چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱
۲۱:۲۷ - ۲۹ دي ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۰۲۸۶۳
بین الملل

بوریس جانسون: کنار نخواهم رفت!

بوریس جانسون,نخست وزیر انگلیس
با ادامه جنجال بر سر میهمانی‌های خانه شماره ۱۰ داونینگ استریت، دفتر و اقامتگاه رسمی نخست وزیران انگلیس، بوریس جانسون در جلسه هفتگی مجلس عوام برای پاسخگویی به نمایندگان با سؤالات بیشتری در مورد رهبری خود مواجه می‌شود.

به گزارش ایسنا، "بوریس جانسون" نخست وزیر بریتانیا از سوی حزب مخالف و همینطور بعضی از هم‌حزبی‌های خودش بابت برگزاری مهمانی‌هایی در دفتر نخست وزیری در دوران قرنطینه کرونا تحت فشار است.

بوریس جانسون امروز در نشست پارلمان در برابر انتقادها از او، دوباره عذرخواهی کرد؛ اما گفت کنار نخواهد رفت.

بعضی از اعضای حرب حاکم محافظه کار به دنبال برکناری او از رهبری حزب هستند.

پیش از آغاز این جلسه، کریستیان ویکفورد، از نمایندگان حزب حاکم محافظه کار در مجلس عوام از عضویت حزب استعفا کرد و به حزب کارگر - حزب مخالف - پیوست.

این میهمانی‌ها در زمان محدودیت کرونایی و هنگامی برگزار شد که دولت مقررات سختگیرانه‌ای را در مورد گردهمایی‌های مختلف به اجرا گذاشته بود.

در میان نمایندگان حزب حاکم محافظه کار، از جمله کسانی که در انتخابات ۲۰۱۹ تحت رهبری بوریس جانسون برای اولین بار به نمایندگی انتخاب شدند، صداهایی در مورد لزوم تغییر رهبر حزب شنیده می‌شود که می‌تواند موقعیت نخست وزیر را تهدید کند.

بی‌بی‌سی به نقل از یکی از نمایندگان گفت حدود نیمی از ۲۰ نماینده‌ جدید مجلس صبح چهارشنبه نامه‌ای حاوی عدم اعتماد به رهبری بوریس جانسون به حزب تسلیم کردند.

طبق مقررات حزب محافظه‌کار، اگر ۵۴ نماینده حزب نامه‌ای برای تغییر رهبری تسلیم کنند، انتخابات رهبر حزب برگزار می‌شود.

تاکنون تنها اسامی هفت نفر به عنوان ارسال کنندگان چنین نامه‌ای شناخته شده؛ اما یکی از نمایندگان مجلس به لورا کونزبرگ گفته که فکر می‌کنند به زودی می‌توان به حد نصاب لازم دست یافت.

اما در حال حاضر فقط سر گراهام بردی، نماینده مجلس و رئیس جناح حزب محافظه‌کار در مجلس عوام - موسوم به کمیته ۱۹۲۲ - رقم دقیق را می‌داند. نامه‌های حاوی درخواست رای عدم اعتماد حزبی به نخست وزیر به او ارسال می‌شود.

جیمز هیپی، وزیر دفاع، از همکاران خود در حزب محافظه‌کار خواسته است که "درایت به خرج دهند" و افزوده است که اکنون زمان مناسبی برای تغییر رهبر کشور نیست.

بسیاری از محافظه‌کاران گفته‌اند منتظر هستند سو گری، از کارمندان ارشد دولت، گزارش بررسی خود در مورد میهمانی‌های داوینینگ استریت را تکمیل کند و پس از مطالعه آن، در مورد گام بعدی تصمیم خواهند گرفت.

تاکنون شش نماینده محافظه‌کار علنا گفته‌اند که نامه‌های عدم اعتماد به جانسون را برای سر گراهام ارسال کرده‌اند و دبیر سیاسی بی‌بی‌سی هم گفته که کریستین ویکفورد، نماینده حوزه بری ساوث هم هفتمین ارسال کننده نامه است.

یکی از نمایندگان مجلس که برای تشویق دیگران به ارسال نامه‌ تلاش می‌کند، دیروز به بی‌بی‌سی گفت: "فکر می‌کنم کار را انجام داده‌ایم" و افزود: "پیش‌بینی سخت است؛ اما امروز تغییراتی روی داده و تلاش ناظمان حزب در مجلس برای قانع کردن نمایندگان به پیروی از رهبری نتیجه عکس داده و همکاران من حالا احساس می‌کنند که تنها نیستند."

بی‌بی‌سی اعلام کرد که گروهی متشکل از ۲۰ نماینده حزب محافظه‌کار که برای اولین بار در انتخابات ۲۰۱۹ انتخاب شدند و از آنان با عنوان دست‌اندرکاران "توطئه پای گوشت خوک" نام برده می‌شود جلسه‌ای تشکیل دادند و نتیجه گرفتند که باید برای برکناری بوریس جانسون نامه‌های درخواست انتخابات رهبری را ارسال کنند.

این نماینده مجلس گفته که نقل قول‌هایی از اعضای دولت که این نمایندگان را "کم عقل" و "ساده لوح" توصیف کرده بودند موضع آنان را سخت‌تر کرده است. بعضی‌ها گفته‌اند که تهدید شده‌اند که ممکن است دولت لایحه‌ای برای تغییر مرزهای حوزه انتخابیه آنان به مجلس ببرد تا احتمال انتخاب مجدد آنان را تضعیف کند. البته بعید است که دولت برای انتقام گرفتن از شورشیان در داخل حزب، کرسی‌های پارلمانی خود را به خطر اندازد.

کریس لودر، عضو محافظه‌کار از جمله افرادی است که در یکی از جلسات برای بحث در مورد این موضوع شرکت کرد.

او که نماینده پارلمان از حوزه وست دورست است، گفت: "جلسات ما چیزی جز نشست گروهی از نمایندگان محافظه‌کار نبوده که نظرات و عقاید خود را مطرح کردند و این چیزی است که هر روز اینجا روی می‌دهد."

او گفته است: "من می‌خواهم مطمئن شوم که تعهد، راستی و صداقت به قلب دولت بازگردانده می‌شود و فکر می‌کنم که به جای نقل گزارش‌های مختلف از افراد شورشی، این یک هدف مشترک خوبی خواهد بود."

گفته شده که یکی از وزیران برای جلسه این نمایندگان اصطلاح "توطئه پای گوشت خوک" را به کار برد به خاطر اینکه آلیسیا کرنز، یکی از امضاکنندگان نامه درخواست انتخابات رهبری، نماینده روتلند و ملتون است که به درست کردن بهترین پای گوشت خوک شهرت دارد؛ اما همکاران خانم کرنز می‌گویند او رهبری شورش علیه نخست وزیر را برعهده ندارد.

همین وزیر گفته که به اعتقاد اعضای کابینه، نخست وزیر از تهدید کنونی جان سالم به در خواهد برد و افزوده "دست‌انداز گودی است؛ اما ما از آن عبور خواهیم کرد."

هیپی، وزیر دفاع، در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی این نظر را مطرح کرد که کارکنان دفتر بوریس جانسون مقصر برگزاری این رویداد هستند و افزود که نخست‌وزیران "واقعا صاحب برنامه روزانه خود نیستند و این برنامه توسط کارکنان دفتر نخست وزیری تهیه می‌شود."

او گفت که نخست وزیر نمی‌تواند همه فعالیت‌های دفترش را زیر نظر داشته باشد و افزود برگزاری این گردهمایی‌ها "تصویر ضعیفی از کسانی ارائه می‌دهد که آن را برنامه‌ریزی کرداند و در برنامه نخست وزیر گنجاندند."

  • 9
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وفات یعقوب لیث,یعقوب لیث صفار,جنبش یعقوب لیث زندگی نامه یعقوب لیث؛پادشاهی که از زبان فارسی حمایت کرد

وی توانست کشورهایی از قبیل؛ افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان و غرب پاکستان را فتح کند. برای حفظ حاکمیت خود به بغداد؛ پایتخت خلافت عباسی، هجوم برد. بعد از یعقوب برادرش عمرو لیث به حکومت رسید.

یعقوب از جوانی همراه با برادرانش؛ علی و عمرو در عیاری ها شرکت می کرد. کودکی یعقوب با شنیدن داستان های مربوط به پهلوانی زال و سام نریمان در سیستان گذشت که همین موضوع می تواند علت شکل دادن شخصیت او به عنوان یک عیار و پهلوان باشد. او در جوانی چکش رویگری را کنار گذاشت و شمشیر جنگاوری را به دست گرفت زیرا علاقه زیادی به جنگ و نظامی گری داشت.

خانواده یعقوب لیث صفاری,آرامگاه یعقوب لیث,مقبره یعقوب لیث صفاریزندگینامه یعقوب لیث

یعقوب لیث یک شخصیت محبوب و رشید در بین مردم داشت و این موضوع به علت خصلت پهلوانی اش بود. یعقوب لیث به ایرانی بودن خود مفتخر بود و تلاش می کرد در حق فقرا تعدی نکند. وی به شکل داوطلبانه به جنگ می رفت و بعد از آن هم به درهم بن ناصر که زرنگ را از دست عمال طاهریان درآورده بود پیوست. یعقوب توانست از طریق کشتن عمار فرمانده خوارج که در جنگ درهم با خوارج بود، به شهرت بیشتری دست یابد.

ادامه
زندگی نامه حجت الله عبدالملکی,بیوگرافی حجت الله عبدالملکی,حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون زندگی نامه حجت الله عبدالملکی؛وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت ابراهیم رئیسی

حجت‌ الله عبدالملکی در سال ۱۳۷۸ موفق به کسب مقام اول المپیاد معارف اسلامی شد همچنین در دوره کارشناس ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق علیه السالم در سال ۱۳۸۴ مقام اول را کسب کرد.

ایشان ساکن تهران است و دکترای اقتصاد خود را از دانشگاه اصفهان دریافت کرد و توانست در آن سال (۱۳۸۸) مقام اول دوره را کسب کند. اقتصاددان و جوانترین دانشیار اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۵ است که از طرف مقام معظم رهبری به عنوان عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی منصوب شد.

حجت‌ الله عبدالملکی به دو زبان انگلیسی و عربی مسلط است و دیپلم ریاضی و فیزیک خود را از دبیرستان سپاه کردستان در سال ۱۳۷۸ اخذ کرد. او توانست گواهی شرکت در دوره بین المللی اقتصاد مالی اسلامی از بانک Finance Islamic in Issues Current کسب کند.

ادامه
عکسهای مریلا زارعی,همسر مریلا زارعی,مریلا زارعی بازیگر بیورگرافی و عکس های مریلا زارعی بازیگر موفق سینمای ایران

مریلا زارعی برنده سه جایزه جشنواره فیلم فجر و یک جایزه حافظ شد. خانم زارعی برای اولین بار با فیلم ساخته (۱۳۷۳) در سینما حضور پیدا کرد.

مریلا زارعی با سلام سینما که توسط محسن مخملباف در سال ۱۳۷۳ ساخته شد برای اولین بار در سینما حضور پیدا کرد. نخستین سریالی که مریلا زارعی در آن نقش آفرینی کرد؛ مجموعه تلویزیونی کارآگاه بود و با مجموعه تلویزیونی هوای تازه به کارگردانی محمد رحمانیان بیشتر شناخته شد. فیلم های دو زن و واکنش پنجم دو نمونه از شانس های بازیگری مریلا زارعی محسوب می شوند که در آنها استعداد خود را به رخ کشید. مریلا زارعی مجرد است اما شایعه ازدواج او با مهدی رجبی در سال ۱۳۸۱ به گوش رسیده است.

مریلا زارعی بازیگر,عکس مریلا زارعی,عکسهای جدید مریلا زارعیمریلا زارعی در کنار خواهرش ملیکا زارعی

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریهمسر امیر جعفری؛ ریما رامینفر

خانواده امیر جعفری:

همسر امیر جعفری ریما رامین فر؛ یکی از بازیگران موفق در سینما و تلویزیون ایران است. این زوج در سال ۱۳۷۳ در طی کلاس های بازیگری زنده یاد حمید سمندریان و در نمایش دوجلاد با هم آشنا شدند و بعد از گذراندن دوره طولانی آشنایی ازدواج کردند. امیر جعفری هنگام آشنایی ۱۹ سال سن داشت و ریما رامین فر ۴ سال از امیر جعفری بزرگ تر است، به دلیل کم سن و سال بودن امیر جعفری و مشکلات اقتصادی که داشتند دوران آشنایی بسیار طولانی شد و حدود ۱۱ سال طول کشید.

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریبوسه روی پیشانی امیر جعفری برای همسرش

این زوج یکی از وفادارترین زوج های هنرمند هستند و زندگی و عشق آنها بین سایرین زبانزد است، یکی از دلایل این معروفیت تمجید و تعریف های مثبتی است که در برنامه ها و مراسمات مختلف از یکدیگر می کنند، آنها از خصوصیات، مهربانی و اخلاق خوب همدیگر صحبت می کنند. عشق او به خانواده و همسرش بسیار زیاد است و اعلام کرده سیمرغ من همسرم است که در خانه دارم، در یکی از مراسمات امیر جعفری پیشانی همسرش را در جمع حضار به نشانه احترام بوسید.

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش