جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹
۱۰:۵۸ - ۰۵ آبان ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۸۰۰۲۱۷
مجلس

موافقت مجلس با یک فوریت لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده

لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت لایحه دولت برای تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز مجلس تقاضای دولت برای بررسی دو فوریتی لایحه تمدید قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده را بررسی نموده و با آن مخالفت کردند. در نهایت نمایندگان مجلس با یک فوریت بررسی این لایحه موافقت کردند.


نظرات موافقان و مخالفان در خصوص تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده
موافقان بررسی دو فوریتی لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده بر این باور بوده که زمان اجرای قانون آزمایشی تمام شده از این رو برای جلوگیری از بروز مشکلات در این عرصه نیاز به همراهی مجلس با دولت است اما مخالفان این تقاضا تاکید داشتند که از مجلس نهم تاکنون همه ساله دولت درخواست تمدید این قانون ارائه شد در حالی که مدت زمان اجرای آزمایشی آن ۵ ساله بوده است.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز مجلس تقاضای دولت برای بررسی دو فوریتی لایحه تمدید قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده را بررسی کردند.

هادی قوامی نماینده دولت در توضیح علت درخواست دوفوریت برای رسیدگی به لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال ۱۴۰۰، بیان کرد: این لایحه تکلیف ۹۰ هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده و ۳۰ هزار میلیارد تومان عوارض دهیاری ها و شهرداری ها را تعیین می کند. قرار بود سازمان امور مالیاتی اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را تا نیمه امسال تمام کند اما به خاطر نظر شورای نگهبان انجام نشد.

وی در ادامه اظهار کرد: از آنجایی که از ابتدای مهرماه مهلت اجرای این قانون به پایان می رسد، لازم است برای حفظ یکی از منابع تامین بودجه، قانون گذشته را برای یک سال تمدید کنیم.

در ادامه نیز تعدادی از نمایندگان دلایل موافقت و مخالفت خود را با این درخواست مطرح کردند که به شرح زیر است:

سید محسن دهنوی در مخالفت با درخواست دوفوریت لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: قانون فعلی مالیات بر ارزش افزوده ۵ ساله بوده و دائم در حال تمدید است و این در حالی است که مجلس لایحه را اصلاح و تصویب کرده است. ایرادات فعلی قانون مالیات بر ارزش افزوده از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس برطرف شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در مصوبه جدید تکالیف مهمی بر دوش دولت گذاشته شد لازم است برخی از آنها تا زمستان سال جاری اجرایی شود لذا تمدید این امر می‌تواند اجرای این تکالیف از سوی دولت را به تعویق بیندازد.

سیدغنی نظری خانقاه در موافقت با درخواست دوفوریت لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: زمان اجرای قانون آزمایشی تمام شده از این رو برای جلوگیری از بروز مشکلات در این عرصه نیاز به همراهی مجلس با دولت است. به نظر می‌رسد اگر اجرای این قانون تمدید شود در چند ماه آینده قانون مصوب اصلاحی مجلس نیز نهایی خواهد شد و نگرانی برخی از نمایندگان در این زمینه برطرف می‌شود.

وی افزود: در صورت عدم تصویب این درخواست سیستم حسابرسی مودیان مالیاتی و همچنین موضوع درآمد شهرداری‌ها دچار مشکل می‌شود. امروزه شاهد فرار مالیاتی ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی هستیم که این موضوع نیازمند پرداختن مالیات‌هایی از جمله مالیات‌های عایدی بر سرمایه و ... است لذا باید فرصت مناسب برای پرداختن به این موارد نیز پیش‌بینی شود.

سیدناصر موسوی لارگانی در مخالفت با درخواست دوفوریت لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: از مجلس نهم تاکنون همه ساله درخواست تمدید این قانون ارائه شد در حالی که مدت زمان اجرای آزمایشی آن ۵ ساله بوده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه دولت به وظایف اصلی خودش عمل نمی‌کند و حاضر به ارائه لایحه در زمان مناسب نیست. بر این اساس به نظر می‌رسد با توجه به اینکه ایرادات شورای نگهبان نسبت به طرح مجلس در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است به نظر می‌رسد این قانون باید تا پایان سال ۹۹ تمدید شود؛ در واقع با این کار دولت نیز انگیزه ارائه لایحه در زمان مقتضی را از دست نمی‌دهد.

جعفر قادری در موافقت با درخواست دوفوریت لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: دولت همانند چوپان دروغگو است زیرا وعده‌های متعددی داده اما به آنها عمل نکرده است و بر این اساس قوانین کلیدی که باید سال‌های قبل دائمی می‌شد هنوز به نتیجه نرسیده است. زمان اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان مهرماه بوده لذا اگر تمدید نشود مسئولان باید مجوز اجرای آن را در شورای سران قوا و رهبر انقلاب درخواست کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس فعالیت شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و حتی دولت در حوزه اخذ مالیات بر ارزش افزوده مختل می‌شود از این رو به نظر می‌رسد باید با دو فوریت این امر موافقت شود اما در بررسی جزئیات زمان کمتری برای اجرای آزمایشی پیش‌بینی شود. هم اکنون به جای نرخ ۹ درصد مالیات مضاعف گرفته می‌شد که چنین مواردی باید اصلاح شود.

در نهایت نمایندگان مجلس با بررسی لایحه تمدید قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده به صورت یک فوریت موافقت کردند.

  • 10
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش