۲۱:۱۰ - ۱۱ آذر ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۹۰۲۸۲۷
امنیتی و دفاعی

وزیر اطلاعات:

شناسایی و دستگیری تعدادی تروریست در ایام عاشورا و اربعین

علوی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
وزیر اطلاعات با بیان اینکه امنیت، عدالت و معیشت باید برای همگان فراهم شود و از ظلم به همه کسانی که زیر پرچم حکومت اسلامی قرار گرفتند جلوگیری کرد، گفت: باید به کسانی که علیه نظام اقدام نکرده‌اند و دست به اسلحه نمی شوند خدمت کرد اما در مقابل با دشمنان باید با سختگیری برخورد شود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سید محمود علوی امروز در نشست شورای اداری استان البرز که در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: به رغم شکست داعش، دشمنان همچنان اسلحه خود را کنار نگذاشته اند و درصدد تلاش برای ضربه زدن به نظام اسلامی هستند و دراین مسیر نباید دچار غفلت شد .

 

وی با اشاره به ولادت حضرت نبی اکرم (ص) افزود: حضرت رسول اکرم (ص) عقل کل عالم خلقت و بن بست شکن هستند و همیشه پیروز میدان‌های نبرد بودند و این عقل کل در اداره ی امور جامعه ی مسلمین موفق بودند.

 

 وزیر اطلاعات گفت: پیامبراعظم (ص) کمتر از ربع قرن در سرزمین برهوت و درمیان قبائل متفرق امت وسط را تشکیل داد و در کمترین زمان ابرقدرت های جهان را مقهور ساختند.

 

علوی افزود: اکنون فرصتی است که از لحاظ فکری، نرم افزاری و سخت افزاری درجهت دین مبین اسلام و آموزه های پیامبر(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) گام برداریم.

وزیراطلاعات با اشاره به هفته وحدت به عنوان نعمتی الهی و رمز پیروزی اقوام و ملت‌ها، گفت: تنازع و مشاجره باعث زمین‌گیر شدن امت‌ها می‌شود و مسئولان و مردم باید همگرایانه در زمینه پیشبرد امور فعالیت کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: نگاه به مسئولیت و امکانات مادی، امتحانی الهی است و باید به این مسائل به عنوان ابزار خدمت رسانی نگریسته شود و خدمت به مردم نعمتی از سوی خداوند متعال است و شکر این نعمت باید با خدمت رسانی بیشتر همراه باشد.

 

علوی گفت: حکومت باید برای همه، عدالت و خدمت رسانی بی منت داشته باشد و با خوش اخلاقی رضایت ارباب رجوع را به دست آورد.

 

وزیر اطلاعات بر حفظ کرامت، حرمت و شخصیت مردم تاکید کرد و افزود: در فرهنگ اسلام و قرآن ،به مردم بها داده شده و امروز نیز خاستگاه نظام جمهوری اسلامی ایران مردم هستند و همه مسئولان به برکت رشادت ها و حضور در صحنه این مردم خدمتگزار آنان هستیم.

 

علوی گفت: با کسانی که بد برخورد می‌کنند نیز باید خوب رفتار کرد تا روابط حسنه شود.

 

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش به مسایل گره خورده استان البرز با استان تهران اشاره کرد و گفت: مسایل تهران بدون پیوست امنیتی با این استان امکانپذیرنیست.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمنان درصدد به چالش کشیدن امنیت کشور هستند و نیروهای امنیتی و شورای تامین باید با هوشیاری کامل نقاط کور را شناسایی کند تا جلوی اقدامات دشمنان را بگیریم.

 

علوی گفت: درشرایطی که متزلزل ترین شرایط امنیتی را در منطقه شاهد بودیم، در ایران اسلامی به کرار شاهد ضربه خوردن تیم های تروریستی بودیم و بیش از ۱۲۰ تیم تروریستی منهدم شد.

 

وزیر اطلاعات افزود: این دستاوردها با تلاش دستگاه‌های اجرایی مختلف و همدلی میان آنها به دست آمده و سربازان گمنام امام زمان عج الله نقش بی بدیل خود را ایفاء کرده اند.

 

وی با اشاره به حسایست ها و تنوع قومی مذهبی البرز افزود: مدیران استان باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنند.

 

علوی یادآورشد: سربازان گمنام امام زمان (عج الله) در هراستانی منشاء خیر و برکات بوده و مسئولان قدردان زحمات این وزارتخانه بوده اند و از امروز دور جدید مدیریت اداره کل اطلاعات استان البرز فعالیت خود را آغاز می کند.

 

وزیر اطلاعات با قدردانی از زحمات مدیر کل قبلی اطلاعات در طول خدمت، مدیرکل جدید اداره کل اطلاعات استان البرز را معرفی کرد.

 

وی همچنین در نشست شورای اداری استان قزوین با تبریک ایام ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، بت شکنی، مدیریت استثنائی در تشکیل امت واحده و پیروزمندی های میدان‌های نبرد را از ویژگی‌های پیامبر گرامی اسلام دانست و افزود: در این بین، ُخلق عظیم ویژگی برجسته حضرت محمد (ص) بود.

 

  وزیر اطلاعات در ادامه گفت: براساس تعالیم اسلامی وحدت،غذای جامعه اسلامی است و باید در برابر توطئه ها و موضع گیری های دشمن وحدت داشت.

 

علوی با اشاره به روایاتی از امیر المومنین علی (ع)، افزود: وحدت موجب مستحکم تر شدن روابط می شود و برخلاف آن اختلاف و چنددستگی مایه زمین خوردن و هلاکت ملت ها خواهد شد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش توفیق خدمت به مردم و مرجعیت و گره گشایی از مردم را توفیق الهی دانست و گفت: باید از افزایش مراجعات مردمی دلخور نشد و شکر نعمت را با افزایش ارائه خدمات به جا آورد.

 

علوی خطاب به مسئولان استانی گفت:همه ما در معرض امتحان الهی هستیم و باید به این مسئولیت ها به عنوان امانت بنگریم و در جهت خدمت رسانی به مردم از آن استفاده کنیم.

 

وزیر اطلاعات خدمت رسانی به مردم را حق آنان دانست و گفت: باید بدون منت به ولی نعمتان خود خدمت کنیم و از کار مردم گره گشایی کنیم.

 

وی افزود: در تعامل با مردم نرم خویی و مهربانی موجب استحکام پایه‌های نظام اسلامی می شود و باید توجه داشت که انقلاب جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر خداوند و ائمه و مردم به پا شده است و باید رضایت آنان به عنوان اصل قرار گیرد.

 

وزیر اطلاعات بر رعایت حق الناس به عنوان اصلی که تضییع آن گناهی نابخشودنی در درگاه احدیت است تاکید کرد و گفت: مسئولان بیشتر کارشان با حق الناس است و روز قیامت باید پاسخگو باشیم و با مردم مهربانی کنیم.

 

علوی با اشاره به نامه امیرالمومنین علی (ع) به مالک اشتر، افزود: مهر و محبت با مردم در دستور کار کارگزار این امام بزرگوار قرار گرفته است و هیچ تفاوتی میان مسلمانان و دیگر مذاهب و ادیان قائل نشده است.

 

وزیر اطلاعات گفت: امنیت، عدالت و معیشت باید برای همگان فراهم شود و از ظلم به همه کسانی که زیر پرچم حکومت اسلامی قرار گرفتند جلوگیری کرد.

 

علوی با بیان اینکه امیرالمومنین علی (ع) در احقاق حق زن یهودی فریاد می‌کشید و برای یک مسیحی نابینا و از کار افتاده اولین مستمری بازنشستگی در حکومت اسلامی را برقرار کرد، گفت: حکومت حق باید بستر را برای تبلیغ حق فراهم کند اما در مقام حکومت نباید حقوق حتی غیر مسلمانان را ضایع کند.

 

وزیر اطلاعات گفت: باید به کسانی که علیه نظام اقدام نکرده‌اند و دست به اسلحه نمی شوند خدمت کرد اما در مقابل با دشمنان باید با سختگیری برخورد شود.

 

وزیر اطلاعات با ابراز امیدواری برای ارائه خدمات مطلوب تر به مردمان استان شهید پرور قزوین که مهد تربیت و رشد شهدایی همچون بابایی، رجایی و ابوترابی است اشاره کرد و افزود: امنیت قزوین و این استان اقتصاد محور با تنوع قومی و اتباع بیگانه برای ما بسیار مهم است.

 

علوی گفت: داعش اکنون سرزمین و حاکمیت ندارد اما تروریست‌های تکفیری برنامه ریزی برای به چالش کشاندن کشورهای هدف دارند و نباید نسبت به توطئه های آنان غفلت داشته و باید از ضربه زدن آنها جلوگیری کرد.

 

وی افزود: در جهان بی ثبات پیرامون که هر روز صدای انفجار شنیده می‌شود امنیت بی بدیل در ایران برپا بود و در ایام اربعین و عاشورا تعدادی تروریست شناسایی و دستگیر شدند که ثمره همدلی و هم افزایی همه دستگاه ها بود.

 

وزیر اطلاعات ضمن قدردانی از اعضای شورای تامین استان،افزود: با اقدامات صورت گرفته در استان قزوین که از قطب های اقتصاد و سرمایه‌گذاری کشور است، امنیت بالایی حاکم است که جای قدردانی دارد.

 

در پایان این مراسم از خدمات مدیرکل سابق اداره کل اطلاعات استان قدردانی شد و مدیرکل جدید اطلاعات استان معرفی شد.

 

 

 

 

  • 16
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید