یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳
۰۸:۵۸ - ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۷۴۰
دولت

نامه سرگشاده ۸ تشکل بسیج دانشجویی خطاب به مخبر؛ اگر پاسخگو نیستید، استعفا دهید

دسخواست برای استعفای مخبر,بی کفایتی تیم اقتصادی رئیسی
۸ تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران در نامه‌ای از معاون اول ریاست‌جمهوری خواستند که اگر خود را پاسخگوی افکار عمومی نمی‌داند، استعفایش را تقدیم ملت ایران کند.

به گزارش جهان صنعت، دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران در این نامه سرگشاده خطاب به محمد مخبر آورده‌اند: «همان‌طور که مستحضرید رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی راهبردی نوروز ۱۴۰۲ سال پیش‌رو را «مهار تورم و رشد تولید» نامگذاری کردند. با نظر به این مهم امروز انتظارات مضاعفی از دولت برای داشتن آرایش جنگی و جدیّت در مواجهه با وضع موجود در افکار عمومی وجود دارد و بالطبع اطلاع از برنامه ویژه دولت برای «مهار تورم» و «رشد تولید» از بیان شما به عنوان «فرمانده اقتصادی دولت» حق طبیعی مردم است ولی مع‌الاسف باید گفت گویا فرمانده اقتصادی دولت علاقه‌ای به حضور در مجامع نخبگانی و دانشگاهی ندارد. 

نزدیک به ۲ سال از روی کار آمدن دولت سیزدهم می‌گذرد؛ دوسالی که علی‌الاصول باید برای شما و مدیران اقتصادی‌تان به دست‌وپنجه نرم کردن با کلان مسائل اقتصادی برای رسیدن به راهبردهایی واحد و عینی در جهت مدیریت جنگ اقتصادی دشمنان ایران و نیز برون‌رفت از بحران‌های اقتصادی آینده صرف شده باشد، اما آنچه امروز نمایان شده حاکی از آن است که دولت سیزدهم حتی به راهبردهایی واحد نزدیک هم نشده‌، دولت برنامه مشخصی برای چند سال باقیمانده از عمر کوتاه خویش ندارد و تنها از ستونی به ستون دیگر در حال حرکت است.»

این تشکل‌های وابسته به بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های تهران همچنین آورده‌اند: «واقعیت تلخ اما این است که امروز دیگر انتظار بی‌برنامگی و آزمون و خطا از دولت بیجاست؛ آزمون و خطاهایی گه‌گاه متناقض که بازی با معیشت روزمره و آینده ملت ایران است. اینکه دستگاه‌های اقتصادی دولت پس از دو سال هنوز در برنامه‌های خود حتی به انسجام و هم‌نظری نرسیده‌اند، بسیار تعجب‌برانگیز نیست؟

در واقع باید گفت پس از ۲ سال از گذشت عمر اجرایی دولت، از شما انتظار می‌رفته است هماهنگ‌کننده قهّارِ راهبردهای اقتصادی این دستگاه‌ها باشید و برنامه‌ای واحد را با اقتدار در دستور کار قرار داده و حاضر به هزینه دادن برای آن می‌بودید تا شاهد نابسامانی فعلی در قوه مجریه نباشیم. ولی متاسفانه سیاست‌ها و ناهماهنگی‌های فعلی عکسِ این وضع مطلوب را روایت می‌کنند. امروز دیگر زمان آن رسیده که هر آنچه انجام شده و در حال انجام است، شفاف با افکار عمومی در میان گذاشته شود.» 

دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران معاون اول ریاست‌جمهوری را با تعبیر «فرمانده اقتصادی دولت» خطاب قرار داده و با تاکید بر اینکه «آیا سوالاتی از جمله پرسش‌های اساسی پیش‌رو اهمیت ندارند؟»، آورده‌اند: «چرا دولت برای اصلاح اساسی ساختار بودجه و نظام بانکی تمرکز و برنامه و اراده موثری از خود نشان نمی‌دهد؟،

تا چه موقعی باید شاهد ناتوانی در برخورد با بی‌انضباطی بانک‌ها در اعطاء وام‌ها و تسهیلات کلان باشیم؟، چرا زمانی که رییس‌جمهوری بر وعده ساخت ۴ میلیونی مسکن تاکید می‌کند، تسهیلات موجود بانکی به این سمت حرکت داده نمی‌شود؟، چرا این حجم از بی‌ثباتی و تنش تصمیم‌گیری میان اعضای کابینه دیده می‌شود؟ (به‌خصوص در مسائل پیش آمده وزارت کار و رفاه اجتماعی در ابتدای دولت و اخیرا آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی و غیره)، دلیل بی‌ارادگی و تناقض فاحش در سیاست‌های ارزی دولت چیست؟،

 چگونه پس از سیاست حذف پر هزینه ارز ۴۲۰۰ دست به تثبیت مجدد ارز ۲۸۵۰۰ زده می‌شود در حالی که این دو تصمیم در کلانِ رویکرد سیاستگذاری کاملا متناقض هستند؟ و انبوه دیگری از سوالاتی که سایه‌نشینی دوساله جنابعالی مانع پاسخگویی بدان‌ها بوده است.» ۸ بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران در ادامه این نامه سرگشاده نوشتند: «مستحضرید پیش از این دو بار برای حضور در نهاد دانشگاه و پاسخگویی در قبال «برنامه و اقدام دولت» توسط هشت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ از شما دعوت به عمل آورده شده است؛ در ابتدای دولت جهت پاسخگویی در خصوص «وعده‌های محقق‌نشده واکسن برکت» و اخیرا نیز در مواجهه با سیاست پرابهام مولدسازی اموال راکد دولت؛ اما متاسفانه در هیچ‌یک از دو دعوت مذکور جنابعالی خود را پاسخگوی افکار عمومی و نخبگانی جامعه در نهاد علم ندانستید.

 امروز برای سومین و آخرین بار شما را به پاسخگویی و شفافیت درخصوص برنامه‌های اقتصادی دولت و نیز عملکرد دو ساله‌تان در حضور دانشجویان، رسانه‌ها و استادان دانشگاه دعوت می‌کنیم.» دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران در بند پایانی این نامه سرگشاده با تاکید بر اینکه دولت محل «عمل» است و دانشگاه محل «پرسش»، آورده‌اند: «اگر معاون اول محترم رییس‌جمهوری و نیز فرمانده ستاد تیم اقتصادی دولت پس از دو سال عملکرد و تصمیم‌های پرحاشیه، خود را پاسخگوی دانشگاهیان نداند، باید استعفای خویش را تقدیم ملت ایران کنید.»

  • 19
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش