌ای و وارد شدن ضربه‌هائی به بعضی از تأسیسات در نقاطی از کشور، از جمله جنایات موساد هستند که با مباشرت عوامل مزدور رژیم صهیونیستی در داخل صورت گرفته‌اند.

آنچه موجب شد خبر همکاری اطلاعاتی طالبان با ایران در خنثی کردن حمله موساد جدی گرفته نشود، مربوط به بخش همکاری طالبان است. رسانه‌های مستقل کشورمان برای جدی نگرفتن این قبیل خبرها دلایل روشن و متقنی دارند که هرچند به دلیل وضوح، نیازی به توضیح دادن آنها وجود ندارد ولی از آنجا که اقدامات اخیر بعضی مسئولین دولتی کشورمان در همکاری با طالبان نشان ‌دهنده عزم آنان بر گسترش روابط با این گروه و دولت خودخوانده کنونی افغانستان است، پرداختن اجمالی به این مطلب و توضیح دلایل آن می‌تواند مفید باشد.

اولین دلیل به روابط طالبان با رژیم صهیونیستی مربوط می‌شود. در طول ۵ سال اول حاکمیت این گروه در افغانستان و ۲۰ سال دوری از حاکمیت و حالا دو سال و سه ماه که از حاکمیت دوره دومش بر این کشور می‌گذرد، طالبان هرگز علیه رژیم صهیونیستی کوچک‌ترین اقدامی نکرد و موضعی نگرفت. در تابستان امسال مسئولان رژیم صهیونیستی اعلام کردند این رژیم با طالبان روابطی دارد و درصدد توسعه آن می‌باشد. طبیعی است که چنین گروهی علیه رژیم صهیونیستی اقدامی انجام نمی‌دهد.

دلیل دوم اینست که طالبان را آمریکا به وجود آورده و همانطور که هیلاری کلینتون گفت هدف از تأسیس آن مقابله با نظام جمهوری اسلامی و حمایت از منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه بوده است.

سومین دلیل به کمک‌هائی مربوط می‌شود که دولت‌های غربی بطور مستمر به حکومت خودخوانده طالبان می‌کنند تا گوش به فرمان آنها باشد. براساس گزارش‌های موثق، دولت‌های غربی هر هفته بین ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار به طالبان می‌دهند و با همین حمایت‌هاست که در جریان جنگ ۴۵ روزه غزه این گروه اجازه نداد در افغانستان هیچ تظاهراتی علیه اسرائیل انجام شود در حالی که مردم افغانستان بشدت ضداسرائیلی و حامی آرمان فلسطین هستند.

چهارمین دلیل اینکه طالبان یک قوم نژادپرست هستند که یکی از اقداماتشان پاکسازی قومی در افغانستان است. آنها در دوران حاکمیتشان بر افغانستان بشدت و با سرعت درصدد نابودی اقوام غیرپشتون برآمده‌اند و مصمم هستند به این جنایت تا یکدست‌ سازی قومی این کشور ادامه دهند. طالبان از نظر نژاد پرستی و تروریست بودن دقیقاً مثل صهیونیست‌ها هستند و هرگز علیه آنها اقدامی نمی‌کنند.

و دلیل پنجم اینست که گروه تروریستی طالبان براساس معاهده قطر که در سال ۱۴۰۰ با آمریکا امضا کرده متعهد شده در صورتی که به کمک آمریکا در افغانستان به قدرت برسد همواره در خدمت منافع آمریکا در منطقه باشد و از اسرائیل نیز در برابر دولت‌هائی که درحال تخاصم با رژیم صهیونیستی هستند حمایت کند. آمریکا به تعهد خود در پیمان ۱۴۰۰ قطر عمل کرده و طالبان را در افغانستان به قدرت رسانده و طبعاً طالبان نیز در مقابل این خدمتی که از آمریکا دریافت کرده به تعهد خود در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی عمل می‌کند.

  • 12
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش