صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > تحلیل اجتماعی

تحلیل اجتماعی

سرپوش - تحلیل اجتماعی

ترامپ چگونه جزایر ایرانی خلیج فارس را محبوب عام و خاص کرد؟ بلومبرگ نوشت: همه ساله در آستانه سال نوی ایرانی، حیات وحش نادر و دره‌های چشمگیر، موجب جذب گردشگران بسیار به هتل ها در جزیره قشم می‌شود. افزایش تعداد مسافران در سال جاری مرهون اقدامات ترامپ نیز است.

اسم آن خیابان از قدیم سیل‌آباد بود یک فعال محیط زیست جزئیات فنی سیل دروازه قرآن شیراز و خطاهای انسانی متعددی که به خسارات جانی و مالی این سیل منجر شد را برشمرد. یک فعال محیط زیست در تشریح جزئیات سیل شیراز و واکاوی آن گفت: حرکت سیل آب از ضلع جنوب شرقی تنگ الله اکبر که دروازه قرآن در جبهه شمال غرب آن قرار دارد آغاز شد.

معضل حاجی‌ فیروزهای گدا از کجا می‌آید؟ یک کارگردان و پژوهشگر تئاتر با انتقاد از بی‌توجهی برخی دستگاه‌ها نسبت به راه‌اندازی کاروان نوروزی که به زنده‌نگه داشتن سنت‌های نوروزی کمک می‌کند، گفت: متاسفانه «حاجی فیروز» که پیام‌آور شادی و نوروز بوده این روزها به نماد تکدی‌گری در آستانه سال نو تبدیل شده است.

ازدواج سفید پدیده‌ای تحمیلی به جوانان زندگی طبیعی براساس استانداردهای شناخته شده و مورد عمل در جهان شامل تامین نیازهای طبیعی انسان و همچنین آرزوهای مورد ترویج و هدفگذاری محیط اجتماعی است. جوامع معمولا اهدافی را برای مردم خود تعریف و در یک جامعه متعادل ابزار مشروع و قانونی وصول به آن اهداف را فراهم می‌کنند.

پيشنهاد رأی باز برای زنان زندانی طی ۴۰ سال اخیر و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، زنان جایگاه ویژه‌ای را در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و... پیدا کردند. به‌ویژه در عرصه سیاسی زنان ایرانی از رتبه و مرتبه بالایی برخوردار شدند.

ایرانیزه شدن فوتبال درجامعه ایرانی می‌گویند پدیده دنیای مدرن است و جهانی را مسخ خود کرده آنقدر که به هر نقطه از جهان پا بگذاریم نشانه‌ای از آن می‌یابیم. «فوتبال»، غم، شادی، غرور، همدلی، هیجان، رفاقت و همه آنچه نداشته‌های انسان عصر مدرن است را در خود دارد.

کمبود سرانه شادی و هجوم مردم فصل زمستان است و در یک شهر مقدار زیادی برف کف خیابان‌ها را سفیدپوش کرده است.مردم هجوم می‌برند به مکان‌های تفریحی شهر و به سر و صورت هم گلوله‌های برفی می‌کوبند.مکانی تاریخی و تفریحی به خاطر بارش‌های سال جاری جان گرفته و آب دوباره در آن به جریان افتاده، از این رو باز هم شاهد یک هجوم سراسری هستیم و به

جریان سوم شهروندی و فرمان مدنی جریان سوم شهروندی جریان حقوق عمومی با محوریت شهروند که بر اساس حقوق بشر و شهروندی بنیان گذاری شده و دارای تعریف،اهداف،اصول وارکانی است که در پی ترویج مفاهیم حقوق بشر و شهروندی به گفتمانی غالب در منظومه فکری ،سیاسی،اجتماعی و اخلاقی شهروندان ایرانی، پذیرش جمعی ضرورت حاکمیت این حقوق،ایجاد فرهنگ حقوق ب

دلایل و آسیب های ۱۰ برابر شدن مصرف قلیان توسط دختران دانشجو «رئیس شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در جدیدترین مصاحبه اش گفته است: «۳۵ تا ۴۰ درصد دانشجویان کشور تجربه مصرف قلیان را دارند و مصرف این ماده دخانی در دختران دانشجو، ۱۰ برابر افزایش یافته است.

اصلی‌ترین عامل گریز جوانان از ازدواج کدام است؟ این روزها اخبار و آمار زیادی از ازدواج گریزی جوانان و ازدواج در سنین بالا به گوش می‌خورد.

دختر ماجرای سیرجان دو بار قربانی شد ماجرای سیرجان که دیروز در فضای مجازی پربازتاب شد، نمودی از خشونت عریان در جامعه است که همگان را دلنگران می‌کند. اما با نگاهی عمیق‌تر می‌توان خشونتی پنهان را در واکنش طیفی از کاربران شبکه‌های مجازی دید که با تحقیر و سرزنش قربانی، بازگشت او به زندگی را دشوار می ‌کنند.

آقای کارشناس! به شعورمان احترام بگذار خنده دار نیست بعد از این همه سال همچنان به مسائلی این چنین می‌پردازید که دوباره ما مجبور شویم بگوییم از چاقو هم برای پوست کندن میوه استفاده می‌‍شود هم برای قتل.

قصه زنانی که شعله‌های آتش را برای پایان بخشیدن به زندگیشان انتخاب کردند «سوختگی در ایران به شدت شایع است و ۸ برابر متوسط جهانی مردم کشور ما می‌سوزند، این آمار هولناک از آمار سوختگی در کشور را دیروز رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری از سوختگی در روز ملی پیشگیری از سوختگی اعلام کرد.

چرا معتادان متجاهر از سطح شهر جمع‌آوری نمی‌شوند؟ محله‌های شوش، مولوی، دروازه غار و هرندی سال‌هاست که با نام معتادان و خرده‌فروش‌ها گره خورده، به طوری که بین خودشان یک خیابان به محله معتادان حشیش و شیشه و محله‌ای به معتادان تریاک اسم‌گذاری شده است.

علل جنایت تجاوز جنسی و قتل دختربچه‌ها در ایران چیست؟ یکی از مسائل اجتماعی که در روزهای اخیر وجدان جامعه ایران را بطور عمیق جریحه دار کرده واقعه دردناک تجاوز جنسی و قتل بچه‌هاست. آن هم درجامعه‌ای که دارای بافت و ساخت مذهبی بوده و اعتقادات مذهبی دررفتارهای روزمره تمامی آحاد جامعه حداقل نمود ظاهری دارد.

تعرض جرم نیست مرض است! به گزارش خبرآنلاین، همه چیز از این ضرب‌المثل شروع شد: کند هم‌جنس با هم‌جنس پرواز! تعرض یکی از آن خلاف‌های عجیبی است که شرم و پشیمانی در قربانی خیلی بیشتر از زندانی است! معمولا مجرمین چیزی به دستشان می‌کنند تا بعدها اثر انگشت،کار دستشان ندهد.

گرانی شيشه به نفع جامعه است درحالي‌که سرهنگ محمد بخشنده، رئيس‌پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، از سه‌برابرشدن قيمت مخدر شيشه پس از افزايش نرخ دلار و ديگر ارزها خبر داده، معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر نيز از دوبرابرشدن کشت ترياک در افغانستان خبر مي‌دهد.

چرا نجفی استعفا داد؟ بلاخره پس از چند ساعت تائید و تکذیب، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران اعلام کرد که محمد علی نجفی از سمت خود استعفا داده است. او گفت که مشکل نجفی پزشکی است و به مسائل شخصی و خصوصی ربط دارد. او از بیان جزیات دیگر خودداری کرد. به گزارش فرارو، نحوه اعلام استعفای نجفی از عجایب اطلاع رسانی بود.

ریشه عصبی بودن ایرانیان در کجاست؟ ایرانی‌ها عصبانی‌ترین مردم دنیا با ۵۰درصد جمعیت عصبانی شناخته شدند؛ این را موسسه مطالعاتی گالوپ عنوان کرده است.

پتک د‌‌‌رآمد‌‌‌ زایی برسر شهروند‌‌‌ان / حقوق شهروند‌‌‌ی زير د‌‌‌ست و پای مسئولان هزينه ترد‌‌‌د‌‌‌ د‌‌‌ر محد‌‌‌ود‌‌‌ه ترافيك براي خبرنگار، چهار ميليون تومان تعيين شد‌‌‌   با اجراي اين طرح حجم ترافيك و آلود‌‌‌گي هوا د‌‌‌ر مركز شهر چند‌‌‌ برابر خواهد‌‌‌ شد‌‌‌   گروه هاي خاص،‌خبرنگاران و جانبازان بايد‌‌‌ هزينه ترد‌‌‌د‌‌‌ د‌‌‌ر محد‌‌‌ود‌‌‌ه طرح ترافيك را پرد‌‌‌اخت كنند‌‌‌   به گفته

۱۲۳۴۵آرشیو
خلیج فارس,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
سیل شیراز,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
حاجی فیروز,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
ازدواج سفید,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
معصومه ابتکار,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
داروین صبوری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
برف بازی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
جامعه مدنی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
مصرف قلیان دختران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
عامل گریز جوانان از ازدواج,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
ماجرای دختری در سیرجان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
روح‌الله مومن نسب,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
سوختگی زنان در ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
معتادان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
تجاوز جنسی کودکان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
جرم تعرض,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
مخدر شیشه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
محمدعلی نجفی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
عصبانیت مردم ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
طرح ترافيك,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
شاید از دست داده باشید
اجرای علیرضا افتخاری به نفع سیل زدگان در حوزه هنری
تیم ملی والیبال به آمریکا می‌رود؟
فرماندار پل‌دختر: مدیریت بحران فقط نظاره‎گر حوادث است
وزیر بهداشت: دانشجویان عراقی در رشته‎‌های پزشکی جذب می‎شوند
شرمن: تحریم‌ها نتوانست مانع رشد برنامه هسته‌ای ایران شود
زمین لرزه ۶.۱ ریشتری 'فیلیپین' را لرزاند/ ۸ نفر کشته شدند
سقوط هواپیما در تگزاس آمریکا جان ۶ نفر را گرفت
چلسی به تساوی خانگی مقابل برنلی رضایت داد
نتایج مسابقات فوتبال در حضور لژیونرهای ایرانی (۹۸/۲/۰۲)
بازی تاج و تخت به روایت بله قربان‌گوها!
سفر رئیس‌جمهور به استان کردستان لغو شد/ روحانی به کرمانشاه می‌رود
تراکتور، می‌تواند جام «خودزنی» را بگیرد
انتشار تصاویر پارسا پیروزفر و واکنش‌هایی در سطح ملی!؛ پیر نشولعنتی پیر نشو!
کاسبی در مال‌های تهران مالی نیست!
نگرانی از ویرانی پس از سیل