یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
۱۴:۱۹ - ۱۶ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۱۴۷۶
سیاست داخلی

نواب ابراهیمی کیست؟/ ماجرای دستگیری آشپز معروف اینستاگرامی

نواب ابراهیمی,دستگیری نواب ابراهیمی
نواب ابراهیمی، مدرس آشپزی ۱۴ دی‌ماه در مقابل محل کارش بازداشت شد.

به گزارش رویداد ۲۴، روز گذشته "نواب ابراهیمی" سرآشپز ایرانی به اتهام توهین به سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه  بازداشت شد.

او در سالگرد ترور سردار سلیمانی طرز تهیه یک غذا را در اینستاگرام خود آموزش داده که این موضوع به مثابه توهین تلقی شده است.

نواب ابراهیمی بعد از گذاشتن چند استوری در مقابل رستوران نوژ محل کارش بازداشت شده و بعد از پلمپ کافه خود توسط ماموران امنیتی به اوین منتقل شده است. هم اکنون اینستاگرام وی با بیش از ۲.۷ میلیون فالور از دسترس خارج شده است.

نواب ابراهیمی,دستگیری نواب ابراهیمی

بیوگرافی "نواب ابراهیمی" فود بلاگر و سرآشپز معروف

نواب ابراهیمی متولد ۱۴ اسفند ۱۳۶۹ و ساکن تهران است.

وضعیت تأهل : مجرد

تعداد فرزندان خانه پدری : ۳ فرزند (۱ خواهر به نام بیتا و ۱ برادر به نام نیما دارد)

تحصیلات: کارشناسی ارشد عمران

شغل: فود بلاگر اینستاگرام - یوتیوبر

نواب ابراهیمی,دستگیری نواب ابراهیمی

علاقه به آشپزی از دوران کودکی

او از دوران کودکی علاقه خاصی به آشپزی داشت و در خانه شان همیشه سعی می کرد موقع آشپزی کنار دست مادرش به او کمک کند.

در روزهایی که مادرش خانه نبود، ابتکارات خود را به کار می گرفت و غذاهای جدیدی را درست می کرد. نواب با این کارش به جای اینکه از طرف مادرش سرزنش شود، مورد تشویق و تحسین قرار می گرفت که این موضوع باعث دلگرمی بیشترش به آشپزی می شد.

نواب ابراهیمی,دستگیری نواب ابراهیمی

به دلیل علاقه شدیدی که به حیطه آشپزی داشت، تمام قلق های این رشته را زیر دست مادرش به خوبی آموخت و از خود کلیپ های ۱ دقیقه ای ضبط می کرد و منتشر می نمود؛ در نهایت به عنوان یک سرآشپز در فضای مجازی به معروفیت رسید. او از همان ابتدا این کار را به قدری حرفه ای و با حوصله انجام می داد که امروزه یکی از برترین آشپزهای ایرانی محسوب می شود.

نواب ابراهیمی در اینباره چنین توضح می دهد: «از دوران کودکی شکمو بودم و غذا خوردن را دوست داشتم. حتی موقعی که از مدرسه به خانه برمی گشتم یکسره به آشپزخانه پیش مادرم می رفتم و در کنارش آشپزی می کردم. رفته رفته به این روال ادامه دادم. باید بدانید در زمان هایی که در خانه تنها بودم، برای خود آشپزی می کردم و از طرف خانواده تشویق می شدم؛ بعد از این جریانات بود که رابطه من و آشپزی جدی شد!»

تحصیلات نواب سرآشپز معروف اینستاگرام در رشته عمران

نواب تحصیلات خود را در رشته عمران تا مقطع کارشناسی ارشد گذرانده است اما نگذاشت درس خواندن مانع پیشرفتش شود. به همین خاطر هم پس از اخذ مدرک ارشد، دنبال علاقه خود یعنی آشپزی رفت. ابتکاراتی که از خود به خرج می داد و ویدیوهای ۱ دقیقه ای که ضبط می کرد و در شبکه های اجتماعی منتشر می نمود؛ او را به شهرت رساند.

نواب در ولاگری بی نظیر است و به عنوان یک سرآشپز حرفه ای و باتجربه، برتری قابل توجهی نسبت به سایر بلاگرهای غذا دارد. او مانند سایر ولاگرها تنها به تست کردن غذاهای مختلف نمی پردازد و صرفاً یک تیستر غذای ساده نیست. بلکه با سواد و سلیقه ای که دارد، غذاهای مختلفی را در آشپزخانه شخصی اش درست می کند و طرز تهیه آنها را به فالورهایش آموزش می دهد.

غذاهای خانگی جذابی که نواب آموزش می دهد، با استفاده از موادی تهیه می شوند که اغلب افراد در هر مکانی به آنها دسترسی دارند و با هر توان مالی قابل خرید هستند.

نکته جالب اینجاست که نواب امضای مخصوصی دارد که در همه عکس هایی که در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارد، قابل مشاهده است.

نواب ابراهیمی,دستگیری نواب ابراهیمی

نوع فعالیت و ایده های تولید محتوا:

آموزش پخت غذاهای سنتی

آموزش طبخ غذاهای مدرن

آموزش پخت کیک

آموزش ساخت دسر

آشپزی در مناسبت های مختلف

مصاحبه با نواب ابراهیمی و پاسخ او به سوالات: 

از چند سالگی آشپزی را یاد گرفتید؟

از دوران راهنمایی یعنی حدود ۱۱ سالگی که به مدرسه می رفتم، تمام غذاهای ایرانی را بلد بودم و می توانستم بپزم.

مشوق اصلی نواب ابراهیمی در این حرفه چه کسی بود؟

تنها مربی و مشوق اصلی من مادرم بود که خیلی با صبر و حوصله کنارم ایستاد و من را در پختن غذا تشویق کرد. همیشه در دوران دانشجویی از فروش غذا در سلف دانشگاه درآمدزایی می کردم.

چرا نواب ابراهیمی به این درجه از شهرت رسیده است؟

زیرا این فود بلاگر دارای تکنیک های خاصی در آشپزی می باشد و تمامی غذاها را به راحت ترین حالت ممکن به مردم آموزش می دهد تا عموم بتوانند از آنها استفاده کنند. او به خاطر ویدیوهای کوتاهی که انتشار می داد این امکان را برای مردم ایجاد می کرد تا دسترسی راحت تری به طرز تهیه غذاهای مختلف داشته باشند.

ماجرای بیماری این اینستاگرامر معروف چه بود؟

جالب است بدانید که این فود بلاگر معروف مدتی پیش به بیماری کلیوی دچار شد که این بیماری عملکرد بدنی او را تضعیف کرد و باعث شد از کار فاصله بگیرد. برای برخی از مردم خیلی تعجب آور بود که این شخص با وجود بیماری سختش، هنوز هم به فعالیت خود در اینستاگرام ادامه می دهد.

از برترین غذاهای نواب ابراهیمی به کدام غذاها می توان اشاره کرد؟

می توانید دستور العمل پخت و تهیه غذاهای مختلف را در پست ها و هایلایت های پیج اینستاگرامی اش مشاهده کنید.

برترین غذاهای نواب: پیتزا، سوپ، پاستا آلفردو، عدس پلو، قیمه، سمبوسه، انواع شیرینی ها، اکبر جوجه، فلافل و… اشاره کرد.

او از پختن غذاهای پرچرب خودداری می کند زیرا از نظرش غذاهای پر روغن، زیان های زیادی به همراه دارند، از این رو سعی می کند که از روغن کم در غذاهایش استفاده کند.

نواب ابراهیمی در کدام شبکه های اجتماعی فعالیت می کند؟

او علاوه بر اینستاگرام در کانال یوتیوب و تلگرام خود نیز فعالیت مستمر دارد.

آیا نواب در تلوزیون نیز حضور داشته است؟

تا جایی که ما اطلاع داریم، نواب تاکنون در هیچ برنامه تلویزیونی شرکت نکرده و تنها با فعالیت در شبکه های اجتماعی به شهرت رسیده است.

از نظر او علت به شهرت رسیدن آقایان در آشپزی چیست؟

نواب معتقد است علت اینکه اکثر آشپزهای معروف دنیا، آقایان می باشند، اجباری بودن آشپزی در بین بانوان است. از نظر او، آقایان به دلیل اینکه از روی علاقه مهارت های زیادی کسب کرده اند، مشهور شده اند.

آیا نواب ابراهیمی هنگام آشپزی به جزئیات توجه می کند؟

بله ۱۰۰ درصد! دقت به جزئیات هنگام آشپزی و همچنین به کارگیری تکنیک های ساده باعث شده او جذابیت خاصی به هنرش ببخشد. به گفته خودش در پخت غذاهایش از مواد باکیفیت و برندهای معروف استفاده می کند. نواب دلیل حال خوب خود را مدیون آشپزی می داند و می گوید هر موقع حال خوبی ندارم، سراغ آشپزی می روم، به نوعی آشپزی به من آرامش خاصی می دهد.

آیا آموزش های نواب ابراهیمی کاربردی است؟

بله به خاطر علاقه ای که این فود بلاگر به آشپزی دارد و آرامش خود را در این حرفه می داند، سعی دارد از برندهای مشهور و از مواد باکیفیت استفاده کند. به همین خاطر نیز آموزش هایی را ارائه می دهد که کاربردی باشند و افراد بتوانند از آن بهره ببرند.

نواب به دنبال برگزاری کلاس های آموزشی مربوط به آشپزی می باشد. او ویدیوهای آموزشی مختلفی در اینستاگرام منتشر می کند و جوایز نقدی برای پست های خود در نظر می گیرد.

نواب در سایت خود فروشگاه آنلاینی دارد که انواع ملزومات و لوازم جانبی قهوه، انواع ابزار دم‌آوری قهوه و انواع قهوه تازه نوژ را به فروش می رساند.

پیج اینستاگرام Navab Ebrahimi چند فالوئر دارد؟

پیج اینستاگرام نواب بیش از ۲٫۵ میلیون فالوور دارد.

نواب ابراهیمی,دستگیری نواب ابراهیمیاز ۱۰ هزار تا ۱ میلیون فالوئر
نواب ابراهیمی,دستگیری نواب ابراهیمیاز ۱٫۵ میلیون تا ۲ میلیون فالوئر

درآمد نواب از کجا می باشد؟

درآمد او از طریق بلاگری و استفاده از تبلیغات اینستاگرامی می باشد. او با به اشتراک گذاشتن یک استوری یا پست ساده می تواند ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان درآمد داشته باشد. همچنین او یک یوتیوبر بوده و کانالش به مانیتایز رسیده و از آنجا هم کسب درآمد دلاری می کند.

نواب ابراهیمی,دستگیری نواب ابراهیمی

غذاهای مورد علاقه نواب ابراهیمی کدام ها هستند؟

غذا زرشک پلو با مرغ

پیتزا ایتالیایی

غذا مرغ مجلسی

پاستا میگو به همراه سس مخصوص

مک اند چیز

آیا نواب ابراهیمی مجرد است یا ازدواج کرده است؟

در وبسایت های مختلف حواشی زیادی پیرامون اینکه او ازدواج کرده و همسر دارد، ایجاد شده است اما باید بدانید که نواب هنوز ازدواج نکرده و مجرد است. حواشی که مربوط به این اینستاگرامر درست شده شایعه ای بیش نیست و برای دانستن این حقایق می توانید پیج عمومی او سر بزنید.

نواب ابراهیمی,دستگیری نواب ابراهیمی

رابطه نواب با شل بیوتی چگونه است؟

جالب است بدانید که نواب به دلیل اینکه می خواست در اینستاگرام خود تنوع ایجاد کند، شروع به دعوت برخی از بیوتی بلاگرها و افراد معروف اینستاگرامی کرد تا در کنار آن ها آشپزی کرده و غذاهای مورد علاقه این افراد را تهیه کند. شل بیوتی یکی از میکاپ آرتیست های معروفی بود که در برنامه زنجیره ای نواب شرکت کرد.

آیا نواب با ماهی مائده در رابطه می باشد؟

بابد بدانید در یک برهه حواشی زیادی پشت سر این آشپز در ارتباط با داشتن رابطه احساسی با دختری به نام ماهی مائده ایجاد شد اما این جریان فقط یه حدس و گمان بود! جریان از این قرار بود که نواب ابراهیمی در یکی از استوری هایش درباره روابط عاشقانه صحبت کرد و بسیاری از افراد در جستجوی فالوئرهای این شخص به این نتیجه رسیدند که نواب مخاطبش مائده هژبری است.

موضوع خنده دار این است که تنها دلیل شان نیز وجود این رقاص معروف اینستاگرام در فالووینگ های نواب بود. افراد از سر کنجکاوی شروع به کامنت گذاشتن در پیج مائده و نواب کردند و موضوع جایی جالب تر شد که نواب مائده را آنفالو کرد. نواب بعداً در استورهای خود چنین بیان کرد من تمام سعی ام در زندگی این است که حواشی را وارد عرصه شغلی خود نکنم.

نواب ابراهیمی,دستگیری نواب ابراهیمی

rouydad24.ir
irfoundr.com
  • 12
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۲۳
غیر قابل انتشار: ۲۵
جدیدترین
قدیمی ترین
درودبرتوای جوان بااستعدادایرانی..زنده باشی
چه قانونی گفته آموزش کتلت جرمه که توی بنر پلمپ نوشته شده .... از طرف دیگه خلی ها و شاید اکثر مردم هیچ تفکری از کتلت نداشتند مقامات محترم کشور با این کارشون باعث شدند همه بپرسن مگر کلتلت جرمه و منجمله من نمی دونستم موضوع چیه خوب
اینجورکه پیش میره بعدازاین بعضیارودستگیرخواهندکردکه چرا ازذهنت فلان حرف یاسخنی گذشته .عجب ایرانیا احوالی دارن .بحق چیزای نشنیده وندیده.
اینجورکه پیش میره بع...
قبل اینکه به چیزی فکر کنیم باید استعلام کنیم نکنه به مقامات بر بخوره بیچاره ها زحمت می کشند دلار را رسوندن به چهل وچهار و خوب شده به پنج تومن نرسید چون وعده داده بود دلار را نمی زاره به پنج تومن برسه
جای تاسف داره با این افکار خرابتون
قاضی: جرمت چیه؟ متهم: اموزش کتلت !!! از گشت ارشاد خلاص نشدیم که هیچ .پلیس تفکر هم راه انداختن . بخوانید رمان ۱۹۸۴ از جورج اورول
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش