دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
۱۹:۳۹ - ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۰۵۷۷
خارج از گود سیاست

اعترافات معشوقه سابق پادشاه اسپانیا/ از شکار فیل تا دریافت هدیه ۶۵ میلیون یورویی

اعترافات معشوقه سابق پادشاه اسپانیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاستخوان کارلوس در کنار کورینا زو ساین –ویتگن‌اشتاین در سال ۲۰۰۸/ عکس:کورینا زو ساین
"خوان کارلوس" پادشاه سابق اسپانیا به اتهام تخلفات مالی در اوایل ماه آگوست سال جاری کشورش را ترک کرد. او به دلیل دریافت ۱۰۰ میلیون دلار از عربستان سعودی برای ساخت ریل قطارهای پرسرعت بین دو شهر مکه و مدینه و پرداخت هدیه ۶۵ میلیون یورویی به معشوقه‌اش به فساد مالی متهم شده است.

به گزارش عصرایران، بی‌بی‌سی در گزارشی با نام "پادشاه، معشوقه و فیلی در قصر" به تشریح بخشی از صحبت‌های "کورینا زو ساین –ویتگن‌اشتاین" معشوقه و شریک گذشته "خوان کارلوس" پادشاه سابق اسپانیا می‌پردازد. معشوقه سابق اینک ۵۵ سال دارد و ادعا کرده که در سال‌های قبل از سوی آژانس اطلاعات ملی اسپانیا اذیت و تهدید شده است. 

گره کار پادشاه اسپانیا پس از شکار یک فیل در سال ۲۰۱۲ در کشور "بوتسوانا در جنوب آفریقا آغاز شد. او در هنگام شکار فیل در یک سفر طبیعت‌گردی و هیجانی (سافاری) با معشوقه سابقش "کورینا زو ساین –ویتگن‌اشتاین" دیده شد و ماجرای ارتباط آنها برای عموم مردم اسپانیا لو رفت. 

"کورینا زو ساین –ویتگن‌اشتاین" تمایل چندانی برای صحبت در مورد فیلی ندارد که در ۱۱ آوریل ۲۰۱۲ با گلوله پادشاه خوان کارلوس کشته شده است. رسانه‌ها می‌گویند این فیل ۵۰ سال سن، ۵ تن وزن و عاج‌های یک متری داشته است.

کورینا زو ساین –ویتگن‌اشتاین به عنوان یک مشاور اقتصادی دانمارکی بزرگ شده در آلمان قادر به تائید آمار حیاتی فیل شکار شده توسط پادشاه سابق اسپانیا نیست و در این باره می‌گوید: "نظری ندارم".

او در یک سفر طبیعت‌گردی با پادشاه بوده و در هنگام شکار فیل فاصله زیادی با او داشته است.

این زن که اینک ۵۵ سال دارد، می‌گوید: همه برای تماشای این صحنه به سمت فیل می‌رفتند اما من ۲ دقیقه پس از دیگران برای دیدن آن راه افتادم.

او گفت: من یک شکارچی هستم اما هرگز در زندگی‌ام یک فیل را نکشته‌ام و هرگز این کار را نمی‌کنم. برای من کل تجربه آن سفر  آسیب‌زا بود.

سافاری در "بوتسوانا" -کشوری در جنوب آفریقا- به مناسب دهمین سال تولد پسر کورینا به آنها هدیه شده بود. خوان کارلوس پادشاه طی روابط رومانتیکش با کورینا بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ با فرزندان او نیز صمیمی شد. روابطی که در آن زمان عموم مردم اسپانیا چیزی از آن نمی‌دانستند. کارلوس از سال ۱۹۶۲ با ملکه صوفیا ازدواج کرده است.

زو ساین می‌گوید: علاقه‌ای به این سفر نداشتم. احساس می‌کردم پادشاه خوان کارلوس تلاش دارد من را به سمت خود بازگرداند و نمی‌خواستم باعث برداشت‌‌های غلط او شوم. فقط حدس‌هایی در مورد این سفر می‌زدم.

قبل از طلوع آفتاب ۱۳ آوریل آن سال، خوان کارلوس در چادر لوکس مسافری‌اش زمین خورد و پایش شکست.

پس از بازگشت خوان کارلوس به مادرید، رسانه‌ها مانند شیری حریص به جان غزالی نحیف افتاده و داستان سفر را دنبال کردند. شکار فیل خیلی زود و پس از تحقیقات مربوط به فساد مالی "ایناکی اوردانگارین" داماد خوان کارلوس فاش شد. داماد پادشاه به دلیل این فساد هنوز در زندان است.

اعترافات معشوقه سابق پادشاه اسپانیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاستپادشاه خوان کارلوس پس از ترخیص از بیمارستان به دلیل سفر سافاری و شکار عذرخواهی کرد/ عکس: GETTY IMAGES

او در این باره گفت: متاسفم. من اشتباه کردم و دیگر این اتفاق نمی‌افتد.

پادشاه خوان کارلوس با توجه به تاریخ خونین و شکنجه‌های پادشاهان دیگر اسپانیا وجهه بهتری در نزد عموم داشت. او پس از مرگ "فرانسیسکو فرانکو" (یک دیکتاتور اسپانیایی) در سال ۱۹۷۵ به عنوان حاکم و رئیس کشور اسپانیا بر فرآیند گذار از دیکتاتوری به دموکراسی نظارت داشت و در سال ۱۹۸۱ با اقدام کودتا مواجه شد. اما در سال ۲۰۱۲ و پس از ماجرای فیل بوتسوانایی پادشاهی محبوب او صدمه دید.

"آنتونیو زارزالخوس" سردبیر سابق روزنامه راست ABC اسپانیا و به عنوان یکی از  رسانه‌های حامی پادشاه در این باره می‌گوید: سفر پادشاه به بوتسوانا آغاز فوران یک بحران بود، زیرا این سفر چند راز جالب را فاش کرد.

این سردبیر سابق روزنامه ABC اسپانیا در این باره گفت: "اول؛ مشخص شد که پادشاه به وضوح به ملکه صوفیا وفادار نیست. دوم؛ خوان کارلوس در قلب یک بحران اقتصادی از کشوری بازدید کرد که اسپانیا هیچ نماینده دیپلماتیکی در آن نداشت. بنابراین پادشاه به عنوان رهبر و حاکم کشور از رادار دولت اسپانیا خارج شد. سوم؛ او به سفر بسیار گرانی رفت و ما نمی‌دانستیم چه کسی هزینه سفر او را پرداخت کرده است. این موضوعات تصویری چرک و زشت از پادشاه در محافل عمومی ساخت.

پادشاه خوان کارلوس و "زو ساین" در یک مهمانی تیراندازی و در فوریه سال ۲۰۰۴ یکدیگر را ملاقات کردند.

زو ساین می‌گوید: پادشاه با تفنگ ساچمه‌ای‌اش مشکل داشت و من اطلاعات کافی در مورد تمام اسلحه‌ها دارم، بنابراین توضیح دادم که مشکل اسلحه پادشاه چیست. کورینا گفت: فکر می‌کنم پادشاه کاملا از این موضوع تعجب کرده بود.

اعترافات معشوقه سابق پادشاه اسپانیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاستکورینا زو ساین –ویتگن‌اشتاین" معشوقه سابق "خوان کارلوس" پادشاه سابق اسپانیا

این روابط به آرامی پیش رفت.

زو ساین می‌گوید: چند ماه تلفنی با هم صحبت کردیم. اولین قرار ما در اوایل تابستان بود. ما همیشه می‌خندیدیم. علایق مشترک فراوانی مانند تاریخ، سیاست، غذاهای فوق‌العاده و شراب داشتیم.

"من در آن زمان در لندن زندگی می کردم و تازه تجارت مشاوره خودم را آغاز کرده بودم. مادر مجرد ۲ فرزند بودم. بنابراین در مادرید و در یک کلبه کوچک در یک زمین بزرگ یکدیگر را می‌دیدیم و با هم به سفر می‌رفتیم".

"در سال اول روابط بسیار دشوار بود. سر من بسیار شلوغ بود و او ملاقات‌های زیادی داشت اما روزی ۱۰ بار به من زنگ می‌زد. منظورم این است که رابطه ما سریعا قوی و پر معنی شد".

زو ساین گفت: یک بار از پادشاه پرسیدم که چگونه این همه سال با همسرش ملکه صوفیا زندگی کرده است؟

"پادشاه اعلام کرد که آنها بر سر تاج و پادشاهی توافق داشته‌‌اند اما زندگی کاملا متفاوت و جداگانه‌ای را سپری کردند و پادشاه اخیرا از یک رابطه ۲۰ ساله با بانوی دیگری که جایگاه ویژه‌ای در قلب و زندگی او داشته بیرون آمده است.

اعترافات معشوقه سابق پادشاه اسپانیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاستخوان کارلوس پادشاه اسپانیا و ملکه صوفیا

پادشاه و زو ساین ویتگن‌ا‌شتاین خیلی زود به هم نزدیک شدند. کورینا وقت خود را با دوستان پادشاه می‌گذراند و با فرزندان او ملاقات می‌کرد.

در سال ۲۰۰۹ خوان کارلوس به دیدار پدر کورینا رفت.

ساین گفت: پدرم مرا صدا کرد و گفت پاشاه به دیدن او رفته است و به او گفته به شدت عاشق من است و می‌خواهد با من ازدواج کند.

وی افزود: پادشاه به پدرم گفته بود که نمی‌تواند به زودی این کار را بکند و شاید مدتی زمان بخواهد. او می‌خواست پدرم بداند که در رابطه با من جدی است.

زو ساین می‌گوید در اوایل همان سال خوان کارلوس پیشنهاد ازدواجش به او را مطرح کرد.

کورینا زو ساین گفت: بدیهی است که این لحظه بسیار احساسی است و من بسیار عاشق او بودم اما من یک استراتژیست سیاسی هستم و فهمیدم با مسئله بسیار سختی روبه‌رو می‌شوم. من فکر کردم این رابطه پادشاهی را بی‌ثبات می‌کند.

"به این موضوع دلگرم نشدم و آن را نشانه‌ای از جدی شدن رابطه دیدم، نه موضوعی که می‌تواند اتفاق بیفتد".

به هر حال این رابطه رومانتیک در همان سال پایان یافت.

زو ساین –ویتگن‌اشتاین گفت: پدرم به سرطان پانکرانس مبتلا بود و فقط  چند ماه تا پایان زندگی‌اش فرصت داشت. بنابراین تصمیم گرفتم زمان بیشتری را با او بگذرانم. من و پدرم بسیار صمیمی بودیم. در بزرگترین شوک زندگی‌ام و درست پس از مراسم تشییع جنازه، خوان کارلوس به من گفت که در ۳ سال گذشته با زن دیگری در ارتباط بوده است.

"به معنای واقعی ویران شدم. پس از مرگ پدرم به حمایت عاطفی نیاز داشتم و این خبر شوک بزرگی به زندگیم وارد کرد. انتظار این موضوع را پس از درخواست ازدواج او از خودم و پدرم نداشتم. چند ماه حالم بسیار بد بود".

زو ساین –ویتگن‌اشتاین بر این باور است که ملکه صوفیا روابطی منحصر به فرد و خاص با خوان کارلوس داشته است.

زو ساین می‌گوید: من کاملا روشن کردم که نمی‌توانم رابطه همزمان کارلوس با زنان دیگر را تحمل کنم. من هرگز نتوانستم از این موضوع عبور کنم.

اعترافات معشوقه سابق پادشاه اسپانیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست"خوان کارلوس" در حال راه رفتن پیش از "کورینا زو ساین" در بازدید سال ۲۰۰۶ از آلمان/ عکس: GETTY IMAGES

اگرچه این رابطه به پایان رسیده بود اما این دو مانند ۲ دوست باقی ماندند و پادشاه با فرزندان زو ساین احساس صمیمیت می‌کرد. در سال ۲۰۰۹ پادشاه بار دیگر خواست تا زو ساین را ببیند.

زو ساین گفت: او خبر بدی برای من داشت. وجود توموری را در ریه او تشخیص دادند و او متقاعد شد که سرطان دارد. او ترسیده بود و می‌گفت خانواده‌اش از این موضوع اطلاع ندارند. نمی‌خواستم در شرایط بد او را ترک کنم و در زمانی که حالش خوب نبود مانند یک دوست نزدیک و یک وفادار در کنارش باقی ماندم.

این زن می‌گوید که زمانی که شاه برای این بیماری در سال ۲۰۱۰ به اتاق عمل رفت از او خواسته تا در بیمارستان همراهیش کند.

کورینا گفت: قبل از جراحی در بیمارستان کنارش بودم و او بسیار عصبی و نگران بود. اما نمونه‌برداری نشان داد که توموری خوش‌خیم دارد.

پس از آن خانواده پادشاه سر رسیدند.

وی در یادآوری خاطراتش گفت: پس از آن به شکل ناخواسته و از سوی کارمندان نه چندان مهربان بیمارستان از من خواستند تا آنجا را ترک کنم.

وقتی ملکه صوفیا و برخی از کارمندان دربار متوجه روابط عمیق ما شدند، روابط خصمانه در سطح بالا شکل گرفت.

با این حال زو ساین –ویتگن‌اشتاین به روابط خود با خوان کارلوس ادامه داد.

او می‌گوید: پادشاه پس از عمل جراحی بهبود یافت. من نیز هر از گاهی برای دیدن او و اطلاع از بهبودی‌اش به مادرید می‌رفتم.

ما در سال ۲۰۱۲ به بوتسوانا رفتیم و در آن زمان ماجرای شکار فیل و شکستگی لگن پادشاه پیش آمد.

زو ساین گفت: هرگز گزارشی در مورد برنامه‌ریزی بازگشت پادشاه از بوتسوانا توسط من مطرح نشد. زیرا برنامه‌ای وجود نداشت.

"با یک هواپیمای شخصی پرواز کرده بودیم. من می‌دانستم پادشاه حال خوبی ندارد. او ۲ پزشک همراه داشت. من بسیار مضطرب بودم. هواپیما را بستم و مسئولیت بزرگی را پذیرفتم و پادشاه برای عمل جراحی آماده شد. من نگران بودم که آیا می‌توانیم او را زنده به کشور بازگردانیم".

به سرعت داستان سفر سافاری به نقطه داغ و احساسی رسانه‌ها تبدیل شد. زو ساین معتقد است که تمام این موارد از قبل برنامه‌ریزی شده بود.

اعترافات معشوقه سابق پادشاه اسپانیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاستخوان کارلوس در حال ترک بیمارستان پس از جراحی پا در سال ۲۰۱۲- GETTY IMAGES

او می گوید: فکر می‌کنم اخبار این سفر بدون در نظر گرفتن این اتفاقات به بیرون درز کرد.

رسوایی مالی داماد و دختر پادشاه نیز در اواخر سال ۲۰۱۱ فاش شد و فکر می‌کنم این اتفاقات را جناح‌های مختلف در داخل خانواده سلطنتی ایجاد کردند.

به گفته این زن، درون دربار نیروهایی مشغول کار بودند تا فرصت برکناری پادشاه را تسریع کنند.

نهایتا این پادشاه از بوتسوانا یه مادرید و مسقیم به بیمارستان رفت.

زو ساین می‌گوید: پس از بازگشت از آن سفر تحت نظارت کامل قرار گرفتم.

"این سفر آغاز کارزارهایی علیه من بود تا از من شخصیتی شیطانی مانند "والیس سیمپسون" یا "بانو مکبث" بسازد که مردی شگفت‌انگیز را در طول یک بحران اقتصادی بزرگ برای یک سفر گمراه کرده است".

"پرنس ادوارد" دوک ویندسور بریتانیا  برای ازدواج "والیس سیمپسون" که پیش از او ۲ بار ازدواج کرده بود، پادشاهی بریتانیا را رها کرد. بانو مکبث همسر شخصیت اصلی نمایش مکبث نجیب‌زاده اسکاتلندی است که پس از ترغیب و تحریک همسرش به قتل حاکم، ملکه اسکاتلند شد.

حال زو ساین –ویتگن‌اشتاین ادعا ‌می‌کند که پس از سفر آفریقایی و افشای ناخواسته روابطش با پادشاه تحت نظر قرار گرفته شده و رفتارهای ناخوشایندی با او شده است. او ادعا کرد که که در اولین اقدام خانه او در موناکو هدف حمله قرار گرفت.

اعترافات معشوقه سابق پادشاه اسپانیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاستکورینا زو ساین –ویتگن‌اشتاین در سال ۲۰۱۹/ عکس: GETTY IMAGES

او گفت: وقتی به موناکو سفر کردم متوجه شدم عده‌ای آپارتمان من را اشغال کرده‌اند و آن را می‌گردند. من سریعا پیامی از شرکت‌های امنیتی دریافت کردم که می‌گفت با دوستان شما در اسپانیا در تماس هستیم.

به پادشاه پیام دادم و پرسیدم: چه خبر است، اینها چه کسانی هستند؟

او به من گفت: این افراد برای حفاظت از من در برابر پاپاراتزی‌ها آنجا هستند.

پاپاراتزی به عکاسانی گفته می‌شود که کارشان تهیهٔ عکس‌های جالب از چهره های سرشناسو  فروش این تصاویر به رسانه‌های مختلف است.

زو ساین گفت: "اما او نگران امنیت من نبود. او می توانست با پرنس آلبرت (موناکو) دوست صمیمی‌اش که یکی از دوستان صمیمی من هم هست، تماس بگیرد و به او بگوید ما یک مشکل امنیتی داریم آیا می‌توانید مراقب آپارتمان کورینا باشید؟"

کورینا در پاسخ به این پرسش که آنها به دنبال چه چیزی بودند؛ گفت: "اسناد. آنها با این بهانه هفته‌ها در آنجا ماندند".

او می‌گوید نمی‌داند آنها به دنبال چه اسناد و مدارکی بودند.

کمی بعد کورینا زو ساین –ویتگن‌اشتاین در سفر کاری خود به برزیل تحت تعقیب و تهدید قرار گرفت. او از سوی یک ناشناس که به او گفته بود تونل‌های زیادی بین موناکو و "نیس" فرانسه وجود دارد تهدید به مرگ شد. این موضوع اشاره‌ به موضوع  تصادف مرگ شاهزاده دایانا بریتانیا در یک تونل دارد. همچنین تهدید کنندگان کورینا یک کتاب در مورد مرگ پرنسس دایانا را در هال آپارتمان سوئیس "زوساین" جا گذاشتند.

او همچنین ادعا کرده است که در سال ۲۰۱۲ "فلیکس سانز رولدان" رئیس آژانس اطلاعات ملی اسپانیا وی را در لندن ملاقات کرده است.

بنا بر ادعای زو ساین، رولدان به او گفته که از سوی پادشاه آمده است. پادشاه از طریق رولدان به زو ساین هشدار داده تا با رسانه‌ها صحبت نکند.

زوساین گفت: "پادشاه گفته بود اگر از این دستورالعمل پیروی نکنم، تضمینی برای امنیت جانی من یا فرزندانم وجود ندارد".

اعترافات معشوقه سابق پادشاه اسپانیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست۱" فلیکس سانز رولدان" در سال ۲۰۱۷/ GETTY IMAGES

بی‌بی‌سی تلاش کرد در مورد این ادعای جدی با فلیکس سانز رولدان که دیگر در سمت رئیس آژانس اطلاعات ملی اسپانیا قرار ندارد صحبت کند. اما پاسخی به این درخواست داده نشد.

فلیکس سانز رولدان در آن زمان یکی از نزدیک‌ترین افراد به پادشاه خوان کارلوس بود.

"فرناندو رودا" یکی از متخصصان سرویس اطلاعاتی اسپانیا در این باره می‌گوید: دوستی شدید خوان کارلوس و سانز پس از انتصاب سانز در آژانس اطلاعات ملی اسپانیا شکل گرفت.

رودا می گوید: او اولین فرد در این سرویس اطلاعاتی نبود که می‌گفت رابطه پادشاه با کورینا مناسب نیست و نباید به این زن اعتماد کرد.

رودا گفت: هیچ کس نمی‌داند ادعای زو ساین درست است یا خیر؟

وی افزود: اگر سرویس اطلاعات ملی، کشور را در خطر ببیند از هر راهی برای پس گرفتن اسناد یا حفاظت از کشور استفاده می‌کند و این عجیب نیست.

اما نفرین فیل شکار شده دامن خوان کارلوس در اسپانیا را گرفت و او در سال ۲۰۱۴ به نفع پسرش "فیلیپه ششم" استعفا داد. با این حال او در آن زمان  به عنوان پادشاه مستعفی و برجسته مشغول تعاملات رسمی، سفرهای تجاری و بین‌المللی به ویژه در خاورمیانه بود.

بحث‌های مالی وی در خاورمیانه کمی بعد به چالشی برای پادشاه سابق تبدیل شد که اینک اتهامات فساد مالی او از سوی دادستان‌ها پیگیری می‌شد. ورود بخشی پول‌های مورد بحث به سابهای سوئیس باعث شد تا دادستانهای سوئیس نیز وارد فرآیند تحقیق و تفحص در باره خوان کارلوسی شوند که دیگر مصونیت قضایی نداشت. 

پس از آن ارتباطات نزدیک او در خاورمیانه مورد بررسی دقیق و ویژه بسیاری به خصوص دادستان‌ها قرار گرفت. سوالات قضایی پس از عمومی شدن تحقیقات یک افسر پلیس اسپانیا آغاز شد. او تمام تحقیقات و مکالمات خود را با افراد ثروتمند و قدرتمند از جمله "زو ساین ویتگن‌اشتاین" ضبط کرد.

اعترافات معشوقه سابق پادشاه اسپانیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاستتظاهرکنندگان جمهوری‌خواه در بارسلونا در سال ۲۰۱۴ خواستار کناره‌گیری خوان کارلوس شدند/ عکس: GETTY IMAGES

در سال ۲۰۱۸ این صداها در رسانه‌های اسپانیایی منتشر شد. یک صدای زنانه به زبان اسپانیایی در مورد اینکه پادشاه مستعفی "چگونه پول می‌گرفت؟" گفت: او سوار هواپیما می‌شد، به کشورهای عربی می‌رفت و با چمدان‌های پول نقد بازمی‌گشت. بعضی ‌وقت‌ها با ۵ میلیون. او دستگاهی برای شمارش آن داشت. من آن را با چشمان خودم دیده‌ام.

زو ساین –ویتگن‌اشتاین هرگز تائید نکرد که این جملات را او گفته است یا صدای شنیده شده صدای او است. اما افشای این صداها هیجان‌انگیز بود و به کاتالیزوری برای تسریع تحقیقات در سوئیس و اسپانیا منجر شد.

در یک مرکز دادرسی مشخص شد که در سال ۲۰۰۸  حدود ۱۰۰ میلیون دلار از سوی پادشاه قبلی عربستان به یک حساب سوئیسی متصل به یک بنیاد "دریایی پانامایی" انتقال یافته است. این بنیاد به نحوی به پادشاه خوان کارلوس مرتبط بود.

دادستان سوئیس در حال تحقیق از ۳ نفر است که روابطی با پادشاه سابق اسپانیا داشته‌اند. این دادستان در جست‌و‌جوی پاسخ این پرسش است که آیا پول پرداختی به بنیاد دریایی به یک "کنسرسیوم اسپانیایی" برای ساخت ریل قطارهای پرسرعت در عربستان سعودی بعد از سال ۲۰۰۸ ارتباطی دارد؟

در اسپانیا دیوان عالی تحقیقاتی را در مورد پادشاه خوان کارلوس آغاز کرده است. این دادگاه اتهامات خوان کارلوس پس از کناره‌گیری او در سال ۲۰۱۴ را بررسی می‌کند. در آن زمان پادشاه سابق مصونیت سیاسی‌اش را نداشت.

او در اوایل ماه آگوست ۲۰۲۰ و پس از بالا گرفتن جنجال‌های مربوط به پرونده مالی مربوط به مناقصه قطارهای پرسرعت بین مکه و مدینه در خبری شوک آور اعلام کرد که اسپانیا را ترک کرده است. کاخ سلطنتی اسپانیا ۲ هفته پس از حدس و گمان، محل اقامت وی را امارات متحده عربی اعلام کرد.

دادستانی سوئیس از کورینا زو ساین –ویتگن‌اشتاین نیز به عنوان یکی از افراد این پرونده بازجویی می‌کند. دلیل این بازجویی انتقال باقی‌مانده ۱۰۰ میلیون دلاری است که خوان کارلوس پس از رسوایی سفر بوتسوانا به کورینا داده است. مبلغی به ارزش ۶۵ میلیون یورو.

زو ساین گفت: از چنین هدیه سخاوتمندانه‌ای بسیار شگفت‌زده شدم. پادشاه در سال ۲۰۱۱ شروع به وصیت و مدیریت اموالش کرد. او در آن سال‌ها شروع به صحبت ار مرگ و خواسته‌هایش در وصیت‌نامه کرد.

زو ساین ادعا کرد: پادشاه اشاره کرد که قصد دارد از من مراقبت کند. او نگران بود که خانواده‌اش به خواسته‌های او احترام نگذارند.

زو ساین گفت: پس از غارت و اشغال آپارتمانش در موناکو و بازدید با رئیس آژانس اطلاعاتی اسپانیا پول دریافت کرده است.

اعترافات معشوقه سابق پادشاه اسپانیا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست زو ساین –ویتگن‌اشتاین/ عکس: GETTY IMAGES

کورینا ادعا کرد که پس از انتقال پول او برای تشکر از پادشاه مادرید پرواز کرد و پادشاه به او گفت نسبت به اتفاقاتی که برایش (کورینا) رخ داده، احساس گناه می‌کند.

زو ساین گفت: فکر می‌کنم پادشاه پس از درک فشاری که من تحمل کردم و آسیبی که به اعتبارم وارد شده بود، شوکه بود.

زو ساین به دادستان سوئیس شهادت داد که پادشاه این پول را به خاطر عشق به او داده است.

او افزود: فکر می‌کنم این هدیه نشان داد که چه قدر برایش معنی دارم . این یک تشکر برای مراقبت از او در بدترین لحظاتش بود.

فاش شدن هدیه چند ده میلیون یورویی پادشاه به معشوقه‌اش خشم و ناراحتی عمیقی را در این کشور ایجاد کرد. این ماجرا زمانی فاش شد که اسپانیا با شیوع بد ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند.

"ایونت تورنت" یک وکیل جوان اسپانیایی خواستار انتقال این پول به سیستم بهداشت و درمان کشورش شد.

این وکیل کمپینی را برای بازگرداندن این مبلغ به سیستم بهداشت و درمان اسپانیا ایجاد کرد و بیش از ۲۵۰ هزار نفر آن را امضا کردند. 

اما زو ساین می‌گوید: من این موضوع را به دادستان سوئیس می‌سپارم. تحت فشار قرار دادن من از طریق این کمپین‌ها کار درستی نیست. 

  • 16
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
بشار رسن,بیوگرافی بشار رسن,بشار رسن فوتبالیست عراقی بیوگرافی بشار رسن فوتبالیست عراقی + تصاویر

ملیت: عراق

باشگاه: پرسپولیس

تاریخ تولد: ۲۲ دسامبر ۱۹۹۶

محل تولد: بغداد

پست: هافبک

قد: ۱۷۵ سانتی متر

ادامه
ریحانه پارسا,ازدواج ریحانه پارسا با مهدی کوشکی,حواشی ریحانه پارسا بیوگرافی ریحانه پارسا بازیگر جوان سینمای ایران+ تصاویر

تاریخ تولد: ۴ اسفند ۱۳۷۷

ملیت: ایرانی 

محل تولد: تهران

پیشه: بازیگر

فعالیت: تئاتر ۱۳۹۶ تاکنون

قد: ۱۷۸ سانتی متر

ادامه
حضرت نوح (ع),حضرت نوح زندگینامه (ع),زندگینامه حضرت نوح (ع) زندگی نامه حضرت نوح (ع) نخستین پیامبر از پیامبران اولو العزم

زادگاه: بین النهرین (کوفه)

آرامگاه: اختلافی (نجف، کوفه، کرک بعلبک،  نخجوان)

نام قوم: کلده و آشور

پیش از: سام

پس از: ادریس

ادامه
صائب تبریزی,شعر صائب تبریزی,مقبره صائب تبریزی زندگی نامه صائب تبریزی (میرزا صائب) یکی از غزلسرای قرن یازدهم هجری

زاده: ۱۰۰۰ (هجری قمری)

زادگاه: تبریز

پیشه: شاعر

ملیت: ایرانی

سبک نوشتاری: سبک اصفهانی

زمینه کاری: شعر

ادامه
پژمان پشتام,بیوگرافی پژمان پشتام,زندگینامه پژمان پشتام زندگینامه پژمان پشتام کشتی گیر فرنگی کار تهرانی (+ تصاویر)

زاده:۲۱ دی ۱۳۷۲

زادگاه: باقرشهر، تهران  

پیشه: ورزش‌کار

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش