جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
۰۸:۳۵ - ۰۳ آذر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۹۰۰۱۲۳
بین الملل

ترامپ در اندیشه ۲۰۲۴/ متحد ترامپ از او خواست شکست را بپذیرد

انتخابات 2024 آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
یک شکست حقوقی دیگر برای تیم انتخاباتی رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده؛ این‌بار در یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین ایالت‌ها یعنی پنسیلوانیا، ششمین ایالت بزرگ در آمریکا. دادگاهی در ایالت پنسیلوانیا شکایات وکلای «دونالد ترامپ» را «گمانه‌زنی و بی‌اساس» خواند و آن را رد کرد.

به گزارش شرق به نقل از رویترز نوشت: مشاجره قضائی دونالد ترامپ و تیم وکلای او بر سر نتایج اعلام‌شده در ایالت‌های کلیدی آمریکا همچنان ادامه دارد. پس از اعلام رأی دادگاه‌ها در ایالت‌های نوادا و ویرجینیا، اکنون دادگاهی در پنسیلوانیا نیز شکایات تیم وکلای ترامپ را مردود اعلام کرده است. «متیو بران»، قاضی دادگاهی در ایالت پنسیلوانیا، اتهامات وارده ازسوی تیم وکلای ترامپ مبنی‌بر تقلب انتخاباتی را رد کرده است. بر اساس حکم این دادگاه راه برای تأیید پیروزی «جو بایدن» در ایالت پنسیلوانیا هموار شده است و انتظار می‌رود که ایالت پنسیلوانیا امروز رسما نتایج شمارش آرا در این ایالت را تأیید کند.

بر اساس قوانین آمریکا، ایالت‌ها باید تا روز هفتم دسامبر، نتایج تأییدشده انتخابات را به اطلاع کالج الکترال برسانند. روز ۱۴ دسامبر، این نهاد انتخاباتی رئیس‌جمهوری آمریکا را رسما اعلام خواهد کرد و مراسم ادای سوگند و آغاز رسمی دوره زمام‌داری جو بایدن در روز ۲۰ ژانویه برگزار خواهد شد. با تمامی اینها همه تلاش تیم وکلای دونالد ترامپ ایجاد وقفه و خلل در تأیید نتایج آرای ایالت‌های کلیدی است.

اما دونالد ترامپ که شنبه در اجلاس گروه ۲۰ (G۲۰) سخنرانی و خلاف انتظار شرکت‌کنندگان این اجلاس مبنی‌بر خداحافظی، از تداوم همکاری‌ها سخن گفته بود، همچنان بر این باور است که می‌تواند نتایج انتخابات را به نفع خود تغییر دهد. ترامپ در ادامه پیام‌های توییتری خود نوشت، صدها هزار رأی وجود داشت که ناظران رأی‌گیری جمهوری‌خواه اجازه نظارت بر آنها را پیدا نکردند و حتی اجازه دسترسی به اتاق شمارش آرا را نداشتند. رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا این وضعیت را به وجود صندوق‌های رأی‌گیری تقلبی و رأی‌دادن ازسوی مردم مرده تشبیه کرد. آن‌طورکه نشریه نیوزویک می‌نویسد، پس از آنکه دادخواست دونالد ترامپ در ایالت پنسیلوانیا رد شد، «رودی جولیانی» وکیل ترامپ گفت که این حکم به راهبرد آنها کمک می‌کند تا این پرونده را «به‌سرعت» به دادگاه عالی بفرستند؛ اقدامی که به باور تحلیلگران تأثیر چندانی بر نتیجه نهایی انتخابات سوم ماه نوامبر ندارد.

جمهوری‌خواهان علیه ترامپ

با وجود آنکه ترامپ همچنان تلاش دارد تا بدون ارائه شواهد و مدارک رسمی ثابت کند در انتخابات اخیر به نفع رقیب دموکراتش تقلب شده است، هم‌حزبی‌های او در تلاش هستند تا او را متقاعد به پذیرش شکست کنند. «پت تومی»، سناتور جمهوری‌خواه ایالت پنسیلوانیا، دراین‌باره گفت که ترامپ از همه راهکارهای قانونی برای به‌چالش‌کشیدن انتخابات به‌طورکامل استفاده کرد اما زمان آن رسیده است که به شکست در انتخابات اذعان کند. این سناتور جمهوری‌خواه در ادامه به بایدن برای پیروزی در انتخابات تبریک گفت. او پنجمین سناتور جمهوری‌خواه مجلس سنا است که پیروزی بایدن را تبریک می‌گوید. پیش از این سناتورها «میت رامنی»، «لیزا مورکوفسکی»، «سوزان کالینز» و «بن ساس» پیروزی بایدن را تبریک گفته بودند.

باوجوداین، تیم وکلای ترامپ قصد ندارند که کار خود را متوقف کنند. آنان به‌طور رسمی خواستار بازشماری مجدد آرا در ایالت جورجیا شده‌اند. این در حالی است که جمعه گذشته ایالت جورجیا نتیجه انتخابات در این ایالت را پس از بازشماری دستی آرا به‌طور رسمی تأیید کرد. نتایج تأییدشده نهایی در ایالت جورجیا ۴۹.۵۱ درصد برای جو بایدن و ۴۹.۲۵ درصد برای دونالد ترامپ است که اختلاف ۰.۲۶ درصدی را بین آن دو نشان می‌دهد. طبق قانون ایالتی، درصورتی‌که حاشیه رأی حدود ۰.۵ درصد باشد، می‌توان درخواست بازشماری مجدد ماشینی را داد. بنابراین ستاد تبلیغاتی ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد: این ستاد درخواستی را برای بازشماری آرا در جورجیا داده است، ما می‌خواهیم تضمین شود همه ابعاد قانون اساسی آمریکا و قانون ایالتی جورجیا رعایت شود تا همه آرای قانونی شمرده شود. جورجیا ۱۶ رأی الکترال دارد و پیروزی جو بایدن در این ایالت از این لحاظ اهمیت دارد که این اولین‌بار است که یک نامزد دموکرات از سال ۱۹۹۲ تاکنون در این ایالت به پیروزی می‌رسد. با تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات جورجیا تعداد آرای الکترال او به ۳۰۶ رسید.

ترامپ در اندیشه ۲۰۲۴

اما در میان جدال انتخاباتی، ‌روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی نوشت گفته می‌شود که ترامپ محرمانه برای اقدامات بعدی نقشه می‌کشد که از جمله آن نامزدی احتمالی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکاست. ترامپ که به اشتباه باور داشت نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ را از آن خود می‌کند و برای یک دوره دیگر در کاخ‌سفید می‌ماند، در مکالمات تلفنی محرمانه از رویکرد متفاوت دیگری سخن گفته که همانا نامزدی در انتخابات ۲۰۲۴ است. به نوشته این روزنامه، او در تأیید این واقعیت که باید در ماه ژانویه کاخ‌سفید را ترک کند، به جد در فکر زندگی پس از کاخ‌سفید است؛ بااین‌حال به مشاوران خود گفته که خواستار ماندن در عرصه سیاست و رسانه‌هاست و شاید این امر از طریق تلاشی دوباره برای راهیابی به کاخ سفید محقق شود.

تحلیلگران سیاسی بر این باورند که ترامپ آرای نیمی از مردم آمریکا را پشت‌سر خود دارد و از نظر سنی نیز در سال ۲۰۲۴ به سن کنونی جو بایدن خواهد رسید، پس همچنان این امید را دارد که به کاخ‌سفید برگردد. به باور آنان، بازی ترامپ برای دستیابی دوباره به قدرت ممکن است تقلیدی از کارزار انتخاباتی «اندرو جکسون» در سال ۱۸۲۸ باشد. جکسون با احراز اکثر آرای الکترال به پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک شد اما نتوانست به آرای کافی دست یابد. هرچند شرایط شکست رئیس‌جمهوری فعلی به بایدن متفاوت از شکست جکسون است اما ترامپ درصدد ایجاد حس مشابه گله و شکایت درمورد شکستش است. او حتی پس از جنجال‌های اخیر، به‌طور بالقوه حریفی جدی برای کاندیداهای جمهوری‌خواه خواهد بود. بسیاری بر این باورند که با رفتن ترامپ اندیشه‌ای که از او باقی مانده است، یعنی «ترامپیسم»، متوقف نمی‌شود و همیشه راه برای او باز خواهد بود.

متحد ترامپ از او خواست شکست را بپذیرد

یکی از متحدان قدیمی دونالد ترامپ یکشنبه گفت زمان آن فرا رسیده تا رئیس جمهوری آمریکا به این بازی بی‌ثمر خود برای تغییر دادن نتایج انتخابات سوم نوامبر پایان دهد. او تیم حقوقی ترامپ را "مایه شرم ملی" توصیف کرد.

انتخابات 2024 آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

به گزارش ایسنا، کریس کریستی، فرماندار سابق نیوجرسی که از متحدان وفادار دونالد ترامپ است، در مصاحبه با ای‌بی‌سی گفت که رئیس جمهوری آمریکا از ارائه هرگونه مدرکی مبنی بر تقلب ناکام مانده است و تیم حقوقی او به هم ریخته است و زمان آن است تا کشور در اولویت قرار بگیرد.

او گفت: اگر شما مدرکی از تقلب دارید، ارائه کنید.

کریستی همچنین از تلاش وکلای ترامپ برای تخریب چهره فرمانداران جمهوری‌خواهی که با ادعاهای او همراهی نکردند، انتقاد کرد. کریستی با اشاره به اتهام‌زنی سیدنی پاول به "براین کمپ" فرماندار جمهوری‌خواه جورجیا گفت: صادقانه بگویم که رفتار تیم حقوقی رئیس جمهوری آمریکا یک شرم ملی است.   

جورجیا بعد از درخواست روز شنبه کمپین ترامپ، بار دیگر بازشماری انجام خواهد داد اما بسیار بعید است که این بازشماری هم شکست انتخاباتی ترامپ را تغییر دهد. بایدن در این ایالت مقابل ترامپ به دو درصد برتری یا به عبارتی ۱۲ هزار و ۶۷۰ رای بیشتر دست یافته است. ترامپ فعلا به شکست اذعان نکرده است.

کریس کریستی یکشنبه گفت: این رفتار عصبانی‌کننده از سوی هر وکیلی به شمار می‌رود. وکلای ترامپ به صورت علنی اتهامات بیشماری مطرح می‌کنند اما تاکنون آنها را در دادگاه بیان نکرده‌اند چون در آنجا تبعاتی برای ارائه اطلاعات غلط وجود دارد.

او از جمله به سیدنی پاول اشاره کرد که یکی از وکلایی بود که پنج‌شنبه در کنفرانس خبری گروه حقوقی دونالد ترامپ حاضر شده بود و بدون ارائه شواهد گفت که سامانه رای‌گیری الکترونیکی در آمریکا میلیون‌ها رای را به نفع جو بایدن جابه‌جا کرده است؛ ادعایی که خود ترامپ هم چند بار تکرار کرده است. روز یکشنبه ستاد دونالد ترامپ در بیانیه‌ای گفت که خانم پاول عضو گروه حقوقی ترامپ نیست اما ترامپ چند روز پیش در توییتش به طور مشخص نام سیدنی پاول را هم به عنوان عضوی از گروه حقوقی‌اش ذکر کرده بود.

کریس کریستی همچنین تاکید کرد: بیرون دادگاه ادعای تقلب هست اما وقتی آنها به داخل دادگاه‌ها می‌روند، بحث تقلب را مطرح نمی‌کنند و حرفی از تقلب نمی‌زنند. ببینید، من طرفدار رئیس جمهور بوده‌ام. من دو بار به او رای داده‌ام اما انتخابات تبعاتی دارد و ما نمی‌توانیم طوری رفتار کنیم که گویی اتفاقی که اینجا اتفاق افتاده است، اتفاق نیفتاده است.

این فرماندار سابق نیوجرسی افزود: اگر شما تمایلی ندارید که جلو بیایید و مدرک ارائه کنید، به معنای آن است که مدرکی وجود ندارد. این کشور چیزی است که بیش از همه اهمیت دارد. همانقدر که من جمهوری‌خواه قدرتمندی هستم و عاشق حزبم هستم، این کشورم است که باید در جایگاه اول قرار بگیرد.

  • 12
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش