پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۱۹:۰۴ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۰۰۹۸
بین الملل

ترامپ در دادگاه از خود دفاع نکرد

ترامپ,دادگاه ترامپ
دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا، همزمان با پایان جلسه ادای شهادت در دادگاه پرداخت حق السکوت، در جایگاه حاضر نشد.

به گزارش تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، ترجیح داد تا همزمان با پایان جلسه روز گذشته رسیدگی به اتهام پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، در جایگاه شاهدان حاضر نشود و از خود دفاع نکند.

براساس این گزارش، هفته ها بود که حدس و گمان هایی درباره حضور ترامپ در جایگاه برای دفاع از خود در برابر اتهام پرداخت حق السکوت ۱۳۰ هزار دلاری به استورمی دنیلز و قانونی جلوه دادن این رقم پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶، مطرح شده بود.            

بر این اساس، او با حضور در جایگاه ممکن بود بخواهد هیئت منصفه ۱۲ نفره و ۶ جایگزین آنها را متقاعد کند که هدف او حفاظت از آبروی خود و خانواده اش و نه پوشاندن داستان استورمی درباره داشتن رابطه جنسی که وجهه سیاسی او را خراب کند.

اما معمولا متهمان پرونده های کیفری در دادگاه های خود در جایگاه دفاع قرار نمی گیرند زیرا این کار آنها را ملزم به پاسخ دادن به سوالات دادستان ها می کند.همچنین ترامپ ممکن بود در معرض پیش قضاوت قرار گیرد اگر با سوگند خوردن دروغ می گفت.

این در حالی است که ترامپ سال گذشته در دادگاه کلاهبرداری و فساد مالی به پرداخت ۳۵۵ میلیون دلار محکوم شد. ممکن است اتفاق مشابهی در این پرونده بیافتد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات دونالد ترامپ درباره پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیر اخلاقی از چند هفته پیش در حال برگزاری است. براساس این گزارش یک هیئت منصفه ۱۲ نفره برای بررسی اتهامات ترامپ تعیین شده است.

براساس پرونده حق السکوت ترامپ، دادستان‌های نیویورک اعلام کردند که ترامپ پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶، از مایکل کوهن وکیل سابق خود خواسته تا ۱۳۰ هزار دلار را به عنوان حق السکوت در ازای رابطه جنسی وی با استورمی دنیلز پرداخت کند و سپس با جعل اسناد پرداختی آن، این رقم را به عنوان هزینه‌های قانونی نشان دهد.

این در حالی است که ترامپ هر گونه رابطه با دنیلز را رد کرده است. نام واقعی این بازیگر، استفانی کلیفورد است.

در جریان برگزاری جلسات دادگاه، قاضی، ترامپ را به جرم اهانت به دادگاه و تخطی از حکم ممنوعیت رسانه ای، به پرداخت ۱۰ هزار دلار جریمه محکوم کرد.

این قاضی هشدار داد در صورتی که ترامپ به نقض حکم ممنوعیت رسانه ای در این پرونده ادامه دهد، او را زندانی خواهد کرد. قاضی پیشتر برای جلوگیری از ارعاب و انتقاد ترامپ علیه شاهدان و دیگر افراد دخیل در این پرونده، حکم ممنوعیت رسانه ای و اظهارنظر عمومی درباره این پرونده را برای ترامپ صادر کرده بود.

حدود دو هفته پیش استورمی دنیلز در دادگاه علیه ترامپ شهادت داد.وی در این دادگاه ملاقات خود با ترامپ در سال ۲۰۰۶ را با الفاظی ناخوشایند توصیف کرد و شهادت داد که با ترامپ رابطه داشته و پیشتر بیم آن را داشته که این موضوع علنی شود.

وی خطاب به هیئت منصفه گفت: پس از افشای این موضوع در سال ۲۰۱۸، هرج و مرج در زندگی اش ایجاد شده و طرد شده و مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

وی تصریح کرد که از ترامپ متنفر است و اینکه رئیس جمهور سابق می خواهد از داستان او درآمد کسب کند. وی خاطرنشان کرد امیدوار است ترامپ را در صورت مجرم شناخته شدن در زندان ببیند.

در عین حال، توضیحات این خانم درباره دلایل علنی کردن این موضوع پس از هفت سال سکوت و انکار، نامشخص بود.

در همین حال وکلای ترامپ خوش نامی خانم دنیلز را زیر سوال برده و او را درباره اظهارات نادرستی که طی سال ها درباره زمان ملاقات با ترامپ بیان کرده، مورد تحقیق و پرسش قرار دادند.

علاوه بر این هفته گذشته مایکل کوهن وکیل سابق ترامپ در دادگاه پرداخت حق السکوت به استورمی دنیلز ، علیه رئیس جمهور سابق شهادت داد.

وی در دادگاه شهادت داد که دونالد ترامپ شخصا پرداخت حق السکوت ۱۳۰ هزار دلاری به دنیلز را پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ تایید کرده است.

کوهن در این جلسه اظهار کرد ترامپ به او گفته که این کار را انجام دهد و به او دستور داده تا بهترین راه را برای پرداخت این رقم پیدا کند تا کسی متوجه آن نشود.

وی تصریح کرد همه چیز نیاز به تایید آقای ترامپ داشت و وی خود شخصا دستور پرداخت را صادر کرده است.

در همین حال ترامپ پس از پایان جلسه ادای شهادت کوهن، قاضی دادگاه را فاسد خواند زیرا مانع فعالیت های انتخاباتی او شده است.

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات ۲۰۲۰ و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه ۲۰۲۱، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست.

اما ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴ می‌داند.

اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

این در حالی است که در اوایل ماه مارس جو بایدن و دونالد ترامپ موفق به کسب نامزدی دموکرات ها و جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا شدند تا نخستین رویارویی دوباره دو نامزد انتخاباتی در حدود ۷۰ سال اخیر در تاریخ این کشور رقم بخورد.

در جدیدترین نظرسنجی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا «جو بایدن»، رئیس‌جمهور مستقر این کشور در ۵ ایالت کلیدی از ۶ ایالت کلیدی با اندکی اختلاف پایین‌تر از رقیبش از حزب جمهوری‌خواه «دونالد ترامپ» قرار دارد.

دونالد ترامپ در ایالت‌های آریزونا، پنسیلوانیا، ویسکانسین، نوادا و جورجیا عملکرد بهتری نسبت به رقیب دموکرات خود کسب کرده است. همچنین وضعیت ترامپ در میان قشر جوان و رأی‌دهندگان رنگین‌پوست نسبت به سال ۲۰۲۰ بهتر شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال ۲۰۲۴ برگزار می شود.

  • 18
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
تولد و شمارش هم میدادی تا ناشناخته نمونه
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش