۱۰:۳۱ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۱۰۱۶۴۹
مجلس

نمايندگان زن درباره ادعای تجاوز يك نماينده چه گفتند؟!

تجاوز يك نماينده مجلس به زن,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
رهاشدگي پرونده و حواشي كه مربوط به پرونده ادعايي تجاوز يك نماينده به زني است مي‌تواند بر افكارعمومي جامعه آثار منفي بگذارد، سبب شد تا به سراغ نماينده‌هاي زن مجلس برويم و از آن‌ها سوال كنيم كه آيا از اين رويداد اطلاع داريد و آن را پيگيري كرده‌ايد؟!

رهاشدگي پرونده و حواشي كه مربوط به پرونده ادعايي تجاوز يك نماينده به زني است مي‌تواند بر افكارعمومي جامعه آثار منفي بگذارد، سبب شد تا به سراغ نماينده‌هاي زن مجلس برويم و از آن‌ها سوال كنيم كه آيا از اين رويداد اطلاع داريد و آن را پيگيري كرده‌ايد؟! در همين راستا از سوالاتي را از نماينده‌هاي فراكسيون زنان مجلس كرديم كه البته برخي از آن‌ها به صورت سر بسته پاسخ دادند و حتي خواستند كه گفت‌وگوي آن‌ها را منتشر نكنيم. سوالات ما از نمايندگان به اين شرح بودكه«با توجه به اينكه اين ماجرا درباره ادعاي يك زن است و فراكسيون زنان بايد به هر مساله اي درباره زنان رسيدگي كند، آيا اين فراكسيون برنامه اي براي اين پرونده دارد؟ در كل چگونه مي‌توان اين گونه مسائل را پيگيري كرد؟ سكوت درباره اين نوع مسائل سبب بي اعتمادي مردم نمي‌شود؟ ».

 

در ادامه پاسخ‌ها و واكنش‌هاي هر كدام از نماينده‌هاي زن مجلس را كه در گفت‌وگو با«قانون» بيان كردند، مي‌خوانيد.

 

حمیده زرآبادی

من اين خبر را در رسانه‌ها ديده‌ام اما واقعيت اين است كه صحت و سقم اين ادعا را نمي‌دانم. قبل از خودكشي زني كه ادعا كرده بود مورد تجاوز اين نماينده قرار گرفته بود، يك سري فايل صوتي منتشر شد كه اين فايل‌ها به هيات نظارت بر رفتار نمايندگان ارجاع شد تا در آنجا مورد بررسي قرار بگيرد.

 

من به دليل نداشتن اختيار، امكان پيگيري را ندارم. هر موضوعي براي اينكه پيگيري شود، نياز به يك سري از شرايطي دارد كه ما از اين شرايط بهره‌مند نيستيم. اولا اينكه بايد به ما اختيارات لازم در اين زمينه داده شود تا به وسيله اين اختيارات بتوان حقيقت را كشف كرد. از طرف ديگر بايد ابزارهاي لازم نيز در اختيار ما باشد تا بتوانيم نسبت به حل اين موضوعات ورود كنيم. اين در حالي است كه اين ابزارها در اختيار ما نيست و نمي‌توان به طور شخصي به اين پرونده رسيدگي كرد. اما اين ابزارها و اختيارات در اختيار هيات نظارت بر رفتار نماينده‌گان است و اين هيات در حال رسيدگي است.

 

فراكسيون زنان از اين منظر كه بايد به هر موضوعي در زمينه مسائل زنان وجود دارد رسيدگي كند، در پی کشف حقیقت برآمد اما همان‌طور كه اشاره شد به دليل اينكه ابزارهاي لازم، تنها در اختيار هيات نظارت بر رفتار نمايندگان است، اين فراكسيون نمي‌تواند موضوع را ارزيابي كند اما فراكسيون زنان با ارجاع اين پرونده به نهادها و دستگاه‌هاي نظارتي پيگير اين ماجراست و بعد از شفاف سازي نتيجه را اعلام خواهد كرد.

 

مسائلي كه اين گونه هستند بايد از طريق دستگاه‌هاي نظارتي كه اختيارات لازم را دارند پيگيري شوند. اما من به عنوان يك نماينده اين ابزار را ندارم تا حقيقت ماجرا را بررسي كنم. هر يك از نماينده‌ها مي‌توانند براي پيگيري اين موضوع، درخواست خود را به هيات نظارت بر رفتار نمايندگان ارسال كند تا در آنجا اين مساله بررسي شود.

 

براي هر موضوعي دو راهكار براي برخورد وجود دارد. يكي اينكه يك واكنش انفعالي نسبت به آسيب اجتماعي مطرح شده ايجاد شود. ديگري اينكه مي‌توان نسبت به اصل ماجرا موضع گيري و برداشت شخصي داشت و با بي‌تفاوتي از كنار آن رد شد. اما واقعيت اين است كه هر كدام از اين راهكارها منجر به ايجاد بدبيني در ميان مردم شده و رد شده‌اند. شيوه صحيح آن است كه با ارجاع موضوع به نهادهاي مربوطه مساله را پيگيري كرد و گزارش درستي به مردم داد تا بي‌اعتمادي‌ها از بين رفته و مردم از نتيجه صحيح اطلاع یابند.

 

زهرا ساعي

اين موضوع در حال حاضر در هيات نظارت بر رفتار نمايندگان در حال پيگيري است. رياست اين هيات بر عهده آقاي پزشكيان است و ما موضوع را به كميته نظارت ارجاع داده‌ايم تا بررسي شود. به دليل اينكه ابزار و اختيار لازم در اين زمينه را نداريم من به طور شخصي مساله را پيگيري نكرده‌ام اما در عوض اين مساله به كميته نظارت واگذار شده است. ما در برابر اين ادعا سكوت نكرده‌ايم و بلكه منتظر نتيجه كميسيون نظارت بر رفتار نمايندگان هستيم. اين موضوع نياز به تحقيق و تفحص دارد و بايد بر اساس مستندات اين ادعا ثابت شود. اكنون نمي‌توان بدون پيگيري درباره اين مساله قضاوت كرد. اما به طور منظم پيگير هستيم تا كميسيون نظارت بر رفتار نمايندگان نظر نهايي را اعلام كند. در ابتدا بايد مراجع مربوط پيگير باشند و در قدم بعدي ما اقدام خواهيم كرد.

 

فريده اولاد قباد

ما به تعدادي از نمايندگان راي داديم تا در هيات نظارت بر رفتار نمايندگان فعاليت كنند و هر اتفاقي را كه براي هر نماينده‌اي مي‌افتد را بررسي كنند. براي مثال اتفاقي كه براي آقاي درازهي افتاد و هيات نظارت بر رفتار نمايندگان موضوع را بررسي كرد. درباره موضوع رييس كميسيون اجتماعي نيز با هيات نظارت بر رفتار نمايندگان صحبت كرده‌ايم تا آن‌ها ماجرا را بررسي كنند. راهكار پيگيري اين نوع مسائل فقط از طريق اقدامات هيات نظارت انجام شدني است و آن‌ها نيز در حال بررسي اين موضوع هستند.

 

فاطمه ذوالقدر

من از اين موضوع اطلاعي ندارم. از هيات رييسه جديد زنان اين سوال را بپرسيد. فكر مي‌كنم فريده اولاد قباد و معصومه آقاپور در حال پيگيري موضوع باشند. در حال خوردن شام بودم زنگ زدید.

 

زهرا سعيدي

من خبر را نشنيده ام و در جريان نيستم. فكر مي‌كنم مراجع قضايي بايد پيگير اين نوع اخبار باشند. به هر حال اين مساله قابل پيگيري است اما درباره نحوه روشن شدن اين موضوع سر رشته ندارم و در كل مسائل قضايي براي من سخت است. كميسيون قضايي بهتر مي‌تواند به اين خبرها رسيدگي كند. حق پايمال نخواهد شد و حقيقت هر چه باشد آشكار مي‌شود.مردم نبايد نگران اين نوع مسائل باشند و بي اعتماد شوند زيرا همه مراجع مربوطه بي‌شك در حال رسيدگي به اين ادعا هستند.

 

طيبه سياوشي‌شاه‌عنايتي

من اگر هم موضوع را پيگيري كرده باشم كه به روزنامه ها چيزي نمي‌گويم. هيات نظارت بر رفتار نمايندگان در حال بررسي اين موضوع است. اجازه بدهيد ابتدا اين بررسي توسط هيات نظارت انجام شود و سپس ما اظهار نظر خود را منعكس كنيم. ما نمي‌خواهيم اين ماجرا با هياهو مواجه شود بايد اول بررسي شود و سپس صحبت كنيم در حال حاضر به دنبال بررسي هستيم.

 

معصومه آقاپور

يكي از مشكلات ما در حال حاضر قضاوت زود هنگام است. دخالت در امور ديگران نيز وظيفه ما نيست. ماجراي پرونده اين نماينده به كميته نظارت بر رفتار نمايندگان ارجاع داده شده تا صحت آن معلوم شود. تا زماني كه صحت اين موضوع معلوم نشود نمي‌توان پيگير ماجرا بود.

 

 

  • 17
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.0 stars from 21 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید