جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
۱۸:۴۵ - ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۲۷۸۵
مجلس

نماینده مجلس: حجاب مهسا امینی هیچ ایرادی نداشت چرا بازداشت شد؟!/ مطهری: از سازمان نظام پزشکی یک هیئت بی‌طرف تعیین شود

همایون سامحه نجف آبادی,واکنش ها به فوت مهسا امینی
با فوت مهسا امینی، سوالاتی در مورد نحوه بازداشت ، نحوه انتقال وی به مقر پلیس و اتفاقات بعد از آن برای اذهان عمومی ایجاد شده است که دراین مطلب به آن پرداخته شده و نماینده مجلس توضیحاتی را ارائه داده است.

به گزارش رکنا، امجد امینی- پدر مهسا امینی تاکید دارد که ژینا هیچ بیماری‌ای نداشت و کسانی که می‌گویند، صرع یا بیماری زمینه‌ای داشته، دروغ می‌گویند. این تاکید پدر مهسا امینی از آنجا مطرح شده است که برخی نمایندگان مجلس و برخی رسانه ها مدعی شده اند که در سی تی اسکن مغزی مهسا امینی علایمی مبنی بر هیدروسفال بودن (عارضه قبلی) گزارش شده است. وی در پنج سالگی هم تومور مغزی عمل کرده و مبتلا به بیماری صرع و دیابت نوع یک بوده است.

سوال اول: که مطرح است که اورژانس و پلیس قادر به پاسخگویی آن هستند این است که اتفاق که ما در فیلم منتشر شده توسط پلیس مشاهده می کنیم دقیقا چه ساعت و دقیقه و ثانیه ای رخ داده است؟ از زمان وقوع تا اعلام شرایط مهسا امینی به اورژانس تهران از سوی پلیس چه زمانی طی شده است؟ از زمانی که به اورژانس اطلاع داده شده تا زمانی که نیروهای امدادی به محل رسیدند که چه زمانی طی شده است؟ سوال مهم دیگر این است که زمانی که نیروهای امدادی اورژانس تهران به محل رسیدند شرایط جسمی مهسا امینی دقیقا چگونه بوده است؟

اگر علائم حیاتی مهسا امینی کاملا از بین رفته بود اقدام به احیا در همان صحنه صورت گرفت؟ آیا ثبت تماس برای احیا بیمار از سوی نیروی امدادی حاضر در صحنه با پزشک متخصص اورژانس موجود است. چه گفت و گویی میان آنها صورت گرفته و چند مرتبه تلاش برای احیا صورت گرفته است؟

سوال دوم: در موارد مشابه و سوابق اورژانس، اینکه بیمار به بیمارستان خصوصی هر چند نزدیک به محل اعزام شود نادر بوده است. تصمیم انتقال مهسا امینی به بیمارستان کسری از سوی چه فردی انجام گرفت و چرا؟ ( البته که این تصمیم ، انتخاب شایسته ای بود)

سوال سوم: ماموران گشت ارشاد که مهسا امینی را بازداشت کردند مجهز به دوربین متصل به لباس بودند؟ اگر بودند تصاویر چرا همراه با فیلم منتشر شده توسط پلیس ، انتشار نیافته است؟ اگر پاسخ منفی است چرا مجهز نیستند آنهم با توجه به حساسیت عملیات های گشت ارشاد. در ادامه منطقه ای که مهسا امینی از آن نقطه بازداشت و به مقر پلیس انتقال یافته است به حتم در اطراف دوربین های مداربسته است.

سوال چهارم: وزارت بهداشت مستندات عمل جراحی مدعی شده در ۵ سالگی مهسا امینی و بیماری صرع و دیابت وی را در اختیار دارد؟

با این سوالات به گفت و گو با همایون سامحه نجف آبادی عضو کمیسیون بهداشت پرداختیم و این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه حجاب مهسا امینی نامناسب محسوب نمی شد گفت: آنچه در  تصاویر منتشر شده از سوی فراجا مشاهده شد ، لباس ایشان بلند بود، یک وجب زیر زانو حتی بیشتر بود. شال ایشان بلند بود و حجاب مهسا امینی هیچ مشکلی نداشت . برای ما مشخص نیست که چرا فردی با پوشش معمولی توسط نیروی انتظامی بازداشت شده است !

وی در ادامه افزود: بررسی ها در مورد نحوه رسیدگی اورژانس به مهسا امینی ادامه دارد و حتما باید در این فرایند مشخص شود که کادر اورژانس عملیات احیای قلبی - تنفسی را انجام دادند یا خیر.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در خصوص اینکه  اخیرا یکی از نمایندگان مجلس ادعا کرده است که مهسا امینی دچار صرع بوده و در کودکی عمل تومور مغزی انجام داده است چنین گفت: به حتم به ایشان مستنداتی نشان داده اند یا اطرافیان مورد اعتمادشان در مورد این مباحث به این نماینده توضیحاتی داده اند که بر اساس آنها چنین بیاناتی داشته اند که می توانند در مورد سخنانشان توضیح بیشتر دهند.

وی در پایان تصریح کرد: مجلس کمیته حقیقت یابی را برای رسیدگی به پرونده خانم مهسا امینی تشکیل داده است و امیدواریم پاسخ همه این سوالات توسط این کمیته حقیقت یاب روشن شود.

***

توییت علی مطهری درباره مرگ مهسا امینی در گشت ارشاد: از سازمان نظام پزشکی یک هیئت بی‌طرف تعیین شود

همایون سامحه نجف آبادی,واکنش ها به فوت مهسا امینی

علی مطهری با اشاره به مرگ مهسا امینی در گشت ارشاد، در رشته توییتی نوشت:

  

فرض می کنیم هیچ ضرب و شتمی بر مهسا امینی نبوده و صرف ترس و نگرانی باعث سکته او شده است. شما چرا به عنوان ناهی از منکر این روانشناسی را نداشته اید که ترس و نگرانی او را درک کنید و همه را به یک چوب می رانید؟ پس صلاحیت نهی از منکر را نداشته اید.

پیشنهاد می کنم از طرف سازمان نظام پزشکی یک هیات بی طرف تعیین شود تا روشن کند آیا ضربه مغزی در کار بوده یا نبوده است.

  

نگذاریم در صورت وجود ضربه مغزی، مهسا امینی هم به سرنوشت زهرا کاظمی، زهرا بنی یعقوب و ستار بهشتی دچار شود که به بهانه حفظ نظام حقایق را کتمان کردند.

صداقت موجب تقویت نظام است.

توییت علی مطهری درباره مرگ مهسا امینی در گشت ارشاد: از سازمان نظام پزشکی یک هیئت بی‌طرف تعیین شود تا روشن کند آیا ضربه مغزی در کار بوده یا نبوده است.

همایون سامحه نجف آبادی,واکنش ها به فوت مهسا امینی

  • 13
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
بچه های از مابهترون اگه هزاران بی حیایی ولنگاری بکنند بیشتر تشویق میشن تا تنبیه
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش