صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > تحلیل اجتماعی

تحلیل اجتماعی

سرپوش - تحلیل اجتماعی

‌تفکیک استان اصفهان توجیه اقتصادی ندارد استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با اشاره به هزینه‌های اداری و اجرایی طرح تفکیک استان اصفهان، گفت: به واسطه فناوری و گرایش به تشکیل دولت الکترونیک، امروز بسیاری از فواصل جغرافیایی در حال کاهش است و تفکیک استان بزرگی همچون استان اصفهان توجیه اقتصادی ندارد. .

واکنش سه قربانی اسیدپاشی به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس سه تن از قربانیان اسیدپاشی در کشور با استقبال از تصویب یک فوریت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن در مجلس شورای اسلامی، خواستار افزایش حمایت‌های درمانی، بیمه ای و روانی از قربانیان اسیدپاشی و خانواده‌هایشان شدند.

موج‌دوم‌آسيب‌های طبيعی در راه است... دکتر سیدجواد میری جامعه‌شناس معتقد است: پس از موج اول بلایای طبیعی چون سیل، زلزله و... که شامل حضور نیروهای امدادی در منطقه و فعالیت‌های اورژانسی می‌شود موج دومی هم وجود دارد که بسیار عمیق‌تر است و می‌تواند در درازمدت تعیین‌کننده و تاثیرگذار بر روح و روان جامعه باشد.

یک جامعه شناس: به فروپاشی جامعه معتقد نیستم قدم باد بهار، اینبار، نه شادی و ترنم که با خود رنج به همراه آورد. سیلاب اخیر، نوروز را با تصاویر و خاطره‌های بد گره زد.کام مردم ایران از ویرانی‌های سیل تلخ است. اما تقلای مضاعف جامعه برای بازسازی و تقویت حس همدلی و همبستگی هرچه بیشتر، قابل‌اعتنا و درخور بررسی است.

یک وکیل دادگستری: بخش اصلی نزاع‌ها ناشی از فشارهای اجتماعی و اقتصادی است یک عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی در رابطه با علت وقوع نزاع‌عا و دعاوی منجر به تشکیل پرونده‌های کثیر قضایی گفت: بخش اصلی این اتفاقات ریشه در مشکلات عصبی افراد جامعه دارد که ناشی از فشارهای اجتماعی و اقتصادی است.

ترامپ چگونه جزایر ایرانی خلیج فارس را محبوب عام و خاص کرد؟ بلومبرگ نوشت: همه ساله در آستانه سال نوی ایرانی، حیات وحش نادر و دره‌های چشمگیر، موجب جذب گردشگران بسیار به هتل ها در جزیره قشم می‌شود. افزایش تعداد مسافران در سال جاری مرهون اقدامات ترامپ نیز است.

اسم آن خیابان از قدیم سیل‌آباد بود یک فعال محیط زیست جزئیات فنی سیل دروازه قرآن شیراز و خطاهای انسانی متعددی که به خسارات جانی و مالی این سیل منجر شد را برشمرد. یک فعال محیط زیست در تشریح جزئیات سیل شیراز و واکاوی آن گفت: حرکت سیل آب از ضلع جنوب شرقی تنگ الله اکبر که دروازه قرآن در جبهه شمال غرب آن قرار دارد آغاز شد.

معضل حاجی‌ فیروزهای گدا از کجا می‌آید؟ یک کارگردان و پژوهشگر تئاتر با انتقاد از بی‌توجهی برخی دستگاه‌ها نسبت به راه‌اندازی کاروان نوروزی که به زنده‌نگه داشتن سنت‌های نوروزی کمک می‌کند، گفت: متاسفانه «حاجی فیروز» که پیام‌آور شادی و نوروز بوده این روزها به نماد تکدی‌گری در آستانه سال نو تبدیل شده است.

ازدواج سفید پدیده‌ای تحمیلی به جوانان زندگی طبیعی براساس استانداردهای شناخته شده و مورد عمل در جهان شامل تامین نیازهای طبیعی انسان و همچنین آرزوهای مورد ترویج و هدفگذاری محیط اجتماعی است. جوامع معمولا اهدافی را برای مردم خود تعریف و در یک جامعه متعادل ابزار مشروع و قانونی وصول به آن اهداف را فراهم می‌کنند.

پيشنهاد رأی باز برای زنان زندانی طی ۴۰ سال اخیر و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، زنان جایگاه ویژه‌ای را در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و... پیدا کردند. به‌ویژه در عرصه سیاسی زنان ایرانی از رتبه و مرتبه بالایی برخوردار شدند.

ایرانیزه شدن فوتبال درجامعه ایرانی می‌گویند پدیده دنیای مدرن است و جهانی را مسخ خود کرده آنقدر که به هر نقطه از جهان پا بگذاریم نشانه‌ای از آن می‌یابیم. «فوتبال»، غم، شادی، غرور، همدلی، هیجان، رفاقت و همه آنچه نداشته‌های انسان عصر مدرن است را در خود دارد.

کمبود سرانه شادی و هجوم مردم فصل زمستان است و در یک شهر مقدار زیادی برف کف خیابان‌ها را سفیدپوش کرده است.مردم هجوم می‌برند به مکان‌های تفریحی شهر و به سر و صورت هم گلوله‌های برفی می‌کوبند.مکانی تاریخی و تفریحی به خاطر بارش‌های سال جاری جان گرفته و آب دوباره در آن به جریان افتاده، از این رو باز هم شاهد یک هجوم سراسری هستیم و به

جریان سوم شهروندی و فرمان مدنی جریان سوم شهروندی جریان حقوق عمومی با محوریت شهروند که بر اساس حقوق بشر و شهروندی بنیان گذاری شده و دارای تعریف،اهداف،اصول وارکانی است که در پی ترویج مفاهیم حقوق بشر و شهروندی به گفتمانی غالب در منظومه فکری ،سیاسی،اجتماعی و اخلاقی شهروندان ایرانی، پذیرش جمعی ضرورت حاکمیت این حقوق،ایجاد فرهنگ حقوق ب

دلایل و آسیب های ۱۰ برابر شدن مصرف قلیان توسط دختران دانشجو «رئیس شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در جدیدترین مصاحبه اش گفته است: «۳۵ تا ۴۰ درصد دانشجویان کشور تجربه مصرف قلیان را دارند و مصرف این ماده دخانی در دختران دانشجو، ۱۰ برابر افزایش یافته است.

اصلی‌ترین عامل گریز جوانان از ازدواج کدام است؟ این روزها اخبار و آمار زیادی از ازدواج گریزی جوانان و ازدواج در سنین بالا به گوش می‌خورد.

دختر ماجرای سیرجان دو بار قربانی شد ماجرای سیرجان که دیروز در فضای مجازی پربازتاب شد، نمودی از خشونت عریان در جامعه است که همگان را دلنگران می‌کند. اما با نگاهی عمیق‌تر می‌توان خشونتی پنهان را در واکنش طیفی از کاربران شبکه‌های مجازی دید که با تحقیر و سرزنش قربانی، بازگشت او به زندگی را دشوار می ‌کنند.

آقای کارشناس! به شعورمان احترام بگذار خنده دار نیست بعد از این همه سال همچنان به مسائلی این چنین می‌پردازید که دوباره ما مجبور شویم بگوییم از چاقو هم برای پوست کندن میوه استفاده می‌‍شود هم برای قتل.

قصه زنانی که شعله‌های آتش را برای پایان بخشیدن به زندگیشان انتخاب کردند «سوختگی در ایران به شدت شایع است و ۸ برابر متوسط جهانی مردم کشور ما می‌سوزند، این آمار هولناک از آمار سوختگی در کشور را دیروز رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری از سوختگی در روز ملی پیشگیری از سوختگی اعلام کرد.

چرا معتادان متجاهر از سطح شهر جمع‌آوری نمی‌شوند؟ محله‌های شوش، مولوی، دروازه غار و هرندی سال‌هاست که با نام معتادان و خرده‌فروش‌ها گره خورده، به طوری که بین خودشان یک خیابان به محله معتادان حشیش و شیشه و محله‌ای به معتادان تریاک اسم‌گذاری شده است.

علل جنایت تجاوز جنسی و قتل دختربچه‌ها در ایران چیست؟ یکی از مسائل اجتماعی که در روزهای اخیر وجدان جامعه ایران را بطور عمیق جریحه دار کرده واقعه دردناک تجاوز جنسی و قتل بچه‌هاست. آن هم درجامعه‌ای که دارای بافت و ساخت مذهبی بوده و اعتقادات مذهبی دررفتارهای روزمره تمامی آحاد جامعه حداقل نمود ظاهری دارد.

۱۲۳۴۵آرشیو
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
قربانیلن اسیدپاشی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
مناطق بحران‌زده,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
society
محمدرضا پاسبان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
خلیج فارس,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
سیل شیراز,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
حاجی فیروز,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
ازدواج سفید,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
معصومه ابتکار,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
داروین صبوری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
برف بازی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
جامعه مدنی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
مصرف قلیان دختران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
عامل گریز جوانان از ازدواج,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
ماجرای دختری در سیرجان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
روح‌الله مومن نسب,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
سوختگی زنان در ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,خانواده و جوانان
معتادان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
تجاوز جنسی کودکان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
شاید از دست داده باشید
برانکو: فیفا هست؛ مطالباتم را از پرسپولیس می‌گیرم
کشف ۲۵ کیلو گرم حشیش در سفر خانوادگی
سریع ترین تراکتور جهان با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار (+عکس)
جنتی: تحریم‌های آمریکا علیه مسئولان عالی نظام، تبلیغاتی است
کنایه هواداران الهلال عربستان به برانکو با یادآوری بازی پرسپولیس
توضیحات جدید ارشاد در خصوص توزیع کاغذ
پرسپولیس جریمه شد/ حکم محرومیت برای مربی ماشین‌سازی
جزئیات برنامه اقدام ملی تولید مسکن/احتمال پیش‌فروش ۲۰۰ هزار واحد
باشگاه سایپا رسما از دشتی شکایت کرد
قهوه موجب کاهش خطر ابتلا به ام اس می شود
ترکیب زردچوبه از پیشرفت سلول های سرطان استخوان پیشگیری می کند
افزایش فاصله تورمی دهک‌ها
بند عجیب در قرارداد مدافع پرسپولیس
حق امتیاز اپل برای دوربینی روی بند اپل واچ
پلیس بین الملل کلاهبردار ۶۰ میلیاردی را دستگیر کرد