دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲
۲۱:۰۵ - ۲۴ آذر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۹۲۴۷۱
شهری و روستایی

توضیحات مترو درباره ممانعت از ورود آقایان و دستفروشان به واگن بانوان/ برهنه شدن یک زن در متروی تهران

برهن هشدن یک زن در مترو تهران,ممانعت از ورود آقایان و دستفروشان به واگن بانوان
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران درباره ممانعت ورود برخی از مسافران آقا که چند روز گذشته قصد ورود به واگن بانوان را داشتند توضیحاتی ارائه کرد. 

به گزارش ایسنا، مهدی شایسته‌ اصل در نشست صمیمی با ۴ نفر از کارکنان امور ایستگاه های شرکت بهره برداری مترو ضمن دلجویی، از آنها که از ورود آقایان به واگن بانوان و دستفروشان ممانعت کرده بودند، تقدیر کرد.

وی گفت: از اصحاب رسانه انتظار داریم که برای مقابله با ورود آقایان به واگن بانوان، دستفروشان و متکدیان پوشش رسانه ای داده و این آگاهی را به مردم بدهند که در هنگام مواجهه با آنها با پرسنل خدوم متروی تهران همکاری داشته باشند و مقابل آنها نایستند.

وی درباره درگیریهای چند روز گذشته برخی از مسافران آقا که قصد ورود به واگن بانوان را داشتند توضیحاتی را ارائه و تصریح کرد: با حضور دستفروشان و متکدیان حفظ آرامش روانی شهروندان در شهر بزرگ زیرزمینی با این حجم از تردد که بحث بسیار مهمی است خدشه دار شده است و ما رفع این معضل را در اولویت کاری خود قرار داده ایم .

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه یادآور شد: به دلیل مشکلات اقتصادی وضعیت نامناسبی که در معیشت خانواده ها شکل گرفته و بروز و ظهور دستفروشان و تردد متکدیان، همانطور که در شهر اتفاق می‌افتد در زیرزمین هم رخ می‌دهد.

وی گفت: این اتفاق مخاطرات فرهنگی و اجتماعی فراوانی به دنبال دارد و مشکلات متعددی را هم به لحاظ سمعی بصری ایجاد کرده است.

شایسته اصل اضافه کرد: حضور اینگونه افراد در مترو جدای از مسئله اقتصادی، آرامش روانی و هویت شهر را بر هم زده است و این مسئله ای است که باید به عنوان یک پدیده اجتماعی مورد بررسی قرار بگیرد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: این موضوع باید به عنوان یک پدیده اجتماعی مطرح شود و من از مسئولان شهر دکتر زاکانی به عنوان شهردار تهران، دوستانم در قوه قضایه می خواهم ‌کمک و حمایت های خود را برای رفع هرگونه خلأ قانونی برای این موضوع و حمایت از همکارنم بگذارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از همکاران ما که بیش از ۲۸ سال سابقه کار دارد و در یکی از ایستگاه های مترو در پی اعتراض بانوان مانع ورود مسافر آقا به واگن بانوان شده بود، مورد ضرب و شتم قرار گرفت، گفت: اگر چهره وعکس ایشان را ببینید، متوجه می شوید، که ایشان بسیار آرام و متینی است و صبورانه از آن مسافران جوان خواهش کرده بود که واگن بانوان را ترک کند و به جای اینکه واکنش مثبتی ببیند، مورد فحاشی و حرکت پرخاشگرانه قرار می گیرد.، در این میان متاسفانه بخاطر درگیری، مشتی  توسط مسافر به صورت ایشان وارد و باعث شکستی بینی ایشان شده است.

شایسته اصل گفت: از اصحاب رسانه انتظار می رود که چنین مسائلی را پوشش رسانه ای داده و این آگاهی را به مردم بدهند که در هنگام مواجهه با مواردی مشابه این حادثه با پرسنل خدوم متروی تهران همکاری داشته باشند و مقابل آنها نایستند، چرا که بر خلاف انتظار ما که سعی داریم محیطی امن و با آرامش را برای شهروندان به ارمغان بیاوریم برخی از بانوان در مقابل پرسنل مترو که از ورود آقایان، متکدیان و دستفروشان به واگن ویژه بانوان ممانعت می کنند موضع گرفته و از آنها دفاع می کنند، این در حالیست که ما روزانه با حجم بسیار زیادی از شکایات مردمی برای مقابله با ورود آقایان  به واگن بانوان روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه ماموران ما در هنگام مواجهه با این افراد با دفاع  مسافران روبرو می شوند، گفت: واکنش های ضد و نقیض برخی مسافران و در خواست های آنها ما را دچار دو گانگی کرده که  آیا از  حق طبیعی  مسافران به خصوص بانوان که روزانه مطالبه می کنند  باید حمایت کرد و یا توجه ای به آن نکنیم، اصحاب رسانه می توانند به ایجاد گفتمان درست، باز شدن مسائل و ترویج ارزشها و ضد ارزشها ورود کنند.

به گفته شایسته اصل، متاسفانه درفضای اجتماعی عملیات روانی که در جامعه ما شکل می گیرد، برخی مواقع ارزش و ضد ارزش جای خود را با یکدیگر تغییر می دهد، در اینجا نقش اصحاب رسانه پر رنگ تر است، چرا که آنها باید ورود کنند، کما اینکه سواد رسانه ای افراد افزایش می یابد  و باید ذائقه مردم اصلاح شود و با اصلاح این ذائقه ها و پیدا کردن موارد درست از ناصحیح، بزرگ ترین کمک را به حمل و نقل عمومی به ویژه متروی تهران خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه ضمن ورود به این موضوع با حضور در ایستگاه ها و واگن های مترو نظرات و مطالبات مسافران را جویا شوند که چگونه با این افراد برخورد شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، در پایان این جلسه از  آقایان  بهروز قدمی ، اصغر طالبی ،نادر سید اشرفی و امیر حاجی آخوند زاده از کارکنان چند ایستگاه متروی تهران تقدیر شد.

***

برهنه شدن زن جوان در متروی تهران

صبح دوشنبه ۲۲ آذرماه، زنی تهرانی که سوار مترو شده بود در ایستگاه میدان شوش جلوی چشمان  مردم در واگن آقایان لباس هایش را در آورد و برهنه شد.

دقایقی بعد لحظه ای که قطار متوقف شد، ماموران انتظامات ایستگاه میدان شوش وارد عمل شده و لباس های زن جوان را در اختیارش قرار دادند و زن جوان لباس هایش را پوشید.در بررسی های اولیه مشخص شد زن جوان به دلیل مشکلات روحی و روانی در واگن آقایان قطار در ایستگاه مترو میدان شوش برهنه شده است.زن جوان پس از پوشیدن لباس هایش قبل از حضور ماموران پلیس با استفاده از شلوغی در مترو و ازدحام مردم توانست پا به فرار بگذارد.بنابراین گزارش، تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد.

  • 11
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
ضمن سپاس از زحمات و تلاش بی بدیل حضرتعالی و همکاران مهربان مترو؛ توجه به خواست منطقی و حقوق متقن بانوان امری ارزشمند و محل تمجید است اما حقوق آقایان نیز نباید فراموش شود ... اگر هیچکدام از آقایان و بانوان حق ورود به بخش مختص هم را نداشته باشند هرگز اعتراضی رخ نمی دهد... تصدیق میفرمائید خانم ها عموما از واگن آقایان استفاده می نمایند و بی شک برخی برای سوء استفاده از مهر و غیرت آقایون وارد تا امکان نشستن داشته باشند.
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش