چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۴۰۰۹۰

مجرب ترین ختم های ذکر یاعلی بهمراه فضیلت هایش

انواع ختم یاعلی,ذکر یا علی حاجت,طریقه خواندن ختم یا علیذکر یا علی از اذکاری به شمار میرود که در جمیع امور مجرب است
برای حاجت روا شدن راههای زیادی وجود دارد ولی برخی از راه ها بسیار مؤثر هستند. یکی از موثرترین راههای حل مشکلات، ختم و ذکر یا علی می باشد. بعضی از خواص ذکر یا علی شامل دفع بلا و دشمن و سلامتی و امنیت و دفع بدگویان و گشایش کارها می باشد.

ذکر یا علی

گاهی اوقات تنها ذکر بر زبان جاری می شود که به آن« ذکر زبانی» گفته میشود و ممکن است این ذکر آهسته یا بلند گفته شود، در بعضی مواقع هم علاوه بر این که ذکر بر زبان جاری میشود با اخلاص در نیت همراه است که در این حالت به آن« ذکر قلبی» گفته میشود، سومین مرحله از ذکر در مواقعی صورت میگیرد که ذکر تأثير به سزایی در رفتار، گفتار و کردار شخص داشته باشد و او را از معصیت و گناه بازدارد که از نظر ارزش و تأثیرگذاری، این والاترین عمل محسوب میشود و بالاترین سعادت و کلید تمام امور می باشد. ذکر یا علی از اذکاری به شمار میرود که در جمیع امور مجرب است و هنور این ذکر به اتمام نرسیده، حاجت روا میشوید.

انواع ختم یاعلی

هر گاه با مشکلی رو به رو شدید، تسبیح بدست بگیرد و ذکر" یاعلی" را بگویید بدین دلیل که امام صادق (ع) در این مورد فرمودند هر کس که ذکر" یا علی" را بگوید خداوند به وی، اجر و ثواب یک ختم قرآن را عطا می کند و نیز امام باقرعلیه السلام در جلد ۴۱ کتاب بحارالانوار فرموده اند کسی که ذکر یاعلی را می گوید، ثواب ۳۶۰۰ هزار ختم قرآن برایش تدارک دیده میشود.

> ذکر یا علی برای توسل به امام علی ( ع):

چنانچه برای حوائج خود، اسم مبارک امام علی (ع) را بطور مداوم در چهار روز بخوانید، حاجت روا میشوید انشاءا... و آن اینست که دوازده هزار مرتبه" یا علی" را در جای خلوتی از مسجد بگویید. در این که حاجت روا میشوید، شک و تردیدی نیست بدین دلیل که نام حضرت علی ، اسم اعظم است. دو رکعت نماز حاجت را با لباس طاهر و نیت خالص بخوانید، بعد از آن ۱۰۰ مرتبه صلوات بفرستید،  و ذکر" یا علی" را روزی ۱۰۰۰ مرتبه بمدت ۱۱ روز بدون وقفه بخوانید ولی روز دوازدهم، دیگر این ذکر را نخوانید تا به حاجتتان برسید، بعد از حاجت روا شدن ، هزار مرتبه دیگر ذکر یا علی را بگویید که مجموعا دوازده هزار مرتبه می شود. قبل از شروع ختم و همچنین بعد از ختم، خواندن نماز و صلوات از شرایط مهم ختم یا علی به شمار می رود.

اثر ذکر یا علی,ختم ذکر یا علی,خواص گفتن ذکر یاعلیچنانچه برای حوائج خود، ذکر یا علی را بطور مداوم در چهار روز بخوانید، حاجت روا میشوید

> نذر نخود وذكر یا علی:

هر موقع که مردم نجف حاجتی داشته باشند، ۱۲ نخود جدا می کنند و به هر نخود ۱۰۰۰ بار ذکر یاعلی را می گویند که در مجموع ۱۲ هزار مرتبه میشود و پس از این که حاجت روا شدند، آش درست می کنند و این ۱۲ نخود را داخل آششان میریزند.

> ختم مجرب یا علی:

از ختم های مجرب می توان به ختم کلمه( یا على علیه السلام ) اشاره کرد. این ختم به اینصورتست که به مدت ده شب دو رکعت نماز حاجت را در وقت معین بخوانید. بعد از این که نمازتان تمام شد ، بدون تکلم یکصد و ده مرتبه ذکر صلوات را بفرستید و فورا پس از آن هزار و پانصد و هفتاد مرتبه ذکر یا على( علیه السلام ) را بگویید و بعد حاجتتان را از خداوند درخواست کنید و سه مرتبه صلوات بفرستید که مجرب است .البته به این نکات در حین ختم توجه کنید:

- در زمان ختم یا علی وضو داشته باشید و رو به قبله باشید.

- در زمانیکه ذکر میگویید، راه نروید و با کسی سخن نگویید.

- ختم یا علی حتی برای یک شب هم نباید ترک شود.

- یک مکان مشخص را برای ختم مجرب یا علی انتخاب کنید.

> ختم یا علی برای ادای دین و قرض و جلوگیری از فقر:

نام مقدس« علی» به حروف ابجد معادل عدد ۱۱۰ میباشد ، در توسل به امیر مومنان (ع) ، اسم این حضرت به صورت « یا علی» ۱۱۰ مرتبه ذکر شده است.

خواص ذکر یا علی 

- خداوند متعال فضیلت هایی را به برادرم علی( ع) اعطا کرده که نمی توان آن ها را شمارش کرد. هرکس که فضیلتی از فضائل این حضرت را یاد کند و به او معتقد باشد، خداوند متعال از گناهان گذشته و آینده ی او میگذرد و هرکس فضیلتی از فضائل امام علی را بنویسد، تا زمانیکه آن نوشته باقی باشد، فرشتگان برایش از خدای تعالی ‏ طلب بخشش می کنند و اما هرکس که به فضیلتی از فضائلش گوش دهد، هر گناهی که با گوش مرتکب شده باشد، خداوند او را می آمرزد، همچنین هرکس که به فضیلتی از فضایل او نگاه کند، هر گناهی که با چشم مرتکب شده را خداوند می بخشد».

اثر ذکر یا علی,ختم ذکر یا علی,خواص گفتن ذکر یاعلیهرکس ذکر یاعلی را ۱۰۰مرتبه در هر روز بگوید، دولت او زیاد خواهد شد

- شیخ برسی در مورد فضایل ذکر یا علی نقل کرده که شخصی که این اسم شریف را به تعداد ف راوان بر زبان بیاورد و آن را بهمراه خود داشته باشد، صاحب آبرو و منزلت درمیان مردم میشود.

- هرکس ذکر یا علی را ۱۰۰مرتبه درهرروز بگوید، دولت او زیاد خواهد شد.

- یکی از خواص همراه داشتن ذکر یا علی، خلاصی و رفع فقر و ادای دَین می باشد.

- شیخ عبدالقائم شوشتری درمورد برکات ذکر یا علی گفت:سالک برای سرکوبی نفس امّاره بر توسل به امیرالمومنین علی( ع) نیازمند است. در سیر الله، مداومت به ذکر( یا علی) لازم است، بدین طریق بهتر است که صد و ده مرتبه ذکر( یا علی) و هفتاد مرتبه ذکر( لاَ فَتی اِلاّ عَلِی لاَ سَیفِ اِلاّ ذوالفقار) را بعد از نمازهای فریضه و ترجیحاً پس از نماز صبح بگویید.

- برای این که از نظر مادی بی نیاز شوید، اسم علی را روی نگین حک کنید و همیشه آن را همراه خود داشته باشید. عدد کبیرآن ۱۱۰ و وسیطش ۲۶ و صغیرش ۱۱است. ذکرقیام قائم، یا علی نام دارد.

ذکر یا علی,ختم یاعلی,خواص ذکر یا علییکی از خواص همراه داشتن ذکر یا علی، خلاصی و رفع فقر و ادای دَین می باشد

گردآوری: بخش مذهبی سرپوش

  • 20
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۳۰
غیر قابل انتشار: ۳۲
جدیدترین
قدیمی ترین
یا علی
یا علی بعد ما احاطه علمک
یا علی مدد
یا علی مدد
یاعلی
یاعلی مدد
یاعلی
یا حیدر کرار
یا علی
یا علی منم یه مشکلی دارم الان سر نماز بودم وقتی مشکلم ظاهر شد تا ذکر یا علی گفتم اصلا نمی‌دونم چطوری فرار کرد یا علی خودت شفیعمون باش...
یا علی
نادعلی مظهر العجایب. يا علی
یاعلی
یاعلی یاعلی یاعلی
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش